Je na delší štreky lepší krosna nebo batolecí nosítko?

tina_7
2. črc 2014

Prosím zkušené nosičky a nosiče - na větší dítko (cca rok a půl) je na delší štreky a na hory lepší krosna (typu Deuter kid comfort nebo Salewa koala) nebo batolecí nosítko (Skaldino, Petit Panda) a proč? Zatím nosím v Manduce, k narozkám dostaneme Deutera a já pokukuju po Skaldinu... měli jste to třeba tak, že krosnu raději manžel a ženy radši nosítko typu Skaldino? Moc díky 🙂

frantiska85
2. črc 2014

Máme doma manducu a chicco. Muž raději nosí v nosítku, protože se v něm dítě nepotí, protože není připláclé na těle nosícího jako v manduce, ale já nosítko mít nemůžu, protože mě dře část kostry nosítka nad kostrčí. Rozhodně nejdřív vyzkoušet. Ještě je dobré zvážit, kde budete nosit. Na dovolené ve skalách muž s nosítkem neprolezl úzkými škvírami, já ano🙂

katchi
2. črc 2014

Mame manducu a krosnu Deuter. Manduca je pohodlna pro dite, ale obcas v lete je to naprd s pocenim. Krosna je super na delsi vylety, protoze ma ulozny prostor, kam si clovek da nahradni obleceni, pliny, jidlo atd. Manducu pouzivame, kdyz jdeme s ditetem na vylet oba, jeden nese dite a druhy batoh s proviantem. Kdyz jdu na vylet s ditetem sama, beru krosnu, abych byla sobestacna.

limpopocz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rebelie
8. črc 2014

Naprosto nemůžu souhlasit s tím, že krosna je pohodlnější pro mimčo... možná pro 2 nebo tříleté dítě, ale jen v bdělém stavu, jakmile tam dítě usne, tak ve všech krosnách je příšerným způsobem zrhoucené... a některé jsou teda dost nevhodné i v bdělém stavu, co se postavení kyčlí týče. Pro nosiče je to asi na stejno - s krosnou se méně potíte, v nosítku máte dítě blíž tělu, takže je ta váha lépe rozložená... Každopádně roční dítě bych já osobně do krosny nedala... Samozřejmě krosna má výhodu integrovaného batohu a toho, že se dá odložit i se spícím dítětem a postavit na zem... Z nosítek doporučuju české KiBi - je rostoucí a sedí opravdu pěkně... Krosnu bych kupovala nějakou pořádnou a lá Deuter a ještě bych asi řešila nějaký nafukovací polštář kolem krku, nebo tak něco pro zajištění hlavy spícího dítěte.
Jinak teda mám odchozené léto s 19m dítětem v nosítku a s 14m proježděnou Šumavu a Krkonoše na běžkách, taky v nosítku (Manduca, KiBi, Tula).

atinkaa
8. črc 2014

ahoj, myslim, ze to zavisi od teba - od vas - a vasich potrieb, myslim ze kazda mamina tak trochu citi co jej vyhovuje...niekto potrebuje k noseniu dietata este i nosit veci, niekto nosi ditko a ma pomoc na nosenie ostatneho, inde nosi manzel alebo iny clen rodiny...takze asi zavisi od vasich potrieb
podla mna to co pises je klasika - muzi nosia deti na konikovi i bez nosidiel, maju potrebu ukazovat detom svet 😉 🙂
mamina je vzdy viac mojkacia - berie dieta do naruce, ci je to v nositku, v satke alebo uplne bez vsetkeho 😵

ak ty chces ku krosne este i nositko a mozete si ho dovolit, tak majte oboje, myslim ze pre dietatko je niekedy fajn i ta lahkost, moznost prestriedat rozne sposoby ''dopravy'' - alebo aj moznost tesit sa na to ze vylet s tatim je iny ako s maminou...u nas sa krosna Phil and teds odjkaziva volaju jazdit na tave a babulky sa na to tesia moc....ale maju rady i nosenie v becovi a mali velmo rady i nosenie v Bjorn Synergy predtym...takze pokial pokukujes po nositku preco nie...ak je to dietko co pekne sedi a manzel chce kvalitnu krosnicku preco nie?🙂

a inak veliky dikes za tip mne sa totiz z tvojich odkazov zalubilo nositko Petit Panda....cely cas hladam cosi v com nosit aj preskolacka a je to tu🙂) Petit Panda folklorica. preschool - teraz este najst niekoho kto to ma a pofoti nejak viac lebo na tej stranke maju desne slabe fotecky....ale z tych co si tu dala, ja by som ti pandu doporucila, ja som sa normalne po bjornovi a becovi znova zalubila a zas ako inak do nositka 😵 😵