Klokanka. Můžete mi napsat zkušenosti?

meluzina
31. led 2012

ahoj holky, můžete mi prosím napsat vaše zkušenosti s klokankama neboli nosítkama pro dítě ?? Potřebovala bych nějakou ve které bych mohla nosit miminko od narození .. a aby to nebylo náročné na zavázání ... Máte s tím zkušenosti ?? děkuji

johanaka
9. led 2013

Meluzino, na klokanku raději zapomeň! Usazení dítka v ní není vhodné pro kyčle a to je jen jeden z argumentů proti. Budeš-li mít čas, koukni na nosenideti.cz , tam je spousta rad, jak vybrat nosítko pro dítko. Navíc nosítka v nabídce jsou všechna ergonomická🙂 V některých se dají (s novorozeneckou vložkou, která se obvykle kupuje extra) nosit i novorozenci. Hodně štěstí a radosti z nošení🙂

dana3262
9. led 2013

@meluzina chapu to tak, ze myslis nositko. Taky tomu říkám klokanka 🙂 mela jsem babybjorn a poloha dítěte se mi nezdála, a je jen do 9kg a i tak to bez bederniho pásu bylo neprijemne. Koupila jsem pak manducu a ta je perfektní. I od narození. To jsem mela jen problém, ze dítě mělo trochu zaborenou hlavu do kýbl hrudníku.

johanaka
10. led 2013

Aha,pro mě je klokanka klokanka a nosítko nosítko,ale chápu,že to tak nemá každý.Hlavně že si rozumíme😉 "Do kýblu hrudníku"?😀 I s tou zmenšovací vložkou? Ale pak dítko dorostlo a bylo to v pohodě,ne? Já jsem měla od začátku šátek,pak jsem zatoužila po nosítku a koupili jsme si slovenské Liliputi (to ale není pro novorozence).Celkem spokojenost,hlavně muž si to pochvaloval.Já jsem to ocenila v době,kdy začal synek chodit,ale ještě toho moc neušel.Bylo rychlejší ho zapnout do nosítka,než vázat do šátku.Teď se moc těším na nové nosítko,vybrali jsme české Kibi🙂 A abych reagovala na to,kvůli čemu jsi zakládala tuhle diskuzi: Skvělé novorozeneckéc(klidně od narození) je Storchenwiege.