Klokanka pro díte. BABYBJÖRN nebo Red Castle?

lucinecka.cz
2. srp 2009

Zdravím všechny sečtělé poradkyně
potřebuji poradit s výběrem klokanky.
Nakonec jsem vybrala dva tipy -
BABYBJÖRN Baby Carrier Original Classic

http://www.babybjorn.com/en-gb/Eng/products/Mob...
http://viewer.zmags.com/publication/d93d92f9#/d...
http://www.babybjorn.com/en-gb/Eng/products/Mob...

a RED CASTLE SPORT

http://www.redcastle.fr/fiche-produit/p/porte-b...[cat]=158&tx_ttproducts_pi1[backPID]=28&cHash=550251a048

chtěla bych od Vás poradit, která bude pro dítě lepší.
neplánuji ji nosit neustále, ale mám starší dítě 2,5 roku a když ho budu stíhat po bytě či někam budu muset na skok, tak jsem přemýšlela, že bych klokanku využila
Prosím tety - poradtě.
za jakoukoliv radu budu vděčná

shaula
3. srp 2009

Meleri, rozhodně bych ho tam dávala až tehdy, až bude samostatně sám sedět. Do té doby nemá dostatečně pevná záda a mohlo by mu to víc ublížit než pomoct 😉

meleri
3. srp 2009

Shaulo,

dík..no je to smůla...jestli bude sedět např. až v roce, tak to bude listopad...to ho už moc neponosíme..tak příští jaro a léto snad..
🙂 a jak se v tom nosí? je to makačka nebo je to ok? všímám si, že tak nosí spíš tatínkové..můj je strašný nemotora, měla bych strach že se někde s malým natáhne....🙂

shaula
3. srp 2009

Meleri, tak to ti nepovím, my krosnu nemáme, zatím nosíme v Ergu (v tom se nosí dobře🙂 ) a nic jiného zatím neplánujeme.

meleri
3. srp 2009

já mám Manducu, šoupla jsem ho na záda na zkoušku a neměla sem z toho dobrý pocit. asi taky počkáme na příští léto..jsem z toho trochu neštastná...kočárek jsme už museli vyměnit za sporták takže na malého vůbec nevidím což mě štve, protože jsme si vždycky povídali..já nechápu proč ty sporťáky dělají tak blbě!!! 😠

trixi
3. srp 2009

meleri, do krosien az ked samostatne sedi, urcite nie skor. Nas maly vyuzije krosnu len ked uz nechce chodit. 😉 My sme dost vyuzili sportovy kocik, mame taky terenak, ze nie je problem s nim jazdit po lesoch, ale hrebenovku v Tatrach by som s nim nerobila 😀 .

shaula, porovnavat cigarety, alkohol s nosicmi pre deti 😕 , je trosku neprimerane. Nosice pre deti nesposobuju zavislost a ani rakovinu. Keby si prirovnala napr. choditka, hopsadla, tak to ako argument uznavam, ale to porovnanie s cigaretami nie. Ja osobne nemam nic proti manduce, ergu a ani satkam, jednoducho malemu nevyhovovali, a ta klokanka na par mesiacov mu neuskodila. 😉

trixi
3. srp 2009

shaula, este otazocka, som si vsimla, ze mas dvojicky, ako ich nosis v tom ergu oboch? Jedneho v predu a druheho v zadu? 😀 To musis byt ako indianska babicka 😀 😀 😀 .
Dufam, ze Ta moja otazka neurazila. Bolo to myslene zartom. Ja obdivujem vsetky mamicky dvojiciek, trojiciek.Mne staci ten nas certik.

yanna.o
3. srp 2009

klokanku bych nekoupila žádnou 😉

všude na celým internetu čtu to samý dokola, že je v ní dítě ve špatné poloze a nosiče z ní bolí záda. Párkrát jsem viděla miminka s padající hlavičkou, celé tam tak divně visely a ač tomu moc nerozumím, nejsem žádný extra nosič (jsem kočárkový typ, malý mi v šátku nechtěl být, začala jsem pozdě - smůla pro moje záda, nějakou dobu se dávaly dohromady, protože na rukách chtěl být furt; ergo jsem koupila až v batolecím věku místo krosny), tak se mi ta klokanka prostě nelíbí... resp. to dítě v ní.

Nenapadá mě tedy jediný důvod klokanku kupovat..

Můžu si místo klokanky koupit pro mě pohodlnější nosítko, které je i vhodnější pro dítě. Koupila jsem Ergo, neb mi sedlo líp než Manduca. Oboje jsem si vyzkoušela, hubeňourům 170 cm vysokým prý líp sedí ergo, to je i můj případ. Na to že jsem nikdy nenosila a nejsem zvyklá, tak to fakt hezky rozloží váhu a nedře to do ramen. Zátěž to sice je s dvouletým dítětem, ale vycvičila bych se 😀 čekala jsem, že to bude mnohem mnohem horší.. 😉
Kdybych chtěla něco od narození, tak jdu do elastického šátku (je prý vhodnější pro nemehla jako jsem já) nebo nějakého babyvaku nebo tak něčeho 😉

meleri
3. srp 2009

Trixi

my máme sporťák právě takový obyčejný takže fakt nehrozí s tím někam jezdit..

a sakra hopsadla jsou špatné.... my jedno máme, dostali jsme ho od mých rodičů.. 🤐 ale stráví v něm tak pět minut, ale jestli je to špatné no budu muset něco pohledat na netu....

xzaje01
3. srp 2009

Ja jsem koupila ergonomicke Beco (puvodne jsem chtela Babybjorn ale na diskuzi se na me vrhly maminky-ergarky ze to je spatneeeeeeee) a lituju. Cena stejna jako BB, ted v lete se v tom silene potim (malemu to ale nevadi) a s jeho 7kg me zacinaji bolet zada uz tak po hodine noseni. Nebojim se ze bych chtela nosit pres 12 kg, coz je limit BB.

Ted bych si vybrala BB Air, vidam ho na ulici a libi se mi, hlavne ta podpora hlavy se mi zda dobra. S Becem musime hlavicku pridrzovat rukou.

A apelovat na matku, ktere po porodu narostla prsa, at si ne necha chirurgicky zmensit, je podle mne dost desne.. 😒 Nechme kazdeho, at si dela co chce, ony ty (kvalitni) klokanky nejsou tak spatne, jak se ve vsech tech fanatickych diskuzich tvrdi - vse se dnes trochu prehani.

sirinka
3. srp 2009

xzaje si lepsie precitaj tie prispevky a potom to komentuj 😉

ono baby ak vam skutocne nevadi, ze v klokankach aj v tych drahsich to dieta proste visi...tak ich noste. mozno ked sa raz stanu tie dievcatka matkami, bude ich trosku viac pobolievat chrbat a ti chlapci budu mat mozno trosku problem s plodnostou, ale invalidi z nich nebudu...iste budu plnohodnotni ludia ako tie deti, co su nosene v ergonomickych nositkach...tak ale ja si myslim, ze ked sa daju veci robit este lepsie, tak preco nevyuzit moznosti, ktore su nam ponukane...
podla mna uz to je super, ze mamicky svoje deti nosit chcu.

petkula
3. srp 2009

Svagrova nosila miminko v BABYBJÖRN Baby Carrier Air - jsou tam pruduchy, takze by v nem mimcu nemelo byt takove horko. Nosila ho v nem skoro od zacatku, protoze jim mimi nechtelo spat v kocarku a byla s nim spokojena. Ted jsme ho dostali my a taky se ho chystam pouzit 🙂 Zatim ho ma pujcene kamaradka a pochvaluje si ho. Myslim si, ze to jsou kvalitni nositka a mam k nim vetsi duveru nez k satkum.

johanda
3. srp 2009

Ahoj. Před 7 lety jsem si pořídila klokanku a blahořečila jsem tomu vynálezu, protože dítě v něm jako zázrakem přestávalo řvát. Bohužel, nezvládala jsem nošení delší než 30 min., protože mě bolela záda. Visící nožky mi lehce vadily, ale vzhledem k délce nošení jsem to nepovažovala za nějak zásadně škodlivé.
U druhé dcery jsem si pořídila šátek a ergo. Šátek je super na zimu a pro malá mimča, ergo se mi osvědčilo tak od 4 měsíců.Porovnat nošení v ergu a klokance je jako porovnat jízdu ve škodě 120 a bmw🙂. S dvouletou dcerou jsem vylezla lysou i praděd bez nějaké újmy na zádech, což bych s děckem v klokance asi nedala.
jisté negativum erga vidím v tom, že hodně dětí je v něm nerado nošeno, pokud jsou starší než 2 roky, protože jim nevyhovuje to široké posazení nožek, takže v něm sice může sedět i 15, 20 kg děcko, ovšem je docela pravděpodobné, že za chvíli začne naříkat, že ho brní nohy. Nicméně, pořád má delší použitelnost, než klokanka, kteru lze většinou používat do těch 9 až 12 kg.

xzaje, beco má docela dost negativních referencí, hodně holek ho prodává,protože jim nesedí, je sice "designové" a pohledné, ale ergo a manduca jsou lepší 😎.

xzaje01
3. srp 2009

http://www.babybjorn.com/en-gb/Eng/questions-an...

Ja verim lekarum - ti se shoduji na tom, ze BB je kvalitni a bezpecne.

Sirinka - s temi prsy jsem to spatne pochopila, omlouvam se. 🙂 Prosimte ale mi vysvetli, odkud se bere ta deformace patere z klokanky BB, nebo neplodnost chlapcu? Ja jsem se intenzivne snazila najit nejaky odborny nazor potvrzujici skodlivost BB klokanek a neuspela jsem.

shaula
3. srp 2009

Trixi, účelem mého příspěvku nebylo srovnávat klokanky s cigaretami a alkoholem, ale reagovat na tvou větu "Keby boli skutocne tak zavadne, tak sa nepredavaju" - prostě jsem ti na jednoduchém příkladu chtěla ukázat, že jsou na trhu jednoznačně závadné věci, které jsou normálně v prodeji. Takže argumentovat tím, že klokanky jsou nezávadné, protože se prodávají, je holý nesmysl.
K nošení - kluky nenosím najednou, jednoho nosím já, druhého manžel. Ale jsou maminky, které zvládají nosit i dvě děti najednou.

Sirinka, pěkně napsáno... 😉

sirinka
3. srp 2009

xzaje ja som dala klarku do klokanky raz...a mala som z toho zly pocit. ale bola to jednoducha a asi dost nekvalitna klokanka. ale oni su na rovnakom principe, ked v podstate babatko celou vahou v tom visi a na genitalie si dost tlaci...a kedze je vseobecne zname, ze prehrievanie semennikom neprospieva, tie stlacene chlapcenske genitalie v klokanke nemusia byt mozno celkom ok.
no a druha vec je napr. nosenie babetiek tvarou dopredu, ked ta chrbtica skutocne nie je vo vhodnej pozicii a u nachylnejsich deticiek moze sposobit minimalne vykrivenie a nasledne pri zatazi v neskorsom veku sa to moze prejavit problemami...
ale samozrejme to tak byt nemusi, ale ja som taky clovek, ja radsej nebudem riskovat, najme ked tie kvalitnejsie klokanky sa cenovo vyrovnavaju ergonomickym nositkam....

shaula
3. srp 2009

xzaje01 - a k té neplodnosti chlapců - zkus se podívat na pár fotek dětí v klokankách, jak tam visí za rozkrok, a bude ti to jasné... Neříkám, že každý chlapec nošený v klokance je neplodný, to určitě ne, ale ten stálý tlak na varlata a jejich přehřívání určitě nejsou to pravé ořechové 😉

Všem - jedno odstrašující video:

https://www.youtube.com/watch?v=OCuuuv2DwG4
shaula
3. srp 2009

Aha, Sirinka mě předběhla 😀

majdula
3. srp 2009

Ajaj, Beco ma negativni reference? A ja si myslela, ze kdyz ho koupime, jak nebudeme pokrokovi 😕

majdula
3. srp 2009
xzaje01
3. srp 2009

Sirinko, ja jsem velmi starostliva matka a detatku bych nikdy na ukor sveho pohodli neubirala vedome na kvalite / zdravotni nezavadnosti atp - pokud si to mohu financne dovolit. A starostlive jsme urcite my vsechny, protoze vysedavame na internetovych diskuzich misto koukani se na serialy. To jen pro uvod.

Nesouhlasim s tim, ze vsechny klokanky jsou na stejnem principu. Ja jsem videla silene hadraky podedene po predchozi generaci, kterym se take rika klokanka a s BB to nema co delat. Kdyz vytahnu syna z Beca a hned ho jdu prebalit, ma genitalie slisovane docela slusne - vzdyt je celym zadeckem a rozkrokem pritisknuty na me. S teplotou nevim, nejsem lekar, ale myslela bych si, ze teplota a plodnost spolu budou souviset v dobe mozneho poceti ditete, cili v dospelosti. To by pak vsichni muzi, co pravidelne navstevuji saunu, nemeli deti.

Ja proste nevidim rada, kdyz se vsechny klokanky hazou do stejneho pytle a jejich nositelky jsou povazovany za matky, ktere ublizuji detem. Tohle straseni je podle meho nazoru nefer.

johanda
3. srp 2009

majdula - no jo, pár holek si stěžovalo, že se tam děcko blbě souká, je v něm vedro atd. Většina z nich měla srovnání i s jinými nosítky, která jim přišla lepší. Ale některé jsou nadšené, třeba k nim budeš patřit i ty 🙂

majdula
3. srp 2009

Mno uvidime, vybiral to chlap a libilo se mu jednak spousta tech hejblat a hlavne ze se da dite prehazovat na zada a nevypadne... nakonec nosit v nem bude on, mne postaci satek 😉 Toz uvidime...

sirinka
3. srp 2009

xzaje ja tiez nie som lekar a neviem, co vsetko je na tom pravda....a prave preto...zvolila som si radsej manducu.
a preto som pisala, ze su na rovnakom principe, lebo maju tu cast medzi nozickami taku uzsiu oproti ergonomickym nositkam...ale neboj, aj ja vidim pokrok od tych handrovych k tym vystuzenym...len neviem, do akej miery su na nosenie vhodnejsie.

johanda
3. srp 2009

xzaje - genitálie má sice "slisované", ovšem působí na ně mnohem menší síla, než v případě klokanky, kde hmotnost celého těla tlačí přímo na ně. V becu má hmotnost rozožeou na zadečku.
Kažopádně si též nemyslím, že 20, 30 minutové nošení v klokance má významný vliv na funkci genitálií. Možná existuje nějaká studie, která to dokazuje, když tak hoďte link. Co se týká teploty, s tou je to podobné jako u jedorázovek, je to jen hypotéza, relevantní studie zatím není (pracuje na ni jeden department na univerzitě v Kielu).
Já preferuju ergonomická nosítka (a látkovky🙂), ale prostě se zdráhám nějak tlačit na pilu a děsit okolí možnými zdravotními následky, když v podstatě nemám dost informací, jestli to nejsou jen zbytečné obavy.

meleri
3. srp 2009

tak nevím jestli to k něčemu poslouží ale řešili jsme to s manželem taky ty všelijak přilehlé mužské propriety miminka a on říká že prý to tak chlapi mají, např, když sedí tak si taky mačkají ty ko..e takže pro ně je to normální..

každopádně nevím no, protože je rozdíl sedět na židli, nebo viset za rozkrok..takže je to fakt asi dotaz pro odborníka..a víte co, zeptám se příště doktora na to. 🙂

proto si myslím že asi všeho s mírou, asi bych třeba dítě nenosila víc jak ty 2 hoďky...my máme Manducu a když ho vyndám a přebaluju, tak má na břichu a zadku a rozkroku taky tu kůži pěkně slisovanou.. 😖 nadruhou stranu je mu to jedno, tak nevím..

hele jestli máte někdo brzo prohlídku u pediatra tak se zeptejte a dejte vědět..

sirinka
3. srp 2009

a mozno skor ortopeda...

soanpe
3. srp 2009

johanda
příspěvěk z 19.56 je skvěle napsaný. zatím jsi první šátkařka a látkařka, která mi nehnula žlučí 😉 😀

jinak já si už vyměnovala názory jinde na toto téma. já jsem pro pohodlný prostorný kočár,hlavně teď v létě nebo naopak v zimě.není nad pořádný kvalitní fusak 😉 😎

ronie
3. srp 2009

já to beru, tak-představim si sama sebe a teda viset v klokance bych nechtěla ať má porpdoru hlavy jakoukoliv, ale v ergu se kleidně ráda ponesu...škoda že mě sakra nechce nikdo nosit, jinak sem ale jako soanpe hlavně za pořádnej kočár, kde má dítě prostor a pohodlí, nicméně erga už mám 2 a chystám se zkusit nosit obě dětičky najednou-cca 20kg+- 😀 😝 ale spíš jesi to vůbec de, mě zajímá 😉

soanpe
3. srp 2009

ronie,pozor na přetížení kolubů. sice budeš v kontaktu s dětičkama, ale když si zničíš klouby, tak jim tím nepomůžeš 😉
já mám momentálně nahoře 15kg ,který mě tíží a věř mi, že kolena a kotníky trpí jako pes ☹ 😝 o kyčlích ani nemluvím