Klokanka pro díte. BABYBJÖRN nebo Red Castle?

lucinecka.cz
2. srp 2009

Zdravím všechny sečtělé poradkyně
potřebuji poradit s výběrem klokanky.
Nakonec jsem vybrala dva tipy -
BABYBJÖRN Baby Carrier Original Classic

http://www.babybjorn.com/en-gb/Eng/products/Mob...
http://viewer.zmags.com/publication/d93d92f9#/d...
http://www.babybjorn.com/en-gb/Eng/products/Mob...

a RED CASTLE SPORT

http://www.redcastle.fr/fiche-produit/p/porte-b...[cat]=158&tx_ttproducts_pi1[backPID]=28&cHash=550251a048

chtěla bych od Vás poradit, která bude pro dítě lepší.
neplánuji ji nosit neustále, ale mám starší dítě 2,5 roku a když ho budu stíhat po bytě či někam budu muset na skok, tak jsem přemýšlela, že bych klokanku využila
Prosím tety - poradtě.
za jakoukoliv radu budu vděčná

zuzikmeduzik
2. srp 2009

ahoj, my používame red castle a sme spokojní. záleží od dieťatka, v ktorej ti vôbec bude chcieť byť....najlepšie niekde požičať, vyskúšať a až potom kúpiť...susede sme požičali na víkend našu red castle a ich malý v nej nechcel byť.

shaula
2. srp 2009

Lucinecka, ani s jednou nemám zkušenosti, tak napíšu jen obecný postřeh - dobře si vybrané vyzkoušej, protože máš už starší a tudíž těžší dítě - klokanky obecně nejsou příliš pohodlné na nošení jak pro nosiče tak pro nošeného. Zvaž spíš nějaké ergonomické nosítko typu Manduca, Ergo, Beco, ...

basado
2. srp 2009

ja si myslím že 2,5 ročne dietatko klokanku nepotrebuje, ked niekto niekam chce ist s dietatkom, tak sa vychysta radšej skor. ma predsa nožičky, poprípade karičku. ale to je moj nazor.

shaula
2. srp 2009

Taky pravda...

lucinecka.cz
autor
2. srp 2009

Klokanku nechci pro 2,5 leté, ale pro novorozeně. Jen jsem psala, že mám starší dítě a klokanku chci pro mladší, až to starší budu muset stíhat 🙂

shaula
2. srp 2009

Aha, tak to nám z toho tedy nevyplynulo🙂)) No tak pro novorozeně vidím jako nejvhodnější babyvak a později určitě ergonomické nosítko nebo šátek, klokankou mu tak akorát zničíš záda. Mrkni na několik podobných témat, co tu už byla.

saska.t
2. srp 2009

s babybjorn mam vyborne skusenosti mala sa tam od narodenie strasne rada nosila a bola velmi spokojna ale okolo 4-5 mes sa tam uz nezmestila a to je naozaj velmi malicka...

meleri
2. srp 2009

klokanku sme měli chicco..a fakt nic moc..myslela sem že mi rupnou záda...tak jsme to prodali. z šátkou to každému nejde, a tak je asi dobrý ten babyvak, ale zas to nemám vyzkoušeno. super je ta manduca, tu sme ale začli používat až u většího dítěte.

sirinka
2. srp 2009

urcite nieco medzi satkou, manducou, ergom....skus popozerat v teme noseni deti....

basado
2. srp 2009

lucinecka, omluvam sa asi som si to zle prečítala, ešte raz prepač.

trixi
2. srp 2009

ja som mala Baby Bjorn, bola som ja aj maly maximalne spokojni. Hoci ked to pisem, ze som bola spokojna, tak ostatne maminy ma idu ukamenovat, pretoze je to vraj skodlive. Matko nema ziadny postih, ze bol chvilu noseny v klokanke. Ale zvaz, ci nejaky nosic alebo klokanku. Nam vyhovovala klokanka. Najprv dom dostala Chicco a tu som hned vratila, pasy sa mi zarezavali do chrbta, bola to hroza. Ale BB ma super vystuzeny chrbat, ani som nevedela, ze tam maly je. On sa mohol nosit iba v smere jazdy. Takze pricapit si ho tvarou k sebe, alebo na chrbat nehrozilo.

shaula
2. srp 2009

Holky, když už trváte na klokance, tak si ji mějte, ale vážně nenoste dítě čelem od sebe... To je to nejhorší, co můžete udělat... ☹

wiwienne
2. srp 2009

Ja jednoznacne odporucam satku a dieta by sa vzdy malo nosit tvarou k matke, nie od nej..v tomto ma podla mna stara skola pravdu..potom, deticky su individualne, nie kazdemu sa paci nosit na mamine na boku dole...drzim palce, nech si dobre vyberies..

soanpe
2. srp 2009

wiwienne
ne všecny děti snesou šátek
hlavně si nedovedu pčedstavit, jak si ho motám někde ve sněhu 😅 😝
příklad.bydlík 1km za Prahou,MHD nejezdí často, takže musím autem. zaparkuju. prší, sněží atd.
a ted si musím uvázat šátek a v autě mi brečí druhý dítě 😅
takže já bych šla do vaku

roka96
2. srp 2009

my sme mali klokanku chicco ale teraz máme manducu a nedá sa zrovnat. je od narodenia.
inak nám klokanka strašne pomohla!!!!!

trixi
2. srp 2009

mna prekvapuje na maminach, ktore pouzivaju Manducu, Ergo, satky, ako okamzite utocia na maminy, ktore sa rozhodnu pouzivat nieco ine. 😲

soanpe
2. srp 2009

trixi
já jim říkám sektařky 😉 😀
mají svojí komunitu a ostatní je pro ně nepřípustné 😝

beru , když mě někdo podá argumenty, poučí...
to samé je v tématu látkovky x papírovky. 😝

trixi
2. srp 2009

soanpe 😀 , vystihla si to. Ja som si myslela, ze len ja tak straaasne ublizujem svojmu dietatu a dopustam sa straaasneho hriechu, ked som pouzivala klokanku, teda z pohladu satkoviek, ergoviek a manduciek. Tak som trochu pozerala maminy, ktore nahodou niesli svoje mimina. Na 4 klokanky pripada jedna satka a 1 manduca alebo ergo, to som dobre nerozoznala. A nic v zlom, stretla som maminu, ktora mi teda poriadne cistila zaludok, ze som pouzivala klokanku a nie manducu a s kludnym svedomim vozi svoje dieta nepriputane v aute, a ak ho da do sedacky, tak na predne sedadlo a ani tu sedacku nepriputa pasom. 😲 Ale to uz je mimo temu.

soanpe
2. srp 2009

trixi, to je přesný

sirinka
2. srp 2009
soanpe
2. srp 2009

podle toho článku , já nenosička, jsem omezená dítětem, protože ho nemůžu vzít kdykoli a kamkolv
trošku nesmyslný argument 😅
Sofí se mnou jezdí vždy a všude.
tělesný kontakt máme při jiných aktivitách, něž je transport z místa na místo
a při mé váze po těhu fakt nosit nebudu. ráda bych, až Sofí začne chodit a jezdit na kole,měla funkční klouby.
co se týká zad, tak ty se mi pochroumaly diky velikosti prsou 😝

a ted jdu fakt spát
dobrou

shaula
3. srp 2009

Trixi - a to, že více mamin používá klokanky, pro tebe znamená, že jsou v pořádku? 😖 Nicméně už jsem vzdala jakékoli přesvědčování, to stejně nemá cenu, noste si v čem chcete, ale aspoň při tom dodržujte správnou polohu...

Soanpe - článek jsem nečetla, teď na to nemám čas, nicméně např. s kočárem se všude nedostaneš 😉 A já už tím tuplem, jenomže u mně to nevyřeší ani nošení ☹ A víš, jak bylo super, když jsem šla k doktorce jen s jedním prckem a nemusela jsem tahat kočár? Nesl se totiž v Ergu... 😎

shaula
3. srp 2009

Jo a taky ideální věc na výlety do přírody... S kočárem bych asi těžko skákala po lesních cestách... 😉

sirinka
3. srp 2009

soanpe pozri, kto chce, vzdy si najde tisic dovodov, preco nosit "nemoze" a preco to nie je tak super ako sa o tom pise... je to vasa vec 😉 ale ten clanok je fakt super...
a ak mas skutocne tak obrovske prsia, ze su jedinym dovodom tvojich problemov s chrbtom, stalo by za to porozmyslat nad ich zmensenim.

shaula my napr. byvame mimo mesta a vzdy, ked niekam chcem ist, musim ist autom...a zobrat manducu a ponosit v nej malu je pre mna ovela mensi problem ako stale hore dole nakladat a vykladat kocik...

boobinka
3. srp 2009

saska.t ja v babybjornce nosim dodnes a mame rok 🙂

shaula
3. srp 2009

Sirinka - přesně, nakládání kočáru je u nás taky zážitek☹ Bydlím sice ve městě, takže většinou chodím pěšky s kočárem, ale holt někdy to nejde a když někam jedu autem sama, tak vždycky jednoho nesu v Ergu a druhého v autosedačce, a i tak je to záhul... Už aby chodili 🙂

Soanpe - jinak já netvrdím, že nosit je nutné neustále, to určitě ne. Říkám jen, že nošení dětem prospívá a matce hodně usnadňuje život 😉

albireo
3. srp 2009

ad lucinecka: mame babybjorn, model Active.
Pouzivame ho na miestach,kam nemozeme/neda sa ist s kocikom. Na kratke nakupy, k doktorovi, v muzeach, na letisku a pod. Model,ktory mame my, sa da nastavovat podla dlzky a hmotnosti dietata. Nemusis sa bat,ze by ti tam dieta viselo a pod, ak nosic spravne nastavis. Chrbat mna ani manzela zatial pri noseni malej neboli, popruhy sa daju individualne prisposobit vyske uzivatela.
Babybjorn active je do cca 12kg hmotnosti dietata. takze cca rok ?
je to celkom velka investicia, takze nech sa rozhodnes pre akykolvek nosic, vyskusaj ich viac , najlepsie priamo s mladsim dietatom, uvidis ,co ti bude vyhovovat a potom kupuj🙂

trixi
3. srp 2009

shaula, kazdemu vyhovuje nieco ine. Keby boli skutocne tak zavadne, tak sa nepredavaju. A tie kvalitne by nestali tolko kolko stoja. A co je este zaujimave, ze manducu, ergo nedostanes v kazdom obchode pre deti, zato klokanku ano. Ked zistujes, kde sa daju erga a manduca kupit, vsade je hlavne jeden link. Reklama, ze si ich mozes vyskusat je fajn, len sa musis zapisat do poradovnika. A myslim, ze ta spolocnost sidli niekde na vychode SR. Ja som si tam objednavala trenovacie nohavicky a cakala som na ne 4 tyzdne 😠 .
A presne, nech si kazda nosi mimino tak ako jej vyhovuje, co koho do toho do coho si posadim dieta. Do prirody nosime krosnu, pretoze malemu naozaj nevyhovuje byt pricapeny na mojom chrbte. Mam odskusane.

shaula
3. srp 2009

Trixi, argument, že kdyby to bylo závadné, tak se to neprodává, je dost samolibý a trochu naivní... Cigarety a alkohol se taky legálně prodávají na každém rohu a pochybuješ snad o tom, že jsou škodlivé? 😉 A k tomu prodeji - v ČR koupíš různá ergonomická nosítka na více internetových obchodech a i v některých kamenných (u nás v Ostravě vím minimálně o jednom). A že jich není více, je smutné, a podle mě za to můžou dvě věci - nízká informovanost maminek a prodejců. Kde není poptávka, není ani nabídka, že? 😉

meleri
3. srp 2009

holky poraďte

odkdy používáte tu krosnu na záda s aluminiovou výstuží? malý má brzo 9 měsíců, a v návodu je napsáno od 9 měsíců, jenže on ještě sám úplně nesedí. nikde se nic moc o těch velkých sedačkách nepíše..např. jak dlouho v tom může takové malé dítě strávit (malý vydržel v nosítku vpředu max 2,5 hodky a moje záda tež.) a jestli z toho bolí záda?