Klokanky na nošení dětí. Jaký máte názor?

janca.mareckova
7. únor 2010

Ahoj maminky.
Paní doktorka nám poradila koupit si klokanku na nošení. Přímo jsem se ptala na šátek a ten prý nee. a ani se mi to příliš nelíbí....je s tím uvazováním moc práce. Chtěla bych se zeptat na vaše názory na klokanky. Objednala jsem si klokanku BABYBJORN SYNERGY o které se píše, že je to nejlepší klokanka na trhu hned po MANDUCE. Máte některá nějakou zkušenost???

shaula
8. únor 2010

Petkulo - vážně ne? 😕 Tak se hlavně podívej na sedací část - v Babybjornu dítě visí, nožky mu visí dolů, čímž není zabezpečena správná poloha páteře ani kyčlí. V ergonomických nosítkách typu Manduca a další naopak dítě "sedí", nožičky má pokrčené, kolínka výš než zadeček, takže je zajištěno správné zakulacení zádíček a tím také jejich opora.

shaula
8. únor 2010

A taky když se podíváš na fotky ergonomických nosítek, NIKDE neuvidíš fotku dítěte čelem od nosiče. Z jednoho jednoduchého důvodu - tato nosítka toto NEUMOŽŇUJÍ, protože jejich výrobci dobře vědí, že tato poloha dítěti ŠKODÍ. 😉

petkula
8. únor 2010

akorát mi přijde, že babybjorn je pro menší miminka a manduca či beco je pro větší...

"dětská nosítka BabyBjörn jsou vyvinuta tak, aby odlehčovala zatížení na plecích rozdělovala je rovnoměrně na celá záda a ramena
vítěz cen: American Baby, AMBY (American Baby Best Of The Year) Award, 2006, Prima Baby & Pregnancy,Best Buy, 2006, UK, Practical No 1 Choice, 2005, UK"

tymothy
8. únor 2010

Petkulo, do těch nosítek se dají použít novorozenecké vložky. 😉 A zrovna třeba babybjorn bych pro malinké miminko rozhodně nedoporučila....maximálně tak na chviličku pro dítě, které už samo sedí....

petkula
8. únor 2010

shaula - divala ses na ten odkaz? ty jsi videla nejaky rozdil?? Mne neprijde, ze by nozicky visely vic nez u toho druheho nositka...

tymothy
8. únor 2010

Petkulo, já tam ten rozdíl vidím....je škodam, že na těch fotkách u Beca je vyfocené větší dítě, na kterém už to není tak patrné. Být tam takové mimino jak v těch fotkách nahoře, vypadá to trochu jinak.
http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazi...
Už tam ten rozdíl vidíš?

petkula
8. únor 2010

tymothy, babybjorn jsou od 3,5 kg, takže pro malinké miminka...ty, které sedí, by se tam už nevlezly...vim, že do manducy se da dat vlozka...

tymothy
8. únor 2010

No, a už jsme u toho. Dítě, které by tam bylo po fyziologické stránce jakž takž, už je na to moc velké. A miminku to evidentně neumožňuje správnou polohu....takže je vlastně na prd...

fender
8. únor 2010

já to můžu porovnat jen z obrázku, ale řekla bych že v becu jsou ty nohy jakoby víc "naširoko" od sebe, ale tak to je jen můj dojem.
my měli malého v becu někdy poprvé asi ve dvou měsících, sice píšou že to je od narození, ale měla jsem trochu strach. navíc mi přijde, že ta novorozenecká vložka tam není zas až takový zázrak, trochu se podle mě zařezávala do stehen - teď když už ji má sundanou tak je to super.
jinak zádama k tělu by se prťata dávat neměla, jejich páteř pak kopíruje naše tělo a není tak, jak by měla být.
jaký je ten babybjorn to z vlastní zkušenosti nevím, ale určitě to bude stokrát lepší než ty úplně obyč klokanky.

tymothy
8. únor 2010

Jo, ty nožičky naširoko jsou dost důležité - díky tomu má potom dítě podsazený zadeček...

majdula
8. únor 2010

Trimesicnaci v Becu a v Manduce
http://majdula.rajce.idnes.cz/Kolousek_1/#059_-...

Ale i s novo vlozkou si myslim, ze pro mensi deti Beco moc neni, to uz je satek lepsi a uvazat do kolibky... kdyz je cvik, je to za tri minutky hotovy.

fender
8. únor 2010

jeeee, my máme úplně stejné beco 😵

shaula
9. únor 2010

Petkulo - ano, na odkaz jsem se dívala, a rozdíl tam vidím velký. Je to jak píše Tymothy, jsou tam posazené různě velké děti, takže je to hůře vidět, ale vidět to je i tak. A tam, kde je to vidět dobře, zrovna ta mamina
I když sice možná je Babybjorn o maličko lepší než obyčejné klokanky, tak vzhledem k jeho ceně není vůbec o čem uvažovat. Kvalitě (nebo spíše nezávadnosti) ergonomických nosítek se nevyrovná a cenově je buď srovnatelné nebo mnohem dražší.

luuca2
9. únor 2010

Ahoj, jdu si k Vám pro radu jestli můžu 😉. Na vázání šátku se moc necítím a ráda bych pořídila pro naši 2měsíční dcerku nosítko, které se nejvíce podobá šátku na nošení, ale je toho tolik...
Někdy cena neodpovídá kvalitě, a nebo i kvalitní a ověřené nosítko může stát méně než jiné ale nekvalitní.
Děkuji za názory.

http://medley.mimishop.cz/katalog.php?kategorie...
http://www.mamaja.cz/nositka-manduca/manduca
http://www.babynositka.cz/index.html
http://www.liliputi.cz/index.php?option=com_vir...

tymothy
9. únor 2010

Luuco, nejlepší je to nosítko vyzkoušet osobně - třeba si ho od někoho půjčit, jestli máš možnost nebo zajít do obchodu a osahat si ho. Záleží i na tvojí postavě, třeba Manduca je spíš pro korpulentnější maminky...

fender
9. únor 2010

souhlas.... já třeba nedám dopustit na beco, jenže to je tím, že ho používám. stejně tak pokud někdo bude používat manducu, tak bude vychvalovat manducu a pak si vyber 😅 😀

luuca2
9. únor 2010

nkoho známého nemám ☹ . tak manducu asi ne, pri mejch 165cm a 57kg by to asi nebylo ono. do krámu se teaky moc nedostanu 😒

fender
9. únor 2010

dívala jsem se na ty odkazy, tak to nosítko z posledního odkazu mi nepřijde až tak praktické - pokud dobře koukám, tak ta přední část se jakoby nedá odepnout. u beca je to lepší, můžeš ten předek částečně odklopit a mimčo se tak do toho lépe dává. ty přezky mají navíc pojistku, takže ti to prtě neodepne.

meleri
9. únor 2010

ahoj,

já můžu porovnat jenom šátku, mei tai a Manducu. a musím říct že čím je látka tenčí u těch nosítek tím víc z toho bolí záda. protože to místo kde je dětský zadeček pak nerozloží správně váhu.. na manduce je fajn že je fakt pevná a dvojitá a pevný je i ten pás pod ní takže dítě se v tom nemůže moc vrtět.. šátka je super ale musí se to umět nebo být aspon zručný.

lucie777
9. únor 2010

Já nedám dopustit na Beco, sice nemám s ničím jiným zkušenost, ale malou sem do něj poprvé strčila už v 1 měsíci, jen na chvilinku, teď si jí tam strčím, když není k uklidnění a potřebuju něco dělat, ona tam vždycky usne. 🙂 Teď ještě přemýšlím o šátku, že je víc variabilní, ale uvidíme, jestli lenost nezvítězí a nezůstaneme jen u Beca.. 😅

Luuco, nevím, odkud z Prahy jsi, ale já Beco kupovala tady http://www.ditevsatku.cz/kontakty/, mají tam i jiný nosítka a šátky, vše můžeš vyzkoušet a paní poradí.. 🙂

betelgeuzz
9. únor 2010

Luuco, na www.nosenideti.cz najdeš diskuze s referencemi na jednotlivá nosítka. A některé obchody (např. branakdetem) umožňuje nosítko zapůjčit asi na 14 dní, pokud ti bude vyhovovat necháš si ho, pokud ne, pošleš ho zpátky a oni ti vrátí peníze, zaplatíš jen půjčení.

zevina
9. únor 2010

luuco, nemyslím, že by manduca byla jen pro pořádný ženský 😅 já mám 158cm, kilečka po porodu ještě nejsou všechny dole, takže asi 60, ale manducu jsem si vybrala, že je variabilnější na různé typy postav, kdy se střídají v nošení oba rodiče 😉
krom klasických přezek, má na kšírách takové spešl rychlé prodloužení-zakrácení na menší a vyšší postavu, že nemusíš přenastavovat celé ramenní popruhy
a jako plus bych viděla ještě itegrovanou norozeneckou vložku, tu budeš používat jen chvilku, takže nemusíš zbytečně dál investovat (ve 4m už nosíme bez ní)

janca.mareckova
autor
9. únor 2010

Tééééééééda!!!!!
Koukám, že jsem tu rozdělila lidi na 2 tábory 🙂 No, rozhodla jsem se, že ten babybjorn je prostě dobrej a jsem s výběrem spokojená!! Kámoška v tom mimčo nosila od 4kilo do jeho 11 a kyčle i zádíčka.......všechno ok!! Žádný problém... samozřejmě, že ho v tom nebudu mít pořád. Jen tak když budu chtít třeba poklidit v bytě a bude se vztekat....rozhodně v tom nebude celý den.... Má spoustu ocenění a rozhodně je tato klokanka lepší, jak třeba od chiica za 700Kč. Myslím, že jsem vybrala jednu z nejdražších a nejlepších klokanek na trhu!!! Nemluvím o ergonomických nosítkách...

tymothy
9. únor 2010

Janco, vymlouvat ti to asi nemá cenu, je to tvoje volba...z klokanek je to asi nelepší volba, ale mezi slepými jednooký králem.... 😒
Ty problémy se zádíčky se většinou projeví až v pubertě, kdy nastane další období rychlého růstu. Takže to, že mimčo tvé kamarádky má vše v pohodě, ještě nemusí znamenat vůbec nic.

petkula
9. únor 2010

janco, myslím, že ses rozhodla dobře 😉 My už v něm teda nenosíme, protože na venek chodíme jen s kočárem a doma ho nosíme na rukou. Spíš jsme ho využívali, když byl vojta menší - hodně plakal, tak se chtěl nosit třeba i hodinu a pak v něm usnul. Byli jsme s ním spokojení a až bude sedět, tak koupíme krosničku.

janca.mareckova
autor
9. únor 2010

Petulka: Taky to chci tak řešit! Kubíček hodně brečí a chce se nosit, jenže ruce mám jen jedny. Má totiž koliku a tak doktorka řekla, nosit bříško na bříško, ať z vás cítí teplíčko a maminku!! Takže je to jen tak na noc, vždycky než usne....

sicinka
9. únor 2010

Ahoj už jsem to psala do jiného odkazu ale snad to někomu z Vás pomůže. Dostalal jsem nosítko BabyBjörn a ač jsem byla od začátku přesvědčená že koupíme Beco, tak jsem ho alespon vyzkoušela. Abych zajistila ergonomičtější polohu pro mimčo, tak jsem si kolem pasu uvázala šátek nebo tenkou deku miminku podsadila zadeček a sedělo, proti mě podobně jako v ergo nosítkách. Dale má tak miminko nohy v teple - muj prcek si umi sundat velice rychle jak ponozky, tak návleky 🙂 Asi kdybych kupovala nové tak koupím přímo nějaké ergo, pokud ale klikanku dostanete a nemáte ji na hodiny denně jde to takto pořešit 🙂 Bohužel nemohu najít fotku, , kde to mám nafocené. Takže my si ted necháme klokanku a pak koupím kvalitní krosnicku - pro cca roční děti a nošení na zádech mi příjde pohodlnější a praktičtější.

luthien.k
9. únor 2010

Sicinka, chytré 😉

sicinka
9. únor 2010

Tak jsem hodila jednu fotku do alba - moc toho tam vidět není, ale pro představu v jakém úhlu má nožičky to pomůže 🙂

luuca2
10. únor 2010

Tak jsem výběr nosítka zúžila na beco a manducu. Ale jaké z těch dvou 😠 Možná víc převažuje to beco.
Lucie777 nemáš fotečku malé v nosítku? A ten krám nemáme až tak daleko.