Klokanky na nošení dětí. Jaký máte názor?

janca.mareckova
7. únor 2010

Ahoj maminky.
Paní doktorka nám poradila koupit si klokanku na nošení. Přímo jsem se ptala na šátek a ten prý nee. a ani se mi to příliš nelíbí....je s tím uvazováním moc práce. Chtěla bych se zeptat na vaše názory na klokanky. Objednala jsem si klokanku BABYBJORN SYNERGY o které se píše, že je to nejlepší klokanka na trhu hned po MANDUCE. Máte některá nějakou zkušenost???

luuca2
10. únor 2010

Ještě by byla možnost si nosítko na týden půjčit z toho krámu co píšeš, ale nemám takovou důveru v to, že pokud bych nosítko vracela, že vrátí peníze. Dá se tomu věřit?

fender
10. únor 2010

řekla bych že ta manduca - aspoň podle obrázku - má stejnou nevýhodu jako to liliput nosítko - nemá odklopnou tu přední část. to ale určitě poradí holky, které ji mají, jak se s prtětem manipuluje. já si to odepnutí na becu nemůžu vynachválit, když v tom mám malého doma tak mu občas odepínám jednu stranu, když se chce hodně rozhlížet, a hlavně když se odepnou strany obě, tak se do toho malej dobře dává i vytahuje.

j.kriv
10. únor 2010

luuca my máme manducu a jsem naprosto spokojená, malou tam dám i spící, třeba když usne v autosedačce nebo ji naopak spící bez problémů vytáhnu, manipulace je ok. rozhodně koupě nelituju a používám ji každý den i na několik hodin. co se týče toho půjčení, nebála bych se toho. já ji teda objednávala bez předchozího vyzkoušení, ale taky jsem o půjčení přemýšlela, třeba na www.mamaja.cz pokud si ji půjčíš a potom koupíš, neúčtujou půjčovné, nevím jak v ostatních obchodech.

meleri
10. únor 2010

holky

u manducy stačí odepnout popruhy, a přední část prostě spadne dolů a pak už můžete dělat co chcete..

jo to beco taky vypadá fajn, má to krásné vzorky.. 😵

janca.mareckova
autor
11. únor 2010

Meleri: Tak přesně tohle umí i mnou vybraný babybjorn!! Odepne se přední část a miminko se může například dát do postýlky, aniž by se vzbudilo......

germik
11. únor 2010

janca - záleží na každej maminke čo si vyberie, predtým by si mala ale poriadne preštudovat klady a zápory kupovanej veci, ide predsa o zdravie jej babatka 😉
Ja osobne mam doma Manducu, maximálne som s nou bola spokojná, využili sme ju celé leto a hlavne na lietanie po úradoch 🙂 Vyskúšali sme šátek, klokanky 2 druhy a malá v nich plakala jak o dušu....tak som sa dala nahovorit na Manducu a malá v nej bola veeelmi spokojná 🙂
Takže možno na tvojom mieste by som si skúsila tvoje vytypované nosítko požičat a potom íst do toho 😉
A ked ti možem poradit fakt nenos babatko takto http://littlehedgehog.co.nz/images/catalogue/Ba..., vždy by malo byt telíčkom a tváričkou k tebe
prvým rozdielom medzi manducou a baby bjorn je napr. v tom, že nosnost BB je do 12 kg, pričom Manducy až do 20 kg... takže aj to je jedna z výhod - a naposledy som nosila malú ked mala asi 11,5 kg a skoro vobec som ju necítila, takže rátam že to bude v poho aj ked priberie trošku viac

tymothy
11. únor 2010

Janco, nechci ti brát iluze, ale to mimčo se většinou stejně vzbudí, i kdybys ho tam dala rovnou s tím nosítkem...

janca.mareckova
autor
11. únor 2010

Já neříkám, že ne. Prostě jsem si vybrala tuhle klokanku a basta! Malýmu se v ní moc líbí a nikdo mi nevymluví můj názor. Pročítala jsem různé názory a ocenění a testy......než jsem vybrala tuhle klokanku...... Jsem se svým výběrem spokojená.

achalteke
11. únor 2010

Mohla si říct mám tu jednu fungl novou, já bych do ní ovšem svý dítě nikdy nedala.....ortoped na kyčlích nás před klokankama důrazně varoval a chválil šátky, beca, manducy,atd.

meleri
11. únor 2010

janco

asi tě to moc nepotěšilo ty si něco koupíš a většina lidí ti řekne že je to špatný..ten babybjorn jsem jednou měla v ruce a je to z příjemného materiálu...jde tam vlastně jenom o to že to místo co je mezi nožičkama je dost úzké..ale jak tu už někdo šikovný psal když to třeba vyložíš nějakou látkou tak se prostor rozšíří a na kyčle to snad tak moc vliv nebude..
nevýhoda je že ty klokanky jsou fakt jenom na malé děti a tak jestli se ti nošení zalíbí tak pak musíš pořídit něco jiného..

na krosničky bacha vypadá to fajn ale lepší je to pro tatínky, dost z toho bolí záda, čím je dítě víc dál od tebe tím víc se namáháš..

fender
11. únor 2010

jani tak když jsi si tak jistá a spokojená tak proč pak tohle téma 😅 😀 🤐

janca.mareckova
autor
11. únor 2010

Zajímal mě názor jiných...... ale opravdu jen názor..... a ne výmluvy proč ho nekoupit.....

fender
11. únor 2010

však já myslm, že to názory jsou .... holky jsou přesvědčené že je špatné a píšou ti své důvody proč, stejně jako ty jsi přesvědčná, že je dobré 😉 😵

a holky, co máte větší prťata, jak dlouho jste je nosily? my máme nosnost do 20 kg, ale nedovedu si představit, že bych ho pak ještě unesla 😀 zatím má 7 kg a vůbec ho v tom necítím, ale zajímalo by mě, kdy už se asi tak pronese (no jak na mě bude těžkej, tak ho nafasuje táta 😝 😀 )

janca.mareckova
autor
11. únor 2010

Já vím.... názory to jsou. Prostě klokanku mi doporučila i doktorka a tak si myslím, že bude dobrá.... Ptala jsem se na šátek a ten prý neee. No a tak když klokanku, tak tu nejlepší možnou!!! Žádné chicco za 700kč.....

meleri
11. únor 2010

fender,

malý má ted 9,5 kg a časem si člověk asi fakt zvykne. pak můžeš nosit na zádech, to už je pak jako těžší krosna, ale je to furt ok..jinak 20 kg měla moje neteř v 6 letech..🙂) takže pak už ty děti přibírají fakt pomalu....ale nosit se dá asi vždycky...kdo by to neměl rád že...i mi by se to líbilo kdyby mě ještě někdo ponosil... 😀 ale to by musel být nějaký silák..

Janco

jak jsem ti psala problém je akorát v tom že to dítě tam visí za rozkrok..zezačátku je lehké tak to možná tak nevadí ale později už přibere a možná se ti do té klokanky ani nevleze. ale pak to můžeš úplně V POHODE prodat skoro za stejnou cenu a pořídit něco na větší dítě..

meleri
11. únor 2010

důkaz je že jsem málo použitou šátku prodala za úplně stejnou cenu..a to samé to nosítko CHICCO co jsme měli. takže o nosítka jakéhokoliv typu je strašný zájem...hodíš si inzerát a za chvíli to je pryč..a nebo to ještě využiješ pro druhé dítě.. 🙂

mankiw
11. únor 2010

ahoj,
taky uvažujeme o koupi nosítka, ale bez vyzkoušení bych do toho nešla. Rozhodujeme se mezi Manducou a Becem, ale asi vyhraje Manduca a to kvůli ceně. Stejně si myslím, že každé mimčo je jiné a co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému. Každá chce pro svoje mimčo to nejlepší 🙂

meleri
11. únor 2010

pitomé je že se to hodně prodává na netu ale v běžném obchodě s dětským zbožím moc velký výběr není teda..

sicinka
11. únor 2010

Ahoj, jen já tu zmiňovanou klokanku mám a psala jsem jak ji trochu zergonomicnit a musím říct že mi v ním malej po této úpravě, zatím nikdy nebrečel. Když jsme byli v jeho třech měsících na dovolené, tak jsem měla sebou i manducu a řval nechtěl v ní být - přišlo mi že mu to ty nožičky tlačí do pro něj nepřirozeného úhlu. Takže každé mimčo je fakt jiné a já dala na to, jak se mu v čem líbí 🙂 Jinak jak jste psali že v tech ergo nositkach nelze nosit celem od sebe, ak zrovna vcera jsem se divala na USA weby (vybiram krosnicku) a měli tam ergo s dítětem posazeným opačně - ptala jsem se na to manželovi sestry a v jejim okoli nosi vsichni obracene. Ale samozřejmě souhlasím s výše uvedeným - nosit určo čelem k sobě, mě jinak malej i řve.

shaula
11. únor 2010

Sicinka - prosím dej sem odkaz na ten obrázek. Nezdá se mi, že by to bylo opravdu Ergo. Mám ho doma a není prostě fyzicky možné dítě umístit čelem dopředu bez rizika vykloubení nožiček.

sicinka
11. únor 2010

Ok večer se po tom kouknu prolezali jsme to moc ale bylo tam ergo carrier - ja nevim jak vypada ve skutečnosti měla jsem v ruce manducu a beco. Jinak ty deti pak sedi jako v klubicku a novy maji hodne od sebe (prislo mi to jako decka). Stálo to cca 100 dolaru.

zevina
11. únor 2010

luuco, mankiw,

jestli řešíte problém beco x manduca, záleží kdo bude u vás nosit 😉
beco je prostě nádhera 😵 ovšem nedokážu si představit, že bych do něj navlíkla mého chlapa 😅 tak jsem si musela nechat zajít chuť (a ani netuším, jestli je děláno na "mužnou" hruď) takže z těchto důvodů u nás jednoznačně vyhrála manduca, celkem rychle se přenastaví na rozdílné postavy, zvětšit bederní pás o 30 čísel-žádný problém, stejně tak rychlé prodloužení ramenních popruhů z malé na vysokou postavu 🙂
podobné by to mělo být u erga, ale tam se mi nechtělo pro tu chvilku dokupovat novorozeneckou vložku...

majdula
11. únor 2010

Mno, u nas se Beco kupovalo specialne PRO chlapa (dostal ho k narozeninam 😀 ), ale obcas v nem ponosim i ja a natahovani/zkracovani popruhu je uplne v pohode. A i pro chlapa se dalo vybrat nejake mene kriklave, bud vylozene cerne nebo my mame tohleto:

http://majdula.rajce.idnes.cz/Kolousek_2/#115_-...

medvik
11. únor 2010

zevino, majdulo: my máme tohle (vybíral ho manžel): https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😉 A zkoušeli jsme oba a manželovi sedne dokonce líp než mně 😲

majdula
11. únor 2010

No vida Medvi...
jo a jeste jsem si vzpomnela, kdyz to manzel dostal, tak jsem ho jeste zatahla do Brany, at se podiva i na Ergo a Manducu, abychom pripadne mohli Beco vratit, kdyby se mu pozdavalo jine nositko... ale nechal si ho, prej proto, ze ma nejvic prezek, hejblatek a takovych chlapskych udelatek 🙂

zevina
11. únor 2010

hoky, dobrý 😀 ale nesázela bych na to, že by náš táta rozdýchal jak vzory, tak cenu, proto jsem zůstala kapku při zemi a volila neutrál (já bych šla do červeného 😉 ) https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

medvik
11. únor 2010

zevi: tatínkovi nosítko sluší 😉

luuca2
12. únor 2010

Nošení bude asi převážně moje záležitost, ale taťka taky není žádný velikán tak snad se do toho vejde taky 🙂 . No a vzory mají opravdu krásný. Já jsem si zatím vybrala oranžové se sovičkama. Doufám, že pak neřekne, že si to na sebe nenavlíkne. 😨

majdula
12. únor 2010

Luuco, ver ze navlikne a rad 😵 Do satku se umotat nenechaji, ale jak to ma prezky, je to chlapska zalezitost 😀

medvik
12. únor 2010

majdulo: je to tak, můj manžel se taky na šátek moc netvářil, ale Beco si hned dal na sebe 😀