Klokanky, šátky. Využily jste je?

mami29
26. kvě 2011

Vas naroz na toto tema, vyuzili jste?

konik88
26. kvě 2011

Ahoj, já měla klokanku. Malá se chtěla hodně chovat a já ji už kolikrát nemohla unést. Jinak venku jsem ju nenosila jen na doma, když jsem si šla zalít kvítka atd. Byla jsem rada, že ji mam.

anetka1701
26. kvě 2011

Mám Manducu a nedám na ní dopustit :o) Malá nemá moc ráda kočárek, ale v Manduce je nadšená :o) Zrovna dneska jsem s ní jela přes půlku Prahy MHDčkem, vzala jsem jí do nosítka a krásně jsme to zvládli, s kočárkem by to byl masakr...

musko
26. kvě 2011

Mala som šátky aj ABC baby carrier a teraz máme skaldino a nedám dospustiť. Klokanky radšej nie - sú nefyziologické. Najradšej som mala šátek - aj syn :o)

dana3262
27. kvě 2011

My meli Babybjorn, ale pak jsme koupili Manducu protoze je pohodlnejsi a da se dat i na zada. Jako pitomci jsme nosili maleho i celem dopredu, to je hruza. Manducu pouziva partner. Vzdycky ma vlny. Treba 2 mesice skoro denne a 4 mesice nic. Me ted tlaci do tehotnyho bricha ta spona i kdyz ji dam uplne, co nejniz.

kammka
27. kvě 2011

měla jsem babyvak, šátek i klokanku, ale nevyužila, malá se v tom moc necítila, já jsem navíc chabrus na záda, takže když jsem někam jela, byť busem, tak raději s kočárem, vždycky mi někdo pomohl, nebo jsem si řekla, naložila jsem do kočáru i nákup, ten bych dom nedotáhla, mít dítě v šátku..asi to chce vyzkoušet, napřed si od někoho půjčit až potom koupit, podle toho jak se ti osvědčí

rozarka65
27. kvě 2011

Ahoj,já měla všechno....baby vak jen na začátku,ale to se malé moc nelíbilo...na druhé mimi si ho půjčím,ale jinou značku...šátek jsem používala do roka,ale ten elastický (začátečníkům se lépe váže)....pak jsem měla klokanku a když jsem se jako nezkušená máma dozvěděla,že je špatná,pořídila jsem ergonomické nosítko.....a také máme krosnu,ale trvalo mi tak týden,než jsem si na ni zvykla...Na malé mimi je určitě nelepší šátek a pak nosítko...🙂 Ale je potřeba to vyzkoušet...ne všechna mimi jsou nosící a taky nevíš,co bude vyhovovat Tobě...🙂

ja.na81
27. kvě 2011

Na malinke mimi jsem mela elasticky satek, pozdeji jsem si poridila Manducu. Vyuzivam dnes a denne, porad, doma venku... uzasna a dokonala vec, bez ni bychom vubec nemohli fungovat (teda samozrejme asi mohli, ale neumim si to predstavit 😉 )
Klokanku teda v zadnem pripade ne, na tom neni nic dobreho.

marketnieuw
27. kvě 2011

mame klokanku, satek i nositko a vsechno pouzivame, vsude se ji libi
(z nositka me trochu boli ramena, ale jinak jsem spokojena)

aajina
28. kvě 2011

Ma malé mimi jsem používala elastický šátek v úvazu kolíbky a cca od 3 měsíců nosím v úvazu do kříže a už i v Manduce.Malá je spokojená a já mám volné ruce 🙂 Nedám na ni dopustit,Rozhodně nekupovat klokanky ale ergo nosítko :o)

xovicka
28. kvě 2011

Mám šátek - pevný didymos cca od tří týdnů v něm synka nosím. Musím říct, že jsem si myslela, že ho využiju víc, ale i tak na něj nedám dopustit. Zezačátku Matouše trápily brutálně prdíky , takže moc svázaný být nechtěl, v šátku byl tak půl hodiny denně, když jsem se třeba potřebovala najíst a on se zrovna nekroutil, většinou mi v něm usnul. Teď už ho používám i na krátké pochůzky venku, třeba ke švagrové, co bydlí ve vedlejší ulici, na poštu, do obchodu za rohem, na cvičení dvě zastávky tramvají. Na dlouhé procházky používám raději kočár, to s sebou beru i věci na přebalení a převlečení a s kočárem je to pohodlnější. Ze začátku jsem vázala hlavně kolébku v dvojitém kříži, teď když už kouká smyčku na bok. Párkrát jsem vázala i dvojitý kříž s kapsou uvnitř nebo klokana, ale tyhle úvazy ho matou, jak je hlavou připlácký na mém těle, cítí mlíko. Jednu nevýhodu šátek má, kterou jsem dřív nepředpokládala. Člověk je venku víc vystaven počasí. Malinké miminko nemůžu nosit když prší, když mrzne a co mi vůbec nedošlo, tak ani když svítí slunce. Přičemž ten déšť a mráz jsou snadněji řešitelné, stačí čepička a dítě schovat pod bundu, případně mít s sebou deštník. Ale s tím sluncem teď docela bojujeme, miminka nemají přijít do kontaktu s přímým sluncem (a ani se jim to moc nelíbí) takže namažu opalovákem, nasadím čepičku a když jdu zrovna proti slunci, tak se snažím něčím ho stínit. (kdyby mu nevadily ty úvazy, kdy je čelem ke mě, bylo by to asi řešení)

andulinka
4. čer 2011

S oběma dětičkama šátkujeme a máme i Beco - to využívá předně tatínek. 🙂

zuhur
4. čer 2011

Máme pevný šátek už od narození, používala jsem ho asi od měsíce. Malý se zpočátku chtěl nosit téměř neustále, takže jsem ho tak měla doma, aby si odpočaly ruce a já se třeba i najedla 😅 To jsem ho nosila v kolíbce. Teď využívám šátek na pochůzky, kde se z kočárem nedostanu, popř. do obchodů - nemysllím na klasický nákup potravin, to bych neutáhla. Nedám na něj dopustit, jen je máme s manželem velký výškový rozdíl, tak mu teď hledám úvazy pro kratší šátky, aby mohl Jindříška nosit i on 😉 Min. 1x týdně ho využiju, ale většinou i víckrát.

ladybugie
4. čer 2011

já měla babyvak. Nějak jsem tomu nepřišla na chuť. Babyvak jsme používali, když jsme šli do lesa na houby, tam se s kočárem jezdí fakt blbě 😀 Na druhý určo nepořídím ani klokanku ani šátek, nevěřím tomu, že to neničí dítěti páteř. Chápu, že je to velká pomůcka, když jsou mrňátka mazlivá nebo se někam špatně dostaneš kočárkem. My jsme typičtí kočárkáři 😉

theodorika
4. čer 2011

My od narození používali šátek od kamarádky, pevný, tuhý nepovolovací - akorát moje krevní skupina - v podstatě pořád, když chtěla být chvíli na zemi a chvíli na zádech, pořídila jsem ergonomické nosítko. Takže když chce slečna ven, přinese boty z botníku a nosítko ze stolku - takže ano, unosili jsme, využili a využíváme stále ( i ten šátek, když je zrovna nosítko mokrý nebo v pračce ) 😀
Jinak kočárek máme taky - nejradši vozí přítel a zbytek rodiny, na velké nákupy ( do šátku se toho jinak kromě dítka toho vejde taky docela dost )

evaje
4. čer 2011

Tak já u prvního pořídila babyvak, ale moc nevyužila. Nějak mu to nesedlo a nebyl nosící. O to víc ho využil druhý syn. Ale trpěly záda a tak když už seděl, tak jsem pořídila Hipseat. Není to moc známá věc, ale je naprosto fantastická. Do týdne jsem měla po bolestech zad, kdykoliv a kdekoliv jsem ho rychle zapla a sundala. Doma jsem nosila skoro pořád a když se zrovna nechtěl synek nosit, tak jsem to jen pootočila, aby nezavazelo sedátko při práci. Je nevýhoda, že musíš dítko jednou rukou přidržovat, ale pro děti, které jsou takové jako byl náš, co chtěl hned nahoru a hned zase dolů, tak je to pomůcka k nezaplacení. Šupla jsem pod kočár a kdekoliv jsem chtěla vběhnout třeba do obchodu, nebyl problém připnout a lehce jsem malého unosila.
http://www.hipseat.cz/
Z mého pohledu, k běžné denní potřebě, už bych nikdy nekoupila nic, co nemá POŘÁDNOU fixaci v bedrech. Jediné co mě příjde v bedrech pevné je Manduca a je to taky snad jediné, co bych u dalšího dítka zvažovala. No a pro starší pak už zmiňovaný hipseat.
A pokud to chceš na výlety do přírody, tak to jsou ty krosny. Ale ty stejně můžeš používat až u sedících dětí, jako všechno v čem je dítko vertikálně.

scharka1
4. čer 2012

Já byla s šátkem naprosto nespokojená, dlouho to trvá, než se uváže a synovi se v něm vůbec nelíbilo. Takže za mě ergonomická nosítka (typu, Manduca, Beco, Tula), určitě to nejsou vyhozené peníze.