Krosna/nosítko pro mimčo. Podle čeho vybírat?

smejdik
16. pro 2009

Ahoj holky,

chcem koupit krosničku/nosítku pro dcerku, bude jí rok, a nevím podle čeho vybírat. Na trhu jich je dost, ale chtěla bych cenově rozumnou, lehkou a asi tak do 20 kg nosnost, líbí se mi chicco caddy, ale to je jen do 15 kg. Máte s ní zkušenost?Nebo poradíte mi tip...

moc díky

kubinkov
16. pro 2009

Nosítko je lepší. Lehčí a skladnější. Koukni www.nosenideti.cz a tady ve volné diskusi je taky téma Nošení dětí. Jen hledat.

aleachim
16. pro 2009

smejdík, ono dost záleží kde budeš nosit.

smejdik
autor
17. pro 2009

máme v plánu spíš na výlety, ne na každodenní užítí, na to máme golfky, ale třeba na dovolenou do Krkonoš a tak...

musko
17. pro 2009

ergo alebo manduca 😉

smejdik
autor
17. pro 2009

jj o nich jsem slyšla, ale mají i třeba stříšku pro dítě, kdyby pršelo a tak???Nevím,jestli jsou zrovna vhodné do každého počasí...

aleachim
17. pro 2009

smejdík, jestli to chcete na výlety po horách nebo nějaké tůry a bude nosit i manžel, tak bych doporučila spíš krosnu. Ono je to tak, že to neseš ještě i tu krosnu, taky něco váží, proto je lepší, když to nebudeš tahat jen ty. Pro větší děti je to podle mě pohodlnější, mají výhled, prostor, ale už musí umět samy stabilně sedět. Myslím, že to chce tak od 1,5roku.

My teď používáme beco. Taky právě na výlety, ale krosnu už máme koupenou a těším se až půjde na záda manželovi a já budu chodit s baťůžkem. Do teď jsem totiž skoro pořád nosila já. 🙂

smejdik
autor
17. pro 2009

díky za tip a krosnu jste kupovali jakou, jestli se můžu zeptat...Malé bude na jaře 1,5 roku, takže se mi právě do toho nosítka moc už nechce, a nosit bude spíš manžel, někdy i já, když bysme podnikly něco s holkama, tak bych nechtěla nic těžkýho, ale určitě chci mít stříšku...

aleachim
17. pro 2009

smejdik, my ji dostali jako dárek, takže nevím, ale mrknu se ti až budu doma. Ještě ji ale vyzkoušenou nemáme. Ale má stříšku, pláštěnku, je k tomu dokoupený nějaký podhlavník, aby když spí se jí neklinkala hlava. Abych to zhrnula, přišla mi skvěle vybavená, ale jak se nosí, ještě nevím. Zkus dát dotaz do nošení dětí na volné diskusi. Myslím, že bihan má krosnu a je to zkušená nosička.

josifek
17. pro 2009

Smejdík my máme Caddy od chcicca a zdá se my jako jedna z nej co jsou v dobré cenové relaci, už se těším jak vyrazíme s malou na výlet 😉 můžeš kuknout do alba jak vypadá 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

smejdik
autor
17. pro 2009

právě ta Caddy se mi taky líbí, ale zase mi přijde málo, že je jen do 15 kg, ale taky jí zvažujeme, líbí se mi i designově..ale chtěla jsem něco do 18 -20 kg

aleachim - budu ráda, když písneš,jakou krosnu jste dostali....

josifek
17. pro 2009

Smejdík nevím ale synovec má teď ve 4 letech 18 kg a do nosičky by nevlezl 😉 Mám vyzkoušeno že nosit se nechají děti naximálně do 3 let, pak nechtějí 😉 no záleží na uvážení. my s ní byli v rodině spokojeni a myslím že i malou v ní vynosím nejen na horách ale i u nás ve městě , místo kočárku jak už bude sama ťapkat 😉

josifek
17. pro 2009

Jinak můžeme doporučit i tuto tu má brácha a je sní spokojený, ale on bydlí v horách tak ji mají denně k použití 😉
http://www.bajecnyobchod.cz/index.php?main_page...

smejdik
autor
17. pro 2009

jj, to je vlastně fakt, že většinou ty děti kolem 15-18 kg ve 3 letech váží, a jste s ní spokojeni??Máte jí vyzkoušenou???

josifek
17. pro 2009

smejdík máme synovec ji měl a tak jsme ho nosili když ho bolely nožky, proto jsem si ji pořídila i já 😉 3vagrová totiž schovává věci chtějí druhé mimi 😀 😀 😀 a my raději vlastní 😉

aleachim
17. pro 2009

napíšu, myslím, že je od vaude, ale typ si takhle z paměti nevybavím.

aleachim
17. pro 2009

ještě mě napadlo, že asi bude záležet na tom, jak často ji využijete. My jsme na horách takřka pořád. Lezeme v Tatrách, v Alpách, ap., tak jsme chtěli už pořádnou, aby to pro malou bylo pohodlné a bezpečné.

josifek
17. pro 2009

Alachim my jsme také takový lezci proto jsem koupila to co už máme vyzkoušené 😀 😀 😀 😀 a je bezpečná a pořádná měkkoučká a lehká 🙂 🙂

smejdik
autor
17. pro 2009

tak to my zase pořád nikam nelezeme, ale jezdíme hodně po výletech a už nechcem řešit, jestli se to dá zvládnout s kočárkem nebo ne :(

josifek
17. pro 2009

smejdík my to neřešíme všude na výletě bude krosnička 😝 😀 😀 😀 😀 😀 i já ji nosila a v pohodě jsem malého unesla jako batoh a je supr když ti někdo žvatlá za uchem 😀 😀 😀 😀 😀

aleachim
17. pro 2009

josífek, vůbec jsem to nemyslela na tu tvou krosničku, na tu jsem koukla až teď. No, mě se takhle z té fotky moc nelíbí, ale když ji máte vyzkoušenou, tak jedině dobře. My máme něco spíš na způsob jako jsi dávala ten 2. odkaz.

smejdik
autor
17. pro 2009

mě osobně se víc taky líbí ta v tom odkazu, přijde mi bezpečnější, ale my zase nějaký horolezci nejsme, takže si myslim, že nám by Caddy vyhovala 🙂

josifek
17. pro 2009

alechim já vím že nédám odkaz na caddy uděláš si lepší obraz, a ta druhá je supr už od mimiska ale tu my jsme nepotřebovali jinak jsou s brzpečností na tom asi stejně 😉
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107555-nosit...
Záleží na každým 😉 Syna jsem odnosila uplně v obyčejné takové té komunistické jen sedátko směrem od zad vypadalo to jako na kolo a byli jsme i s ní spokojení. no hold dříve takové vymoženosti nebyli 😀 😀 😀 😀

aleachim
17. pro 2009

proto jem psala, že to chce zvážit, kam s Terezkou budete chodit. Když to budou příklad výlety po krkonoších, tak si myslím úplně stačí. Hlavně to vyzkoušejte na záda, jak se bude nosit. Když třeba jako my blázni s malou lezeme po řetězech, tak to chce už něco hodně dobrého. Tím nechci říct, že ta Caddy je špatná, neviděla jsem ji, jen na tom obrázku.

smejdik
autor
17. pro 2009

jj, já to chápu, s tou Caddy bych si netroufla lézt až bůhví kam, musím probrat s manželem co a jak a kolik investovat a jestli je v plánu nějaká vysokohorská turistika do následucích let 😀

josifek:vim, o jako komunistické krosničce mluvíš, mamka nám ji někde sehnala, že prej by nám to stačilo 😒

josifek
17. pro 2009

Smejdík to né to ať vás ani nenapadne 😀 😀 😀 😀 to bylo před 13 lety 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nic jiného nebylo a my jsme chtěli chodit na hory 😉 😀 😀 A my jsme s Caddy slezly slovenský ráj i Tatry a v pohodě 😉 Je na každém jak uváží 😉

smejdik
autor
17. pro 2009

no já jsem mamce řekla, jestli se nezbláznila, že do tohohle fakt nejdu, když jsou teď takové možnosti nosítek a krosniček 🙂 Já asi nejspíš udělám jednu věc a to že se jí zajdu do obchodu vyzkoušet a uvidíme...

josifek
17. pro 2009

Smejdík jasně to je nejlepší 😉 pozkoušej a uvidíš 😉

aleachim
17. pro 2009

smejdik, přesně tak, chce to zvážit kam s tím budete chodit, jak často a kolik do toho vrazit a pak vyrazit a vyzkoušet.

josífek, když jste odnosili v tom kumunistickém nosítku, tak vám musí canddy připadat jako luxus. Naš Lucka se mnou vyšlápla na Rysy už v 6měsících (ještě s becem), takže ji opravdu využijeme.

josifek
17. pro 2009

Aleachim, jo je to nebe a dudy a také jsme tam byli se synovcem předlonii 😀 😀 😀 měl necelé 3 roky 😉 už šlape sám 😉 a už se také těším až pujdem s malou 🙂

zuzik03
17. pro 2009

smejdik, ja to dost resila a po dlouhem premysleni jsem si nechala poradit a koupili jsme Salewu Koala II a jsme moc spokojeni, teda hlavne manzel 🙂 nositko uz na vetsi dite neni, zvlast na dlouhe tury, je v tom prilis stisnene na muj vkus, krosna je super, je v tom docela pohodli, muze v tom spat, mas na to plastenku i strisku proti slunci, fakt doporucuju, dobre to sedi na zadech.

zvazovala jsem jeste Deuter, ale testy byly na oboje podobne a Deuter je asi o 1500 drazsi a jeste k nemu musis dokupovat plastenku zvlast. Je fakt, ze ta Salewa neni nejlevnejsi (neco pres 3000), ale uz jsme ji vyuzili dost a rozhodne nelituju 🙂