Krosna pro tříleté dítě, máte zkušenost?

martan_i
27. bře 2013

Ahoj, v lete bude dalsi mimco a starsimu budou tri- jeho nositko mu obsadi mimino a tak resim, jestli poridit krosnicku (je jeste celkem malej 94cm a 12kilo). Libi se mi Deuter nebo Phil and Teds Escape. Jen mam trochu strach, aby se tam vesel jeste treba v zime, nebo pristi leto. Nemate nekdo zkusenost? Je to vubec realna predstava, nosit takhle velke dite?

palomitacheca
27. bře 2013

@martan_i my krosnu máme, ale pořizovali jsme ji, když bylo synovi asi 9 měsíců. Teď má 3 roky a 3 měsíce (100cm a 15kg), v krosně už se delší dobu nenosil (nikde na náročnějším výletě jsme nebyli), ale pořád se do ní vejde a myslím, že ani zimně oblečený by neměl problém. Máme Salewu Koala II. Jak často chodíte na výlety, kdy by musel být v krosně?

konidana
27. bře 2013

@martan_i Moje tříletý už musely chodit samy. Nám teda krosnička nevyhovovala, měla jsem šátek a v případě nouze v něm odnesla i nemocnou holku když jí bylo 3,5. Ale těch 15kilo navíc se mi za 5kiláků pěkně proneslo. Kluk je chodivej, ve třech letech dal 10km. Ale v krosně se takhle velký děti daj určitě nosit taky.

martan_i
autor
27. bře 2013

Výlety moc často nejsou, spíš nárazově o dovolených nebo víkendech. Ale když už jdeme, tak na celej den. Bohužel moc chodící není, je to dozajista moje chyba, jsem na tohle měkká a mám málo trpělivosti a radši ho popadnu a nesu. Často mě přemlouvá, když jdeme ven, že musíme vzít třeba kočár a já se nechám 🙂...ale jako by věděl, že ho zrovna potřebuje, protože často pak usne.

konidana
27. bře 2013

Starší holka taky moc nechtěla chodit. Běhat to jo, ale tam a zas zpátky. Někam dojít to byl boj. Ale dokud byl malej v kočáru, tak jsem je tam mohla vozit oba, nebo později na střídačku (měla jsem starší kočár s prostornou korbičkou). Pak se spolu oba rozchodili.

konidana
27. bře 2013

@konidana CHYBA - vlastně to bylo loni, takže jí bylo skoro 4,5roku.

palomitacheca
27. bře 2013

@martan_i u nás je to takhle s babičkou. Když s ním někam jde, tak radši bere kočár, protože Páťa se rád sveze a často i usne. Ale tak chápu to, tahat se s ním není zrovna lehký. A často je to na dlouho, když se zastaví tam a tam... Zvláštní že děda ho většinou nosit nemusí, s ním chodí bez problémů 🙂
Když jdeme s přítelem a dětmi na procházku, tak to Páťa chvíli běhá a pak si řekne, že chce nést. To už přítel říkal, že asi začne tu krosnu nosit, protože je to pro oba pohodlnější, než když ho má posazenýho za krkem. Přitom doma toho Paťka nalítá tolik a unavenej není, ale vyjdeme ven, ujde pár kroků... 😀

veruska007
28. bře 2013

Ahoj, já mám na nošení babyvak, šátek, nosítko i krosničku. Ale od dvou let nám chtějí děti chodit samy. Jinak krosničku jsem měla bazarovou, snad za 150,-, takovou obyčejnou, ale úplně stačila.
Tak jestli chceš vyzkoušet, tak bych si nějakou krosnu půjčila, ať víš, jestli to má ještě vůbec smysl.
Náš mladší má 1,5 roku a včera jsem ho marně nutila, aby si sedl do kočárku, byla jsem venku skoro celé dopoledne, nachodili jsme fakt hodně (měla jsem pochůzky přes celé město ☹ ) a cupital super, akorát se vyráchal v každé kaluži i s plyšákem 😅 . A v krosně seděl naposled na podzim, to se mu tam líbilo. Teď už ale nechtěl.

martan_i
autor
28. bře 2013

Ok,super půjčovna je asi nejlepší napad,jakmile opravdu začne jaro,tak to vyzkoušíme.My jsme trochu extremisti,bydlíme čerstvé za Prahou,jednak tady vlastňe nikoho neznám a všechny kamarádky jsou ve městě.Takže když vyrážíme i jen tak v týdnu,tak je to většinou od devíti od rána do sedmi do večera. Jenže stejně budu zase tahat kočár,když bude druhý miminko....tak nevím jestli to s tou krosnou není úplná hloupost

baraka27
19. dub 2013

my měli salewu,prý nejlepší, ale dcera se v ní klátila,za mě jedině ergonomcké nosítko,to má nsonsot do 20 kg, jmenovitě třeba ergo,nosím tříletku dodnes

jennyska
1. lis 2013

@martan_i @baraka27 @martan_i @veruska007 @palomitacheca @konidana

Ahoj Maminky 🙂

Ráda bych Vás oslovila ke vložení Vašich zkušeností s Krosnami na nošení dětí, protože právě toto téma máme v naší maminkovské knihovničce Modrého koníka a díky Vašim zkušenostem, radám a tipům pomůžete ostatním maminkám, které o nich shánějí informace a potřebují poradit 🙂

Svou zkušenost můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/krosny-na-noseni-deti/ a zapojíte se tak i Vy do tvorby koníkovské Wiki knihovničky, kterou si tady všechny společně tvoříme a budujeme tak něco víc, než je fórum 😉

Děkuji Vám, že pomůžete!
Janča