Krosnička pro mimi, která déle vydrží. Poraďte

petula...
3. čer 2008

ahoj holky, potřebovala bych pomoct s výběrem krosničky pro sedmi měsíční mimi, chtěla bych aby mi vydržela déle. Nemáte náhodou některá z vás zkušenost, jaká je nejlepší? díky za info

majaaita
3. čer 2008

Petulo, máme Chicco Caddy, jsem s ní spokojená, nám stačí, výletíme o víkendech, jinak ji nepoužívám. Nejvíc je chválená Salewa.
Akorát pozor - v krosničce by mělo být dítě, které už pevně sedí (samo si sedne).

listicka77
3. čer 2008

Petulo, v tomhle věku bych doporučovala spíš nějaké ergonomické nosítko - Ergo, Manduca, Patapum (koukni na www.nosenideti.cz nebo www.branakdetem.cz nebo www.isatky.cz). Jsou lehké a skladné. Krosna je hrozný "krám" a navíc je fakt až pro sedící děti.

petula...
autor
3. čer 2008

potřebuju ji až tak za 2 měsíce a to už by si snad sednout měl. 😉

listicka77
3. čer 2008

každému, co jeho jest... 😉 já u krosniček vidím jen jednu jedinou výhodu - dítě a nosič se navzájem nehřejou. ale v ergonomickém nosítku lze dát dítě nejen na záda, ale i na břicho, když na něj chceš vidět nebo neseš batoh. 🙂
pokud ale budeš opravdu kupovat krosnu, tak si dej pozor, aby měla nějakou vychytávku na podepření hlavičky, když dítě usne. není nic horšího, než když se mu tam binká hlava. 😉

andulka4
3. čer 2008

Krosnička je tak pro dítě 1,5 roku staré 🙂 Musí být velmi stabilní a pevné v zádech. Takové ty ostatní nosítka jsou tak od 9ho měsíce...takže pro vás akorát. To že tam výrobce napíše že je to od 3 měsíců je nesmysl. Dítěti to bortí páteř.

marcim
3. čer 2008

Já osobně se přimlouvám za Ergo.Používám cca od 5 měs. a je super.Manžel taky zkoušel nosit a moc si pochvaluje.Zatím nosím na břiše,ale až bude větší,půjde na záda.Malému se tam taky moc líbí.Jsme v těsném kontaktu a je mu tam asi dobře.Už mockrát mi při nošení usnul.Když je moc protivný nosím občas i doma a uklidní se.Někteří prodejci nabízejí i třeba jen vyzkoušení,jestli to vám i mimískovi bude vyhovovat.

petula...
autor
23. čer 2008

ahoj holky, zalíbila se mi teď krosnička FREELINE JOLLY, nemáte s ní náhodou nějaká zkušenost? díky

nensy
23. čer 2008

jo petula já ji mám co potřebuješ vědět 😀

petula...
autor
23. čer 2008

uvažuju o tom, že si jí koupím, tak jsem chtěla vědět, jestli má nějaké mínusy atd. díky za info.

nensy
23. čer 2008

jo petula já sni jsem teda nad míru spokojená nemusíš se bát a jdi do ní fakt ti ji doporučuji .

markeeta
23. čer 2008

my mame krosnu Deuter Kid Comfort III a jsme s ni maximalne spokojeni. Cesta je vysoka, ale kvalita je kvalita a pozna se to. Mala ma vepredu polstarek, kdyby usnula, strisku proti slunku a plastenku proti desti. Nosice vaha ditete nijak nedre, je to vsechno dobre vybalancovany. Je tam spousta ulozneho mista na ruzne veci. Reknu Vam, ze pro dalsi dite si poridim nejake ergonomicke nositko. Jednouch se hodi to a jednouch ono (ale zalezi na penezich). Treba na horske tury je lepsi krosna pro jiz sedici deti. Na prochajdu po meste nebo zamku zase satek nebo ergo.

petkula
19. kvě 2010

Chystáme se o prázdninách na hory a tak zvažujeme koupi dětské krosničky. Už jsem se tak trochu informovala a líbí se mi Salewa Koala, Deuter Kid a ještě Vaude Joly. Nemáte někdo zkušenost, která je lepší? Co jsem si tak přečetla z recenzí, přišlo mi, že Salewa má jednu z nejvyšších opěrek hlavy a je i širší. Budu ráda za vaše tipy a názory.

romana.st
3. čer 2010

Ahoj holky,

my máme asi 2 roky krosnu Phil&teds Metro. Vybírali jsme dlouho, ale jsme s ní max. spokojení. Chtěla jsem, aby na ní bylo polohování zád. opěrky. Nelíbí se mi, když někdo nese prcka v krosně a mu při spinkání klinbá hlavička 🙄 Co je na ní taky perfektní, že má i takové nazouváčky na nožičky, tak po delší tůře nemají mravence v nožičkách 😉 Jinak je k ní i stříška proti sluníčku 😉

http://www.spuntik.cz/phil-teds-metro-krosna/

ant
3. čer 2010

my krosnu nekupovali, neb se nám nechce tahat všude konstrukci, nosíme děti v Beco nosítku a super, i ten 17 kilovy je tam ok. nosítko jen smotáš a dáš ho do kočárku nebo tašky 🙂, to s konstrukcí neuděláš