Kupovanie drahých vecí. Je to v poriadku?

bertica.h
3. únor 2007

možno niektoré nebudete s týmto súhlasit,ale..nezdá sa Vám,že materstvo začína mat inu podobu ako by malo?mna vie velmi priviest do rozpakov,ked tehotné mamičky fotia oblečenia,ktoré kúpili pre svoje deti a všade samozrejme nezabudnú popísat značky najvyššej kvality..ja nezávidím,príde mi to trocha prehnané.také materialistické..
Mat dieta je nádh.vec a nieje doležité,či má všetky veci ktoré v obchodoch pre mimi ponúkajú..od chuvičiek,cez osviezovač vzduchu,ohrádku,húpatko,,kolotoč za 1000kčnaša dcéra určite nedostatkom netrpí,ale kupova tmilion veci len preto,aby ich mala....myslíte,že sa na to pozerám zo zlého pohladu?nastavte mi tvár..díky. 😵

srpka
3. únor 2007

Ahoj Bertica,

já myslím, že si tak budoucí mamči jen krátí chvíli, než se toho svého mimča dočkají. I když taky nepatřím k těm, které by všechno fotily a rozplývaly se nad tím (tedy aspoň zatím, a co není může být 😎 ), nemyslím si že by to bylo něco patologického. Kolikrát jsou v albech fotky stažené z netu, a třeba to pak člověk ani nekoupí. Já si taky tak říkám, co všechno by se mi líbilo. Ale když to pak uvážím, zjistím, že to asi zas až tak nezbytné nebude. Třeba je to tak u většiny, no a třeba taky ne, kdo ví 😉 . Prostě jsou dnes jiné možnosti než dříve a každý je využívá dle svého.

PS: Jinak - je to dobré téma na diskuzi.

ervotoc
4. únor 2007

no hej,ja som sa s tym stretla až tu 😀 😀 😀
ale jasne,mne pride divny odfoteny trebars aj babytest.... 😕 🙄 ale na druhu stranu..sme vselijakí 🙄 ..asi sa tak velmi tešia že je v nich potreba ukazať to celemu svetu? 😕 kto vie.... 🙄 no aj to ze ty pises sem moze byť pre inu mamku divne....tiez moze povedať..ze materstvo začina mať inu podobu.... 😀 ja si nepozeram tehu albumy a JE 😉 niektore priania mi pridu až trápne,ale je to ich tehu ,tak im ho nekazme... 😉
my tiez kupujeme drobcovy vsetko mozne a ja si trebars potrpim na značky hračiek....nie je mi jedno čo moj drobec žužle...hryze...s čim sa hrá..
no a inym mozu prisť trapne a od veci aj fotky detičiek...
nastavena tvár?nepozeram a je...a uz vobec nie typkyyyy....booože som ako slon..pribrala som straaaašne a fotku ma ako pardon..ako zo Somálska"či z modelingu ...tžo mne pride velmi divne a neprirodzene,udržovať si váhu ešte aj počas celeho tehotenstva,mne to pride až choré 😕 😕 clovek sa tu stretne s kadečim,dieťa co mu matka tlači do hlavy uz v troch mesiacoch,v štyroch ho narve do pavuka a v pohode vyhlasi ze sa neriadi lekarmi....a teraz si zober ze nejaka ina mamička čerstva si jej "rady"vyskuša 😕
je tu toho teda omnoho viac než len odfotené choditka ci ohrádky 🙄

srpka
4. únor 2007

Ervotoc, pavouk je chodítko???

Já třeba taky tolik neprožívám návštěvy u lékaře s ultrazvukem oproti některým maminám tady. Ano, je to hezké, ale že by mě to extrémě dojímalo, to ne. Tak si někdy říkám, jestli jsem normální, no ale pak usoudím, že jsem 😎 . Mám pocit, že budu taková trochu drsnější mamča, ale jinak jsem strašná citlivka, tak třeba se to po porodu změní.

Já se do alb teda dívám, protože právě řeším kočárek a opravdu si nevím rady. Tak hledám občas inspiraci. Jo a fotky těhotenských testů my nepřijdou nějak nepatřičný, aspoň vidím, jak takový test vypadá, já si ho ani nedělala 🙂 .

Hm, je fakt, že taky asi nejsem normální, když si čtu na Koníkovi. To je pravda, že to někomu může připadat divné.

dashak
4. únor 2007

Ahojky, myslím, že je to jak píše Srpka, těhotenství je snad nekonečně dlouhé a holky těhulky si tím krátí chvíli a těší se z každé maličkosti, kterou pro miminko pořídí. Já už miminko mám a taky se kolikrát rozplývám nad věcma, které ji zas koupím. Nemusí mít všechno, to je pravda, ale když člověk vidí ty rozzářené očička, když ji člověk dá novou hračku, tak ten pocit je k nezaplacení. Sama jsem si pro sebe nekoupila nic už nevím jak dlouho, ale Ivance kupuju pořád něco.
Navíc hormony umí být zákeřné a v těhotenství vás dokáže tolik věcí rozlítostnit nebo naopak potěšit, že se o to asi chcou podělit.

Taky se určitě spousta nastávajících maminek z těch fotek dozví třeba o nějakém výrobku a nebo prostě hledají inspiraci jak píše Srpka.

Já jsem koníka objevila někdy před měsícem, protože jsme neměli internet. Kdysi jsem chodila na beremese a to tak spíše pro inspiraci, abych okoukala nějaké hezké věci na nevěstách. Na těhotenské albumy se taky moc nedívám, a kdo se chce podívat tak ať se dívá a kdo ne, tak se dívat přece nemusí.

Jinak ještě k tomu značkovému oblečení, když jsem byla těhotná, tak jsem taky kupovala spoustu nových věcí, které mi přišli roztomilé, i když ne značkové. Většinou něco z hyprů nebo z obchodů s koj. zbožím. Teď když už mám mimi doma, tak spíš koupím něco v akci - jako třeba v Tescu mají většinou výprodeje, když mění sortiment (což je dost často), jinak kupuju víceméně v bazaru, ale jen hezké nezničené věci. A strašně se bavím u toho, jak pak Ivance chválí, že má krásný svetřík nebo dupačky a ono to třeba stálo jen 40Kč. Mimi z toho rychle vyroste, tak je zbytečné pořád kupovat oblečení za dvě kila a víc.

titkovamiriam
4. únor 2007

Ahojte!trosku sa pridam aj ja.pretoze som mala velky rozdiel medzi marekom a starsimi synmi,tak som doslova posadnuta nakupovanim veciciek na oblecenie a spustou inych veci.nie ani tak preto zeby to vsetko potreboval,ale preto ze pri starsich detoch nebolo mozne tak pekne veci vsetkeho druhu zohnat a musela som to nakupovat v rakusku.neboli tu take plienky ani utierky,dnes je vsetkeho mozneho a ked je to mozne kupit tak preco nie a ak niekto ma tak nech si kupi znackove.ja som vela veci kupovala v chicco predajni a som s nimi spokojna ale aj v tescu,alebo aj u nas na trhoch-zalezi co to ma byt a ako dlho chcem aby to sluzilo.

srpka
4. únor 2007

Jo, jo, Dashak,

přesně jak píšeš s těma hormonama. Vůbec nevím, co se mnou mateřství udělá. Proto taky píšu, že, co není, může být. Moje i manželovo mamka jsou matky snad od narození, já si tak teda nepřijdu 😒 .Snad se to změní.

Já si taky nejdřív říkala, že koupím všechno spíš použité. Ale teď si zase říkám, ať si to všichni pěkně užijem, že to přece nebudu odbývat. Tak jsem zvědavá, jaký bude výsledek. No ale nijak bláznit teda nehodlám (myslím tím, kupovat kvanta drahých věcí).

musko
4. únor 2007

Ahojte!
Dobrá diskusia 😉 , tak pridám svoju trošku do mlyna 😵 . Nemyslím si, srpka, že by si bola drsnejšia mamka. Ja som si svoje tehotenstvo užívala(mala som 33r, keďsa malý narodil, ale neprežívala som to až tak.... Ale beriem to, tisíc ľudí, tisíc chutí. Nakupovala som na mimi - aj nakupujem, tak ako dashak v sekáčoch, ale čo teda kupujem nové a zásadne v obchode slovenské a české výrobky sú body a punčošky no a topánočky 😉 . Inak mi je v podstate jedno, či je to značka, alebo nie, hlavne, že to splní účel, aj tak z toho Petrík rýchlo vyrastie 😀 . A je mi ľúto, že sme nemali net, keď som bola tehotná a kupovali sme kočiar, lebo, ako som to tu už písali, kúpili sme absolútny šmejd 😝 . Myslím, že dievčatá tehuľky sa potrebujú podeliť o radosť z toho, že čakajú miminko a čo sa im podarilo zohnať. Ja nie som taká povaha, ale každý je iný a je dobre, že toho koníka máme, aspoň sa máme kde vykecať, no nie?
Bertica, myslím si, tak ako Ty, že materstvo ako také je o láske a tá je zo všetkého najdoležitejšia. Takže si to užívajme, lebo tak strašne rýchlo rastú.....

dashak
4. únor 2007

Srpka, počkej až začneš přikrmovat 😀 To bude zelenina i za ušima a oceníš i nějaké starší věci. Na doma ji kupuju starší, ale hezké, protože chci mít načančanou holčičku a taky jsme dost věcí podědili. Nejdřív jsem nad tím ohrnovala nos, ale až jsme měli malou doma (byla 1,5 měs. v nemocnici) tak jsem to ocenila, protože buď si ublinkla, nebo si cvrkla mimo plínku, byla dost malinká, takže ty plínky ji úplně neseděly. Tak jsem pak byla ráda, že mám spoustu starších věcí, protože jsem ji převlíkala i 5x za den. A dneska ty věci nejsou tak kvalitní jako kdysi, takže častým praním to třeba žmolkuje, já mám dupačky, které jsou ještě po mě a ty vypadají snad furt stejně.
Jinak body a ponožky taky kupuju nové, ale všechno v polsku v hypermarketu Auchan, protože tam je to mnohem levnější, mají třeba body balené po 4ks a jedno vyjde na 30kč. Ivanka v některých chodí od narození, protože roste pomalu a ty bodyčka můžou být v pohodě trochu větší. Botičky jsme kupovali poprvé a měli jsme docela problém sehnat, protože máme teprv 6,5kg, ale už se staví a šmajdá v postýlce, takže musí mít pevnou nožku.

musko
4. únor 2007

No veď - tie polské veci majú lacné, ale mne práve naši doma hovorili, že počúvali na Slov. rozhlase reláciu, kde varovali hlavne pred polskými a rakúskymi, maďarskými vecami ( o vietnamcoch pomlčím) - vraj sú čímsi napúšťané.... Ja kupujem buď českú Amálku, alebo slov. ANTHONY - tie sú super, držia tvar aj farbu, nesperú sa.... Ale ako som písala, ostatné v poho zo sekáča alebo z trhu, operiem to a nosíme.....

srpka
4. únor 2007

Holky dík, taky si myslím, že se ty mateřské pudy dostaví časem a že to se mnou nebude zas tak horký. Asi mě spíš děsí, jak je to okolí na mimčo "nadržený".

A starší věci mi vůbec nevadí, chci si půjčit od příbuzenstva, a oblečky koupím v bazárku. Jen pár nových pro radost si asi dopřeju, až to na mě přijde (to nakupování).

mimi109
4. únor 2007

ahojte ja mam prve babo a ked som este bola tehu som si vravela ze co vsetko malej nakupim,a ma s toho vsetkeho mozno polovicu,lebo som si uvedolmila ze z oblecenia vyrastie,hracky ju niektore omrzia,alebo to jednoducho nebudeme potrebovat,...
kopu oblecenia sme podostavali a nepotrebujem aby bola mala oblecena v znackach,pre malu to neak vyznam nema,hlavne ze ma co obliect,nie? ved aj lacne veci su pekne
takze srpka v podstate s tebou suhlasim 😉

mimi109
4. únor 2007

som sa sekla bertica s tebou suhlasim 😀

sue
4. únor 2007

Ja som od detstva priam posadnutá bábätkami a vecičkami pre detičky...tak vlastne celý život kúpim nejakú blbinku - značkovú väčšinou na ktorú mi už keď otehotniem, alebo budem naozaj mať miminko, peniažky neostanú - lebo pre mňa je napríklad kolotoč na postieľku v podstate zbytočný luxus, ale je to milé a keď už ho mám, poteší... nie je to o tom, že by som bola posadnutá myšlienkou, že moje dieťa musí byť značkovo oblečené a mať všetko čo existuje, ale keď sa mi niečo zapáči, kúpim to...

bellasandra
4. únor 2007

Ahojte , celkom zaujímavá diskusia.
Ja som dost na znacky, co sa týka oblecenia, ale len u mna. Nevravím, ze si nekupim aj nieco u vietnamcov,ked sa mi to páci, ale radsej mam kvalitne znackové handry.
A teraz ked mám Emusu- kupujem jej vecicky, v klasických obchodoch s detským tovarom, nieco som kupila ja u Vietnamcov, vzdy sledujem kvalitu a tak. Ale, je pravda, ze niektoré mamicky to strasne prehanaju.Niektoré veci, sa mi zdaju pre mimi nepodstatne.Ale ako napríklad píse Sue- kolotoc nad postielku, v podstate je to zbytocný luxus, ale Eme sa to páci.Ja napríklad nemám hrazdicku, lebo dat 2000sk za nieco, také mi pripada vela.
No ale je to vec názoru.
🙂 Chcela som tým vsetkým povedat, ze je fakt, ze materstvo, sa berie teraz trosku inac, ale tka je to so vsetkým.A obavy matiek o deti, su stále rovnaké.Kazdá chceme aby nase babo bolo hlavne zdravé.A nezalezí, ci ma oblecko znackové, alebo nie 😉

vendynka
4. únor 2007

Ahojte 🙂 !
Neda mi nepridat sa... Podla mna je velky rozdiel ako a kedy sa zena stane matkou - je ine, ak otehotniete po jednej noci, je ine, ak mate dieta po dlhorocnom snazeni a je uplne ine, ak mate dieta po potrate (spontannom samozrejme nie zamernom)...
Ked som bola tehotna, tiez som si fotila maleho vecicky a bola som zo vsetkeho taka nadsena 🙂 - jednoducho som tym prejavovala svoju nedockavost a tiez som vdaka fotkam mohla ukazat aj vzdialenym kamoskam, co vsetko uz pre malinkeho mam pripravene... Jednoducho urcity ludia to prezivali so mnou a tiez boli hotovi z tych miniaturnych veciciek 😵 - tak som im aspon posielala fotky mailom 🙂 No a fotkami z UZV zacina malinkeho albumcek - robim si ho na pamiatku, lebo podla mna fotky su super uschovane spomienky 😵 Moj krpcek ma este len 17 mesiacov, ale ja uz si len matne pamatam, aky bol ked sa narodil atd. - akoby sa mi to premazavalo... Preto si rada pozeram fotky... 🙂
A pokial ide o zanckove veci, tak na tom mi nezalezi, ale je fakt, ze sa velmi rada pekne obleciem a este radsej pekne vyobliekam svojho krpanika 😵 - prosto mam z toho radost 🙂 Je mi fuk ci je to oblecko znackove 😕 - kupujem mu veci, kt. su pre nas cenovo dostupne a pacia sa mi 😉
Pri hrackach nas tiez obmedzuju financie... Ale musim uznat, ze v dnesnej dobe pre deti povymyslaju aj slaka 😅 No zas na druhej strane tie veci maju svoj zmysel - nas drobec mal kolotoc a bolo to super, lebo sa nim dal zaujat a ja som sa mohla pokojne venovat domacnosti... Niektore deti nedokazu len tak lezkat a kopkat si v postielke 😒 A ich mamy ich zas nedokazu nechat plakat stylom, ze ved je napapany a prebaleny, tak nech si poplace, aspon bude krajsi 😖 😠 Preto sme sa tesili aj z hrazdicky a dodnes je to maleho oblubena hracka 😉 A rovnako som uvitala aj pavuka 🙂 Je na kazdej mame a na jej moznostiach, co dietatu kupi a ci ho s tym odfoti...
Osobne som velmi proti elektrickym motorkam, na kt. sa teraz decka prehanaju po parkoch 😖 - ale nema mi to preco prekazat na druhych, je to ich vec. Ja to jednoducho mojmu nekupim a hotovo. A druhi nech maju aj po dve, po tri 😉
Kazda rodina si urcuje sama svoje pravidla 😎

srpka
4. únor 2007

Jak píše Vendynka v první části svého příspěvku, přesně tak jsem to myslela, že některé mamči prožívají své těhotenství. A proč by ne. Vlastně to nikomu nevnucují. A jak psala, myslím Ervotoc, kdo nechce, tak se na ta jejich alba dívat nemusí. Přesto můj styl to není všechno fotit. Ale já zatím nemám co fotit 😀 .

janinah
4. únor 2007

Ahojte maminky, mňa by zaujímalo, čo urobíte s detskými vecičkami (oblečenie a hračky), keď už dieťatko vyrastie,hlavne, ak už neplánujete ďalšie bábetko.Popredáte to (ale zdá sa mi, že tu na nete ten predaj veľmi nefrčí), alebo odložíte pre ďalšie generácie (a máte na to miesto?), alebo darujete(cudzím,alebo čakáte komu z rodiny sa to bude hodiť)? neviem sa rozhodnúť, teraz mám aj drobčeka, o pár rokov môžem mať aj vnúčatá (staršia dcéra),neviem aká bude doba a móda a je mi ľúto sa zbaviť kvalitných vecí a na predávanie nemám veľmi bunky. Napíšte, možno poradíte aj iným, čo je lepšie.

sue
4. únor 2007

Janina, ja vecičky predávať nebudem...aspoň kým na to finančne odkázaná nebudem. Naši majú velikánsky dom, tam sa popracú vecičky aj ak by som ich ja nemala kde dať... a keď už by som naozaj nevedela čo s nimi, tak by som ich určite poslala do Kojeneckého ústavu...tam je kopa detičiek čo nemajú šťastie na maminky a vecičky potrebujú 😵

titkovamiriam
4. únor 2007

ja vecicky vzdy darujem dalej.vzdy sa nejde maminka co sa potesi ako aj ja sa potesim ked mi niekto nieco podaruje pre decka.
teraz po marekovi som aj niake veci predala,lebo nikde u kamosiek nebolo male mimi a mala som ich uplne nove.

ityla
4. únor 2007

janinah - ja kupujem svojmu synovy aj nové, aj použité vecičky. Rastie veľmi rýchlo a ja osobne nevidím význam v tom, aby som míňala kopec peňazí na veľa nových a značkových vecí. Myslím, že som mu zatiaľ nekúpila ani jednu značkovú vec. Dnes som zas od jednej maminky kúpila kopec vecí a za smiešnu sumu. Použijeme každú z nich 2 a možno aj 4 mesiace, ale verím, že malému to bude jedno koľko stáli a tak isto splnia svoj účel ako drahé veci. Ušetrené peniažky za veci radšej použijem na plávanie a cvičenie, čo prinesie osoh najmä jeho zdraviu. Chcem ho tým otužovať a posilniť, aby bol zdravučký. A čo do toho investujem, to sa mi vráti tým, že nebude tak často chorý a v podstate ušetrým na liekoch, ktoré sú dnes dtahé. A čo urobím s vecičkami ak vyrastie? Niečo možno predám a niečo darujem hoc aj inej mamine, ktorá si nebude môcť dovoliť kúpiť ani toľko, čo my.

andrea.m
4. únor 2007

k filipkovi som dostala od sesternice 4 krabice od banánov použitého oblečka od narodenia do roka,nové veci nakúpili príbuzní.
tamarke som kúpila jednú súpravičku aby mala do pôrodnice a do krstu a ináč nosíme zdedené po filipkovi.kedže každá návšteva niečo prinesie máme už kopec nového oblečka a to ešte ani krstiny neboli.
veľa vecí som dala bratovi a švagrinke,oni čakajú bábo v marci 2007 a tamarka by to aj tak nestihla vynosiť.všetky veci z ktorých vyrastie budem posúvať dalej v rodine a kedže brat čakajú chlapčeka tak všetky chlapčenské veci po filipkovi zdedia tiež.
značkove veci pre bábo nemusím,ale takú(zbytočnosť)ako hrazdička som kúpila tiež lenže z cerafouru a stála "iba" 180sk

mracik
4. únor 2007

no nečítala som celú diskusiu, ale tiež som rozmýšľala, že založím podobnú diskusiu.
Podľa mňa malé dieťatko naozaj nepotrebuje to nekončiace množstvo vecí, aj podľa mňa je to skôr fetiš nás mamičiek

vlastne taký zdravý novorodenec, dojčiatko potrebuje pár kúskov bavlneného oblečenia, plienky(stačia aj látkové) a niečo na nosenie, či už kočík alebo babyvak a kopec materského mliečka (to bohužiaľ nie vždy je) a maminkinej nehy...
no ešte taká sedačka do auta je väčšinou potrebná 🙂

ale kozmetika, fľašky, cumlíky, postieľka, ohrádky a neviem čo všetko ešte je (väčšinou) pre miminká úplne nepotrebné...

musko
4. únor 2007

Ahojte, som tu zas 😉
Janinah, my plánujeme ďalšie miminko až o takých 5 rokov a tak som sa rozhodla, že si nechám len to "kvalitnejšie" a ostatné podarujem, požičiam, hračky odnesiem do nemocnice - na detské odd, tam sa uživia vždy a asi im necháme aj kočík, na dojazdenie. Nie je teda ktoviečo, ale aspoň na prevoz detičiek, alebo na uspávanie snáď poslúži. A myslím, ža veci by sa dali dať - možno - do kojeneckého ústavu, alebo na inzerát podarovať nejakej mamičke, ktorá bude rada za všetko. ( Na predaj tiež nemám bunky 😀 )

ramzesa
4. únor 2007

janinah- tak ja si nase vecicky este odlozim. Snad sa postasti este nejake to babetko 🙂 . Predavat ich urcite nebudem, to ich radsej niekomu podarujem, kto ich bude potrebovat. Nie su to ani znackove veci, ani nejako velmi drahe. Ale najskor ich odlozim pre moje deturence, aspon tie najviac zachovale a kvalitne, clovek nikdy nevie, co bude. Ja som po nas tiez nejake tie vecicky vyuzila. Napr. kosielky na zapinanie vpredu, kt. sa velmi tazko dali zohnat, aj tie obycajne kosielky, kedze sa casto prali a aj nejake dva malicke svetriky. Zvysne vecicky som dala kamaratke. Moda sa az tak velmi nemeni. Aspon co sa tyka dupaciek, neviem, co nove by na nich mohli vymysliet.
Ja tiez znackove oblecenie nekupujem, babetku je naozaj jedno, co ma na sebe oblecene, hlavne ze mu nie je zimka. A kolotoc nad postielku sme si kupili este pri prvom babetku a aj sme ho vyuzili. Teraz pri dcerke sledujem tu znacku skor pri hrackach, kedze uz naozaj neviem, co je bezpecne a co nie 😒. A postielku sme zdedili od jedneho stareho uja, manzel ju obrusil, vysmirgloval, nastriekal ekologickou farbou a je ako nova 😀 a hlavne kvalitna.

mimi109
4. únor 2007

ja som tiez tehotenstvo prezivala s nadsenim len som tie veci co sme mali pre malu uz kupene alebo co sme dostali nefotila ale som ich stale vytahovala a pozerala sa na ne schovala na druhy den zas vytiahla a tak a stale som ich komusi ukazovala 😀

4a
4. únor 2007

maminky,
jen otázka. Co to je vlastně značka, resp. co považujete za značku.
Vždyť pokud výrobce něco vyrábí, dá na to svoje "jméno" takže značka je vlastně výrobek se jménem výrobce. Ať je to Loana nebo Next, polský, český, rakouský či americký výrobek. Já vidím pak jen rozdíl v tom, že nějaká věc, oblečení, vypadá pro 50tém vyprání stejně jako nová. Stejně velká, stejně široká a barevná. To je ta daň za to, že za něj zaplatím víc. Takže podle toho volím, co koupím sobě nebo dětem.

olinel
4. únor 2007

Mne sa osobne nezdá byť divné, ked si niektorá mamička vytvorí album.Je to v pohode, aspon sa vyteší a pochváli.Len sa mi nepáčia tie fotky, ktoré sú bud stiahnuté alebo prefotené.A pritom to ani nikdy nebude mať.Ale ináč je to v pohode.

bubatko
4. únor 2007

4a, presne, co je to vlastne znacka - kazdy vyrobok ma svoje meno, t.j. znacku 😀 ale ja to chapem, ze sa tym myslia tie drahe znacky, o ktorych je tu rec...

ja som kupovala vsetko len nove, aj slovenske aj zahranicne, niektore aj drahsie, aj lacnejsie, ako sa mi pacilo a ako sa mi pritrafilo; pacilo sa mi kupovat pre maleho krasne vecicky 😵

dost vela malinkych veciciek som podarovala porodnici, kde som rodila (nejaka som bola po porode citliva a ked som si vypocula kolko je tam deti na adopciu alebo kolko deticiek tam bojuje o zivot, tak som si povedala, ze prispejem aspon aby boli pekne oblecene nech im to urobi trosku radost 🙂 ) takisto sa chystam teraz nejake veci darovat do dojcenskeho ustavu, este neviem kam, ale taku mam myslienku - pre seba si necham len zopar tych "naj" veciciek, lebo je toho vazne dost, ze to ani nie je kam davat 😀

asi by som neposielala veci na inzeraty typu "kto daruje oblecenie" neviem, niekedy to moze byt neseriozny clovek, ked tak by som to darovala niekomu konkretnemu o kom by som vedela ze je v nudzi...

peha
4. únor 2007

ahojte, tak aj ja sa pridam do debaty 🙂
som typ, ktory si absolutne nepotrpi na znacky. pocas tehulkovania som si kupila veci aj z netu, aj ked som mohla chodit, tak z tesca akcie - super tehulkove tricka za 200 sk. a su krasne. takze nemusim mat znacku, skor si potrpim na kvalitu - nech je to bavlna, pri topankach dam na pohodlie a tvar, aby netlacili - za topanky, tenisky som ochotna dat vela penazi, ale nie kvoli znacke, ale kvoli zdraviu.
dziny mam tusim vsetky od vietnamcov a su super.
a co sa tyka fotenia, aj ja si fotim vsetky blbosticky a ukladam si do pc kazducku fotecku malickej z uzv. ale to preto, ze od zaciatku sme rizikovi, a vzdy pri kazdej fotke na uzv som sa modlila,aby to vydrzala v brusku a tesila sa z toho, ako krasne rastie.
"vdaka" tomu, ze sme museli chodit na uzv aj niekedy kazde dva tyzdne, bolo pre mna uplne prirodzene, ze som ani neuvazovala o 3d uzv, ktory mi pripadal ako luxus a zbytocne dalsie oziarenie babatka dalsimi vlnami, ktore ho rusia.
nastastie dr. robi len take rychle kontrolne uzv, ktore trvaju skutocne 2-3 minuty, niekedy ani nie. takze niekedy sa cudujem, ked je niekto na uzv aj hodinu.... myslim, ze to babu nerobi dobre.

a presne, kto nechce, nech si nekuka tie albumy. ja fotky zverejnujem a posielam preto mojim kamoskam, pretoze nemozem chodit, musim lezat, takze to poslem meilom a komunikujem so svetom meilom. je to pre mna teraz naplast a forma komunikacie za to, ze nemozem chodit a stretavat sa so vsetkymi kamoskami, niektore byvaju hodne daleko.

a miminku kupujeme nadherne vecicky, hlavne manzel, aj v spominanom auchane v polsku, su tam krasne vecicky a hlavne za rozumne penizky. nemusime si nejako utahovat opasky, ale nema zmysel vyhodit tisice za drobnosti, ktore nemaju taku hodnotu. vela veci nakupil mimo skk a myslim, ze vyhodne. a vela veci - hracky, hrazdicku, autosedacku, stolicku na papanie, lehatko, nejake oblecko sme kupili od kamosiek a cez inzeraty za tretinove, patinove ceny... skutocne sme usetrili riadnych par tisic.

a co s tym potom ??? este planujeme dietka, a ked z toho uplne vyrastu - nieco predame, nieco darujeme dalej, alebo zanesieme do detskeho domova, ci krizoveho centra, alebo kojeneckeho ustavu. to robime uz davno, ze nejake veci, co sme mali doma- sme zaniesli do centra a tam sa tomu ludia hrozne moc potesili. ved stale je a bude vela mamiciek, co si to absolutne nemozu dovolit a pre nich to bude krasny darcek. 😵

ervotoc
5. únor 2007

ja vecičky čo dostal od svokrušky odkladam pre švagrov....
čo sme my kupili tiez odkladam vacsinu ,pre druhe
noa vela veci sme uz porozdavali,znamym co maju mimčo,topánočky tiez dostal furu čo mu boli male,uz su fuč...noa kedže budem teta...jasnačka že uz balim kopu... 😝 😝 no ale po druhom bábetku naše veci vsetky pojdu do niečoho ako charita,SOM VIDELA ZE ZBIERAJU AJ BABETKOVSKE VECI..TAK IM ICH DAM,ALEBO pošlem nejakej chudobnej rodinke,ako na bábetku to tiez funguje 😉
oblečenie činske,vietnamske,pochybne,sfarbene atd..nekvalitne ja tiez nekupujem a ked take dostal ani sme ho neodbalili a drahy ten je razantnejši ten aj povedal trebars svojim rodičom,matke,či chce aby sa vyhadzal alebo nejaku korelu chytil..blá blá..tak ,tak.
ale nekupujeme drobcovy tričko za liter,dva či pať len preto že ho nosil aj Beckemov syn...alebo pretože si tu a onu značku nejake moderatorske hviezdičky chvalia ,nedaju na tu..značku dopustiť a ospevuju ju...normalne obchodiky aj ked aj taM SA DA NATRAFIť NA šMEJD...aj v teskáčoch,hypáčoch,ale hlavne slovač .vyrobcovia...no na znackovu obuv si zas potrpime,nedam mu na nohy sandalky pretože su tak strasne pekne...to je mi šumafuk...mne ide o pohodlie a zdravie aj drobcovej nohy...noa jasne ..nosenu obuv neodkladam,vyhadzujem,