Kupovanie drahých vecí. Je to v poriadku?

bertica.h
3. únor 2007

možno niektoré nebudete s týmto súhlasit,ale..nezdá sa Vám,že materstvo začína mat inu podobu ako by malo?mna vie velmi priviest do rozpakov,ked tehotné mamičky fotia oblečenia,ktoré kúpili pre svoje deti a všade samozrejme nezabudnú popísat značky najvyššej kvality..ja nezávidím,príde mi to trocha prehnané.také materialistické..
Mat dieta je nádh.vec a nieje doležité,či má všetky veci ktoré v obchodoch pre mimi ponúkajú..od chuvičiek,cez osviezovač vzduchu,ohrádku,húpatko,,kolotoč za 1000kčnaša dcéra určite nedostatkom netrpí,ale kupova tmilion veci len preto,aby ich mala....myslíte,že sa na to pozerám zo zlého pohladu?nastavte mi tvár..díky. 😵

ervotoc
5. únor 2007

a tiez ano,ked je priležitosť vybehnuť von,hlavne na boty tak to hej,tie sa oplatia 😉

bellasandra
5. únor 2007

Ahojte, tak ja mám vecicky, aj také, co som kupila od znamej, tie ma Emuska na doma.Tie co uz vyrástla, tie odkladám. Pre druhé mimi.Zdá sa mi nepotrebné, aby som pre dieta kupovala veci na doma nové, takze aj tieto Emkine necham, a bude ich mat moje dalsie bábo. 🙂
Kocík- predám, lebo pre mimi,chcem vzdy nový 🙂ale ostatne vsetko schovám.

verulka
6. únor 2007

cafte, ja si rada pozeram albumiky s vecami- ked mam na to naladu. Ja uz mimco nemam a som upne v soku, ze co povymyslali 😕 viem,ze vacsinu z toho by som si nekupila,ale aj tak sa mi mnohe pacia.
Ja som mala malu oblecenu na 80% z veci po mne( mopja mama asi nieco tusila a tak po bratovi odlozila asi3-4krabice mimcovych veci), nieco malo sme dostali. Kocik sme vybrali obycajny a sluzil dobre. Pri dalsom som dostala hroznu haldu veci od znamych zo zahranicia. Strasne som sa tesila. Radkovi som nekupila v podstate nic ( az teraz, lebo sa mi veci po riskovi rozpadnu na nom 😉 )
V zivote som nepredala ani jeden kus oblecenia. Mam odlozene u nasich (pre nas, surodencov, asi 3 skatule) ostatne som poslala do sveta. Casto su kamosky maminy v soku, ze za to nic nechcem. No ja chcem od nich, aby aj oni pokracovali v tomto sposobe kolobehu detskych veci- posunut dalej.
Na vela veci mam svoj nazor, ale vobec mi nevadi, ze niekto ma iny. A zbytocnosti- tych je pri babatku vacsina 😉 ale aj v nasom zivote- nepotrebujeme kopu veci, ale preco si nesprijemnit zivot 😎

jess
21. únor 2007

Přesně tak,každý má svůj názor,a do svého alba si může nacpat všelijaké vymoženosti pro mimi.Já se taky ráda pokochám pohledem na miminčí věcičky co tam mají holky v albumech a naberu inspiraci.

danulka2
15. pro 2007

ahojte. Ja mam vacsi vekovy rozdiel medzi detmi a rozdiel aj v pohlavi, takze po dcere som vela veci nemohla pouzit. Mam ale kolegynu, ktora ma 6 a 4 rocnych synov a vecicky nastastie koluju medzi nami. Najmensie veci som kupila niektore nove, niektore od jednej maminy a vobec neboli znicene. Kolegyna ma teraz malinku neter, takze tie vecicky teraz putuju tam. Takze aj takto sa da pomoct. A tiez dot veci kupujem v sekaci. Operiem, ozehlim a nic im neni. Ved sa zoderu rovnako ako znackove a aspon ma to tolko nemrzi.

blazonko19
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
inkinka
11. črc 2009

oprášim trochu túto tému, ja mám skoro všetky šatičky odložené (tak do 3 rokov), nedokážem sa ich zbaviť, sú to spomienky,niečo som darovala, z času na čas sa prinútim niečo vyhodiť, ale je to ťažké. Naša mamka tiež odkladala, ale použila som len zavinovačky.