Lehký terénní kočárek s dlouhou stříškou

Zodpovězené
15. led 2019

Předně moc díky za tuhle poradnu! Čekáme druhé dítě a zvažuji nový kočárek - byla jsem velmi spokojená s Jané Nomad z bazaru, ale manžel je vysoký a kočár nakopával. Navíc sporťák nejde otočit, takže jsme v půl roce koupili Gesslein Trend. Ten má sice dost výhod, ale je těžký, v terénu z dítěte klepu duši a ze zapínání do sporťáku jsem vždy málem vylétla z kůže. Navíc byl šíleně poruchový, používala jsem rok a půl roku z toho byl v opravě.

Má kritéria:

1) Lehký terénní kočárek s otočným sporťákem
2) Dlouhá rukojeť
3) Dlouhá stříška proti slunci i v hlubokém kočárku
4) Nenafukovací kolečka, možnost koupit ho i ve světlé nebo barevné kombinaci

Moc děkuji!

Ahoj!

Tady je pár typů:

  • první značka, která mě napadá, je Nuna - konkrétněji modely Mixx 2, případně i Ivvi Savi. Zvládnou vše, co zmiňuješ, a navíc jsou vybaveny úžasnou stříškou s integrovanou Dream Drape clonou, unikátní pro Nuna kočárky a autosedačky.


Nuna Mixx 2

Nuna Ivvi Savi

  • Britax Go Big 2 není z těch úplně nejlehčích, ale jinak splňuje vše a jeho jízdní vlastnosti jsou vynikající. Jeho váhu pocítíš maximálně při nakládání, ale i tu si můžeš odlehčit například odnětím kol...


Britax Go Big2

  • Easywalker Mose 2 je skvělou volbou v téměř všech ohledech, nesplňuje jen stříšku vaničky (lze použít stínítko)


Easywalker Mosey+

  • Concord Camino by mohl vyhovět několika kritériím, ale stříška by mohla být delší. Je vybavena clonou, ale každopádně s její délkou je třeba počítat.


Concord Camino

  • pokud jste byli spokojeni se značkou Jané, za zvážení by mohl stát i Jané Crosswalk R


Jané Crosswalk R

  • opravdu propacované stříšky vaničky nabízí kočárky ABC Design, viz například model Salsa nebo Condor.


ABC Design Salsa 4

ABC Design Condor 4 (2017)


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.