Liliputi versus šátek. Co je lepší?

holis84
10. lis 2009

mamky mate nekdo tohle nositko? je lepsi nez satek? neprekazi vam to pri domacich pracech? nemuze to miminku zkrivit zadicka? usne vam v tom miminko? diky moc 😉

helulicek
12. lis 2009

čau holis, já mám liliputi doma a je super. Náš malej mi v šátku od narození nechtěl vůbec být, tak jsem ráda, že mi v nosítku nestávkuje 😉
Akorát liliputi nejsou pro malý mimísky, je lepší, když už drží hezky hlavičku a v nosítku "neplave" Není tam novorozenecká vložka jako u manducy, takže tam od narození mimi být nemůže....Jinak je ale co do kvality podle mě srovnatelná s manducou, ergem....

jmisa
12. lis 2009

Na mimčo jsem měla elastický šátek, teď mám Liliputi a jsem spokojené. Novorozence bych do nosítka nedala, ikdyby mělo tu vložku.
Takže za mě - elastik a později ergonomické nosítko.

Jinak při domácích pracech mi nevadí, protože je moc nedělám 😀 To většinou strčím malého na deku nebo do lehátka a nebo spát do postýlky. Ae v nosítku bez problému venku usnu, pak mu jen fixuju hlavinku.

helulicek
12. lis 2009

Jinak souhlasím s jmisou, já bych taky novouška do nosítka nedala 😉

holis84
autor
14. lis 2009

a neprekazi vam to, treba pri uklidu? 🙂 ne ze bych planovala nejak uklizet ale treba vysavat se s tim da?

pak maji na vyber mei tai liliputti a nebo to nositko, tak co myslite ze je lepsi?

a pouzivate to na doma nebo spis na ven?

blka
10. pro 2009

Holis, mám i šátek (elastický) a cca 2 týdny liliputa. V pohodě umývám nádobí, věšení a sundávání prádla taky není problém. Vysávat jsem s ním ještě nevysávala, ale myslím, že by to šlo 😉 . Na tyto věci mi vyhovuje víc než šátek, protože se nebojím předklánět. To jsem se se šátkem bála, protože Mareček u toho zakláněl hlavičku, takže držet hlavičku a něco dělat jaksi nešlo. U toho liliputa jí má ještě schovanou, takže se mu nezaklání. On je ale drobek a nevím, jak děti "normálních rozměrů" mají hlavičku, jestli ji mají také schovanou nebo už ne. Ale tvoje malá je ještě malá, takže by ji mohla mít schovanou. A taky je asi důležité, jak je velká, protože my jsme se v liliputu ve 3 měsících ztráceli a je nám až teď od 5. měsíce. Ale říkám, jsme drobci 🙂

Myslím, že je lepší to nosítko, než to vázací. Hlavně je to šup šup.

Zatím ho používám jenom doma, venku jsme ještě nebyli, ale určitě by nebyl problém. Zatím ho s sebou tahám do nákupáků, ale ještě jsem nevytáhla, vždycky byl ve vajíčku spokojenej, což není obvyklý. No jo, zákon schválnosti 😀

Šátek mi vyhovuje v tom, že je měkčí, ale tím, že si ho vážu sama, tak mám obavu, že tam Mareček není ve správné poloze. Ale když se mrknu do zrcadla, tak bych řekla, že je, jenom se bojím o svou nedokonalost 😅
Se šátkem se líp zase skáče na balóně a když prcek usne, tak sedí. Zatím se ho vzdávat nebudu 🙂 . Ale pokud by nosil i manžel/přítel, tak je rozhodně lepší nosítko, protože chlapi na šátek moc nejsou 😀 . Mému se Mareček v šátku strašně líbí, že vypadá rozkošně, ale sám se nezamotá. Nosítko si už na sebe dal a byl spokojenej a říkal, že ho vůbec na sobě necítí 🙂 . A to můžu potvrdit, že ta váha je fakt pěkně rozložená, protože když jsem si ho zkoušela v obchodě, tak mi dali na vyzkoušení panenku, která vážila cca 6kg a to bylo víc než náš Mareček a já jsem na tu váhu vůbec nebyla zvyklá, ale přesto jsem ji v nosítku necítila 🙂

Jsem se trošku rozepsala 😀 , ale snad ti pomůžu, pokud už není pozdě a nosítko sis nekoupila.

kackaj
11. pro 2009

Ahoj holky🙂, taky mám doma liliputa a spokojená jsem. Malej pěkně kouká ven, i si pospí (zatím jsme teda nosili třikrát a pokaždé usnul). Akorát když se pak probudí tak má záchvat, asi proto, že nepozná kde je, nebo nevím proč. Aleee co je u mě problém, že si to nosítko nedokážu sama zapnout nahoře na zádech. Jak to děláte vy? Já dám sice ruce úplně k sobě, ale těch pár milimetrů, abych to dokázala zacvaknout, ty mi schází. A když si nosítko zapnu a dám na sebe a pak do toho teprve soukám malýho, tak už rovnou tak řve, že to můžeme vzdát. Vyhovuje nám zapnout kolem pasu, naložit dítě a pak mi to manžel vzadu zapne. Ale když není po ruce??? Jak to teda děláte vy??? Díky 🙂

blka
12. pro 2009

Kackaj, já mám ten střední pás úplně dole na těch zádových popruzích, takže si přezku zapínám zespodu. Měla jsem ho i úplně nahoře, ale z toho mě bolelo mezi lopatkama, tak jsem si ho šoupla dolů. Někdy si u toho pěkně vykrucuju ruce a někdy mi to jde pěkně. Samozřejmě je lepší, když je manža doma a zapne mi to, ale když není, tak se s tím nějak poperu.
Já ho kolem pasu zapnuté mít teda nemůžu, protože bych měla prcka pak hodně vysoko, takže ho mám zapnutý v bocích.

jmisa
12. pro 2009

Kackaj, zapínám to přesně tak, jak je to tady na videu k ergu
http://www.ergobabycarrier.com/media/flash/fron...

kackaj
12. pro 2009

jmisa,blka: diky🙂, to me nejak nenapadlo, ze se da sibovat s tim popruhem nahodu a dolu, zkusim to hned jak prijedu domu.
Diky 🙂

jmisa
12. pro 2009

FHĚ

jmisa
12. pro 2009

PARDON, TO SI TU SYNEK procvičoval techniku psaní všema deseti 😀

holis84
autor
16. pro 2009

blka 😉 diky 😉 se potkavame na diskuzich 😀

liliputi jeste nemam, ale planuju si ho koupit urcite, ja potrebuju jezdit k rodicum a chci jezdit vlakem pac autem se bojim 😀 tak ja si ho budu prat k Vanocce a treba se mi to splni 😉

jmisa: sikovnej chlapecek 😀

blka
17. pro 2009

Holis, jo jo, potkáváme 😀 😉 . Teď je na branakdetem.cz akce na nosítka 20% dolů, nevím, do jakého data. Tak tam kdyžtak mrkni, vyjde cca o 300,- levněji 😉

holis84
autor
17. pro 2009

aha no vidis to bych mohla, to je dost 300kc, stejne budem jezdit brzo plavat a pokud pojedu MHD tak s kocarkem to riskovat nebudu. moc diky za radu 😉

blka
17. pro 2009

Nemáš zač 😉

maly_prcek
10. zář 2010

Ahojky, prodám šátek...
Nošený šátek Ellevill Jade fog v baťohové délce 3,7m. Kupovaný v lednu, nošený na střídačku s nosítkem, je opečovávaný, praný v mýdlových ořechách.

Bezva univerzální šátek, vhodný na malé miminko i na batole, jemný, ale přitom pevný a nosný.

Super stav, nějaké o pár mimimetrů povytažené nitky, na funkci to vliv nemá, u těchto šátků běžné (na požádání vyfotím).
Inzerát tu: https://www.modrykonik.cz/bazar/202-satky-nosic...