Manduca, Ergo, Beco? Nemám zkušenost s nošením, poraďte?

sima08
18. kvě 2012

Přemýšlím o nosítku na druhé dítě, abych byla sem tam mobilnější bez kočárku, diskuzí je tu na to téma dost, ale nějak už je to chaotické a i třeba staršího data...

janinka1987
18. kvě 2012

Mám Ergo baby carrier. Super. Nosila jsem v něm malého od 3 měsíců, když jsem jela do města autem nakoupit, tak jsem jen vylezla, hodila ho na břicho a šlo se 🙂 Geniální věc! Když už byl pak větší, používali jsme ho na výlety, kam jsme nemohli s kočárem (takhle absolvoval cestu na Lomnický štít i Bezděz mimo jiné 🙂 ) Táta ho nosil na zádech. Za mě prostě ano. Manduca je vlastně totéž, s Becem nemám zkušenosti ☹

rozarka65
18. kvě 2012

Ahojky...🙂 Ani s jedním neuděláš chybu...🙂 Ale každé z těch nosítek je malinko jiné...doporučuji vyzkoušet,co ti bude nejlépe sedět.....a asi bych to koupila až po porodu,až prcek trošinku povyroste...někde si to půjčit a vyzkoušet co na to mimi...ne každému mimískovi se to líbí...a pro začátek zkus třeba šátek...s tím jsem začínala já a tak od osmého měsíce používám jen nosítko, je to rychlejší...🙂 A nevím,jak Beco,ale manducu a ergo můžeš použít i na malinkaté mimi...🙂 A srovnání třeba tady...
http://www.outdoorkids.cz/?srovnani-nositek,91

jop
18. kvě 2012

ahoj, všechno jsou to kvalitní nosítka, já jsem vyzkoušela všechny tři, ale sedělo mi jenom jedno - Beco. Mám úzká ramena, takže Ergo i Manduca mi padaly. Měla by sis to fakt vyzkoušet, aby sis nekoupila něco, co ti nesedne. V Bráně k dětem nabízeli zkoušení třeba na týden za nějaký poplatek. Ale od narození se nosítko nedoporučuje, až tak od 4 měsíců kvůli páteři.

majka12
23. kvě 2012

Já jsem u prvního nosila syna v Manduce a teď mám Ergo a za mě jsem teda spokojenější s Ergem 😔 Lépe mi sedne na těle a nepadá z ramen - to mi manduca padala. Sama si zapnu ten pás na zádech, což u Manducy jsem nedokázala. 😉 Z nošení v manduce mě bolely záda nahoře za krkem a ramena. 😔 To teď z Erga vůbec neznám. 🙂 Jinak teda děti byli spokojené v obou. 🙂 🙂 Ale také doporučuju vyzkoušet, každému sedne něco jiného.

hamma
23. kvě 2012

Všechny jsou dobrý, jak už radili ostatní - je asi potřeba si vyzkoušet, které ti bude sedět a pro mě třeba bylo i důležité, jak které vypadá🙂. Moje postřehy jsou následující:
Manduca (tu mám)
- dá se prodloužit opěrka zad pomocí zipu
- pohodlné polstrování, trochu tvrdší bederní pás
- kapucka se dá schovat do vnitřní kapsičky, což je výhoda i nevýhoda (výhoda je, že ti neplandá, když ji nepotřebuješ, nevýhoda, že když máš dítě na zádech a kapucu schovanou, tak ji sama nevytáhneš)
- malinká kapsička, do které se nedá nic dát
- pěkný design, na výběr je hodně barev od přírodních až po různé obrázky

Ergo
- je sportovnější
- měkčí popruhy
- kapsička, do které můžeš opravdu něco dát
- lepší kapucka

Beco
- to je asi nejodlišnější - mezi dítětem a nosičem je ještě pruh látky (to u ostatních není), což může být výhoda - můžeš třeba předat dítě někomu jinému, aniž bys ho musela vyndávat, ale taky nevýhoda - látka se může propotit, v létě je to další vrstva navíc)
- má užší látku mezi nožkama dítěte, takže kdybys chtěla nosit starší dítě, nemusí mu to už být pohodlné
- asi nejhezčí design 🙂

Koukám, že jsi z Prahy, tak doporučuju navštívit Bránu k dětem (v ulici Náplavní u Mánesa), tam mají všechny, takže si to můžeš vyzkoušet sama.
Ale jinak, jak už tady taky někdo říkal, tak pro úplně malinký miminko je asi lepší šátek (vypadá to složitě, ale nic na tom není - když se to zvládnou naučit i chlapi 😉)

mrsblack
25. kvě 2012

Máme Beco - a důvod k výběru byl hlavně ten, že dítě je možné přehazovat z rodiče na rodiče, aniž by se muselo vyndavat z nosítka ven. Dobře sedí, má hezký design. Manducu mají sousedi, vyzkoušeli jsme ji, ale moc nám nesedla. Dobré jsou všechny tři i z hlediska zdravotního, takže nejlepší je to vyzkoušet.

carodkaa
25. kvě 2012

Máme Manducu a jsme max spokojeny obě 😉 🙂

tital
25. kvě 2012

My mame ergo carrier. Naprosta spokojenost. Pro uplne miminko mame novorozeneckou vlozku - kde dite lezi, jako kdyby v naruci. Tim se predchazi problemu noseni tech mladsich deti, ktere se nosit vzprimene nemohou kvuli zadickum. Pouzivali jsme pro miminko novorozeneckou, cca od konce 5. mesice uz jsme naucili syna na normalni vertikalni noseni. Od cca 8. měsíce jsme hodne vyletili - prosla jsem takhle napriklade Plitvicka jezera; ja jsem ho radeji nosila na zadech, manzel na brise. Syn je tezsi a trosku vetsi nez ostatni deti, ale v ergu jsme to krasne zvladali i bez boleni v zadech. Jeste v roce jsem ho zvladla nest lesem i do stoupani tak hodinu a pul.
Bohuzel minuly tyden nam nositko na Sumave ukradli ☹, takze kupuji na bazarku uplne stejne pro nase druhe decko, ktere v zari cekame.

gucci
25. kvě 2012

mě fyzioterapeut doporučil Manducu

aemmi
25. kvě 2012

Máme Manducu, jediné co mi vadí je, že ten bederní pás trochu překáží při chůzi do kopce/schodů při nošení na břiše, jsem menší. Manžel je vysoký a jemu to nevadí.

nikolic
25. kvě 2012

Ahoj....já mam Ergo.Nejdříve jsem nosila dcerku na břiše a později i na zádech.
Nemůžu si stěžovat.

cervena_vila
25. čer 2012

Ahoj maminky, mám letáček s 10% slevou na Beco, přenechám, pište SZ

ikarkulka
25. čer 2012

jak sama píšeš, diskusí (a otázek) přesně o těchto typech nosítek je tu několik, tak se přidej, prosím, do některého z nich. děkuji.