Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

mystique
6. dub 2010

Oli tak at se brzo dáš dohormady.
Jinak v Manduce to není určitě nijak časově omezené. Podle potřeby člověk zastaví, nakojí, nakrmí a jde pokračovat dál. Záleží opravdu kolik prcek váží a jestli už je zvyklý se nosit 🙂 Naše prdka ma necelých 7 kg takže je to zatím uplně v pohodě.

misi78
6. dub 2010

No my nosili v lete tak tri hodky, jeste jsem kojila, pak papal. Manza mel maleho na zadech a ja batoh a tam veci pro nas, pro prcka a pro psa. Je fakt ze to chce nejake termo pradlo i pro maleho. My ho nemeli a manza mel vzdycky uplne mokry tricko a malej body a kalhoty nebo kratasky.
Jsem zvedava jak to bude toto leto 🙂

emjee
6. dub 2010

od ca. 2 do 10m som krpca nosila denne na 2hodinove prechadzky a okrem toho aj doma na ukludnuenie, ked bolo treba nieco porobit a tak, spolu denne 4-5 hodin - svalstvo si rychlo zvyklo, moje aj krpcove
momentalne nosim uz len ked ideme do mesta, nie je problem ho v manduci aj nadojcit (kludne aj v obchode 😀)

kvetinka7
7. dub 2010

Tak to jo ..je to omezeny z praktickyho hlediska ..ne jako treba v autosedacce max 3h.. 🙂
nas malinkatej je desnej teplomil,kde mne je akorat, on uz je zpocenej.. driv jsem uvazovala o satku,ale nez jsem se to naucila,tak nase mimi melo 7kg ve 2 mesicich a to uz ani nema cenu si satek porizovat.. navic manduka je velice jednoducha na manipulaci, pocitam s tim,ze bude nosit i manza 😉
termopradlo- to je dobre vedet

olifcek
7. dub 2010

dakujem za odpovede x;o) my sme predcasniatko, cisto kojene, takze sme lahki, mame pod 4kg stale...prospievame ale super, ved uz mame takmer dvojnasobok porodnej vahy, co je uzas ;)

kvetinka7
7. dub 2010

Olif, vy jste byli uz krasni pri narozeni.. na takovy tt je 1940g velice krasne 😵

olifcek
7. dub 2010

kvetinka, DAKUEM za povzbudive slova 😵

26.4 ideme ku neurologovi, tak dufam, ze preventivka ostane preventivkou 😕

kvetinka7
7. dub 2010

holky, na techhle stranky popisuji,jak je manduka zdrava : http://www.nositka.cz/ergonomie-noseni.htm
stejne tomu ale az uplne od novorozence neverim..
neznate nektera nazor na manduku nezaujateho odbornika , fyzioterapeuta apod..? od narozeni doporucuji babyvak nebo satky kolibky, o manduce jsem v zadne knizce necetla,jen na internetu
diky 🙂

lamarika
7. dub 2010

kvetinka: Tady jeden názor máš: 😉

Moje instruktorka v plaváčku, když mě viděla jak si to štráduju na plaváček s malým v manduce, se úplně zděsila. Nadala mi a řekla mi, že nošení dětí je závadné a to v čemkoli! Že správně by se měli děti přenášet zádama k hrudníku nositele. Prakticky mi řekla přesný opak toho co jsem doposud všude četla. Tím jsem jí hned oponovala a ona na mě, že je fyzioterapeut a že byla i na nějakým školení nebo cosi.

Takže si vyber. Mě tím prvně dost vyplašila, ale pak jsem se rozhodla nedat na jeden názor a dál v klidu nosíme 😉

olifcek
7. dub 2010

lamarika ani mna by jeden terapeut neodradil x;O)

kvetinka7
7. dub 2010

lamariko, co je to za nesmysl,co ti rekla? nejaka stara skola?
pak bych se ji skoro bala verit to,co vas uci v bazene 😖

lamarika
7. dub 2010

kvetinka co se týče bazénu, tak nemá konkurenci. Opravdu tomuhle moc rozumí a pěkně učí rodiče zacházet s dětmi. V tomhle na ní nedám dopustit a vím o čem mluvím, protože jsem sama instruktorka akorát pracuji s trochu většími dětmi. Jen víš jak to je. Každý máme na něco jiný názor a co se týče všeho okolo dětí, tak těch názorů je strašná spousta a těžko říct, který je správný. . .

katka.carska
7. dub 2010

Kvetinka,
ja som kedysi bola na prednaske o noseni, a tam vertikal vobec neodporucali, vraj az do doby, co sa dietatko samo neposadi. Ani v nositku, a uz vobec nie na rukach. Jedine v koliskach v satke ci babyvaku. Aj v klbocku na rukach, dokonca chrbatikom k hrudniku nosica - to je asi to, co pisala Lamarika. Pani, co prednasala vychadzala z Neznej naruce od Kiedronovej.
Nasla som i aky-taky obrazok :
http://zdenka.psenickova.sweb.cz/obrazky/kiedro...
No osobne si neviem predstavit polrocne babo nosit len v koliske. A polrocne deti predsa este nesedia.

lul
7. dub 2010

predava niekto manducu? mam zaujem, pre syna, ak nahodou niekto, napiste mi do IP 🙂 dakujem 🙂

emjee
7. dub 2010

no to je sice fajn odporucanie, ale mne krpec nechcel byt "v koliske" od narodenia - ani v satke, ani na rukach, jednoducho tuto polohu vrcholne neznasa, nechcel lezat v kociku, v postielke, tak co snim? sup do vertikalnej polohy v satke, neskor v manduci a krasne sa vyspinkal, nemali sme koliky, pochodili sme hore dolu kde by sme sa kocikom ani nedostali

olifcek
8. dub 2010

lul, mozno ja, ak si malicka nezvykne 😅

zuzap
8. dub 2010

Ahojky. Chtěla jsem se vás zkušených nosiček zeptat, jestli v tomto počasí nosíte mrňousky pod bundou či mikinou nebo už mimi více oblečete a v nosítku dáte přímo na své oblečení. My s nošením budeme teprve začínat 🙂 . Díky za info

jaandy
8. dub 2010

v tvojom veku este pod bundou 😉 v nasom uz na bunde 😀

lamarika
8. dub 2010

zuzap: a nebo si pořiď MAM kapsu, tu určitě využiješ i v zimě 😉

zuzap
8. dub 2010

Holky, díky za odpověď a za tip, už jsem MAM kapsu čekla a je to dobrý nápa!

lamarika
8. dub 2010

zuzap: já ji mám a jsem s ní naprosto spokojená. Nelituji, že jsem si ji pořídila a v zimě jsem ji využívala úplně maximálně

fiallinka
8. dub 2010

mám dotaz - stává se někomu, že má dítě v manduce po nějaké době otlačené nožičky (přes několiv vrstev oblečení)? Co s tím...

ludmilabb
8. dub 2010

baby mna tie popruhy na nej tlacia a zle sa mi zapina ten vrch, musim sa nasponovat a dcerke sa nepaci ze jej tisnem sovoju hlavu ku nej, zacne sa ohybat dozadu a mrcnat, snazim sa to robit co najrychlejsie ale niekedy sa ako naschval neviem trafit do spony 😒

fiallinka zatial som si nevsimla zeby mala dcerka otlacene nohy myslis na stehienkach ako ma spodnu latku okolo noziciek?

fiallinka
8. dub 2010

ludmilo - ano, na stehnech jakoby spíš zevnitř - dřív jsem to nepozorovala, až teď občas, ale on už má taky skoro 12 kg... tak nevím, hlavně v létě nebude mít vrstvy a bude to tlačit...

ale jinak jsem s ní fakt spokojená a manžel ještě víc...

lul
9. dub 2010

kocky hodte link, co je to MAM taska?

lul
9. dub 2010

hodilo ma to do neurcita 😅

emjee
9. dub 2010

lul to nie je taska ale kapsa 😉 http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

lul
9. dub 2010

aha, netusila som, co je kapsa 😅 u nas sa tak narecovo povie taske 🙂

kocky este otazka - da sa v manduce nosit babo aj tak, ze cumi dopredu? mylim, ked ho mam vpredu, na bruchu, ci sa moze pozerat rovnakym smerom ako ja 🙂 dik

nanika
10. dub 2010

lul, deti sa tak nemaju nosit vobec, je to zle pre ich chrbticu a z hladiska presytenosti okolitych vzruchov, kedze im neumoznis si schovat tvaricku, tiez nie je celkom ono :( A chvala bohu toto manduca ani neumoznuje, ak chces, aby pozeralo tak ako ty, mozes si uviazat babo na chrbat.