Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

prsky
28. črc 2010

@sophy tak to mas moj obdiv (s tym nosenim na rukach), by som umrela - ja som bola natesena, ze mam volne ruky. satku som chcela este v tehu, ale som rada, ze som do nej nesla, lebo by som bola leniva viazat a Lala bola netrpezliva aj pri "instalovani" do manducy, tak si neviem predstavit satku 😉

klementina
28. črc 2010

ja na manduce nevidim ziadne zapory, mala ju zboznovala ked bola babo.sme sa furt mandcovali. teraz som ju vytiahla po dlhsom case, isli sme autobusom do stupavy a nevedela som kolko sa tam zdrzim, tak pre istotu som ju zobrala, keby spala. inak uz chodime vacsinoulen tak, kocik neznasa od mala a teraz uz pekne bezka popri mne. no a ako zbadala manducu, tak sa pytala na ruky, a hned si zacala pytat aj tie pasy, aby som ju dala do manducy-tak sme sa tam zapasali jak za mlada, na brusko a ona sa tam tak schulila ako babatko a tvarila sa uplne blazene - akoby si spomenula na to, ako sa tam nosila. 😵 😵 bola fakt rozkosna 😵

zdeniii
29. črc 2010

Hurááá tak v manduce se malé už začalo líbit!!! 😎

zdeniii
29. črc 2010

Jo holky chtěla jsem se zeptat, využíváte některá oblečení přímo na nošení a nebo nějakou tu ochranou kapsu? jestli ano tak jaký druh a jak jste spokojené? je to nutnost?? 😎

lamarika
29. črc 2010

@zdeniii mám doma kapsu a jsem maximálně spokojena 😉 No, nevím jestli je to nustnost, vždycky to jde udělat jinak, ale pro mě se nutností stala. Syna jsem nikdy nemusela v zimě moc navlíkat, stačily punčochy a bodyno. Pokud sněžilo ochránila mi ho kapsa, stejně tak při slabém dešti. Můžu ji jen a jen doporučit 😉 Mám teda variantu delux

zdeniii
29. črc 2010

@lamarika to je paráda, nedokážu si to právě moc představit mimi nabalit a pak ji dávat do manducy a pak zase vyndava a svlíkat když se přijde do obchodu nebo tak... tak mi přijde kapsa super... takže máš delux od mam? nebo kterou? ta je celoroční nebo spíš na zimu zimu?

lamarika
29. črc 2010

@zdeniii delux od mam. Je celoroční nebo spíš jarní/ podzimní a zimní. Z jedné strany je teplá flísová vrstva a z druhé podobná vrstva jak se používá u bund-ta je nepromokavá. Opravdu je perfektní, protože jsem vždycky jenom malýho zdvihla ze země, nasadila kulicha a šlo se. I on byl spokojenější, protože nemusel absolvovat nepříjemné navlékání. Když byla opravdu velká zima, tak jsem mu teda oblíkla ještě tepláčky a slaboulinkou mikinku nebo lehkej svetřík, ale to muselo opravdu hodně mrznout. Každopádně záleží i na dítěti jak moc je teplomilné 😉
Taky jsem kapsu hodně využila třeba na přikrytí v autě přes autosedačku.

zdeniii
29. črc 2010

@lamarika nu paráda, přesně něco takového hledám... tak jsi mne ujistila v tom že kapsu objednám 🙂)) přijde mi to lepší než celé oblečení pro nošení 😉

lamarika
29. črc 2010

@zdeniii přemýšlela jsem kdysi nad tím kabátem na nošení, ale kdyby si chtěl vzít můj manžel malýho, tak by se do mýho kabátu asi nevešel 😅 Kapsa je víc univerzální a i ty se můžeš svým oblečením lépa přizpůsobit počasí. Navíc ta její cena je snesitelná 😉

zdeniii
29. črc 2010

@lamarika jjo přesně tak a dost cestujeme, teda cestovali jsme a zase chceme, tak mi to přijde i skladnější... a přeci jen když bude zima mně tak to tolik nevadí a kapsa zahřeje hlavně dcerku... jen mi vadí že mají jen variantu černou... chtěla bych alesspoň hnedou nebo jinou prostě....

lamarika
29. črc 2010

@zdeniii ale černá se ti zase hodí ke všemu, je to takovej neutrál 😉 Skladná je a opravdu pěkně zahřeje a nejen dítko, ale i tebe 😉

zdeniii
29. črc 2010

@lamarika nojoo ale manducu mám hnědou tak bych to ráda nějak stejně, zkusím pídit na netu, třeba něco vyšaším 🙂) taky máš černou?

lamarika
29. črc 2010

@zdeniii taky mám hnědou manducu, ale ta kapsa ji stejně celou schovala, že nešlo vidět jaké je barvy 😉

zdeniii
29. črc 2010

@lamarika tak jsem šmejdila po netu jako divá, ale jinak barevná byla v roce 2008 🙂 takže jen černá.. nu čož, objednám jí 🙂))

lamarika
29. črc 2010

@zdeniii ještě zkus nějaký bazoše, třeba tu barevnou z roku 2008 někdo prodává 😉

zdeniii
29. črc 2010

@lamarika nojoo když já ci novou 🙂))

lamarika
29. črc 2010

@zdeniii tak jedině musíš objednat tu černou 😉 Vem to z té druhé stránky, bude se ti hodit k jakékoli bundě a stejně tu manducu zakryje 😉

zdeniii
29. črc 2010

@lamarika máš pravdu, černá je taky fajnová 🙂))
děkuji za zpětnou vazbu, už ji mám objednanou 🙂)) Přeju krásnou dobrou nocku a příjemné těhulkování!!! 😵

lamarika
29. črc 2010

@zdeniii děkuju, dobrou noc a ať si s ní tak spokojená jak já 😉

pipussa
30. črc 2010

da sa manduca niekde vidiet nazivo v Bratislave ?? predavaju ju niekde?

prsky
30. črc 2010

@pipussa baba z latkoveplienky.sk ma aj predajnu a tam mozes kuknut aj manducu, alebo latkovky.sk pripravuje kamenny obchod a nosime.sk maju pozicovnu

pipussa
30. črc 2010

@prsky
a ty nemas skusenost aj s liliputi ?
lebo zvazujem

prsky
30. črc 2010

@pipussa nemam, ja mam len manducu 😉

zdeniii
30. črc 2010

Tak malá si na manduku zvyká parádně, dneska mi v ní i krásně usnula!!! huráááááááááááá

zdeniii
1. srp 2010

Ahojky, máte někdo radu jak "nacpat" mimčo do manducy s novorozeneckou vložkou jinak než v leže na kolenou, Prostě v terénu... nějak mi to nejde... 😎

prsky
2. srp 2010

@zdeniii pokial viem, neda sa, lebo tu vlozku musis zapnut a to by sa v zvislej polohe nedalo 🙂 vydrz, o chvilu vlozku nebudete potrebovat a zivot sa zjednodusi 😉

ellysa
2. srp 2010

baby a dokedy ste používali tú novorodeneckú vložku, inak aj my sme cez víkend prvý krát testovali a malá sa v nej cítila super 😉

emjee
2. srp 2010

@ellysa zalezi od velkosti dietatka, ale zhruba od 4m

zdeniii
2. srp 2010

Taky se nám moc líbí v manduce 🙂)

emjee
4. srp 2010

@zdeniii 😉