Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

hanule05
16. zář 2010

tak to po sobě čtu a hrozím se 😲 tolik chyb 😅

takže ne scháníš - ale sháníš
ne limitované editace - ale edice

tak snad už je to správně.

verusinek
16. zář 2010

@rejsek já bych bez vyzkoušení nosítko nekupovala (každému sedí něco jiného), mně tedy manduca fakt sedla a nosím ráda a malej se taky rád nosí už přes půl roku, určitě to je super cena těch 1500,-, ale myslím, že se to vyšplhá výš.....

rejsek
16. zář 2010

@verusinek Aha, díky, tak to já se radši zkusím poptat známých co mají a vyzkouším, co mi sedne. Tu aukci zatím sleduju a uvidím, kam se ta cena vyšplhá. Přihazovala bych stejně až někdy před koncem 🙂

zdeniii
16. zář 2010

@verusinek já bych koupila jen tu deluxe, tu využiješ celoročně, krom léta ;o)

jitka_
16. zář 2010

@hanule05 Ještě to zkus, nevzdávej to. Já s tím taky bojuju a už to vypadá na moje vítětství 😉 Dnes jsem zkoušela na to našněrovat i tu kapsu DeLuxe a s tím jsem neměla vůbec žádnej problém. Taky jsem se teda řídila tady vašima radama, tak jsem ji měla uvázanou hned a hned jsem ten návod pochopila. Dneska jsme byli s manducou a se psem na zahradě a malá neprotestovala. Pak mi v ní doma dokonce usnula!! 😉 Chci ji zkusit zítra na nákup do města, tak uvidím, jak to půjde. Nevím teda jak s oblečením, protože je tam každou chvíli jinak. Ale asi si vezmu na malou jenom tu kapsu a nechám jí návleky, bodýčko a mikinku.
A ty popruhy už jsou taky lepší. Ten pásek, co na zádech ty popruhy spojuje, jsem si posunula víc nahoru, takže ho teď v pohodě zapnu a popruhy tím pádem vůbec necítím, že by padaly. Navíc jsem ho měla stáhnutý, aby ty popruhy nepadaly, ale když je posunutý výš, tak je to v pohodě a mám normálně povolený.

jitka_
16. zář 2010

Takže možná ani nebudu potřebovat ty popruhy dávat na zádech do kříže 😉

zdeniii
16. zář 2010

@jitka_ paráda, mám radost že jste se s manducou skamarádili :o)) na nákup moc oblíkat nemusíš, já jí ted mám jenom v bodýčku a gatkách a je to pohoda... ;o)

jitka_
16. zář 2010

@zdeniii Ještě uvidíme zítra, jak se nám to osvědčí ve městě. Budeme tam u mých rodičů a nechci s sebou autem vláčet kočárek, tak si chci malou vzít na nákup do města v manduce. Jinak ji hlídali naši, než jsem nakoupila. A zítra toho nebudu nakupovat moc, tak bych to mohla unést v ruce i s malou v nosítku.

jitka_
16. zář 2010

Teda ale ty protislintáčky jsou vážně nutnost! Ta naše to žmoulá furt a i když si žmoulá jenom pěstičku, stejně je to od toho, tak to by to nosítko bylo pěkně špinavé už za týden. Zatím jsem tam teda dala ručníčky místo těch návleků, kdybych to náhodou chtěla vrátit, tak ať je to všechno čisté. A dneska jsem dávala železo a hned na tom ručníčku byl rezavej flek! Tak jestli si to nosítko nechám, tak ještě že jsem koupila ty ochranné návleky ty tmavé, na tom světlým bude všechno vidět.

emjee
16. zář 2010

@jitka_ bederni pas staci mat utiahnuty normalne, nemusi byt dotiahnuty neviemako silno; novorodenecka vlozka sa pouziva, ked este babo nevie roztiahnut nozicky tak dosiroka

@daia
@gabika7706
@verusinek ja mam zimnu a je v pohode - deluxe je deluxe v tom, ze je nepremokava; alebo kupit nosicsku bundu (ja uz cakam na tuto http://www.branakdetem.cz/bunda-softshell-black... )
kapsa ma vyhodu v tom, ze ju vyuzije ktokolvek, kto bude nosit, zaroven sa da pouzit ako kryt na autosedacku, do kocika a pod., nevyhoda je, ze treba riesit zvlast to, ako sa oblecie nosic, aby mu nefukalo do vystrihu a pod.
bunda je vacsinou len pre jedneho nosica (bud maminka alebo tatinek), ale zase je pohodlna, no stoji omnoho viac ako kapsa
kapsa sa da usit aj doma, navod tu http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80
alternativou je este vsadka do bundy http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=93 pripadne tehotenska bunda alebo vacsia manzelova (svokrina) bunda 😀

@rejsek meitai je pre vacsie deti, od ca. 4 mesiacov (ked uz dobre drzi hlavicku)

verusinek
16. zář 2010

@emjee díky moc 😵 asi pověřím manželovu maminku jestli by ušila 🙂

gabika7706
17. zář 2010

@emjee vdaka za info, no z nasej rodiny mam (okrem svokra) asi ja tu najsirsiu bundu, tak to uz nemam s kym vymenit 😀 sit neviem, speci bunda draha, kupim teda tu deluxe kapsu 🙂 Vdaka este raz za linky i info.

sasikas
17. zář 2010

kocky prosim vas kde sa daju objednat tie chranice na popruhy proti oslintaniu (teda neviem ako inac nazvat ) 😉 my tiez slintame o 106....zmykat to mozem.... 😀

verusinek
17. zář 2010

Tak nepověřím, koupím asi tu deluxe kapsu 😀 jen teď vybírám jakou barvu ... kdo jí máte, jakou máte barevnou kombinaci???

lamarika
17. zář 2010

@verusinek mám delux barevnou variantu pouze černou 😉

lamarika
17. zář 2010

@sasikas v jakýmkoli hračkářství nebo aji v obchodech s dětskýma věcma. Jsou totožný s chráničema na pásy do autosedaček 😉 Já koupila hrací chrániče na pásy do autosedačky za 200,- a dala na popruhy

jitka_
17. zář 2010

@verusinek my máme fialovo-černou a je pěkná

Já jsem nosítko, chrániče, kapsu i taštičku kupovala tady
http://www.nejenprodeti.cz/noseni-deti/?filtr[]=12

jitka_
17. zář 2010

Teď jsem koukala na videa, jak se nasazuje manduca a byla tam taková hooodně štíhlá maminka a dávala si ten bederní pás níž, než je pas! Já si ho pořád cpu do pasu, a pak mám tu váhu miminka všechnu na tom pase a na popruhách ne!! A taky se mi pak ten bederní pás nahoře vychlipuje od těla, že ho nemám tak pěkně připlácnutý na těle, proto jsem se ptala, jestli malá nemůže spodem vypadnout. Tak budu zkoušet zase znova 😀

A ještě mám dotaz, pořád se mi při nasazování ramenních popruhů sesmekávají ty černé štelovací popruhy z toho polstrování, buď se sesmeknou hned nebo pak při tom zapínání toho spojovacího popruhu na zádech, a musím to pak spravovat a dát zpátky na to polstrování. Dělá vám to někomu??

emjee
17. zář 2010

@jitka_ no to je asi najcastejsia chyba co mam odsledovane - treba ten bedrovy pas naozaj davat az na bedra a nie do pasu (do pasu davam az teraz, ked nosim na chrbte a chcem, aby bol krpec co najvyssie, aby cezo mna videl)

sasikas
17. zář 2010

@verusinek
@lamarika - dik kocky....hned zajtra nabehnem kupit...ma ani nenapadlo zeby to mohli mat aj bezne v obchode.. 😀

zdeniii
17. zář 2010

@verusinek kapsa se prodává jen černá ;o)

verusinek
17. zář 2010

@zdeniii jo ahaaa tak já koukám asi na nějakou špatnou, tam mají víc barev 😅

verusinek
17. zář 2010

@zdeniii jéééé já jsem špatně koukala, už to vidím 😅 deluxe je jen černá a černofialová

zdeniii
18. zář 2010

@verusinek týjo tak fialová černá je novinka 🙂)) ale zas fialová se nehodí ke všemu ;o)))

jitka_
18. zář 2010

@emjee díky, tak budu ještě štelovat 😉

jitka_
18. zář 2010

@zdeniii jj, já mám zrovna tu fialovou a je pěkná. Stejně nasazené to vypadá jak velkej pytel, tak už ani neřeším, jestli se ta barva k něčemu hodí 😀

zdeniii
18. zář 2010

@jitka_ když jsem objednávala já taky byla jen černá černá,a le nevadí 🙂))

jitka_
18. zář 2010

@zdeniii oni tu fialovou neměli taky všude, já jsem na tu manducu prolezla spoustu e-shopů, chtěla jsem objednat všechno v jednom obchodě a většinou měli jenom tu černou a to ještě k dodání až koncem září.

zdeniii
18. zář 2010

@jitka_ to neměli, fakt jí mají až ted, nová kolekce no 🙂))