Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

meleri
30. srp 2009

Zuzik,
jestli mluvíš o manduce, tak na ramenních popruzích je spřezka z umělé hmoty, za kterou se ta pouta od kapucky zachytí...musí tam být, možná sis nevšimla, jsou totiž černé..

zuzik28
30. srp 2009

Meleri,
jo jo o manduce...tu spřezku jsem našla, ale myslela jsem, že to má držet ten zbývající kus popruhu (když je nemám křížem tak zbývá velkej kus). V návodu psali o knoflíku, tak jsem hledala knoflík 😀

meleri
30. srp 2009

zuzik, tak to nějak blbě přeložili ten návod..já mám napsáno ty spřezky, tak proto..🙂) jo je to pohodlné, spřezku si posuneš na popruzích jak chceš, podle výšky hlavičky atd, a pak ty dvě poutka zaháčíš, za ty spřezky a je to..🙂 já tu Manducu mám a je to fakt supr..

bubosek
30. srp 2009

Manduca je parádní,,kdo toto nosítko vymyslel zaslouží medaili, ale jednu chybu má. malému je skoro půl roku a všechno co má v dohledu okousává, no a přímo u pusinky má ty přezky, kouše do toho a škrabe se v pusince a pak řve, no a když zrovna nekouše, tak se do ní bouchá a škrabe ho, musím mu to vžy obalit ručníčkem nebo plínou, z ty prachy tam mohli dát nějké chrániče 🙄

eximka
30. srp 2009

ahojky, my jsme nedávno koupily nosítko beco butterfly a musím se podělit o zážitky, které jsou zatím jen a jen kladné
záda z něho vůbec nebolí, naší holčičce se v něm moc líbí takže si to opravdu užíváme
vřele mohu toto nosítko doporučit, i když cena 3500 ,- je fakt hrozná, když jsem to řekla doma, málem přítele i moje rodiče trefil šlak a po přečtění pár recenzí a rad jsem neváhala a nosítko objednala, a opravdu nelituji
takže maminky pokud o něm jen trochu uvažujete, obětujte korunky a uvidíte že budete nadšené jako já, dneska když nemusím táhnout kočárek tak si vesele vyšlapujeme v nosítku, ruce mám volné , malá kouká a je spokojená ona i já
jediné negativum je že když ji do něj dám po jídle tak jak si tlačí bříško tak se většinou poblinká ale i to se dá vychytat
papa

reruna
31. srp 2009

Ahoj, eximko tak manduca nás stála sice o tisícovku mín, ale i tak je to dost peněz, doufám, že nebudeme litovat.
bubosek návleky na ramenní popruhy proti poslintání a na žužlání už se vyrábí, ale jako novinka jsou samozřejmě dost drahé, myslím, že se to dá i vyrobit, kuk na slune.eu

karenina
31. srp 2009

zuzik29: něco na přichycení kapucky by tam být určitě mělo, kupovala jsem si manducu ve stejnou dobu s kamarádkou (i stejnou barvu 🙂 a ona tam má knoflíky a já zas taková poutka

reruna
31. srp 2009

na přichycení kapucky tam mám taky taková černá poutka, ne knoflíky...

jindri
31. srp 2009

Manducu mám taky a spokojenost, jen mě vadí, že když zachytím kapucku za poutka, sjíždějí mi dolů. Ne úplně, ale hlavička není tak pevně ukotvená.
Má s tím taky někdo problém?

karenina
1. zář 2009

jindri: ano, taky se mi to občas stává 😠 zatím jsem na to nic nevymyslela

slavi1
1. zář 2009

ja na manducu nedam dopustit-mala si na nu rychlo zvykla-od troch mesiacov tam lezkala,a len v nej dokazala zabuvkat-vrelo odporucam-aj ked cena je dost vysoka, ale nam sa to uz sto krat vratilo🙂

lenic
1. zář 2009

Já Manducu taky vřele doporučuju, malá je v ní moc spokojená, třeba do lesa na houby je to úžasný pomocník, nevím, jak bych se tam hrkala s kočárem..

neurologia
2. zář 2009

Ahojte,

aj my uz mame manducu doma este zatial ju nemame odskusanu v praxi ale co som ju len tak skusala-studovala velmi sa mi pozdava uz sa tesim na nosenie v nej....

llllucka
2. zář 2009

Máme taky manducu od tří měsíců a super.Nosím ji dole v kočáru a když malej nechce vozit,tak dám do manducu.Super taky je,že v ní často usne-Mám tu černou,prý je tp nejvíc prodávaná barva,ale znova bych šla do přírodní.Černá mi nevadí,ale je opravdu vyšisovaná.V létě jsme ji moc nenosili,aby na malého nesvítilo sluníčko a nebylo mu zbytečně teplo.Ale třeba na nákupy je fakt super.Většinou si ji zapínám do kříže,ale pokud je to jen na chviličku
)třeba jdu jen vyvenčit psa),tak to zapnu normálně.Problémy s tím nemám,po pár zapntích se to člověk naučil.POkud s tím máte problémy,tak doporučuju zapínat v sedě😉

helulicek
14. zář 2009

Holky, přemýšlím o manduce. Jsem pořád trochu na vážkách...zkoušela jsem s malým šátkovat, ale v šátku mi nevydržel. Připadalo mi, že mu vadí, že nemá rozhled. je hroznej zvědavec 🙂 Doma ho musím nosit oblíčejíkem ven - v klubíčku, nebo tygříka, aby všechno viděl 😀 tak nevím, jestli by mi v manduce vydržel...nemáte někdo podobnou zkušenost?

brinzulka
14. zář 2009

bambulky...manduca je super...maly nechce spat v kociku a takto mozme s nim v manduci...a starsim...behat po vonku aj 3hodiny...nakojime sa v pohode...

Trosku mi vadi...nakolko ma mesiac aj pol...mam ho v novorodenec."zmensovadle" ze mava otlacene nozicky...ze kam by som ich mala presne ulozit...aby som ich netlacila...slapa sa ohne o nozicku a v tom zareze su vzdy nejaku dobu cervene

mate niekto skusenost-nakolko kocik, urcite na von dlhsie ako hodinu nie....tak ci budeme v zime vonku v MaM kapse v pohode?

blka
14. zář 2009

Heluli, tak si ji zkus jít vyzkoušet do obchodu (pokud nějaký máte v okolí) a nebo i půjčují. Tak si ji třeba na týden půjčit a uvidíš, jestli ji koupíš nebo ne 😉

sayast
14. zář 2009

chtela jsem se zeptat od kdy nosite deticky na zadech? nase julca je hrozne tezka a s nosenim na brise zacinam mit problemy ☹. a to uz ji nosim jen na venceni psa,jinak je v kocarku

helulicek
14. zář 2009

No, dnes jsem si uvědomila, že budu muset jet do Brna do práce si vyřídit rodičák, takže skáknu asi rovnou do brány. Doufám, že to stihnu, bude to asi docela fofr, budu muset jet totiž bez malýho ☹

Say, na zádech myslím až tak od roku 😉

quika
14. zář 2009

tak moje skusenosti s manducou - prve mesiace sa to nedalo, vydrzal tam sotva 10-15min. to zmensovatko nepomahalo, stale som si nebola ista ci ho tam mam dobre a bol velmi nespokojny. potom ked mal asi 4 mesiace tak akoby utal - od jedneho dna ju miloval a my s nim 😀 nosila som aj na chrbte aj na bruchu, ako mi to kedy vyhovovalo, netreba sa bat take male mimi dat aj na chrbat, je to pre nosica podstatne lahsie. s manducou sme pochodili vselico, vylety, tury, stale som ju mala pre istotu so sebou a casto som ju aj vyuzila. aj doma ked bol nervozny, sup do mdc a tak som aj varila, vesala pradlo, umyvala riady, vysavala... akonahle som mala ist autobusom, tak som brala jedine mdc, nikdy som nesla busom s kocikom, na to nemam nervy 🙂 aj na urady a pod., ked som si nebola ista ci je bezbarierovy pristup, tak som sla takto, malo to aj vyhody lebo nad krasnym babatkom pri mamicke sa kazdy zacal rozplyvat a hned sa veci lahsie vybavovali 😵 aj tie najprotivnejsie uradnicky zmakli a ludia ma skoro vzdy pustili dopredu 😝 takze aj taketo vyhody to ma 😀 a teraz ma maly skoro rok a pol, a stale ju vyuzivame. ked sa naucil chodit, tak uz nechcel byt v kociku ale zase po chvili chodenia ho to na ulici nebavilo a chcel ist na ruky, takze v tom case som mdc vyuzivala velmi intenzivne. vlastne sme v roku definitivne zrusili kocik, lebo ho odmietal, a odvtedy fungujeme uz iba na manduce 😅 teraz ho uz par mesiacov nemozem mat na bruchu, uz mi je pritazky a nevidim cez neho, ale na kratke vzdialenosti ho hodim na bok a na dlhsie na chrbat - na chrbte je to super, lebo stale sa mi zda lahky, aj ked uz ma 12kg, tam to nejak necitit. a super som vdaka tomu schudla 😀
podla mna v takomto veku ked uz dieta chodi je nositko omnoho praktickejsie ako satka, lebo som ho musela casto kazdych 10 minut hodit dnu a zase von, to by ma porazilo viazat zakazdym satku. ale medzi jednotlivymi nositkami su male rozdiely, (teda nehovorim o klokankach), ci si vyberiete manducu, ergo, beco, patapum alebo hocico, to je uz dost jedno, kludne sa da vyberat podla sympatii 🙂 alebo kto ma taku moznost, vyskusat viacere a kupit to co najlepsie sadne 🙂

blka
14. zář 2009

Heluli, taky pojedu do brány to omrknout 😉 . To se ti ale bez malýho bude blbě zkoušet 😅 . Půjčíš si ji domů? To můžeš i poštou a nemusíš se honit 😉

helulicek
14. zář 2009

no, já bych si to zkusila navázat na sobě a asi bych ji půjčila. Uvidím, chtěla jsem jet s malým, ale do vlaku rvát kočár nebudu a manžel jet s náma nemůže ☹ Ale vidím to jako jediný východisko, s kočárem cestovat se mi fakt nechce, a když potřebuju jen na chvilku jet něco vyřídit, tak musím mít hlídání, tak bych ho strčila do nosítka a byla víc mobilnější...bude si muset zvyknout 😀

blka
14. zář 2009

Heluli, tak uvidíš, jestli vám bude nějaké vyhovovat 😉

helulicek
14. zář 2009

Ty jedeš teď v pátek do brány ne? Tak pak poreferuješ ju??

blka
14. zář 2009

Jo jo, teďka. Já chcu zkusit víc nosítek a víc se mi líbí liliputi. Ale manducu taky zkusím.

cernobilka
15. zář 2009

Ahoj holky. Koupila jsem si manducu a prcek v ni moc byt nechce ☹, ma tri mesice. Kdyz ho do ni dam, tak se do mne zabori hlavickou az mam srach, ze se udusi. Take je mate uplne zaborene?? Dat popruhy krizem mi vubec nejde a taky mam problem mu tak roztahnout nozicky. Jsem z nihrozne zklamana.

spetra
15. zář 2009

já mám manducu od 3. měsíců a je období kdy ji Tomášek miuluje a kdy v ní být neche...
ano když byl malý byl na mě tak namáčklí, že jsem pořád koukala jestli dýchá...
obecně jsem spokojená, nemám tedy ale srovnání s jinými nosítky... ale určitě bych si nějaké nosítko koupila znovu....

sayast
15. zář 2009

ja pouzivam manducu asi od 6.-ti tydnu (nemela jsem jinou moznost,porad radsi jsem julcu dala do manducy nez abych ji nechala doma samotnou a sla vencit). od zacatku je v ni spokojena. pak mela obdobi ze chtela jen koukat,ale byla na to jeste mala, tak jsem ji nadzvedavala pod prdelkou aby mohla koukat 🙂. taky se do me vzdy zaborila. nozicky mi sli roztahnout dobre.
ja spis mam ted problemy ze me boli kycle kdyz nosim. Mala ma 10,5 kg, ja jen 50 kg, tak to je horsi. ale takovy problem bych mela asi se vsema nositkama.
ja jsem s ni spokojena moc. pro me to byla dobra investice

quika
15. zář 2009

cernobilka, pockaj 1-2 mesiace, mne tiez taky maly protestoval a velmi vela ludi ma podobnu skusenost - tak do 4-6 mesiacov to bolo o nicom a potom sa dietatu velmi zapacilo 🙂 podla mna je chyba ze vyrobca a predajci tvrdia ze je vhodna od narodenia, ludia sa na to tesia a potom su zbytocne sklamani, lebo ta poloha proste vela babatkam nevyhovuje. aj nozicky musia byt priserne nasiroko, az neprirodzene, musia trosku dorast a tie prve mesiace to asi nie je pohodlne. inac zaboreny do mna bol casto, a je doteraz a to ma 1,5 roka, ked si chce oddychnut od podnetov tak sa schuli ku mne a casto aj zaspinka, je to take mile 🙂 nemusis sa bat ze by sa udusil, kym na sebe nemas nejaky nepriedusny material do ktoreho by sa zahrabal, ved v mdc stale citis ze dycha a ked mu to bude vadit tak si trosku zmeni polohu hlavicky, na to je uz dost velky 😉

ava
5. říj 2009

ráda bych znala zkušenosti ostatních maminek. Syn má 5 měsíců, nošení v šátku jsme nezvládli (nelíbilo se mu a já to vzdala). Mám zapůjčenou manducu a několik pokusů dopadlo špatně, malý řve jako tur a nechce tam být. Má cenu to ještě zkoušet? Osvědčilo se vám toto nosítko?