Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

sauvinex
24. čer 2011

Když se v tom nenosí celý den nebo dlouho, tak je to asi jedno, ale já si na tohle dávala pozor hodně. Každý to bere jinak vážně. Nejhorší u nás byly ze začátku návštěvy tchýně a tchána a jejich "trénink" k posazování taháním za ručky... 😠

sauvinex
24. čer 2011

@mooncaa
Když se v tom nenosí celý den nebo dlouho, tak je to asi jedno, ale já si na tohle dávala pozor hodně. Každý to bere jinak vážně. Nejhorší u nás byly ze začátku návštěvy tchýně a tchána a jejich "trénink" k posazování taháním za ručky...

zevina
24. čer 2011

@ffiinnkkaa tak to chápu, s velkým mimčem na břiše se pracuje blbě, to jsem si připadala víc neohrabaná než těsně před porodem 😅 tak snad malý brzy změní názor a na zádech se víc zabydlí 😉

mooncaa
24. čer 2011

@sauvinex Tak u nás to bylo jen na chvíli, jen když byla protivná a zklidnila se v manduce. No a od 1/2 roku to myslím už tolik nevadí, zase šlo spíš sice o pár hodin, ale jednou za čas.

lucula73
29. čer 2011

@emjee aho chcem sa opýatť,ty ešte používaš manducu?
Neviem čo mám spraviť,chcela som kúpiť manducu alebo nejaký nosič teraz na dovolenku,malý má už 1,5 roka,či nebude moc smiešny v tom....také veľké deti som nevidela nosiť moc.Ide o to,že ak sa pojdeme večer niekde prejsť,aby sme nemuseli vláčiť kočík a na rukách je on ťažký už,máme 13,5 kg...

s1m.one
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emjee
30. čer 2011

@lucula73 ano pouzivam, naposledy sme ju vyuzili minulu sobotu ked sme isli na dlhsiu prechadzku, beriem ju aj na dovolenku do prahy, urcite sa nam zide, ja ti ju vrele odporucam (a to moj krpec vydrzi fakt vela chodit, aktualne ma 13 kil, nosime na chrbte)
ak ju chces len na dovcu, odporucam poobzerat sa po pozicani (ale predpokladam, ze sa ti potom zapaci a nechas si ju 😀) - zaplatis zalohu a po vrateni manduce ju dostanes spat znizenu o pozicovne, ak si potom do myslim tyzdna mdc u nich kupis, tak ti z ceny odrataju pozicovne 😉 - skus na latkoveplienky, latkovky alebo si vygoogli inu pozicovnu manduce 😉

katka888
2. črc 2011

ahojky,
poradte, ktora manduca je lepsia podla vas , ta zo 100% biobavlny, alebo zmes bavlna konope?

p.j.jacky
2. črc 2011

Ahojte,potrebujem poradit.Mam 6tt babatko a mame reflux.Nepaci sa jej ani vozenie v kociku,lebo jej stale mliecko vybehava von zo zaludla a potom sa dusi a grca a pali zaha.Co poradite na nosenie?velmi pekne dakujem.

aajina
2. črc 2011

@p.j.jacky Pro takového mrňouska by byl nejlepší asi šátek, uvázat do kolíbky.S relfuxem jsme tako bojovali a bohužel dlouho .

pralinka25
2. črc 2011

nas mal tiez reflux a nemal rad ani polohu ako sa typicky pestuju babatka na lezato. on musel byt stale vo vodorovnej polohe inak bol plac.
tu satku na kolibku treba asi najskor vyskusar ci by malinka tak chcela byt. a inak manduca je od 3 kil myslim takze na tento ucel by mohla posluzit. ja som maleho tam nosila

p.j.jacky
2. črc 2011

@aajina
@pralinka25 prave ze mala chce byt len vo zvyslej polohe.Preto sa jej paci v naruci.Postelku ma zvysenu ,aby sa jej mliecko nevracalo.Viac sa mi paci ta manduca,ale....bojim sa aby napriklad jej nenafukalo do ociek a podobne,predsa v kociku je babatko chranene,zabalene....tak neviem.

pralinka25
2. črc 2011

no je leto takze o to by to mohlo byt teraz jednoduhsie. moj maly sa tiez narodil v maji. tiez som sa snazila nosit ho v kociku ale to bol neustaly rev. hambila som sa chodit aj na vychadzky lebo plakal ako keby ho z koze drali.
v manduce mas malinku tvarickou k sebe a ked si das cez jej hlavicku tu kapucku tak bude chranena viac. no a ked bude velmi skaredo tak asi prechadzku radsej vynechat kym je este taka malinka. ja som robila aj tak ze ked fukalo zapla som si cez neho bundu tak bol zababuseny a po bokoch mal vlastne cast mojej bundy aby mu nefukalo na tvaricku. neviem ako to vysvetlit. skratka hore ta bunda bola rozopnuta a tak ho po bokoch chranila. nastastie netrpel na problemy s ockami a uskami

katka888
2. črc 2011

rozhodujem sa medzi manducou New style tmavomodra a medzi MANDUCA jardin nuit. prva je zmes konope bavlna, druha 100% biobavlna.

neviete mi poradit, je medzi nimi este nejaky iny rozdiel? A ktoru by ste odporucali? diky

emjee
2. črc 2011

@p.j.jacky aj malicke babo mozes davat do satky do zvislej polohy - najlepsie uvaz kriz s kapsou
moj krpec sa chcel tiez len zvislo nosit, po leziacky (ani na rukach, ani v satke, nedajboze v kociku) ani za svet

p.j.jacky
3. črc 2011

@pralinka25 ano viem ako to myslis stou bundou 😀 a teraz este poradit dievcata ktoru manducu mam kupit,lebo ako tak citam je ich viacej a aky rozdiel je medzi MAnducou a Mondolinom?

lillianx
4. črc 2011

aajina @p.j.jacky deticky s refluxom vacsinou kolibky neznasaju dobre, prave kvoli tomu, ze tam maju stlacene brusko. Cize satka elbo nosic a vertikalna poloha. Dobry clanok kde su porovnane nositka je tu:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=97
su tam aj clanky o neseni v koliskach a tak podobne. Myslim, ze sa tazko radi aky nosic, dolezite je, co je pohodlne rodicovi a babatku. My sme napriklad velmi vysoki a preto nam bolo odporucane Ergo. Po vyskusani sme ale zistili, ze manduca nam sedi lepsie. Treba skusit v dakom obchode.

lillianx
4. črc 2011

@katka888 podla mna to mas jedno. teraz sa manduci zo stalej ponuky nejak menili a medzi nimi a starym typom mozno je nejaky rozdiel, ale tusim len v dizajne. cize si vyber, ktora sa ti paci, nosit sa v nich bude rovnako. vo vseobecnosti konope sposobuje, ze je material nosnejsi a myslim, ze aj vzdusnejsi. preto sa pridava do letnych satiek na nosenie. ale ja by som toto neriesila. nemyslim, ze v tom bude velky rozdiel. ber tu, ktora sa ti paci, aby si v nej rada nosila

katka888
12. črc 2011

od akeho veku moze byt babo v manduce?

katka888
12. črc 2011

@lillianx
dakujem, nakoniec som vzala manducu new style... pocula som z viac stran, ze konope moze zabezlecit trosku lepsiu pevnost na nosenie. a bola lacnejsia 🙂

maco
12. črc 2011

@katka888 manduca ma integrovanu novorodenecku vlozku, cize od narodenia.

katka888
12. črc 2011

@maco
dnes mi dosla, len som si nie ista s hlavickou, ci mu tam nebude lingat, mame dva a pol tyzdna cca

olifcek
12. črc 2011

@katka888 nema sancu lingat tam 😉

j.a.n.u.s.
12. črc 2011

Ahoj holky, zrovna se chystam objednat manducu...vybirala jsem mezi ergo , beco, a vyhrala to manduca...mela jsem ji pujcenou od kamosky, a uplne jsem z ni nadsena....maly ma 2,5 mesice....mala ma 4 roky(15kg!) a dala jsem ji do ni a byla taktez nadsena....je to vyborna, treba na houby, jak ji boli nohy...akorat nevim, kam bych dala malyho :D....kde jste kupovaly manducy?

zevina
12. črc 2011

@j.a.n.u.s. z Brány 😉 http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/nositko... poštovné zdarma a ještě dostaneš návleky na nožky 🙂
náš starší má skoro 5 a ještě pořád by byl "nositelný" 😅 ale při delších výletech jsme bolení nožiček většinou řešili vystřídáním v kočáru, brácha se chvilku povozil v golfkách a mladší se nesla 🙂

j.a.n.u.s.
13. črc 2011

http://www.outdoorkids.cz/index.php?230,nositko... ja ji sehnala tady 🙂....
@zevina
...zitra mi prijede 🙂

zevina
13. črc 2011

@j.a.n.u.s. určitě ji hodně užijete 🙂 u nás to byl hlavně první rok nepostradatelný pomocník, hlavně na cestování, nejdřív proto, že jsme nemuseli pořád rvát kočár do auta (aspoň než malá dorostla do golfáčů) a i když ten kočár s sebou máš, s manducou se dostaneš všude, kde by sis s kočárkem ani nevrzla a líp se přizpůsobíš potřebám obou dětí, tak ať se vám hezky nosí 😉

zuna77
13. črc 2011

Ahojte maminky, chcela by som sa spytat, ci vas z nosenia manducy nebolia krize.Ja mam teraz na skusku pozicanu manducu, Filipkovi sa v nej velmi paci, ale mna v nej bolia krize a trochu bedrove klby pri noseni - hoci som ju mala na sebe max. 45min. Maly ma zatial necelych 7kg, neviem teda, ci ju mam kupovat, ked mam uz teraz taketo problemy, alebo ci to je len nespravnym nasadenim nosica. DAKUJEM.

gabika7706
13. črc 2011

@zuna77 mozno ju mas len nespravne nasadenu, ja nemam takuto skusenost a to som maleho, okrem bezneho nosenia, statocne ponosila po Tatrach minule leto (to mal 10 kg)

evlyn
14. črc 2011

@zuna77 hodne je to o tom, jestli ji mas dobre utazenou - vahu by mel nest vic bederak nez popruhy na zada. Nosis na brise? Ja prehazovala maleho na zada, kdyz mel neco kolem 9kg, to uz jsem ty zada pri noseni na brise citila. Jeste ted ho obcas unesu na kratke trate (do tech 40minut), ale nic moc prijemneho.

Btw. noseni a tehotenstvi? Nosily jste nektera i jako tehotne? Nosim bederak hodne nizko, pod brichem, ale i tak porad premyslim (jsem teprve na zacatku, takze brisko ma svuj standartni spekozni tvar 🙂 ) Na brise kvuli vaze maleho spatne unesu, nemluve o tom, ze proste chce koukat dopredu, takze resim jak odlehcit ten tlak bederaku. Kdyz ho povolim, aby nebyl napevno, tak mi malej postupne sjede po zadech niz a bederak zase tahne. Jedine na co jsem zatim pri jednom pokusu prisla, bylo dat ruce za bederak jakoby "dokapes), tim se bederak oprel o panevni kosti a ne o bricho. Nepotrebuju takhle nosit dlouho, jen kratsi prochazka se psem 30-40minut - nejake tipy? Satek nemam, uvazovala jsem o koupeni elastickeho na noveho prcka, nez doroste do nositka.