Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

aemmi
10. lis 2011

@gabika7706 já spíš myslela, jestli sedí tobě, že se v tom bude malý líbit, o tom jsme přesvědčená a stejně to chceme spž až na jaro na výlety a tak, ale koupili bychom to ted k vánocům...

dara76
10. lis 2011

@aemmi aj ja som kupovala bez skusania ...osvedcila sa u nas vyborne. Dcerka v nej bola rada, krasne sa v nej aj vyspala, bola spokojna...nosila sa este ako 2rocna vpredu. Nosenie na chrbte mi nevyhovovalo -nevidela by som na nu a na boku som ani neskusala.

d_anica
10. lis 2011

Ahoj! ja som dnes objednala manducu 🙂 mam ju vyskusanu od kamaratky a vcelku sme sa nadchli... akurat moj maly ma 5 tyzdnov a uz ma cez 5,5 kg a do novorodeneckej vlozky sa rozhodne nezmesti 😕 tak som ho tam umiestnila bez nej s nozickami roztiahnutymi na zabku, ale stale schovanymi vnutri vaku, myslite, ze je to ok? je tak spokojny a hned pri noseni zaspi...

gabika7706
10. lis 2011

@aemmi kamoska si to velmi chvalila, nejako som neriesila, ci mi bude sediet, proste som to kupila, kedze to bola ( a obcas este stale je) pre nas nutnost...Ale sadla mi, jednoducha "instalacia", malemu sa pacilo, takze som spokojna.

@dara76 ja som mala toto leto maleho po prvykrat na chrbte, neviem si predstavit lozit s nim v Tatrach tak, ze ho mam vpredu, ma 16 kg, uz ked sme boli pred rokom, nevidela som poriadne kam stupem na tych kamenoch, takze teraz siel na chrbat a boli sme spokojni obaja 🙂

dara76
10. lis 2011

@gabika7706 tak po Tatrach rozhodne na chrbte ale po meste a MHD by som to ani neriskovala. My mame na nosenie este turisticky nosic - ten ale nosi tatino.

gabika7706
10. lis 2011

@dara76 my mame aj nosic, ale maly sa rozhodol, samozrejme, pre manducu, cim viac na mame nalepeny, tym lepsie 😀

dara76
10. lis 2011

@gabika7706 😀 maminkin milacik 🙂 Ved kym vladzes, tak je to v pohode 😉

ja.na81
10. lis 2011

@wvwvw ahoj, memu malemu je 14 mesicu a nosim vetsinou na brise. Na zadech teda taky obcas, ale to spis jen kdyz potrebuju rychle neco udelat (povesit pradlo, umyt schody treba 😉 ), on ma proste nejradej noseni vpredu a tak i usne. Na zadech mi jeste nikdy neusnul, to je spis protivny a place a jen ho prendam, je klid 🙂

ja.na81
10. lis 2011

@d_anica ja myslim, ze to bude v pohode! Vsak kdyz se do te vlozky nevejde, tak to proste jinak udelat nejde 🙂 Taky jsem mela ten samy problem, ze treba jen v body a dupackach se do te vlozky jeste vesel, ale kdyz jsem ho vice oblekla, tak jsem ty patentky proste nezapla... tak prece ho tam nebudu nejak nasilim tlacit, ze jo 😉 Nekdy treba mel trochu vystrcenou jednu nozicku, ale ta druha byla jeste uplne uvnitr...

terinda
10. lis 2011

Ahoj holky, nemáte fotku, jak má mít prcek správně hlavu? 😅
Je jakoby opřená o rantl?

zevina
11. lis 2011

@terinda fotka bez čepičky: 4,5m rozepnutý prodlužovací zip-podpírá hlavičku (pokud mimi usne, stejně se ti opře o hrudník) 😉
venkovní foto: 5,5m při spánku rozepnuto prodloužení, při bdělém stavu zádový díl zkrácený 🙂
(kapucku pro přidržení hlavičky při spaní jsme využívali až o něco později)

zevina
11. lis 2011

@aemmi my jsme přesně ten případ, objednala jsem ji bez zkoušení, manducu přinesl Ježíšek, to měla malá 2,5m a oproti původnímu plánu, využívat ji spíše až nod jara, jsme s ní absolvovali už i všechny vánoční návštěvy po rodině 🙂 a byl to asi ten nejvyužitější dáreček, co jsme kdy pod stromečkem měli 😵

a rozhodla jsem se právě pro manducu na základě několika článků a diskusí, kdy byla hodnocená asi jako jedno z nejpřizpůsobivějších nosítek pro různé druhy postav a v pohodě sedla jak mně, tak manžovi 😉

zevina
11. lis 2011

@wvwvw vepředu jsme nosili cca do roku, pak já už jsem začala preferovat záda, ale manža nosí na břiše doteď a já pokud vím, že mi malá bude spát, tak si ji taky nechám vepředu, i když už to teď není tak časté, ale jde to, mám vyzkoušeno i v 25-ti m 😎

aemmi
11. lis 2011

@zevina děkuju, tak já ji asi taky objednám 🙂 dneska se mi zdálo, že jsme ji už měli a jak jsme v ní malou nosila 😀

aemmi
11. lis 2011

@zevina jo a kupovali jste i novorozeneckou vložku?

aemmi
11. lis 2011

@dara76 děkuju za reakci, tak ji asi taky koupíme 🙂

terinda
11. lis 2011

@zevina moc děkuju za fotky, musím to tedy ještě upravit. Přijde mi, že jí hlavička klinká, potřebuje být víc opřená 😅
Při té venkovní fotce jsi dala ještě dovnitř deku? 😕

elienka
11. lis 2011

@aemmi aj ja som kúpila naslepo a veľká spokojnosť

zevina
11. lis 2011

@aemmi novorozenecká vložka je v manduce přímo všitá (dokupovat se tuším musí do erga) a stejně ji budeš využívat jen krátce, už se přesně nepamatuju, jak dlouho jsme ji dávali, ale mám pocit, že někdy po 3.m už ani ne, ale to je individuální, podle velikosti mimča 😉

zevina
11. lis 2011

@terinda ne, deku nee 😀 jestli myslíš to zelené, tak to je flísová bundička 😅

terinda
11. lis 2011

@zevina trochu později mi to došlo 😨 😀

zevina
11. lis 2011

@terinda 😀 😀 😀

d_anica
12. lis 2011

@ja.na81 vdaka, to si ma ukludnila 🙂 myslim, ze keby maly nebol spokojny, tak by vrestal 😉

ada22
12. lis 2011

@aemmi ahoj taky nad manducou uvažuji. 🙂 Kamarádka si ji pochvaluje. (-: Koukala jsem, že některé obchody mají možnost, že jsi ji můžeš půjčit. S tím, že zaplatíš celou částku ,oni ti pošlou nové nosítko. A ty buď ho po 10 dnech vrátíš s tím, že ti strhnou půjčovné a nebo si ho už necháš.

mirax
12. lis 2011

..já bych se bez nosítka neobešla..Obě děti jsem od 3 měs. do roka nosila na výlety, na nákupy..do lesa..když jsem potřebovala rychle ve školce vyzvednout malého, nebo na nějaké návštěvy, když to bylo blízko..je to úleva netahat kočár.

Do dvou měsíců nosím v šátku, ale to vázání mě pekelně nebaví. Když člověk spěchá, je to k vzteku...Al e malé mimčo bych do nosítka nedala.

ja.na81
12. lis 2011

@d_anica to ja si presne take myslim, ze kdyz by se prckum neco nelibilo nebo byli nespokojeni, ze by se vrteli a plakali a proste by to dali najevo 🙂

ja.na81
12. lis 2011

@mirax presne tak, bez nositka si to taky predstavit neumim.... proste satek a manduca by snad mely patrit k povinne vybave 🙂 Jinak teda jak koukam na vekovy rozdil deti, mate doma asi veselo, ze jo 🙂

cora11
18. lis 2011

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jaky je rozdíl mezi Ergem a Manducou? Chci si nějaké ergonomicke nositko pořídit a stále váhám. Merim 179 cm, cca 70 kg, ramena primerene postavě mé "malé" je necelých 6 měsíců, 72 cm a takřka 10 kg 😔 Moc bych Vám byla za radu vděčná 😲 děkuji

ja.na81
18. lis 2011

@cora11 ahoj, tady jsou popsana nektera ergonomicka nositka http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=97 a tady jsem ted zrovna taky nasla nejake srovnani http://www.nositka.cz/srovnani-nositek.htm
Jinak ja nosim v manduce, ergo jsem ani nezkousela, takze muzu poradit jen co se manducy tyka. Merim 170 cm, cca 56 kg, ramena "normalni" 😉 a manduca mi sedi dobre, nosim prakticky denne od prckovych 3 mesicu (10 kg ma teda akorat ted, v 15ti mesicich). Nosim stale prevazne na brise a je to porad pohodlne. Pred koupi manducy jsem ji tedy mela na par dni pujcenou, abych si ji poradne vyzkousela, takze to bych taky mozna doporucila, kdybys mela tu moznost.

cora11
18. lis 2011

Super, mockrát děkuji!