Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

tinika
17. kvě 2012

@zuzanockamt tak sedi jedine v kočiku v polosede, tak potom ok, len niekde na yotube pisalo ze od 6m tak sa pre istotu pytam. vdaka

zuzanockamt
17. kvě 2012

@tinika polrocne dieta by som vzadu nenosila ... musi sa vediet posadit same

zuzu_elen_richard
17. kvě 2012

Holky prodávám guatemalský šátek téměř nenošený č26 http://www.zlaticko.cz/index.php?page=detail&ko.... 4,6m za 1500,-

tinika
17. kvě 2012

@zuzu_elen_richard :D aj my mame Riška :D

zuzu_elen_richard
17. kvě 2012

@tinika akorát je to mé druhé vzpouzející se dítko tak šátek vzdávám 😀

zuzu_elen_richard
17. kvě 2012

@tinika jen nevím kde ho mám prodat, pořídím si místo toho nosítko beco gemini asi, měla jsem bjorn tak vím že nosítka prochází - ten jsem ale prodala potřebuji výhledově malého i na záda jak budu vodit starší do školky..

wieruss
25. kvě 2012

@saronka ahojkaj, ja som maleho nosila od zhruba 2 mesiacov, najskor so schovanymi nozickami a potom uz normalne 😉 zacala som jednou prechadzkou denne na cca pol hodinu, teraz sme vonku uz 3x denne a kludne aj dlhsie, vsetko je o zvyku 🙂

saronka
25. kvě 2012

@wieruss manducu jsem už pořídila před týdnem a nosíme..paráda je moc spokojený jak dlouho jsi dávala tu vložku a od kdy jsi nepoužívala to prodloužení zádíček?? a další dotaz..co na hlavičku když není velký vedro ale zase ne zima? jaký druh čapky?

wieruss
25. kvě 2012

@saronka ja som vlozku nedavala nikdy, lebo maly bol bucko a som ho v tom nevedela zapnut 😅 takze ja som to riesila tak ze som nozicky schovala za ten pas co mam okolo pasa a to predlzovanie som pouzivala akurat ked zaspinkal aby mu hlavicka nebehala, ako si ju uz udrzal tak som to skratila a zas to rozopnem az ked vyrastie a bude to predlzenie potrebovat 😉 na hlavicku mame ciapocku so siltikom a usatkami (tymi predlzenymi dielcami aby boli uska zakryte) a mam jarnu - ta je tenka na chladnejsie alebo veterno a letnu - ta ma dierky po celej ciapocke aby sa vetrala hlavicka. Je to prakticke lebo ako otaca hlavicku tak bez zavezovania by si dal ciapku dole.

saronka
25. kvě 2012

@wieruss no je fakt, že to máme taky na těsno..a dávám tedy nožičky ještě do toho Mka od kdy se můžedávat kolem pasu??

lamarika
25. kvě 2012

@saronka od 3 měsíců, pokud si dobře pamatuji, ale záleží i na velikosti dítka 😉

saronka
25. kvě 2012

@lamarika to naše je dost velké 🙂) občas mi přijde že mě okopává do břicha.. ale musím říct, že jsem z ní nadšená dneska jsem šla s dětma na velký nákup a měla jsem ho v manduce..dceru v košíku a pohodička..už i na výletě jsem s ní byla..

lamarika
25. kvě 2012

@saronka mně manduca právě u druhýho prcka vadila. Neviděla jsem přes ní na starší a párkrát ho málem zašlápla 😅

saronka
25. kvě 2012

@lamarika tak to se mi stává jen když mám malého na ruce 🙂)

matilda2
28. kvě 2012

@tinika my sme nasu nosili od cca 5mesiacov. Nemyslim, ze s nosenim na chrbte samostatne sedenie suvisi. Babo je tam fixovane rovnako ako vpredu, ma podopretu hlavicku ako aj cely chrbatik. Jedine minus je, ze na neho nevidis. Ale ja som si malu vzdy omrkla v nejakom vyklade, skle auta a pod. Nemala som s tym problem. No a samozrejme je to neporovnatelne pohodlnejsie.

tinika
28. kvě 2012

@matilda2 ja ho nosim vačšinou len po schodoch ked ideme von a domov, ale chystame sa na jeden vylet, a ked nebude v kočiku tak mne bude lepsie ho mat na chrbte

slaavka
31. kvě 2012

neviete mi poradit preco dcerka,ma 3 mesiace,uz od narodenia nerada byva v manduce? myslite ze casom si zvykne? ak ju tam aj skusam davat tak chyti uplny hisak..ked bola mensia vzdy v nom zaspala a bolo dobre,ale akonahle sa prebere vekmi place,akoby jej tam vadilo to stiesnenie..mozu to niektore deti nemat radi?

ikke
31. kvě 2012

@slaavka skor to bude tym, ze je este dost mala, manduca sa zvacsa pouziva az pri detoch od tych 4-5. mesiacov, to ze ma "novorodenecku" vlozku neznamena, ze vsetci novorodenci su v nej spokojni a stastni 😉 vacsinou okolo tych 4-5. mesiacov sa tam detom aj zacina pacit.

gabika7706
31. kvě 2012

@slaavka
@ikke my sme manducu pouzivali cca od 8.tyzdna, postupne, na chvilku, na pol hodku, hodinu, dve atd podla potreby ...a bol tam velmi rad, plac po prebrati nemusi hned znamenat, ze sa jej v manduce nepaci, moj ked sa zacal mrvit, dostal priamo "za jazdy" najest a bol spokojny dalej (pokial netrebalo prebalit samozrejme).

dana3262
1. čer 2012

@slaavka nas první si nezvykl. A druhého nosím asi od 10.dne a v pohode. Některému dítěti se to líbí a jinému ne. Myslim, ze moc nezáleží na tom, od kdy a jak často se nosí.

evlyn
1. čer 2012

@slaavka nepropadej panice - u nas si malej zvyknul az tak kolem sedmeho osmeho mesice. Do te doby jsem to vzdycky tak jednou za mesic vyzkousela a hned chytil hysterak. Ted jsou mu uz dva roky a nosi se rad doted 🙂

ivt
1. čer 2012

Mám manducu petrolejovou a jsem moc spokojená 🙂

slaavka
1. čer 2012

asi patri fakt medzi tie deti,ktorym sa v tom zapaci az neskor..budem rada,ked to tak bude,lebo je to super pocit mat ju tak pri sebe..🙂

evlyn
1. čer 2012

@slaavka no vylozene nadsenej zacal byt, az jsem ho presunula na zada, protoze se zacal strasne vyklanet a otacet, aby videl.

eicul82
1. čer 2012

Takže doporučujete Manducu od narození?

ikke
2. čer 2012

@eicul82 mozes skusit, pokial bude mat dieta aspon 3.5kg. ale z toho, co tu citam, aj z vlastnej skusenosti, novorodenci maju skor radi satky...

teddylu
2. čer 2012

Tak já jsem včera teké objednala manducu. Původně jsem chtěla limit edici bambo flame 2011,ale už se neprodává a narazila jsem na novou limitku 2012,tak už mám rozhodnuto 🙂! Jinak jsem se ještě rozmýšlela nad Ergem,ale tam se mi líbí to nejdražší za 3600kč a když bych k tomu dokoupila novorozeneckou vložku,byla bych na 4300kč,což už mi přijde moc ☹! Tak snad se v ní malé bude líbíit 🙂,budeme nosit od narození.
vybrala jsem tuhle,do přírody jako dělaná 🙂

reruna
2. čer 2012

@teddylu jé, teď se dělají takové krásné vzory🙂

teddylu
2. čer 2012

@reruna No je to limitovaná edice pro rok 2012 🙂! Ještě se neprodává,ale už jsem si jí předobjednala a snad bude v červenci a já mám termín na jeho konci 😀!

reruna
2. čer 2012

@teddylu já jsem kupovala před 3 lety a tenkrát byly 4 barvy 🙂 takhle je moc krásná