Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

katcok
29. led 2010

možno divná otázka, nepučí si chlapec vajcia keď je manduce, lebo mne sa zdá že hej : O) a potom mi veľmi plače

lamarika
29. led 2010

katcok: Nikdy jsem nad tím neuvažovala, ale myslím, že ne. To by s ní měla problém každá druhá maminka co má chlapečka. V jídelní židličce je taky zapřenej pinďou a kulkama a v autosedačce taky a je to v pohodě. Malej mi ze začátku taky v manduce brečel. Ze začátku je to pro děti strašněj nezvyk, nenjsou zvyklý na takové těsno. Dej tomu čas a uvidíš, že za dva týdny to už bude lepší ;o)

jaandy
29. led 2010

katcok
ja teda neviem ake je mat vajcia 😀 ale zmysel ergonomickeho nositka je ten ze je tam babo nasiroko a ma podsadeny zadocek, cize ked mu spravne podsadis zadocek (chytis pod kolienkami a akoby vysunies prdelku od seba) tak vznikne priestor na vajcia urcite 😉 ved ked bude sediet tak si tiez nebude pucit vajcia 😉 ...chyt ho za kolienka a ponapravaj ho ked si myslis ze je mu nepohodlne

katcok
30. led 2010

baby ďakujem za rady a názory, ešte to s ním skúsim a uvidím

hupcza
5. únor 2010

kat:nokdyž si vezmu,co si se svou výbavičkou ondra tvoří kupříkladu u koupání,oprvdu se nebojím,že by mu byla manduca nepříjemná 😅

raadule
9. únor 2010

Ahoj holky, pořídila jsem si maducu a malej(7měs.) je v ní spokojený, jen když ho mám na břiše, tak se mi z ní vyvaluje, záklání, vyklání..možná by chtěl být ke mě záda a čumákovat mým směrem. Jde to u manducy-mít ho zády k břichu? Zkoušela jsem ho tak narvat, ale přišlo mi, že ty nohy měl tak divně a vůbec to bylo takové všeljaké..máte s tím nějaká zkušenost? díky, díky..

kefin
9. únor 2010

Raadule:
právě, že u ergonomických nosítek typu manduca, ergo nelze nosit obráceně tj. zády k břichu maminy, protože to není pro miminko vhodná poloha- visel by tam za rozkrok, páteř by byla špatně ohnutá- kopírovala by hrudník matky a nohy by nebyly roztažené.taky z hlediska psychiky by se mimi mohlo přehltit množstvím dojmů z okolí a nemohlo by se schovat k mamince- je tam takové vystrčené.
prostě takto nosit se nemá a proto to u manducy nejde 🙂

kefin
9. únor 2010

tak ho zkus dát na záda, to uvidí líp 😉

raadule
9. únor 2010

i na zádech se pořád vyvrací do strany..bojim aby si v 7m neudělal něco s krční páteří, jak pořád čumákuje, tak mu ta hlava lítá a kapuci přímo hystericky nesnáší..no nevadí, tak si ho budu tulit k sobě 🙂 děkuju

nanika
10. únor 2010

Raadule, ja som mala nositko kde sa to dalo a bol to des, rychlo som sa ho zbavila a ked to teraz aj vidim, ako vypaseny tatko ma mrnusa otoceneho chrbtom k sebe, pripada mi to ako tyranie deti, lebo to babo tam visi ako maca len v oblasti pasu ako na strunke... V manduce si zvykne, kludne mu umozni striedat polohu, natacaj sa, aby dobre videlo, ked bude nieco zaujimave a verim, ze problem pominie...

helulicek
10. únor 2010

holky, trošku mimo téma....jak oblíkáte mimísky, když jdete s nosítkem ven?? Trochu nad tím tápu, nechci, aby se mi zbytečně zpotil nebo aby neprochladl...chodila jsem s malým ven v nosítku naposled na podzim a od té doby jen doma, tak jsem teď trochu na vážkách 😅 Jo a mám kapsu de luxe 😉

helulicek
10. únor 2010

Jo a díky 😀

hupcza
10. únor 2010

hel: dávám vlněné kamašky,na to návleky, teplejší "botičky" (ještě nechodí,tak takovéty capáčky s kožíškem), bodyčko, takovou teplou mikinku a kombinézku,někdy přidávám ještě nahoru jednu vrstvu,podle teploty ....na havu sloní čepici
kombinézku jsem koupila tuto http://www.mamaja.cz/obleceni-pro-noseni/zimni-... -nejdřv jsem si říkala,že jsem magor,že je to drahé ...ale za půrok,co ji máme jsem jen a jen nadšená
nemusím řešit rukavičky,má krytézádíčka,nohavice se nevyhrnují ....

raadule
10. únor 2010

holky díky 🙂

helulicek
10. únor 2010

hupcza: díky za info 😉 Tak jsem ho dnes tak +/- podle toho cos napsala oblékla a pohoda. 😉

ceissy
22. únor 2010

Ahoj Holky. Jsem tu nová. Tak jsem si to tady přečetla a zítra si chci manducu objednat. 😉 Ale. Mám pořád problém vybrat barvu. Vybírám z tich základních 5ti. Přemýšlím mezi hnědou a přírodní. Můžu se zeptat jak je ten vnější materiál náchylnej na ušpinění? Hnědá totiž prý vybledne ale ta přírodní mi zase připadá moc světlá že na ní bude všechno vidět. Nemám šanc se na ni jet někam kouknout tak se ptam zde. Na některý materiál totiž jen špatně kouknete a už je špinavý. 😒 Jak je to u té manduci přírodní. Děkuji vám moc a moc 🙂 🙂

emjee
22. únor 2010

ceissy ja som tiez chcela prirodnu, ale prave vtedy ked som objednavala ju nemali, tak mam petrolejovu
myslim, ze s prirodnou by som pochodila lepsie 😀 jednak krpec spociatku dost grckal, na tej petrolejovej to bolo dost vidno
no a ked som po case nosenia rozopla ten stredovy zips (na predlzenie chrbtovej casti), tak zistujem, ze manduca vybledla, akurat ta chrbtova predlzena cast je tmavsia 😀
inak sa ti podla mna nema manduca velmi kde zaspinit, takze prirodna je podla mna uplne v pohode

jaandy
23. únor 2010

hlasujem za prirodnu, to nie je snehobiela to nezaspinis tak lahko a inak je to taky material ako hrube platno, mala som pozicanu ciernu a na to chytal kazdy chlp, po jednom vyprani vybledla

mneme
23. únor 2010

ja mam ciernu, kvoli refluxu pranu nespocetne vela krat, ak aj vybledla, vyzera stale ok a ta zipsova cast ma rovnaku farbu ako zbytok. zvery doma nemame ziadne 😀 , takze chlpy neriesime. ale mala som pozicanu aj prirodnu a spinu na nej ozaj nebolo vidno, teda myslim take to bezne usmudlanie. podla mna si vyber tu, ktora sa ti paci viac, mne osobne vyhovuju tmavsie farby, ale ta prirodna je ozaj pekna 😉

kefin
23. únor 2010

já mám přírodní, původně jsem chtěla hnědou, ale kupovala jsem ji už použitou a tak jsem vzala barvu, která byla, ale te´d jsem hodně ráda za tu přírodní. opravdu nevybledne, není na ní nic vidět, hodí se ke všemu oblečení a v létě do těch tmavých barev pere slunce a děti se v ní víc potí než ve světlé barvě. ta přírodní není bílá, je taká krémová až béžová.
už bych jinou barvu nevolila 🙂 je to taková nadčasová barva 😀

moudivlacek
23. únor 2010

nebudete některá manducu prodávat? pátrám,ale nějak více lidí kupuje nez prodáva 😉

ceissy
23. únor 2010

Ahoj Holky. Tak mockrát děkuju. Jdu do té přírodní. 🙂 Už jsem rozhodlá. Teď máme klokanku ale zjistila jsem po nastudování na internetu že je nevyhovující. Malé se v té klokance strašně líbí. Myslíte že nedělám chybu když si manducu koupim aniž bych ji předem vyzkoušela? V té klokance je nejspokojenější. 🙂 Ta manduca je na stejném principu ale pohodlnější. dík

lamarika
23. únor 2010

ceissy: já mám hnědou (skoro rok), náchylná na zašpinění? Asi jako každá jiná 😀 Malej v ní jedl křupky, tak byly nalepaný snad všude, ale jinak žádnej flíček od ničeho a nebo nijak jinak zašmudlaná 😉 Vybledlou ji taky zatím nemám, ale to přijde asi časem 😉

ninnaricci
25. únor 2010

ahojte...ja som sa rozhodovala medzi manducou a liliputi...a nakoniec vyhrala manduca...po prečítaní pár stánok tejto témy 😀 dúfam, že sa drobcovi bude páčiť
...a tá nová limitovaná farba je nádherná...objednala som lucky star...tak dúfam, že bude taká krásna ako na fotkách 😵

ceissy
25. únor 2010

Tak ta se mi taky líbila. Ale volila jsem nějaký neutrál A taky co si budem povídat. Ta cena. 🙄

baarca
26. únor 2010

Ninnaricci, lucky star mám a je opravdu tak úžasná. Je to i lepší materiál jak běžné manducy, takže těch peněz navíc nelituji.

czechzuzanaba
27. únor 2010

Ahojte,
ja sem si taky manducu koupila, hnedou. No asi to este neumim sestelovat ☹
Mala uz ma 4 mesice, 7.5 kg. Takze do novorozenecke vlozky se mi uz nevleze, a bez ni se mi zda, ze ji jde moc vaha tela na ty roztazene nozicky. Asi to bude lepsi, az bude vetsi?

zmrzka1
27. únor 2010
ninnaricci
2. bře 2010

kuk...ako sa dá nosiť v manduce na boku...ja už sa neviem dočkať tej mojej...očakávam príchod dnes...zajtra 😵

https://www.youtube.com/watch?v=MbUB3Hg0hYo
reruna
2. bře 2010

Ahoj, jak řešíte neustále poslintané pásy?