Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

cori
11. lis 2010

@mooncaa tak snad se tam bude malé líbit 😉

lumpisek11
15. lis 2010

ahojky, myslíte si, že si ještě zvykne na nošení 11 měsíční dcerka, do této doby nikdy nenošená? A doporučily byste pro ní manducu či krosnu? Co je pohotovějšía a na co by si lépe zvykla? Asi nebudeme dělat žádné extra dlouhé výlety, spíše potřebuji, když jedu do školky se starším synem nebo i někam vyběhnout, k doktorovi apod.
díky moc

emjee
15. lis 2010

@lumpisek11 s manducou v pohode si myslim 😉

aeouliana
15. lis 2010

@lumpisek11: ja mam rocneho syna a myslim, ze v manduce to j pre neho lepsie ako v krosnach (pouzivame oboje). zvlast na kratke "vylety" sa mi zda pohodlnejsia. 🙂

janka2110
15. lis 2010

Ja nedam na Manducu dopustit 🙂
Pouzivame ju ked chodime von a aj do obchodu.
Niekedy sme pouzivali aj na uspavanie.
Teraz sa uspavame na posteli pri kojeni 🙂
Len je pravda,ze ma teraz zacali boliet ramena ked nosim Alesandru.
Ma 8750g mate niekto stym tiez problem?

cori
15. lis 2010

@janka2110 malý má přes 9kg a ramena mě nebolí, možná by pomohlo utáhnout víc pásy - hlavně na dole na zádech, at se váha přenese spíš tam, ale já ho moc dlouho nenosím, teda někdy přes hodku, jindy jen po obchodech a střídám to s kočíkem, on se ted nejraděj jen tak válí, takže se moc nosit ani už až tak nechce, ale do obchodů na rychlé vyřízení je to mooc fajn.

gabika7706
15. lis 2010

@janka2110 ja som mojho maleho aj po Tatrach nosila v Manduce, okrem toho, ze som nevidela kam slapem (mala som ho este vpredu), nebol ziaden problem, ziadna bolest a to mal vtedy 11 kg, tak skus tie pasy nejako poposuvat a presunut zataz inam, mozno bude len v tom problem.

janka2110
15. lis 2010

Dakujem..tak skusim poposuvat tie pasy..
Lebo ked ju tam mam tak citim,ze ma to taha akoby
dole na pleciach...
A nenosim tiez vela.
Dokopy za cely den je to asi 3-4 hodiny,ale nie v kuse.

cherryblossomgirl
15. lis 2010

@janka2110 fuha Jani, 3-4 hodiny za den, aj ked nie v kuse, je uz dost 😕

inak ja na manducu tiez nedam dopustit, neviem, ako by som to bez nej zvladla 😵

janka2110
15. lis 2010

@cherryblossomgirl no rano ked ideme do skoly..
To je asi pol hodinka...
Poobede ked ideme do skolky pre Chiaru a do mesta pocitam tak 2 hodiny.
A kym prideme potom domov prejde dalsia pol hodinka,hodinka.
Jasne,ze to nie je kazdy den takto...a teraz ked ma bolia tie ramena tak sa to snazim obmedzovat...
A aj spavat sme sa naucili uz na posteli..
Ale cez vikend spi v Manduce a to da tak macimalne pol hodinu,lebo inak ju
Chiara hned zobudi..ma v sebe taliansku krv a taliani nevedia rozpravat potichu 😠
Moja mala odmieta kocik...kupili sme jej aj milion hraciek na kocik,aby sa tam zabavila..
Ale kde je tam asi 5 minut a potom place,reve krici a nechce tam ostat.
A ja nemam srdce nechat ju takto trapìt...

cherryblossomgirl
15. lis 2010

@janka2110 jasne, chapem, ved aj ja pouzivam casto manducu a ked sa jej nepaci v kociku, tak sup do manducy a je klud.. ale myslim, ze ten chrbat ta boli aj kvoli tomu, ze to je proste zataz.. ja ked ju nosim dlhsie, tiez citim chrbat, ramena..

emjee
15. lis 2010

@janka2110 uz si ju mozes hodit na chrbat 😉

janka2110
15. lis 2010

No na chrbat to som este neskusala.
Neviem ked ja ju chcem vidiet🙂

gabika7706
15. lis 2010

@cherryblossomgirl neviem, ja som tak "dlhsie" teda aj skoro cely den mala v manduce Martina v Tatrach,ked sme sli na vylet a necitila som nejako extra ani ramena ani chrbat, samozrejme, ked som ho dala dole, mala som pocit, ze budem lietat 😀 lebo uz ma svoju vahu, ale nebolelo ma nic.

vanesska
17. lis 2010

caute kocky
aj ja zvazujem manducu len neviem nasa mala ma 3 mesiace a uz sa moc nechce nosit na pleci smerom ku mne ale skor chce pozerat do sveta tak neviem da sa dat babo do manduci tak ze ju budem mat vpredu ale otocenu nie ku mne ale von? a od kedy sa da babo nosit vzadu na chrbate? dakujem

emjee
17. lis 2010

@vanesska nie, v manduce sa neda nosit smerom von a taketo nosenie nie je ani odporucane, citaj http://www.didymos.cz/noseni/pohled-dopredu.html
na chrbate sa odporuca nosit najskor ked vie uplne bezpecne drzat hlavicku, este lepsie ak uz vie aspon same sediet

vanesska
17. lis 2010

@emjee aha dakujem no asi na tom nieco bude len my sa stale bojime ze ci mala potom ked bude otocena tvarou ku mne nebude sa snazit vykrucat hlavicku horedole na vsetky strany aby co najviac videla... no neviem budem to musiet zvazit ona sa sice velmi rada nosi ale poslednu dobu chce byt otocena stale "do sveta"... hm 😕

emjee
17. lis 2010

@vanesska v manduci sa da nosit aj na boku, cize bude k tebe pritulena ale bude vidiet "do sveta" 😉

vanesska
19. lis 2010

tak dakujem emjee... este by ma zaujimalo ako sa babatka obliekaju do nosica aby im nebola zima ked maju nozicky a rucky vystrcene von... tie cele overaliky mi pridu dost hrube do nosica ale zasa len v nejakych gatkach mi zasa pride ze babu po case musi byt zima... 😕

vanesska
19. lis 2010

@zojec hej tu kapsu som videla len som myslela ci sa daju deticky nosit aj v nejakom beznom oblecku aby im nebola zima.... inak ma napadlo ze ake plienky su dobre do nosica aby nepretiekli ked ma babo tak nasiroko nozky od seba... 😕 nemas nieco odskusane??

zojec
19. lis 2010

@vanesska no zatial este nejaka hruza kosa nebola.. ja malej nedavam ani bundicku, ani pancusky..zatial len navleky a gatuse.. potom ju radsej budem vrstvit, overal urcite nie.. je to zbytocne hrube, okrem toho hrejes aj ty svojim telom.. a ked bude -15 tak sa nepojdem von prechadzat 😉 plienocky okrem IB mi nepretiekla ziadna.. ale na zimu na dlhsie hadam BG kapsovka je najlepsia.. 😉

vanesska
19. lis 2010

@zojec tak super dakujem za info... 😉

dana3262
19. lis 2010

me tedy z manducy neboli zada, ale trochu kycke. Celkove citim nohy kdyz nosim dele nez 1,5h. Maly ma 10kg, coz neni jeste tolik. Take ho moc neoblekam. Mam ho jeste pod kabatem, takze hlavne cepici. Jinak manduca je super!

sariana
22. lis 2010

ahojte,

nechce niekto predat manducu? ak ano, poprosim IP...dik 😉

akdarka
30. lis 2010

baby, moj maly nechce byt v manduce, place, puci sa...a ja tak chcem nosit 😢 v satke vydrzi vertikalne max 20 min, v koliske mi aj spinka.nechapem preco bojkotuje vertikalne polohy. inak vyzaduje stale byt pri mne a toto by bolo idealne 🙂

ikke
30. lis 2010

@akdarka asi je na vertikalne polohy este primaly, ak mu je dobre v koliske, nos ho tak a o nejaky tyzden skus znova vertikalne. niektore deti si oblubia MANDUCU AZ AKO 4-5 MESACNE 😉
sorry ten capslock...

akdarka
30. lis 2010

@ikke potesila si ma, dakujem 🙂

sonkab
3. pro 2010

@akdarka moj maly ma uz 4 a pol mesiaca a este stale v manduce nechce byt ☹ Akonahle ho tam posadim, zacne plakat. Akoby mu bolo este stale nepohodlne ked musi mat nozicky tak daleko od seba. Neostava nam ine iba skusat 🙂

mooncaa
3. pro 2010

@sonkab A jak dlouho ho v té manduce necháš. Mě malá se taky kroutí a vzteká, když jí tam dám, ale pak najednou ztichne a je spokojená. A když na začátku řve, tak musím zároveň i chodit, ne si sednout.
Já jí tam většinou řvoucí dávám, používám, když musím něco udělat a ona odmítá ležet, nebo je přetažená a nemůže zabrat.