Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

sonkab
9. říj 2010

@zdeniii aj s rozopnutym zipsom mu trcala hlavicka. Pritom nie je taky vysoky, este nosime oblecenie 62

zdeniii
9. říj 2010

@sonkab aháá, tak v tom případě to chce zkoušet a zkoušet.... mně Helenka v manduce taky nejdřív plakala a ted když ji vidí tak se hihňá 🙂

danula.ch
10. říj 2010

@sonkab aj nam maly prvy krat strasne reval, lebo som mu dala nozicky prilis nasiroko, take male miminka tam maju mat nozicky do M, skrcene. nas maly ani nasiroko baleny nebol, tak ho to bolelo. teraz je uz v nosici rozcapeny ako zabka a ked vidi ze sa ideme nosit, tak sa ukludni a tesi sa 🙂

sonkab
11. říj 2010

@danula.ch ja si tiez myslim, ze mu vadilo to sedenie nasiroko. No ale na vlozku uz je velky a bez nej maly ☹ Pockam este mesiac - dva a potom to skusim. Citam, ze takym 5 mesacnym detom sa tam paci 🙂

evlyn
11. říj 2010

@sonkab resila jsem stejny problem - manducu jsem mela nastesti jenom pujcenou, tak jsem ji zatim vratila a pockam az mu bude prave tech 5-6 mesicu. Na novorozeneckou byl hodne dlouhy a bez ni zase maly...

danula.ch
11. říj 2010

@sonkab @evlyn my sme zacali ked mal Davidko 4 mesiace, ale aj tak tie nozky musel mat skrcene, myslim ze aj mensim detickam by tam bolo fajn v takej polohe, v navode to aj odporucaju 🙂

andelka
12. říj 2010

Já mám 5 měsíční dítě, 66cm a nosíme bez vložky, taky už má 7,5 kilo 😅 Měla jsem Manducu půjčenou a osvědčila se mi, malý v ní 2x usnul. Takže jsme ji koupili a je to super, dostanu se všude, kam s kočárem ne a dost často mi venku usne. Jinak přes den skoro nespí, takže jsem moc ráda 🙂 Jen škoda že už je pomalu zima, na jaře a v létě bych ho unosila víc, ale i tak se nám to hodně hodí. Holt příště si pořídíme zimní miminko 😀

gilmorka
14. říj 2010

Ahoje dievcata. Uvazujem nad nosenim, kedze moj "drobec" v kociku nechce byt, od narodenia tam mam problem uspat ho.A momentalne sa mi tam uz doslova jeduje, takze dnes som prechadzku vzdala po 10 minutach. Len ide zima, vyuzijem ju aj vtedy? Da sa dat manduca na moju zimnu bundu a zmestim maleho v zimnej kombineze do nej? Maly ma necele 4 mesiace, 67 cm a 8400 g.

andelka
14. říj 2010

@gilmorka Manduca se dá dát na cokoliv a děcko taky může mít na sobě cokoliv. Je fakt, že na zimu je to horší, ale dá se koupit speciální zimní kapsa na nosítko, která se nasadí přes děcko a chrání ho. Dá se nosit i tak, že si dáš mimčo v nosítku na svetr a větší bundu až na to a zapneš až přes něj. Já zatím nosím tak.
Malý je urostlý, to už ti asi novorozenecká vložka nebude, ale záleží jak drží hlavičku. Já jsem s nošením začala když měl malej 4,5 měsíce.
Nemám nosítko na dlouhé procházky, ale na kratší použití zatím - do obchodu, na poštu, na návštěvu, ať nemusím tahat kočár. Zítra s ním půjdu volit, jsou tam schody🙂

prsky
14. říj 2010

@gilmorka pre mna nie je na zimu nic lepsie 🙂 v kociku mam pocit, ze dietatko mrzne, ale zas maminy, ktore kocikuju maju opacny dojem a pytali sa ma, ci malej nie je zima. dieta v manduce obalene kapsou nemusi byt tak naobliekane, okolo mensieho babatka vies v pripade potreby zabalit este svoju bundu a presne citis, ci je mu zima alebo teplo.

lamarika
14. říj 2010

@gilmorka To je přesně ten důvod proč jsem začala nosit já. Jeden čas už jsem uvažovala o prodeji kočárku, protože syn ho doslova a do písmene nesnášel.
Podle mě na zimu není nic lepšího než manduca (jiné ergo nosítko), protože tělesný teplo zahřeje nejlépa a taky se ve sněhu dostaneš naprosto všude.
Můžeš ho dát normálně na bundu oblečeného v kombinéze. Taky si můžeš pořídit nějakou pomůcku na nošení. Tím myslím třeba kapsu nebo bundu na nošení atd. To ti pak ještě hodně usnadní a dítko je o to lépe chráněno.

emjee
14. říj 2010

@gilmorka mensie deti, ktore este nechodia same, je lepsie mat schovane v nositku pod bundou (jednak zahrejes vlastnym telom, jednak je to pohodlnejsie, ked napr. zaspi a ty vojdes zo zimy dovnutra, len si das dole bundu a mozes si ho nechat dalej v nositku bez strachu, ze sa ti spoti)
viazanie v kombineze na svoju bundu je skor pre neposedkov, ktori sa chvilu nesu a chvilu cupkaju po svojich

gilmorka
14. říj 2010

Skoda,ze si nemam od koho manducu pozicat,ktovie ako maly zareaguje. Skusala som par krat klokanku a vcelku tam vydrzal,aj ked asi uplne uchvateny z toho nebol. A nema babo pod maminou bundou malo priestoru? Ten moj musi mat furt ruku v puse,nema rad obmedzenie ruk. A jediny sposob nosenia,ktory ma rad,je hlavou hore,na pleci. Tak ako sa nosia babatka,horizontalne,tak mi vydrzal len chvilu. Je to proste zvedavec,chce kukat po svete. Nastastie uz drzi fajn hlavicku.

raa2
14. říj 2010
emjee
15. říj 2010

@gilmorka 😅 klokanka nie je vhodny nosic, deti v nej visia za genitalie 😔

obmedzenie ruk nie je 😉 v manduci sa da nosit len zvislo, ak bude chciet kukat do sveta, upevnis si mdc na bok a krpec bude mat rozhlad, ked bude vacssi, mozes si ho dat na chrbat

zfidorka
15. říj 2010

ahojte, ked mam malu v manduce, tak mi tlaci na brucho,aj ked ju dam dole, citim ze mam cele brucho postlacane - ako ked sa silno pritisne napr. vankus na brucho... skusala som si dat bedrovy pas nizsie na bedra aj vyssie na brucho... tiez som skusila uvolnit aj ramenne popruhy, ale to uz mala natalka velmi odchyleny hrudnik odomna... raz sa mi to stalo aj v satke, to som ju mala asi silno naviazanu (ksk dnu)... mam konfekcnu velkost 36 a stihlu postavu... este mi napadlo ci to nemoze byt velkou plienkou - pouzivam latkovky a mala nohavickovu BL bamboo s 2 vkladackami...

andelka
16. říj 2010

@gilmorka můj má taky furt ruce v papuli a nošení ho v tom neomezuje - akorát má ožužlané rukavičky 😅 celkově mu nevadí, že je na mě "napláclý", u maminky je přece nejlíp a on se rád tulí, často mi i usne 🙂 Manducu jsem měla taky půjčenou z obchodu (s látkovými plenami a podobnými alternativními věcmi) 😉
Dneska jsem viděla paní se stejně starým mimčem jako mám já v klokance a chudák děcko - vypadalo to fakt nepřirozeně. Manduca je ergonomické nosítko, do jiného bych nešla, nechci malému něco podrbat.

gilmorka
16. říj 2010

@andelka a tie nozicky tak na siroko mu nevadia? Neviem ci by ich tak moj vedel uz dat. Na nete som nasla aj nosic liliputi, vyzera to podobne ako manduca, len je to lacnejsie. No uvidim, ci sa rozhodnem 🙂
Nemate niekto foto, ako vyzera take babo v manduce v zime v jednej bunde aj s mamickou?

desmodka
16. říj 2010

@gilmorka nas kubko odmietal byt do 3 mesiacov v manduce kvoli nozickam...nevedel ich poriadne roztiahnut (dat do tvaru M a ta novorodenecka vlozka nam bola mala - sme trosku vacsi 😀 ) potom uz ich vedel pekne a rad sa nosi teraz... a uz aj vie zaspinkat v manduce...urcite odporucam kupit manducu ... ked investovat do nositka tak ergonomickeho... 😀

andelka
16. říj 2010

@gilmorka nevadí, na novorozeneckou vložku už je veliký. Od těch 5 měsíců už je to co se týká nožiček v pohodě. Já jsem ze začátku, než jsem ho do toho dala poprvé zkoušela nasimulovat na sobě ten posed, že jsem ho držela tak, jak je v manduce (roztažené nožičky kolem mě, zadeček níž než kolínka). Ale fakt byl poprvé v nosítku až ve 4,5 měsících.
Fotku nemám, většinou ji používám když jsem sama. Ale vypadá to normálně, jen je potřeba větší bunda, aby se dala co nejvíc zapnout přes mimčo. A opravdu jak je na mě nalepený, tak je teplučký, hřeju ho sebou.

marticumacek
27. říj 2010

Za sebe můžu říct,že Manduca byl nejlepší kup,co se týče věcí kolem miminka!Ty peníze se mi už tisíckrát vrátily.
Zkoušeli jsme poprvé asi ve 2.měsících,ale malé se v Manduce vůbec nelíbilo.Asi ve 3.-4. měsíci to bylo najednou super.Používala jsem především doma-malá dost plakala a u mě byla klidnější.Já tak zároveň mohla pověsit prádlo,najíst se nebo také i dojít na záchod....Bez manducy bych měla uplakané mimi a já bych byla na odvoz do blázince 😝 Dodnes ji používám občas večer,když se malá probudí s hrozným křikem.Pěkně si ji vemu k sobě,sednu si k PC,ke kafíčku,k TV....Během půl hodinky je dobře a já ji zase uložím do postýlky.Prostě parááááááda!
A mimochodem-naše Terinka se ráda nosí,ale také je spokojená v kočárku. 😉
@kaca007 :mám béžovou barvu.Nevím,jak je praktická černá manduca.Ale dle zkušeností je na černé barvě více vidět vyblednutí a i nějaké chloupečky.Také bych se trošku bála používání v létě-v černé je přece jen víc vedro.
I když!Když si vemu Manducu ven,tak jsem zpocená jak myš ať je léto nebo zima 😀

zojec
2. lis 2010

ahojte dievcata, chcem sa spytat, nie je tu niekto okolie zv, dt, kto by mi bol ochotny ukazat manducu? chcem nieco take usit, no rada by som to skor videla 😉

hebrovka
4. lis 2010

@eatygrenee Mám manducu 9 měsíců a jsem spokojená. Také jsem se rozhodovala mezi šátkem a nosítkem. Malá mi v ní usne . Dokonce si až odvykla v kočáře,ale to už jsem jí zas naučila v novém. Bez ní bych težko vyřizovala věci daleko od domova. Jen jediné uděla jsem si zánět šlachy v zápěstí,násilím jsem jí zapínala vzadu zespodu a ne zezhora ☹

cori
4. lis 2010

@hebrovka aha vídíš to, já zapínám taky zespoda a sem si říkala, že to jde špatně, takže shora jo? 😅
Jinak my taky spokojení, ještě si na ni zvykáme.
@zojec ukázala bych, ale jsi daleko 😒 , tak snad se tu někdo najde poblíž tebe 😉

olifcek
8. lis 2010

baby, ja som si kupila toto a je to super
http://www.mmshop.sk/component/virtuemart/?page...

olifcek
8. lis 2010

zvonku ju mam bordovu, zvnutra ruzovu x;o)

mooncaa
9. lis 2010

Tak mám doma manduku, jen nevím, jak mám do ní malou dávat. Má 1 měsíc a když použiji novorozeneckou vložku, tak i když rozepnu zip, tak jí manduka kryje jen spodek hlavičky, udrží ji, ale na jak dlouho? Navíc jak má nožičky vevnitř tak se mi odráží od nich a vyskakuje. A v návodu jsem četla, že novorozenecká vložka není určená k nesení váhy dítěte, ale s tím, že má mít nožičky vevnitř si to jaksi odporuje. Nebo dělám něco špatně?

No a když jí dám do manduky bez vložky, tak stejně musím mít rozepnutý zip, ale alespoň to lépe kryje hlavičku. Ale nožičly má do provazu, bo kolena má vevnitř a její chodidla mám tudíž až po stranách těla.

No a nenašla jsem knoflíky na upevnění kapuce. Prostě tam žádné nemám.

cori
11. lis 2010

@mooncaa bohužel neporadím jak nosit takto malé miminko, já manducu pořídila až byl malému půlrok, a na zachycení kapuce jsou tam (nebo by tam měly být) takové plastové černé háčky - já je mám na ramenou, dá s s nimi hýbat a nastavit dle potřeby...

katy1979
11. lis 2010

@mooncaa ja som tam obcas supla maleho doma ked bol nervny. a ked bol v novorodeneckej vlozke a rozopla som zips tak to mal urcite do polovicky hlavy. ono staci ak je podopreny zatylok a hlavicku to drzi. a ked som ho tam teraz dala bez vlozky tak so zasipsovanou castou ma akurat zakryty zatylok. s tymi nozickami neviem mne to nerobil a vacsinou mal tie nozicky vonku. ale mal ju na sebe mozno 5x pretoze v nej nechce byt. nema rad pocit ze ma uvaznenu hlavicku a ruky takze teraz sa nosi v satke s rukami a hlavou vonku. ale on uz drzi hlavicku

mooncaa
11. lis 2010

@cori
@katy1979
Díky, háčky jsem našla - ty tam mám.
Prolistovala diskusi zpět a našla jsem nějaké video a malou jsem tam dávala špatně. Jednak jsem tam blbě zapínala patentky na novorozenecké vložce, takže teď jí mám níž a alespoň ten zátylek to kryje a stačí to. A nožičky nemají zůstat uvnitř a mají čouhat ven, tak se mi tam už neodráží, bo nemá o co.