Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

bubula64
30. kvě 2010

ahojte aj my mame od vcera manducu,uz sme absolvovali zoo a nakup a musim povedat ze som nadmieru spokojna ja aj drobec. 🙂 pacil sa mi aj liliputi a beco . inak naviete na co su tie cvocky po stranach myslim tam kde je ten predlzovaci zips?

emjee
30. kvě 2010

@bubula64 tie cvocky su na uchytenie novorodeneckej vlozky

bubula64
30. kvě 2010

aha ,vdaka emjee , 🙂

dahlia23
30. kvě 2010

baby, ďakujem za postrehy a rady. liliputi je presne tak vysoký ako odzipsovaná manduca, dneska som v ňom konečne dlhšie nosila malého (dcérka mala inú zábavu) a krásne tam aj zaspinkal. 🙂

aquilka
31. kvě 2010

@quika Liliputi je na trhu krátko len u nás, vyrába sa od 2007 😉

zelvatko
31. kvě 2010

já jsem si koupila liliputi - protože u nás trochu rozhodovala cena - ale i tak jsem s ním nadmíru spokojená.. 😉

quika
31. kvě 2010

@aquilka ano to som myslela, ze tu na nasom trhu je relativne novy. inac nevies ake su s nim skusenosti po dlhsej dobe? ja som ratala ze manducu vynosim pre obidve deti, a teraz vidim ze uz pri prvom ju dorazim, ked ma liliputi taky isty rozmer, asi by som sla donho pre druhe, len nech mi aspon tie 2 roky vydrzi.

olifcek
31. kvě 2010

dodrzujete striktne, ze maxi. 4 hodiny v manduce? nosite i kazdy den?

emjee
31. kvě 2010

@olifcek nie, nesledujem hodinky, riadim sa tym, co vyzaduje krpec resp. svojimi pocitmi 😉

olifcek
31. kvě 2010

@emjee 😵 lebo my sme boli v manduce zatial 3x...2x po 2 hodky a treti krat az 5...oliv si i pospala, hodku popapala a stale bola v pohode...len nekakala ako zvykne,,,hech

quika
31. kvě 2010

@olifcek to som v zivote nepocula ze max. 4h, a aj som to dost casto prekracovala ked tak nad tym rozmyslam. u nas bol kocik velmi neoblubeny, tak som musela nosit a kedze maly spal iba vonku, tak som ho mavala aj 6h denne v manduce takeho maleho.

olifcek
31. kvě 2010

@quika prebalovala si normalne vonku, ked bolo teplo? x;o))

quika
31. kvě 2010

@olifcek no jasne, aj ked bolo chladnejsie, lebo mam atopika, takze jeho treba prebalit okamzite, tak radsej chvilka chladu nez 3 tyzdne ekzem.

olifcek
31. kvě 2010

@quika a ked sa zapoti, neprechladne mi, ked ju dam von? sice, uz je dost teplo....zatial sme este neboli kupovat funkcne pradlo malickej...

a ked je moc teplo, moze ist len v plienocke do manduci? x;o))) mam 50faktor z lekarne pre malicku, takze slnko nema sancu x;o)

quika
31. kvě 2010

my sme funkcne pradlo nemali, narodil sa v aprili a kupili sme az na zimu - vlnene gate a body z HMka, ale inac nic. neprechladol nikdy. to prebalenie je otazka 2 minut, a hned ide naspat ku tebe sa zohriat... navyse ked bol prepoteny tak som pri prebalovani rovno aj prezliekla do sucheho.
mozes dat kludne len v plienke, ale hlavne plecia a kolena su v manduce rizikove, daj pozor aby bola dobre natreta, a samozrejme nie na priame slnko cez obed, ale napr. prechadzky v lese mozu byt aj vtedy ked je najhorucejsie, ak to bude malinka dobre znasat. mne sa zda ze je trochu prijemnejsie pre babatko aby malo aspon tielkove bodycko, nasaje to pot a ked je prepotene tak lahko vymenis za suche, ked je uplne hola tak vsetok pot ide priamo do manducy a do tvojho tricka... ale to je asi dost o zvyku, urcite si najdete nejaky "letny" system co vam bude vyhovovat

mneme
31. kvě 2010

@olifcek ja by som do mdc hole babo, navyse take malicke, nedavala, aby sa mu neotlacili nozicky. do satky do kolisky sa mi to vidi lepsie. tiez by som ho nenatierala chemickym uv faktorom. radsej vzdusne oblecko, ktore ju zakryje a parazol, aby ste boli pekne v tieni. a samozrejme sa vyhybat priamemu slnku uprostred dna - ale to samozrejme vies 😉

olifcek
31. kvě 2010

@quika
@mneme

dakujem. mate pravdu...ale ten krem bol sakra drahyyyy, hech, vyvinuty original pre babatka, tak snaaad...x;o))) ale jasne, budem nosit aspon dvojo nahradnych obleceni, itak som ho nakupila veeeela, aspon vsetko oblece aspon raz x;oD

prsky
31. kvě 2010

@olifcek ja som minuly rok kremovala (tiez superdrahym kremom, sak co pre babatka neni drahe, ze ano 🙄 ), ale treba obliect - ja som davala overaliky s kratkymi rukavmi a nohavmi (aka opalovacky), namazala ruky, nohy, dala klobucik a zdrzovali sme sa pod slnecnikom alebo v tieni - ono aj tam prejde slnecne ziarenie, takze kremik ma opodstatnenie aj tak 😉

olifcek
31. kvě 2010

@prsky dakiiiiii za cenne radyyyy 😵

aquilka
31. kvě 2010

@quika Liliputi mám necelý rok, ale je ako nový, ani na bedrovom páse nie je nič vidieť. Myslím si, že tá látka je dosť pevná...

quika
31. kvě 2010

@aquilka diky, super, a ako casto ho pouzivas?

aquilka
31. kvě 2010

@quika Teraz už len príležitostne, ale predtým niekoľko hodín denne. 😉

babulina
1. čer 2010

baby ja som taka nestastna, dala som prat manducu po prvykrat a pustila mi farbu, biele casti su cele ruzove (mame bordovu manducu) ☹

reruna
1. čer 2010

babulina prala jsi ji v pračce? na kolik? já ji ještě neprala, máme petrolejovou, v návodu je právě psané ruční praní na 30, ale už moc holek psalo, že to pralo v pračce a dobrý, tak možná jak která barva...

olifcek
1. čer 2010

@babulina bordova je moderna x;oD

olifcek
1. čer 2010

ja mam hnedu, este som ju neprala,ale musim, lebo oliv mi zuzle remienok...

emjee
1. čer 2010

@reruna mam petrolejovu - periem v pracke na 30stupnov a nizke otacky - uplne v pohode 😉

babulina
1. čer 2010

ja som ju prala v pracke ale na 30-tke program rucne pranie a na zmykanie som dala najnizsie otacky -nejakych 600, no ako to uschlo tak toto neni az take tragicke ale i tak som z toho trosku nestastna, najma ked teraz cakame chlapceka tak ruzovu nemusim, najma po dvoch rokoch co obliekame princeznicku

prsky
1. čer 2010

ja som prala na 30 rucne pranie a nizke otacky a nic sa nestalo a tiez bordovu ... teraz mam uz limitku olivovu a ta je cela zelena az na cerveny zips, tak to uz sa nebojim 😉 ale nastve to..podla mna to ale casom vybledne