Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

rebecca2006
2. čer 2012

@slaavka mojej sa tam tiež veľmi nepáči. čo ma dosť mrzí, mám strašieho sznčeka, jeh som dosť nosila v šatke, babzvaku a neskôr v Manduce, aj Tatry sme absolvovali..... A u Esterky by sa mi fatk zišlo niekedz ponosiť, napr. keď malého hojdám na hojdačke, alebo ideme spolu na výlet... Dúfam, že sa to zmení a ude sa chcieť aspoŇ trochu nosiť. Ja mám pocit, e jej tam zatiaľ vadia tie nožičky moc naširoko...

terinda
3. čer 2012

Ahoj, při nošení malé mi sklouzávají popruhy z ramen. Netušíte, co je špatně? 😕
Když si upravím (dám nahoru) ten zadní popruh, tak na něj zas sama nedosáhnu 😅

lamarika
3. čer 2012

@terinda možná máš úzký záda. Stává se to hodně maminkám co jsou drobnější. Pomůže když si zkřížíš popruhy na zádech do X.

bambola
3. čer 2012

@terinda ja som tiez krpata, ja som ten zadny popruh mala uplne hore, potom lepsie drzia na ramenach popruhy a rozopnes ho v pohode vrchom 😉

terinda
3. čer 2012

@lamarika to není můj případ, drobná maminka nejsem, ale díky 😀
Zkusím to zkřížit, jestli na to přijdu 😅

@bambola nebo zkusím toto, jenže neumím zapínat vrchem 😅

bambola
3. čer 2012

@terinda ja som praveze nikdy nevedela odspodu, az teda doteraz som netusila ze sa to da 😀

ikke
3. čer 2012

fiha, mna nikdy ani nenapadlo zapinat ten zadny priecny popruh zdola 😕 😅

luciferkax
3. čer 2012

@terinda zapínaj si popruhy do kríža, ja mám užšie ramená, popruhy mi síce nepadali ale nosilo sa mi omnoho pohodlnejšie

terinda
3. čer 2012

@bambola 😀 no jo, jsem exot. Zkusím to dát do toho kříže 😉

bambola
3. čer 2012

@terinda asi mas dlhe ruky 😀
skus, mne to napriklad na kriz vadilo 😕 tlacilo ma to

terinda
3. čer 2012

@bambola kurnik, asi půjdu vzbudit dítě a natrénovat to 😀 😉

fifca
6. čer 2012

Ahoj, můžu se zeptat?Od kdy je dobré dát miminko do Manducy?

zdeniii
6. čer 2012

@fifca ahojky můžeš ho tam dát brzy 🙂 já tam Vítulu už nosím v pohodě i bez novorozenecké vložky. a Helenku jsem nosila asi tak od 3 měsíců.
Můžu ti jí půjčit na vyzkoušení kdybychom se potkali někde...

elischka
6. čer 2012

holky je manduca vhodná i pro maminky prostorově výraznější, resp. pro posed jejich dětiček?

fifca
7. čer 2012

@zdeniii děkuju, já jí mám koupenou od kamarádky....a říkala, že můžu...spíš jsem chtěla ještě poradit...malá je velkej hubeňour má teď skoro ve třech měsících teprv 4100g 🙂, tak aby mi nepropadla 🙂
ale klíďo se i můžeme potkat 🙂 rady od zkušené mámy se vždycky hodí 🙂

evlyn
7. čer 2012

@zdeniii a kde má nožičky? Má je rozkročené kolem tvého pasu, jako starší mimčo, nebo skrčené pod bříškem jako když se dává mimčo do vertikálu v šátku? Právě to teď taky řeším, malá je postavou větší na svůj věk, ale když jí ty nožičky rozkročím tak je nemá do Mka ale spíš do rozštěpu 🙂

zdeniii
7. čer 2012

@fifca když jí dáš do novorozenecké vložky tak ti určitě nepropadne a an bez ní 🙂 spíš jde o to jestli roztáhne nožičky 😉 jestli chceš tak se klído sejdeme a pomůžu ti tam alou nasoukat 😉

@evlyn nožičky má kolem pasu hezky a samozřejmě do Mka, chce si to tam dítko taky hezky upravit. Zkoušela jsem s juniorem manduku už dřív ale nechtěl tam a teď je tam spokojený.
Když použiješ novorozeneckou vložku tak je nemusí tak roztahovat....

Takže rada na závěr, dětičky nemusí nošení přijít na chut hned ale až na poněkolikáté 😎

dana3262
7. čer 2012

@fifca ja uz jsem psala výš, ze malého jsem tam nosila uz asi v 10ti dnech. To mel asi 3,5kg

mircisek
7. čer 2012

@kaca007 My máme černou. V pohodě a používáme ji hodně často. Jen je trochu sepraná. Asi bych šla do jiné barvy.

fifca
11. čer 2012

Tak jsme Manducu vyzkoušely na svatbě a supeeeer, hned napoprvé se líbila a dlouhý spánek 🙂
@zdeniii už jste byli na Vítání občánků? nám pořád nic nepřišlo 🙂

zdeniii
11. čer 2012

@fifca jsem ráda že se manduca osvědčila, já na ní nedám dopustit a všude jen doporučuju 🙂 není nad to být multifunkční 🙂) obzvášt když e doma dětí víc 🙂)

Nám to přišlo mailem 🙂 měli jsme jít zítra ale půjdeme až na podzim, nějak nestíháme... Čoveče já ani nevím jestli to chodí poštou nebo jak, ono jak Jiřík dělal na městě tak nám to domlouvají přes jednu kolegyni... 😉

fifca
15. čer 2012

@zdeniii tak na nás úplně zapomněly, takže buď půjdem v úterý a nebo až v září,ale spíš to vidim na září 🙂

to je fakt manduca dost usnadní 🙂 šátku jsem teda nepřišla na chuť, ale manduca je prostě super

nae
17. čer 2012

holky, prosím vás - potrebovala by som použiť na malého Manducu, ale nemám skúsenosť s tou vložkou pre novorodencov - na youtube videu tu vložku pripínajú ako plienku, tzn. do pása. V návode je nafotené pripnutie až nad hrudníček. Tak ako je to správne? Pri tak malých deťoch je vhodné hneď zapnúť aj tú kapucku?
Nemusíte písať radšej o šatke, to už sme viackrát skúšali a silne mu to nevyhovuje (staršieho som tak nosila a tomu to nevadilo).
Vopred ďakujem za rady.

petruskaz
17. čer 2012

@nae na fotce mohou být matějovi tak 3-4 týdny.. žádnej dorbeček nebyl (porodní váha 3,9 a 52cm), ale i přesto má tu vložku spíš přes hrudníček (na fotce to trochu klame, jak leží, ale jak se tam usadil, měl ji spíš přes hrudník... a s tou kapuckou - jak vidíš, vrchní lem manduky má dost vysoko, kapucka nebyla potřeba...
ale když byl takhle malinký, chodili jsme ošátkovaní, tohle bylo je na zkoušku...

luciferkax
28. čer 2012

@nae čím je dieťatko vačšie, tým nižšie má tú vložku. Ja som môjho napr. zapínala do tej novorodeneckej vlžky vyše štyroch mesiacov, vošiel a aspon nemal nožičky tak naširoko.. ked bol v manduce prvýkrát, tak to mal ešte vyššie, ako to bábo :D hore na fotke... potom to už mal iba ako plienku :D

nae
28. čer 2012

@petruskaz @luciferkax Ďakujem vám za reakcie. Syn má teraz vyše 6 kg. Akurát mu vadí, keď má zapnuté na tej vložke obe tie patentky, nechávam mu teda zapnuté len tie vrchné. Hlavičku má na úrovni vrchného lemu. No, ešte musíme trénovať, som akási nešikovná a keď si ho zapínam, je silne nespokojný, chudáčik... 😒

luciferkax
28. čer 2012

@nae môj zakaždým ,ked som ho zapínala , tak vreiskaaaaaaaal, ale on zas nerád ležal a ináč som mu to zapnúť nevedela :D :D ja som ho nosila s odzipsovanou manducou, bola vyššie a nepotrebovala som kapuscná :D nebooj, natrénuješ, môj je v nosiši po roku nosenia za pár sekúnd, ešte si ho aj sám prinesie a sám do neho sadne 🙂 🙂 🙂 manducu musím skrývať, ináč by tam bol vkuse 😉 😉

ivanka.7
28. čer 2012

@nae my sme skusali pred par dnami dat malu do novorodeneckej vlozky a uz nam tam nevosla (necelych 6 kil, 63 cm), hlavu mala vysoko nad tym lemom, aj ked bol rozopnuty. Tak sme skusili bez vlozky a v pohode - okolo mna da nozicky bez problemov a okolo manzela uz tiez 🙂

nae
28. čer 2012

@ivanka.7 @luciferkax Musím trénovať, trénovať... 🙂 aj moj malý veru vreští, keď ho tam dávam. Potom sa prisaje na jeden popruh a chvíľu vydží 🙂 Dnes skúsime krátku prechádzku, možno ho udrncám do spánku. Starší mal inak Manducu rád, ale nosili sme ho tam až staršieho. Ďakujem za vaše skúsenosti.

nae
28. čer 2012

@petruskaz Inak tá fotka je rozkošná, úplne to človeka roznežnie. P.S. to asi nie sú tvoje nožky, že? 😀