Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

kikimaruska
7. čer 2013

Tak se taky hlásím mezi majitelky. Dneska mi dorazila i s ochrannou kapsou...jen musíme vychytat, jak tam vubec správně prcka dát...Mám tuto:

bettypo
8. čer 2013

Ahojte od vcera sa aj my nosime. A zrazu mame kludne dieta 🙂 . Velka skoda ze zaciname tak neskoro.
Poradte prosim kde kupim funkcne oblecenie

mooncaa
8. čer 2013

@bettypo Ve sportu, ale opravdovém, nebo googli: Moira, Progress, Klimatex, outlast, canard, ...
To jsou formy vyrábějící spodní funkční oblečení, pokud chceš bundy a kalhoty, tak je potřeba zase hledat jiné značky

emmilly
27. čer 2013

ahojte tak my mame tiez manducu. kupila som ju pred dvoma dnami. a malemu sa v nej paci. my pouzivame este novorodebecjz vlozku ale viem s nim aj pozehlit aj proobit co treba a helvne na turistiku sa mi hodi. maly je v tom velmi spokojny furt zaspinka samozrejme nesmie byt hladny 🙂

emmilly
27. čer 2013

Najde sa tu niekto kto pouziva manducu od narodenia? my sme predcasniatko a mame 4kg a dala som maleho do toho uz 3x a paci sa mu v tom furt v nej zaspi. Je tu niekto kto to tiez robi od narodenia? dakujem

billinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
e_z
17. črc 2013

O Manduce sa dočítate všetko, čo treba aj v slovenskej Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/ergonomicky-nosic-man...

Kočky, čo ju máte, napíšte svoju skúsenosť do Wiki.
@gabika7706
@danim
@ivula7
@wieruss
@lucikusik
@doory
@katia7
@ninison
@bettypo
@emmilly

anelisa
21. črc 2013

ahojte 🙂 nemate nahodou niekto tuto vestu na nosic? Oplati sa?

anelisa
22. črc 2013

este raz aj s linkom 😀
nemate nahodou niekto tuto vestu na nosic? Oplati sa?
http://www.predeti.sk/nosic-deti--vesta-boba-pe...

tina_7
4. srp 2013

Ahoj - chci si také pořídit Manducu - mám dotaz k nošení novorozence, opravdu má mít nožičky do stran nebo složené uvnitř přes sebe jako v bříšku? Přijde mi to, že měsíční miminko je na takovou "roznožku" ještě moc malé, abych mu neublížila... Prosím kdo máte zkušenost poraďte - díky!

keira
4. srp 2013

ahojte, ak by mal niekto zaujem, predavam manducu, je nepouzivana, resp asi 3x sme ju skusali, pre mna je to tazke nosenie 😉

kittysha
13. srp 2013

@emmilly
@bettypo
@kikimaruska
ahoj, můžu se vás jako majitelek manducy zeptat, jak jste spokojené? a opravdu jde nosit do cca 5 let? setkávám se s názory, že v manduce tak cca do 1 roku a pak nejlíp jiné nosítko, např. kibi, které s mimčem roste... fakt se dá nosit i větší mimčo bez problémů? nevadí, že sedák je pořád stejně velký?

vec01
13. srp 2013

Ahojte maminky, také bych si chtěla pořídit ergonomické nosítko, nejlépe Manducu, moc se mi ale líbí také nosítko Womar Zaffiro, jak uvádí Billinka, jen se v tom nevyznám a dívejte, jakou jsem našla cenu http://www.ondra-sek.cz/kojenecke-potreby/2033-... - 569,- Kč, je rozdíl jen v tom, že je určena jen pro menší dětičky? Případně, pokud máte někdo na prodej, ráda se podívám, malý chce stále nosit, nyní má 4 měsíce a v postýlce je jen na spinkání. Budu ráda za zprávu nebo rady. Také se přiznám, že si nemohu dovolit nové, drahé nosítko, ale ráda bych ho doma měla, tak zkouším možnosti. Díky

bettypo
13. srp 2013

@kittysha ja mam mimco ktore este nema rok. Som celkom spokojna. Ale na leto nie je velmi vhodna. A ze je pouzitelna do 5 rokov....hm mozno je ale velmi komfortne to nebude

mooncaa
13. srp 2013

@kittysha Manduca podle mě do 2 let úplně v pohodě, teď v necelých 3 letech je už malá, ale dá se. My jí ted používáme jen na výlety hlavně přes léto. Dítko přeci jen teď už něco ujde, ale pořád ne tolik co my. Eli je hodně velká, má teď už skoro 1m. Potřebovala by širší část pod zadkem, už to nemá od koleme ke koleni, ale sotva do půl stehen a když usne, tak je jí krátká ta kapuce. Ale jí je to i přes to pohodlné, musíme před ní manducu tajit, jinak by se chtěla nosit celý den.

@bettypo Nevím proč by neměla být vhodná přes léto, my jí používáme hlavně přes léto, asi do 3/4 roku věku jsem jí používala častěji a pak jen na výlety do přírody.

kikimaruska
13. srp 2013

@kittysha já nosím zatím jen občas 5 měs.synka, prvního sem nenosila, takže neporadím, bohužel...

martuska75
13. srp 2013

@kittysha Malá bude mať za chvíľku 2 roky a 8 mesiacov a v pohode sa nosíme. Myslím že skôr už nebudeš ty vládať akože by bola malá manduka. 😀 😀 😀 ja už sa snažím obmedzovať lebo už mám teda dosť 😉 Čo sa týka toho že je pre malé bábo to je asi subjektívne. Mne sa práve pre celkom malé nezdala vhodná. pre drobca je podľa mňa lepšia šatka.

behulka
13. srp 2013

@vec01 ten Womar je klokanka, ergonomické nosítko od nich by bolo toto:
http://www.ondra-sek.cz/kojenecke-potreby/2282-...

@kittysha áno, v Manduce sa dá odniesť aj 5 ročné 20 kilové dieťa a dokonca sa ani nesťažovalo na nepohodlie, no už je to nepohodlné pre rodiča. Existuje aj extendor na nosič, čo rozširuje chrbtovú časť:
https://sites.google.com/site/latkovky/nosenie/...

vec01
14. srp 2013

Děkuji moc za odpověď, již jsem si tady s jednou maminkou psala ohledně zkušeností s Womar Zaffiro, poprosím Vám ještě o jednu radu, nabídla mi ji jedna maminka Beco Butterfly, už jsem byla celkem rozhodlá, ale nyní jsem objevila typ Beco Gemini, kde je možnost polohy, kde se miminko dívá na břiše maminka před sebe (je tedy zádíčky k mamince), což by bylo úplně super, co myslíte, je to vhodná poloha nošení pro 4 měsíční mimčo nebo to není potřeba, toto bych musela kupovat nové a to už vychází přes 3 000,- Kč, takže zvažuji, jiné nosítko asi tuto polohu nošení nemá, nebo se pletu? Díky moc.

martuska75
14. srp 2013

@vec01 ergo-nosítka polohu tvárou dopredu nemajú, len klokanky. Vraj to nie je celkom pre deti ideálne. Podľa mňa tváričkou k tebe je aj pre teba viac pohodlné, aj dieťatko nemá tých podnetov už moc, aj sa mu lepšie a zdravšie sedí. ˇCo som čítala na stránkach o nosení vyslovene neodporúčajú. Ale je to aj o tom čo vám vyhovuje.

vec01
14. srp 2013

@martuska75 Díky moc, já jsem právě našla u toho nosítka Beco Gemini, že jde nosit směrem dopředu, ale nevadí, máte pravdu, směrem ke mně je to pohodlnější.

behulka
14. srp 2013

@vec01 ak by ťa zaujímalo viac k téme, prečo nenosiť dieťatko tváričkou od seba, stručné info je tu:
http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf

vec01
14. srp 2013

@behulka Ještě jednou dobrý den, ani nevíte, jak jste mi pomohla v rozhodání, ještě jednou díky.

martuska75
15. srp 2013

@vec01 áno aj ja som si to u toho Beco gemini všimla že umožňuje aj nosenie opačne, ale všimni si že najprv z toho nosiča urobia prakticky klokanku. Tú časť medzi nožičkami, nejako odopnú a nožičky nie sú naširoko, ale visia dole ako v kolokanke. to som myslela tým, že ergo nosiče nemajú polohu dopredu. V tomto súhlasím s @behulka
Veľa zaujímavých článkov nájdeš aj tu http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=97
Tento konkrétne je o výbere nosítka. Čo sa týka ceny ja som si napríklad volakedy kúpila manducu tu cez bazárik, bola prakticky nová krásna a v 100% stave a za dobrú cenu. Niektoré maminky predávajú lebo im ten konkrétny typ nezapasoval. Preto je inak ak máš tú možnosť si to vyskúšať. Tak dobre vyberte, aby ste boli aj s bábatkom spokojné.

martuska75
15. srp 2013

@vec01 a ešte jeden o nosení tváričkou dopredu http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=32

kittysha
15. srp 2013

jakou mate barvu manducy a jake ma pro vas klady nebo zapory?

martuska75
15. srp 2013

@kittysha Mám hnedú- vid obrázok. A kupovala som ju, lebo som sa do nej zamilovala 😀 😀 😀 Farba je inak fajn. Nešpiní sa nejako extra. Cez hlavičku je svetlá tak ked sme chodili aj po vonku tak neťahala slnko. Matriál príjemný. Len tie ecofarby sú také trochu menej sýte. Dobré je si to mrknúť ak chceš nejakú výraznejšiu farbu podľa mňa.

ferinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janinkapm
19. srp 2013

@keira Ahoj, mozes mi napisat do posty cenu, za ktoru ju predavas a aku farbu mas? dakujem

epsonka45
21. srp 2013

Mam otazku myslite ze sa oplati kupit manduca aj pre starsie dieta.moja mala bude mat 10 mesiacov a priznam uz je dost tazka a nedaj boze vybehnem do mesta bez kocika a vsade ju nosit na rukach tak to je uz pre mna moc....je tu niekto kto kupoval manducu aj pre starsie dieta...

sonagejsa
24. srp 2013

@keira ešte je to aktuálne?