Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

collette
13. bře 2010

Děvčata,

jak to je u těch nosítek se zádíčky? Tedy v jaké poloze tam dítka jsou? Nejsou moc napřímená? Uvažuji o tom, ale už tak cvičíme Vojtovku a nechtěla bych malému zadělat na další problém... Díky moc!

hanka128
13. bře 2010

colete taky jsme cvičili-cvičíme Vojtovku...ale záleží z jakého důvodu cvičíte vy...u nás kvůli hypotonii-slabé bříško,zádové svaly...nosit jsme dostali povoleno až od těch 7,8 měsíců-nevím to už přesně 😅 prostě v době,kdy už bříško bylo víc posílené-do té doby byla hlava věčně v záklonu,neudržela ji.

collette
13. bře 2010

hanka - tak to jsme přesně my ☹ Takže předpokládám, že až začne sám sedět, co?

mneme
13. bře 2010

collette, pri spravnom noseni by malo mat babo zagulateny chrbatik, nozicky siroko od seba v tvare pismena m, kolienka v urovni zadocka alebo vyssie. manduca toto zabezpecuje 😉
toto je sice demonstrovane na satke, ale tie zasady platia aj pre nositka, akurat ze tam jednoduchsie dosiahnes spravnu polohu

http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94

collette
13. bře 2010

mneme - já jsem na ty články koukala, děkuju Tobě i Katce za linky. O šátku jsem uvažovala před porodem, ale nějak jsem se nedostala k tomu ho koupit a nakonec to bylo dobře, protože bych ho po porodu stejně nemohla nosit. A teď zhruba ještě měsíc také ne a pak už bude zralý na nosítko, které bude určitě jednodušší na manipulaci... Jen nevím, jestli mu tu správnou polohu nebudou znemožňovat moje kozenky. Mám je totiž dost velké 😅

verusinek
20. bře 2010

Už máme manducu a je naprosto super, máme tu limitovanou barvu olive blush a nejen, že je krásná, tak i nošení je paráda, Niky je z toho zatím teda vyjukaný, ale nebrečí a dokonce i usnul, takže se mu snad i líbí 😵 😵 😵 😵

beruskaveruska
21. bře 2010

ahoj zeptám se máte zkušenosti nosit v manduce miminko od narození?? třebas na úřad a tak ? někde se s kočárkem nelze dostat, ale chtěla bych manducu pořídit i kvůli tomuto běhání na úřady a poštu, ale potřebuju už od miminka. Někdo píše, že je dobrá tak od 3-4m. díky

mneme
21. bře 2010

beruska, manduca ma sice ma aj novorodenecku vlozku a aj na mk je par bab, ktore v pohode nosili uz od narodenia. mne sa to neosvedcilo. mozno som len bola nesikovna, ale jednoducho sa mi zdalo, ze ta vlozka nejako dobre nesedi. pre novoska je podla mna jednoznacne najlepsia satka, v manduce som zacala nosit az od 5 kg, cca. od 3 mesiacov

egyptanka
21. bře 2010

beruska, no ja som zacala malu v Manduce nosit od toho 2-3 mesiaca, ale ona bola velmi drobulinka, mala v tej dobe tak cca 3,5-4 kg co je standardna vaha novorodenca a v pohodicke 🙂

beruskaveruska
21. bře 2010

mneme MM šátkovat nechce to je právě to, proto chceme manducu. Obojí kupovat nebudeme.

egyptanko já bych jí každý den nepoužívala v tom období 1-2m jen občas, ale v létě na cestování myslím, že bude dobrá

zvalka
21. bře 2010

ahoj, ja som pouzivala manducu asi od ukonceneho 1 mesiaca 🙂 dostali sme ju pod stromcek. ale nie stale, zvykla som obcas poobede, ked bola nekludna, tak mi tam aj zaspinkala 🙂
no ale ja som ju nosila len doma, kedze mam zimne babo. ale tak v lete by to slo hadam aj von

sturnus_vulgaris
21. bře 2010

Ja zkusenost teda nemam, protoze mame nakonec prirodni, ale kdyz jsem se rozhodovala, jakou koupit, tak jsem o cerne uvazovala, protoze se mi libila. Pak jsem ale cetla par recenzi a vetsina lidi psala, ze se hodne spini (pry zejmena bliticko je na ni pekne videt - coz byl i problem nasi male), navic v lete je v ni kvuli te barve jeste vic horko.
Na druhou stranu tu nasi prirodni uz jsem prala vickrat v pracce bez problemu, takze si myslim, ze by se snad prinejhorsim mela dat vyprat i ta cerna.

babulina
21. bře 2010

ja som nasa bambulu tiez od troch mesiacov v manduce zacala nosit, skorej sa mi to akosi nepozdavalo a vlastne ani moc neslo, uvidime ci teraz pri druhom budem sikovnejsia 😕

pett7
22. bře 2010

ahoj, chtěla bych se zeptat jestli se někde dá objednat manduca na zkoušku.

kackaj
22. bře 2010

Ahoj, dá se půjčit na bráně k dětem ... branakdetem.cz 😉

pett7
22. bře 2010

Děkuju! Malý má ve 4m 7,5 kg a je dost velký takže váhám než něco rovnou objednat tak bych ji chtěla vyzkoušet a uvidíme.

victoriablue
3. dub 2010

Poprvé jsem dnes nesla 4M dcerku na zádech a překvapilo mne, jak mi bylo pohodlně, 100x líp než na břichu. I malá byla spokojenější a nedělala mi vývrtky a podobné psí kusy jako když ji nosím vepředu. Už jsem zvažovala o šátku.

misi78
3. dub 2010

Já nosím maleho taky na zadech ale uz je to macek desetikilac 😀

kvetinka7
5. dub 2010

holky,mate nektera zkusenost s mandukou nebo ergem v lete? neni v nich detem horko?

olifcek
5. dub 2010

ahojte i my mame hnedu manducu...ja len neviem, ci mame v nej spravne kolienka...neviem, ci si nimi netlaci na brusko alebo, ci jej ich ja nejak nevykrivujem...a uz by som ju i rada vyuzivala...

emjee
5. dub 2010

olifcek nahod foto, skritizujeme 😀

kvetinka v lete v manduci uplna pohodicka, pre este lepsi komfort sa odporuca funkcne oblecenie (napr. moira)

olifcek
6. dub 2010

emjee oki, az pride mm z prace podvecer, tak nafotime x;o)

mystique
6. dub 2010

Holky my nosíme v Manduce cca od 2 měsícu a blahořečím za její vynález. Když se mě na ni některá mamina ptá tak vždy říkám, nebát se vyrazit hned ven. Děcka nemají rádi, když se stojí a postupně si na ni zvyknou. Nosíme v ní cca 2-3x týdně a opravdu super. Měla jsem dřív problémy se zády a ted už nic. Asi se mi zpevnilo svalstvo.

olifcek
6. dub 2010

kolko hodin vkuse denne nosite babo v manduce?

mystique
6. dub 2010

Ted v 8 měsících malá vydrží 3 hodiny. A rozhodně neřve. Delší časový usek jsem nezkoušela.

mystique
6. dub 2010

Ale rozhodně to není denně. Používám ji jen na cesty do města. Jinak pokud to jde tak kočárek. Malá je jinak hodná, takže ji v tom přes den nepotřebuji uklidnovat. Když měla někdy večer hysterák tak v tom byla třeba hodinu. Vždy to pomohlo. Řekla bych že kočárek a manducu používám tak 50:50.

kvetinka7
6. dub 2010

Holky, my premyslime,co pro maleho poridit na leto , na dovolenou, pesi tury apod.. pisete,ze se v ni ma byt max 3hodky? 😕

lamarika
6. dub 2010

kvetinka: Můžeš v ní nosit i dýl, ale většinou to nošení je omezený např. tím, že musíš dát malýmu najíst, přebalit. . .

reruna
6. dub 2010

olifcek já myslím, že otázka by spíš měla znít - jak dlouho ho v té manduce uneseš? 😀 já teda našeho skoro 9 kiláčka nemůžu nosit dýl jak hodinu, a i tak už mě bolí záda, takže záleží i na váze dítěte a tvé kondici 😉

olifcek
6. dub 2010

som dnes chcela nafotit Olivku v manduce, ale upchal sa mi prsnik, moc to boli, tak dnes z toho nic x;o(