Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

kft
13. kvě 2009

Ahoj,
mám 3měsíční miminko (6,5 kg), od narození používáme šátek (můžu doporučit indický - snadno se váže, nepatří k těm úplně drahým, je jen o maličko dražší než třeba Šanami, ale o několik tříd lepší). Úvazů se neboj, já jsem s tím neměla taky žádnou zkušenost, ale mimčo jsem v šátku nesla už z porodnice a všechno bylo ok. Nebo si pro začátek pořiď elastický šátek nebo nosítko Carry me - to je takový hybrid. Jsou to dvě pružné smyčky z šátkoviny, které na sebe navlíkneš a mimčo tam jen vložíš. Je to bezpečné jako šátek a pohodlnější.
Co se týče Manducy, nám nesedí, protože do novorozenecké vložky už se nevejde a na normální velikost ještě neroztáhne nohy. Pokud ale budeš mít menší miminko, tak tenhle problém mít nebudete. Klidně mi napiš e-mail, můžu se o zkušenosti podělit obsáhleji 🙂
KFT
prib.ka@centrum.cz

ilci
13. kvě 2009

my máme na zkoušku ergo a mnducu a jdem do manducy
má prodloužitelná záda a líp mi sedí vypolstovanější bederní pás
na druhou stranu se mi u erga líp dotahují popruhy a jde to i líp dotáhnout na tělo

babyvak jsme používali cca do 4-5 měsíců, ale syn už má teď 9kg a zátěž na jedno rameno už není nic moc

yanna.o
13. kvě 2009

mně zas sedne líp ergo, z manducy mě víc bolí ramena. Co jsem četla na nošení dětí, tak je to individuální, musí se to vyzkoušet. Malý je drobnější (ne úplně, tak normální.., nepatří ale mezi ty větší děti), budou mu dva roky a ergo má krásně u lopatek. Větším dětem, to končí víc dole. Viz fotky u Erga na nosenidet
Když jsme u Manducy rozbalili ta záda, tak jsme byli na sobě moc připláclí a malého to "šktilo". Jiným ale zas sedne právě ta Manduca víc. V Praze je to možné vyzkoušet u Swetlex

cazadora
13. kvě 2009

tak my máme manducu natálku sem v ní nosila cca od 5m, a fakt pro mě je fantastická. no ale s tou novorozeneckou vložkou nevim nevim, jestli radši na začátek nekoupim šátek

yanna.o
13. kvě 2009

Ještě jsem chtěla napsat, že jsem hubeňour, 170 cm, 55 kg.

reruna
13. kvě 2009

yanna a zkoušela jsi na manduce si překřížit ty ramenní popruhy, třeba by to bylo lepší? Já mám manducu už koupenou, nadchla jsem se pro ni na veletrhu v Brně, kde manžel viděl i šátky a řekl, že do nich nejde, ale do manducy jo, aby mohl nosit i on. Taky nevím, jak to bude s tou novorozeneckou vložkou. Teď bych chtěla vyzkoušet manducu pro syna 20 m, ale nevím, jsem těhu a tak se bojím, ale na zádech by to možná šlo...
Ještě mám otázku, jak perete manducu, v pračce? tam je symbol jen ruční praní, ale prát v ruce se mi teda nechce.. 😉

yanna.o
13. kvě 2009

rerun, nezkoušela, neb jsem kupovala ergo až pro rok a 3/4 staré dítě) (no jo no 😅 ). U těch malých nevím, jak by mi co sedlo, to jsem nezkoušela. Záleží taky na tom typu postavy.

yanna.o
13. kvě 2009

odkaz mám zbytečně na šátky, dávám na úvodku ditevsatku

soanpe
13. kvě 2009

yanna
a tak velké dítě se nechá ještě nosit? Ségra má kluka a ten od roku a půl chce venku jen běhat

yanna.o
13. kvě 2009

sonape, já nikdy nenosila (ale příště chci od začátku, ať si zvykne, protože pak mě dost bolely záda, ale do šátku už nechtěl). V nosítku se dá nosit do nějakých 18 kilo? No nevím teď, to bych se musela kouknout na krabici. Ty děti pak samozřejmě už nepřibírají zdaleka tolik jako kojenci. Já jezdila do roka a půl s houpacím (s polohovacími zády a nohami), pak jsem ho vyměnila za golfky, které používám převážně (takový to přibližovadlo nebo v místech, kde nemůže běhat sám - krám, silnice..) a ergo mám na výlety, dostanu se s ním i do pro kočár nepřístupných míst. To znamená, že malý není vůbec zvyklý na nošení a také už mu budou skoro 2 roky, tzn., že už delší dobu chodí a stejně se nechá nosit. Nadšen sice není, ale zatím jsem to využili 2x, takže počítám, že by si zvykl. I přesto rychle (hned) pochopil, že se jde odněkud někam a že tam prostě být musí a v pohodě si tam lebedil. Pokud někdo nosí odmalička, tak ty děti se mu pak na záda sápou samy, nosit třeba vyloženě chtějí, to je individuální. A pokud jde o to, jestli ergo nebo manducu, tak to se musí zkusit v krámě, každému sedí líp něco jiného.

A pokud to nejde zkusit, tak zbývá jen projet diskuze na netu

markytkaaa
13. kvě 2009

Ahojky,
my pořizovali Manducu pro ještě ne tříměsíční prtě a moc nám sedla už tenkrát.
Je fajn, že je tam všitá novorozenecká vložka a nic není třeba dokupovat, i když my ji tenkrát už nepotřebovali.
Nosíme doteď, syn má 9kg - nosíme stále na břiše - je to pro mě pohodlnější a jsem radši, když na něj vidím 🙂

🙂

byyz
13. kvě 2009

tak my jsme Manducu používali od 4 měsíců, do tý doby šátek a u druhýho to udělám taky tak, ta novorozenecká vložka ve mně nebudí moc důvěru
peru ji v pračce, to jsem si nevšimla, že tam je nějaký ruční praní 😕 (možná proto trochu ztratila barvu 😅 )
jo a nosím jenom s překříženejma popruhama na zádech, jinak mě to tlačí do ramen (proto mi nesedělo Beco, ergo jsem ani nezkoušela)

raady
13. kvě 2009

ahoj, máme Manducu krátce. Barunka je docela drobek, váží necelých 7 kg v 9 měsících. Já nejsem nijak vysoká, ale žádný drobek 😉
Zkouším nosit na břiše i na zádech. Na zádech se mi nosí lépe, skoro jí necítím, ale zase na ni nevidím. No ale zase vidím na cestu a v obchodě do regálů 🙂
Jinak, když ji mám na břiše křížím popruhy na zádech.Tedy jde mi to hoodně špatně potom na boku zapnout i dotáhnout. Možná to chce jen cvik. 😒 Nemáte na to někdo nějaký fígl?
Holky, nosíte na břiše aniž by jste popruhy vzadu překřížily?

reruna
13. kvě 2009

raady nám to paní na veletrhu ukazovala, že ty popruhy překřížila tak, že ten jeden provlekla poutkem na tom druhém, pak si už překřížené a zapnuté nasadila přes hlavu a jenom dotáhla nebo překřížené nasadíš, máš to zapnuté už na jedné straně a až nasadíš, tak dopneš na druhé. doufám, že jsemto popsala trošku srozumitelně. 🙂

sayast
13. kvě 2009

ahoj,
my mame manducu, malou v ni nosim od zacatku, ale nejdriv vzdy jen po chvilkach. vyvencit psa a domu. Mala v ni stastna, okamzite usnula a vzdy do kroku spokojene broukala 😵 . I si u toho poprdi, pokrka, takze netrpime na brisko 🙂. ja si ji nemuzu vynachvalit.
a mala ma ted 6 kg a ja 152 cm, momentalne 56 kg ☹

karenina
14. kvě 2009

reruna: zajímavý tip na nasazení překřížených popruhů - ale když si to nandám přes hlavu už překřížené a zapnuté, tak kudy tam dám dítě 😖 ? stranou nebo horem? to asi možná půjde, když ty popruhy povolím úplně nejvíc, jak to jde ...

bolk
14. kvě 2009

Nevím jestli je to fígl, ale dám nejdřív malou do manduky, podržím jí jednou rukou pod zadečkem, přehodím popruh dozadu křížem.(myslím, že tak je to i v návodu). kdyby někdo chtěl mám ho v pdf. tak můžu poslat.
Pak vyměním pod zadečkem ruku a tou volnou rukou to zapnu do spony.(pomáhám si rukou kterou mám pod zadečkem a jde to docela dobře. Nosím jen na břiše s překříženými popruhy(malá je drobek 6,30kg). A je moc spokojená.

karenina
14. kvě 2009

bolk: to, co popisuješ, je myslím v návodu, a to mi právě nejde ... ☹ máme skoro stejně staré dcery, ale ta moje má téměř 9 kilo 😎

raady
14. kvě 2009

bolk, je to tak v návodu, mám ho,ale to mi právě moc nejde 😉 díky.
reruna, díky za tip. Zkusím to. 🙂

bolk
14. kvě 2009

Karenina Hm tak asi bude problém v té váze přeci jen 6kg je 6kg. To se nosí samo🙂

reruna
14. kvě 2009

karenina, nejdřív dítě a pak teprve nasadit pásy přes hlavu, aspon tak nám to paní ukazovala s panenkou, ale je mi jasné, že s živým dítětem to bude trochu jiné 🙂

reruna
14. kvě 2009

jo a našla jsem ještě něco k tomu praní, může se prát i v pračce na šetrný program na 30 a s nějakým šetrným pracím prostředkem.

sisstin
14. kvě 2009

tak já jako jediný zápor vidím, že není pro hubené holky..mně je ta manduca velká okolo boků, i když ji mám utáhlou, jak nejvíc to jde..takže nápor na záda..jinak by byla fajn 😉

rezetka
10. čer 2009

Holky, má tu někdo zkušenosti už s většíma a hlavně těžšíma dětma?
Syn má 9 měsíců a 11 kg. Pořád nevím, jestli jít do té Manducy nebo do Erga ☹.

agnessa
10. čer 2009

rezetko, podle mě to chce vyzkoušet... někomu sedne líp ergo, někomu manduca.... dcera bude mít 8měsíců, má necelých 8kg, ale je hodně dlouhá (v půl roce měla kousek přes 70cm) a na manducu nedáme dopustit... 🙂 doporučuju si to jít s malým vyzkoušet (klidně i kdyby v obchodě měli jen jeden druh ergonosítka) a když bude vyhovovat, tak si ho prostě vzít 🙂

ilci
10. čer 2009

já nosím bez překřížených popruhů, nasazuju dle návodu
je fakt, že to ergo šlo kolem boku utáhnout víc, protože má méně polstrování, aspoň co jsem měla půjčené, ta nová verze už se prý blíží manduce, ale zase mě to (i MM) při nošení malého na zádech řezalo

rezetka
10. čer 2009

ok, díky 😉

ejana
10. čer 2009

rezetko, my nosíme v manduce obříka. Štěpán měl v roce 11,5 kg a 83 cm a nosí se nám v ní dobře pořád. Teda na delší vzdálenosti ho ráda přenechám manželovi, přece jenom je ta váha znát. Řekla bych, že nosení je opravdu dost individuální. Některé dítě se rádo nosí a některé v nosítku nechce být. Štěpán nesnášel kočár, takže jsme pořizovali manducu a i teď, kdy už běhá, tak ho občas do nosítka šoupneme. Nosíme ho na břiše, když jsme ho dávali na záda, tak byl nespokojený. Nakoukni do alba, je tam fotka s manducou ze včerejška 😉

rezetka
11. čer 2009

Ejana, díky, vypadá to dobře, asi si ji pořídím.

kaca007
12. čer 2009

holky máte někdo černou manducu? je to praktická barva?