Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

katka888
15. říj 2011

@ciernavila
nemame take zrkadlo, mame len jedno v kupelke 😀 😀 😀 😀
ale pt len rpeto, ze sme sa prestahovali a nemame este na chodbe dorieseny nabytok a tym padom aj vacsie zrkadlo.... ale dakujem za radu, urcite to skusim aspon v kupelnovom zrkadle skusim ci sa budeme tak vidiet

elienka
15. říj 2011

@katka888 aj moja ich má riadne naširoko - ale takto naširoko sa balia aj deti, ktorým sa zle vyvíjajú jadierka bedrových kľbov a to tam musia byť takto skoro nonstop. Takže ja si skontrolujem či ich má v polohe, ako som povedala ako by som ju prebalovala a ešte nikdy neprotestovala, že by sa jej tam nepáčilo a nosím ju od jej 3,5 kg.

katka888
15. říj 2011

@elienka
aha, dakujem, som rada, ze si mi to objasnila... mna sa totiz pytaju, ci to malemu nevadi, nozky, a ta poloha a pod. a aspon viem, ze je to ok. 🙂
maleho nenosim casto, nemam az tolko prilezitosti ako som myslela ze budem mat, ale verim, ze vynosime.
on dost place, ked ho tam davam , ale malokedy sa stalo, zeby sa po par minutach neukludnil ... verim, ze vynosime aj buduci rok na vyletoch a tak

elienka
15. říj 2011

@katka888 ak ho nenosíš v manduce často, skús aj tak keď ho ponášaš doma dať si ho nabok okolo pásu a nožičku aspoň jednu mu posadiť na pás, vlastne zdvihnúť, ja takto Sofi nosím, a zvládam to potom len 1 rukou, nešmýka sa mi a je vlastne v podobnej polohe ako v manduce. Moja kamoška začala nosiť až 7 mesačného synčeka, nikdy neprotestoval ani zvykať si nemusel, páčilo sa mu tam hneď a ona skonštatovala, že asi tým, že ona ho vlastne takto nosí, takže v manduce to nebola žiadna zmena, len jej sa ruky uvoľnili.

Inak mne zasa všetci skonštatovali,keď videli malú v manduce, že ju veru naširoko baliť nemusím🙂 že ona je tak automaticky

katka888
15. říj 2011

@elienka
skusime, on je este maly, nedrzi hlavisku, ale neskor... tak nosim starsiu dceru

ciernavila
15. říj 2011

@katka888 ked bol nas maly este takto mansi tak som rozmyslala ze ho davat na bok, tam tie nozky nema tak roztiahnute

katka888
15. říj 2011

@ciernavila
opytam sa tak blbo, ale na boku, to ti tam nezavadzala ruka? neviem si to predstavit... preto sa tak pytam

ciernavila
15. říj 2011

@katka888 ja som ho tak este neviazala ale je to v manuali v krabici popisane ako sa to da viazat, hlavne to maminy spominali co maju mansie deti ze ih tak davali....Aj dakde na youtube som videla video. Ale ja som si radsej pockala a maleho davala do manducy tak v 4 mesiacoch a viac...

cinamon7
15. říj 2011

do akeho obdobia ste manducu pouizivali?

gabika7706
15. říj 2011

@cinamon7 syn bude mat v novembri 2 roky (teraz uz ma 16,5 kg), teraz ho nosievam len prilezitostne - na chrbte ako batoh 🙂 ked uz nevladze na vlastnych na vyletoch, vynimocne aj vpredu na kratke vzdialenosti...

cinamon7
15. říj 2011

dcerka bola zvyknuta od malicka,teraz uz ma 8 mesiacov a objavuje caro chodze, velmi sa jej tam uz nepaci 😒

prsky
15. říj 2011

@cinamon7 caro chodze? 😲 ja som pouzivala este pri druhom tehu, do takmer 2,5 roka, tak ako gabika - ked uz nevladala po vlastnych

mooncaa
15. říj 2011

@cinamon7 Já nosila ze začátku jen na doma, když jsem potřebovala něco udělat a malá nechtěla ležet a párkrát ven když jsem šla někam, kde bylo šíleně schodů a nebyl výtah, což jsou u nás všechny úřady. A pak do terénu na výlety.
Nejvíc jsem jí užila v létě v Krkonoších, to jsem s ní za týden nachodila asi 117 km. Myslím, že teď už jí použiji hlavně na ty výlety. Ono to přeci jen bude ještě chvilku trvat než bude chodit 20 km za den.

nikam
15. říj 2011

Ahojte, akym sposobom riesite nosenie cez zimu? Co si obliekate, aby vam nebola zima?

adetka
16. říj 2011

@cinamon7 neboj... este sa jej tam opat zapaci... moju 4,5-rocnu dcerku sme tento rok v lete obcas nosili v Patapume (je do 28 kg)... a to v nom odmietela byt, ked mala rok a pol 😉 ...

reruna
16. říj 2011

@cinamon7 dokud se tam vleze, nebo nemá 20 kg, v létě se náš starší ještě klidně nosil tatínkovi na zádech, když ho unavila zoo, a to už měl skoro 4 roky, ale on je tintítko, má 15 kg, takže se to dalo. Samozřejmě když je dítě už starší a chodí, tak nevydrží v manduce dlouho, ale chvíli se nosí, chvíli jde, v tom je právě manduca dobrá, že ji nemusíš nijak složitě nasazovat a uvazovat

cinamon7
16. říj 2011

dakujem vam maminky za odpovede, tak hadam to este spolu s manducou rozchodime 🙂

rabiva
17. říj 2011

@nikam tiez by ma to zaujimalo ako v zime 😉 ono predavaju aj taku ochrannu kapsu, stoji cca 40€ tak neviem ci to ozaj bude nevyhnutne... 😎

petruskaz
17. říj 2011

my měli ochrannou kapsu, (druhý obrázek v odkazu)
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/oblecen...
ale prodala jsem jí... nějak mi nevyhovovalo to na sebe šněrovat...
loni jsme mu dávali hodně teplou kombinézu, pod to overal - případně další vrstvy dle teploty... dál kuklu z merina a přes to čepici, ještě nechodil, takže na nohy merino návleky, fusky... kombinéza měla ohrnovací rukávy i nohavice - takže další vrstva na nohy/ruce... letos to máme podobně... jen kombinézu máme teda větší 😉 a huculky nějaký do mrazu ještě pořídíme...
stačilo to v pohodě... nastydlej v zimě nebyl ani jednou...

mooncaa
17. říj 2011

@nikam Na zimu se mi 1. rok osvědčila vsadka dopředu do bundy. Na tuto zimu budu muset vymyslet něco na záda. Mám mikinu na nošení na zádech (předělaná normální mikina) a v létě v Krkonoších se hodila.

Na ty záda řešení na způsob:
http://www.angel-wings.cz/produkty/bundy/

nikam
17. říj 2011

@petruskaz @mooncaa @rabiva Dakujem za odpovede, nemam problem, ako obliect maleho, skor seba 🙂 Ta kapsa myslim ze problem neriesi a bundy sa mi zdaju dost drahe. Navyse si nie som ista, ci by som ju vynosila aj dalsiu zimu.
Nenosite niektora vacsiu vetrovku alebo nieco podobne?

petruskaz
17. říj 2011

@nikam aha... asi jsem nečetla pořádně... 😉
no sebe jsem oblíkala normálně, jako kdybych nenosila... žádné speciální bundy s kapsou na dítě ani větší bundy... normálně jsem se oblíkla a přes oblečení dala matěje... nebo tak, že jsem pasovku zapnula ještě pod kabátem a popruhy na ramena až navrch... stejně jak bylo pod nulou, ven jsme moc nešli a jinak to bylo úplně v pohodě... matěje teda jenom nosím... s kočárem nestřídám... a nebyl s tím nikdy problém 🙂
letos to bude podobný... jen už teda rád chodí, tak spíš poponáším 🙂

mooncaa
17. říj 2011

@nikam Bundy jsou drahé, proto taky upravuji nějakou za pár Kč a sama.
Jinak nevidím důvod proč sebe oblékat nějak jinak než normálně podle počasí. I když pokud vrstvíš, tak dát o jednu vrstvu méně, nošením se člověk více spotí. Ale to opravdu záleží na počasí a terénu. V Krkonoších byla malá nabalená a já šla v tričku, bylo asi 14 °C, ale jak jsem se zastavila byla mi zima.
U malého mimča se dá použít větší bunda, pokud máš, místo vsadky.

dana3262
17. říj 2011

Ahoj, mam 10denni miminko a dnes jsem ho mela v manduce. Mel na sobe fleecovou kombinezu, ktera je mu dost velka a porad se v ni sesouval dolu. Mela jsem strach, ze se udusi. Mel oblicej uplne zaborenej v obleceni. Porad jsem zkousela ho jakoby narovnat, aby byl vic priplaclej na me a dat mu hlavu do strany, ale to pomohlo jen na par vterin nez se zas sesunul. Poradite mi? Jak to mate vy? Taky tak? Musi se miminu spatne dychat, ne? Nebo neco delam spatne?

terinda
17. říj 2011

@dana3262 takhle malé miminko bych do nosítka nedávala 😕
max. tak do šátku

Do nosítka tak od 4 kg.

dana3262
17. říj 2011

@terinda fakt? Vsude pisou od narozeni, od 3kg. Prinesla jsem ho tak i k doktorce a nic nerilala. Ja prave myslela, ze ergonomicky nositko je jako satek. Kazdopadne u prvniho jsem mela babybjorn a tam se delo to same i kdyz byl starsi. Ze usnul a zaboril mi oblicej do hrudniku, popripade do nejakeho obleceni, co jsem mela. Vam se to nedeje?

luucia
17. říj 2011

@dana3262 já Sofi takhle malou do manducy dávala..jak to popisuješ, tak je často i ted..má ráda to teplíčko ze mě...neboj se nic se mu nestane 😉 nosítko je od narození, takže bud v klidu 😉

dana3262
17. říj 2011

@luucia spal tam jak dudek, tak se mu to mozna libilo, ale ja bych teda zesilela, mit ten ksichtik zaborenej. Ty to teda nechavas tak?

luucia
17. říj 2011

@dana3262 kdyby se mu to nelíbilo, tak si tu hlavičku otočí 😉 já měla ze začátku taky tendence jí tu hlavičku otáčet, ale stejně si jí pak vrátili a zabořila mi jí do hrudníku 😉

petruskaz
17. říj 2011

@dana3262 já ho měla prvně v manduce kolem šestinedělí... byl taky zabořenej mezi 🙂 a taky jsem měla strach a pořád jsem zkoušela, jestli dýchá, snažila se mu hlavičku otočit... ale stejně ji vždy dal zpátky... prostě se mu tak líbilo 🙂