Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

sasikas
14. zář 2010

@andelka - kapsa ochrani babatko v manduce pred zlym pocasim, netreba ho tolko obliekat, len sa na manducu navlecie ochranna kapsa.... 😉
kuk http://www.nosime.sk/browse_search.php?search=k...

andelka
14. zář 2010

@sasikas aha, děkuju, to je dobré. Právě přemýšlím, jestli je dobré kupovat nosítko když bude brzo zima, ale myslím že jo. Však to je do 20kilo a i v zimě pokud nejsou mrazy se bude hodit. Musím se podívat co mají u nás, zatím jsem si všimla jen spešl oblečení na nošení.

andelka
14. zář 2010

Tak jsem to našla i u nás přímo - je to ono, že? Má více variant.
http://www.4babies.cz/e-shop/mam-ochranna-kapsa...
Ještě tu mají něco podobného:
http://www.4babies.cz/e-shop/kapsa-sanami-kloka...
http://www.4babies.cz/e-shop/ochranna-fleecova-...

zdeniii
14. zář 2010

@andelka http://www.branakdetem.cz/mam-ochranna-kapsa-3v... tad máš odkaz na tu kapsu, hodí se ke všem nosítkům nebo šátku ;o)

@jitka_ noo tak paráda 🙂 kapsičku taky mám a je super! jen ty slinty na popruhách, to jsem zapomněla, Helenka mi je furt oblizuje 😀

jitka_
14. zář 2010

@zdeniii Tak nevím, jestli myslíme stejnou kapsičku. Já objednala látkovou taštičku s dlouhýma ušima, kam se manduca složí. Tu ledvinku na doklady a peněženku, jsem neobjednala, přišlo mi to zbytečný, tak teď nevím, jestli jsem neudělala chybu 😒

lamarika
14. zář 2010

@jitka_ já mám i tu taštičku na manducu a aji tu ledvinku. Ledvinku jsem využívala poměrně hodně, ale myslím, že není nutností. Lehce ji nahradíš nějakou obyč podobnou od větnamců 😉

zdeniii
14. zář 2010

@jitka_ jo táák, tak to já právě tu na drobnosti... já ji využiju vážně hodně 🙂 však kdyžtak můžeš dokoupit, ne? 😉

emjee
14. zář 2010

@jitka_
@lamarika tu tasticku na mdc som nikdy nepouzila 😀 mdc mame furt roztiahnutu vonku (zavesenu na vesiaku v predsieni, pripravenu na pouzitie), ked ideme nahodou niekde prec na dlhsie, tak ju len hodim do auta a neriesim nejaku tasticku 😀

lucula73
14. zář 2010

ahojte
už som sa tu raz pýtala,ďakujem za odpovede......a ešte jeden dotaz by som mala.....keď je bábo vačšie,dá sa nosiť ešte vpredu?nemá potom hlavu moc vysoko,tesne pri mojej?myslím také od jedného roka vyššie..... 🙂

kacici
14. zář 2010

Holky mame manducu doma a muzu rict ze v ni nosim nejen Natalku,ale na dovce a i ted venku obcas Terezku a nosim ji vepredu 😉 Nemuzu si ji vynachvalit,nejak me to neprekazi,rekla bych ze i Terezce se to libi,ma 16kg a tri roky a je v tom max. spokojena 😉 Je totiz pekne lina a delsi trasu me neujde 😅

emjee
14. zář 2010

@lucula73 zalezi ako vysoko / nizko mdc upevnis a ako velke je ideta - ja som nosila vpredu v mdc do ca. 17 mesiacov, teraz nosievam vzadu, ale napr. ked sme mimo a potrebuje si pocuckat, tak zavesim dopredu do mdc a hotovo 😀 hlava mi nezavadza, skor nohy

lucula73
14. zář 2010

@emjee hej,lebo moj je veľký už teraz....a v čom ti zavadzajú nohy?

lucula73
14. zář 2010

a aká farba je praktickejšia?tmavá alebo bledá.....

emjee
14. zář 2010

@lucula73 pletu sa do mojich noh 😀

pre krpcov je praktickejsia bleda farba, hlavne ak mas takeho, co vela grcka, na bledej to nie je az tak vidno
na leto je tiez lepsia asi bleda farba, no mne sa usla petrolejova 😀

lucula73
14. zář 2010

@emjee 😀 ,tak mne jeho nohy určite budú zavadzať.....no máš pravdu s tou bledou,asi kúpim tú bežovú,už som viacmenje rozhodnutá,len spracovávam ešte manžela,lebo tá cena...... 😠

jitka_
14. zář 2010

Tak už by měla manduca brzo přijít i mně, paní dnes odeslala všechno i ty protislintáčky 🙂

lamarika
15. zář 2010

@emjee Já ji v té taštičce měla pověšenou na věšáku nebo právě k přepravě v tom autě.
Akorát jsem ji blbec pújčila bráchovi a jeho ženě a už jsem ji od té doby neviděla i když oni tvrdí, že mi ji vraceli. . . Tak teda nevím. Budu to muset pořešit než se narodí malá, protože pak se mi bude zase hooooodně hodit

zdeniii
15. zář 2010

@lucula73 já si teda myslím že je lepší tmaší, protože u té světlé budou vidět oslintané popruhy :o)

jitka_
15. zář 2010

Tak už mi přišla. Hned jsem ji zkusila a přišlo mi, že mi sedla akorát. Hned jsem do ní malou dala, jenže byla před jídlem, tak se jí to nelíbilo. Tak jsem ji tam zkusila dát po jídle, protože trochu fňukala, tak že ji třeba uspím, ale nějak zvlášť se jí to nezamlouvá a vůbec z toho nevidí ven. Nosila jsem ji asi pět minut a teď mě z toho strašně bolí trapézovej sval u krku. 😒 Tak nevím, ještě to párkrát zkusím, třeba zkusím překřížit ty popruhy. Jo a taky mi přijde, že je malá na mně hrozně zmáčklá, že to se jí nelíbí.

jitka_
15. zář 2010

Tak na třetí pokus to vypadá mnohem líp. Koukla jsem se pořádně do návodu a měla jsem v tom malou moc připláclou na těle a on musí být zadeček níž než kolena. Popruhy mám pocit, že padají z ramen, ale zkoušela jsem opatrně a nespadnou, jistí to na zádech ten úzkej popruh, je to prostě jenom takovej pocit, že padají. Tak my jdeme zkoušet dál 😉

mooncaa
15. zář 2010

Ahojky,
chtěla jsem si koupit manduku červenou, ale když tak hledám na internetu, tak se mi zdá, že červená neexistuje a je to to vlastně vínová. Jen ty obrázky někdy vypadají červeně a někdy vínově. V obchodě jsem viděla jen tu vínovou.
Tak se chci zeptat, zda opravdu červená manduka neexistuje, a pokud ano, kde se dá koupit (nejlépe na internetu).

Jinak přemýšlím, která barva je nejlepší, ty světlé podle mne budou jako prase hned a ty tmavé taky. Tak mi barvy jako mezi připadají červená a petrolejová.

jitka_
15. zář 2010

@mooncaa Já objednala červenou a je vínová. A někde jsem dokonce v e-shopu viděla nabízenou vínovou a červenou ne. Ale ta vínová je moc pěkná, já jsem právě tu jasně červenou nechtěla. Měla jsem jenom strach, aby nebyla ta červená vyblitá, ale je to krásná sytá tmavě červená. V té červené bych si připadala jak Santa Claus 🙂 A ta kapsa DeLuxe je opravdu oboustranná!! A ta fialová je taky pěkně tmavá a sytá. Tak ještě abychom si na to s malou zvykly.

jitka_
15. zář 2010

Ještě mám dotaz, jak musí být ten bederní pás utáhnutý? Já ho mám až na doraz, víc už mi to nejde. Mám strach, aby mi malá spodem nevypadla. Kvůli tomu je tam ta novorozenecká vložka? Já ji ještě nezkusila, tak jestli to s ní nebude lepší. Naše malá je dlouhá, má tu manducu pěkně nad krčkem ale vidí ven, ale je hubená.
A na ty překřížené pásy se musí ty popruhy hodně povolit, že?

mooncaa
15. zář 2010

@jitka_ Díky, já právě zahlédla tu vínovou, ale v šeru a umělém osvětlení tak mi připadala hnusná, ale to všechny ty barvy. Ale když říkáš, že je krásná tak jdu do ní. Světlou červenou taky nemusím a Santu už vůbec ne. Ještě si říkám, že možná i trochu vybledne, tak ať má rezervu.

Nad kapsou uvažuji, ale asi jí zkusím ušít.

daia
16. zář 2010

Ahojte dievcata, mame doma asi mesiac manduku prirodnej farby, sme s nou velmi spokojni - nosi manzel aj ja, osvedcila sa nam a nasmu malemu 4mes a 7kg synacikovi sa v nej velmi paci. Mam na vas otazku - ktoru kapsu si mam kupit aby sme manduku mohli vyuzivat na vylety na jesen, zimu az jar? Kapsu DeLuxe, celorocnu alebo zimnu alebo bundu MaM 3v 1?Neviem sa rozhodnut,lebo nemam skusenosti...ako pod to dieta obliect?Poprosim vas o radu a vase skusenosti..Dakujem.

gabika7706
16. zář 2010

@mooncaa ja mam petrolejovu a som spokojna 😉 akurat teraz neviem aku kapsu si ku nej objednat, asi len cierno-sedu... (?) a tiez ma zaujima to, co aj @daia, ale asi deluxe bude najlepsia...

kacici
16. zář 2010

@daia - ja mam kapsu de luxe a jsem spokojena,Naty myslim ze taky 😀 Nijak extra ji nestrojim,hreju ji svym telem a pres sebe ma uz manducu a jeste kapsu,Ted ma jen bodycko a puncosky,v zime ji dam asi jeste micku,cepicku,rukavicky a boticky, i kdyz i to mozna nejak prehodnotim,jsme fakt rada ze manducu a mam kapsu mam,minuly rok jsme ji v zime jeste tolik nevyuzivala,ale ted snad skoro kazdy den 😉

hanule05
16. zář 2010

@mooncaa ahoj, pokud scháníš manducu, tak já jsem si ji minulý týden koupila, ale nějak ji neumím nosit a dcerce se v ní vůbec nelíbí, tak ji chci prodat, tak mě napadlo, jestli bys neměla zájem (budu dávat inzerát na koníka). Ale není červená, ale já krásně tmavě modrá s vyšitýma kytičkama, je z limitované editace - Blue Velvet. Mám k ní ještě návleky na nožičky. Kdybys měla zájem, tak mi napiš do IP (poslala bych ti fotku, teda musím říct manželovi, protože jsem blboňka a neumím vkládat fotky z foťáku 😅 ).

verusinek
16. zář 2010

Holky jakou by jste mi doporučily kapsu na manducu na zimu?

rejsek
16. zář 2010

Ahoj holky, přiznám se, že jsem to tady celé nečetla je to hodně dlouhé, ale potřebovala bych poradit. Ta manuka vypadá dost dobře, ale přecejen 2 500 tisíce za nové... ikdyž na Aukru jsem objevila tohle za 1500 http://deti.aukro.cz/item1226197315_nositko_man... to už zní líp 🙂 Klasický šátek ale určitě nechci, kámoška ho má a když jsem viděla to zavazování tak mě to úplně odradilo. Ještě jsem našla takovéto látkové nosítko http://deti.aukro.cz/item1232324421_ergonomicke... je to něco mezi tím a nevypadá špatně. Nemáte s ním někdo zkušenosti? Nebo mám přecejen připlatit a jít radši do té manuky?