Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

z.lucie
17. čer 2011

@s1m.one mate jeste manducu?za kolik?prosim napiste mi na miel z.lucie@centrum.cz dekuji lucie

katuuska
17. čer 2011

ja som stavila na manducu- hned ako vazila 3,5 kg sme ju v nej zacali nosit a je to super 🙂 ja som to konzultovala aj s ortopedom a ten odporucil 🙂 mala je v nej neskutocne spokojnam hned zaspi a vydrzi tam dlllllllllho dllllllho 🙂 akurat teraz v lete sa v nej potime, ale to by sme sa asi v kazdom nosici 🙂

olifcek
17. čer 2011

mz sa nosime od juna minuleho roka vkuse vkuse... par mesiacov je sice uz manduca vonku zlozena, OLiv v nej chce byt az je uz unavena a chce haji, ale teda nosime sa este 🙂 🙂 lebo vtedy ju vyberiem z tasky a je to. perfektna vec, my kociar ani nemame, predany pred par mesiacmi, lebo OLiv v nom nechcela byt ani ked vedela sama sediet, to mala 9 mesiacov.. no od juna ho uz nepouzivala itak x;o)

z.lucie
17. čer 2011

ahoj holky, mám druhé mimi, kluk, 4 a půl měs, mám půjčenou manducu a musím říct, že je to super. chci si jí koupit, jen se chci zeptat. máte někdo tušení jak moc se dětí v manduce mohou nosit? malej mi totiž nechce do hluboké - s dcerou jsem měla stejný problém - a na sporťák je ještě prcek. díky

emjee
17. čer 2011

@z.lucie mozu sa nosit tolko, kolko chcu a ty vladzes - aj tak zhruba raz za 2-3hodiny vyberies na prebalenie a asi aj papanie (jedine zeby si krmila v manduci ako ja 😀 )

abnka
17. čer 2011

Prosím vás poradte mi. Kúpila som si manducu, a som , mierne povedané, sklamaná. Chcela som bondolino ale pani predavačka ma ukecala, že manduca je viac fajn. Ale možno niečo robím zle, tak by som bola rada , keby ste sa mi k tomu vyjadrili :
1. strašne ma ťahá dopredu, hrbím sa a bolí ma chrbát (predtým som šatkovala a toto som nepoznala), musím sa umelo vystierať a nie je to ono
2. popruhy ma pod pazuchami režú a zavadzajú mi v plynulej manipulácii s rukami. Vraj sa dajú prekrížiť ale ešte som na to nedošla, ako, si ich "samoprekrížim" Navyše mám stále pocit, že mi sklznu z pliec aj keď je tam to bezpečnostné zapínanie. To si vždy utiahnem ale nosením povolí.....
3. Takisto povoluje bedrový pás, musím si ho "za jazdy" doťahovať.
Ináč som spokojná 😀

emjee
17. čer 2011

@abnka skrizene popruhy tu

https://www.youtube.com/watch?v=j9dyyz6_bqo

pozri hlavne druhy postup, malo by to podla mna vyriesit aj to tahanie dopredu

z.lucie
18. čer 2011

holky, díky za radu. nikde na netu jsem nenašla, že je to škodlivé, časté nošení... ale na rovném je to pro zádíčka asi nej, ne???

emjee
18. čer 2011

@z.lucie odpoved na poslednu otazku najdes v mojom clanku https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... takmer v uvode: Kočík (a teda na rovnem) je vynálezom pre bohatú vrstvu 19. storočia.

kryska5
19. čer 2011

Ahojte baby, chcem sa opýtať, či môžem 11.mes. dcéru nosiť ešte vpredu (na bruchu). Vpredu je ten kontakt lepší, krajší, len malá je zvedavá a vytáča sa do boku, nevadí to? Dík za vaše skúsenosti 🙂

katy1979
19. čer 2011

@kryska5 to vytacanie do boku mi robili obidvaja a starsieho som nosila len na bruchu asi do 18mesiacov. tohto krpca doma nosim na chrbte a vonku na bruchu.

kryska5
20. čer 2011

@katy1979 Díky, som si len nebola istá, či to nevadí 🙂 Lebo som čítala že na chrbte sa má nosiť od 8mes. tak som bola prekvapená 😀

katy1979
20. čer 2011

@kryska5 tak oni mysleli asi ze moze a ze so stupajocou vahou dietata to je pohodlnejsie. no mne to bolo pohodlnejsie na bruchu. pri tomto mi to je jedno lebo to je musia vaha.

kryska5
20. čer 2011

@katy1979 🙂 aj mne je to pohodlnejšie na bruchu, hlavne ju vidím, viem na čo stále ukazuje, môžem jej čokoľvek dať jest a pod. 🙂 tak potom supiš, občas ju hodím aj na chrbát, nech má zmenu :D

mooncaa
20. čer 2011

Tak to já od asi 6 měsíců nosím hlavně na zádech. Ale to je tím, že delší výlet v přírodě je to lepší, vidím pod nohy (jinak jsem zakopávala o pařezy, motala se do maliní) a taky 10 kg je 10 kg. Doma to na břiše jde, ale pokud chci něco udělat, tak je to zase lepší na zádech.
Když nosím na břiše, tak mne bolí záda, když na zádech, tak je to OK.

evlyn
21. čer 2011

JJ, mám to taky tak - na zádech nosím tak cca od 9.měsíce. První měsíc jsem nosila na břiše než si malej zvyknul (dřív v nosítku být nechtěl a řval, teď mu to nevadí), pak jsem přesunula na záda. Začal se otáčet dopředu, aby viděl kam jdeme, a taky váha překročila přes 10kg. Ještě ho občas na břicho dám, ale nevydržím to dlouho - začnu pak cítit záda a taky nevidím na cestu....

vesela_hruska
23. čer 2011

Ahojda. Mám Manducu a 5ti měsíční slečinku. Zatím trénujeme jen doma, Eli vydrží tak 20 minut pak se povztekává. Myslím že potřebuje více podnětů, že ji to doma prostě nebaví. Jenže: jsem prvomatka a mám trochu obavu ji vzít ven "nechráněnou" bezpečím kočáru. Nejsem si úplně přesně jistá jak obléct (není to tak dávno co mi zpocená z horka ofoukla a dostala rýmu a ATB). Nevím taky co na hlavičku - nejlépe asi klobouček s krempou? No a vlastně mám taky obavu jít ven, protože se bojím že se bude vztekat no a jelikož budu za exota už jenom protože nebudeme v kočáře...

andreaju
23. čer 2011

@vesela_hruska Ahoj, ja som malu v Manduce nosila takmer rok,denne aj 5 hodin-a tu aj spinkavala,kojila sa..a to aj v zime-kazducky den,neboj sa ju zobrat von-ved ju budes chranit svojim telom a to je viac ako kocik 😉 ..oblec ju tak ako do kocika a kontroluj zatylok - ak ma teply tak to je ok.ak bude spoteny das vrstvu dole...a ak si netrufas,zober sebou aj kocik...ved mas obe ruky volne,ked mas malu v Manduce a ked sa bude hnevat,das ju do kocika a Manducu zbalis do kocika 🙂 ..co sa tyka ludi okolo,skor sa usmiali ako ked som bola s kocikom a brali to ako pozitivum mat babatko pri sebe🙂...neboj, trenuj a bude to ok🙂..drzim palce

aknel2002
23. čer 2011

ahoj holky, mám dotaz na ochrannou kapsu http://www.mamaja.cz/noseni-deti/mam-ochranna-k... určitě to tady jste už probíraly, ale z nedostatku času nemám šanci vše dočíst. Budu moc ráda za reakce, jak jste spokojené a jestli to má smysl kupovat. Druhé miminko čekáme na přelomu září-října, zatím kapsu nebudu kupovat (až jak vyzkouším jestli se malé v manduce bude líbit - první mládě prosincové manducu milovalo pronosila jsem celé jaro a když to šlo využila jsem i v létě), ale ráda si přečtu reference. Díky moc 😉 .

andreaju
23. čer 2011

@aknel2002 ahoj,ja som ju nemala,mala ju susedka a bola spokojna,mne sa zdala draha a miesto kapsy som nosila vacsiu bundu-nosila som ju ako tehotna,alebo mikinu a myslim,ze to nebol az taky zly napad🙂

zuzanockamt
23. čer 2011

@aknel2002 ja ochrannu kapsu mam, ked bolo vonku menej chladno, nosila som väcsiu mikinu, ale ked boli mrazy, tak kapsu a bola som velmi spokojna ... mne sa krpec narodil v septembri a nosila som celu jesen, aj zimu ... kapsu naozaj chvalim

dana3262
23. čer 2011

potrebovala bych poradit. Myslela jsem si, jak je manduca bezvadna, ze se da dat i na zada, ale... Jsem ve 25.tt a v predu mi muj 16.m syn tlaci bricho dolu, aspon mi to tak pripada a myslim, ze to neni pro tehotenstvi dobre. Manducu pouzivam hodne na chvilkove prenosy a zde zacina muj problem. Doma si ho na ty zada nainstaluju, ale nekde mimo, treba venku nejsem absolutne schopna. Vy to umite? Kdyz ho dam dopredu a pak bych ho chtela pretocit, tak se mi obleceni uplne zkrouti, vylezou mi prsa z tricka a uz mi ani nejde narovnat, je to hrozne namahavy a stejne jsme v tom celi pokrouceni a nepohodlni. A to pomijim sponu, co me tlaci na brise, ale to jinak nejde, to chapu. Co delam spatne?!

ffiinnkkaa
23. čer 2011

Malému se na zádech pořád nelíbí..myslela jsem, že když bude starší tak mu to bude jedno a bude koukat kolem..ale asi jsem zkoušela málo..

zevina
24. čer 2011

@ffiinnkkaa trpělivost, dle mně se dítě na břiše cítí jistěji a ty, jako máma, máš taky lepší přehled o jeho potřebách 🙂 mně minimálně do roka vyhovovalo výhradní nošení na břiše i kvůli snažší manipulaci... a manžel tak nosil téměř do 18m 😉
já bych řekla, že přesun na záda souvisí i s osamostatňováním dítěte, kdy se začíná víc pohybovat, chodit, zkoumat svět dle svého atd, některému to vyhovuje dřív, jinému později, navíc se mi zdá pohodlněší sundávat ze zad až chodící dítě, kdy si jen přidřepnu, spustím popruhy a malá si z manducy sama odejde 😅

@dana3262 s břichem to je asi trochu obtížnější... já se toho přehození na záda trochu bála, zezačátku jsem vždy potřebovala asistenta 😅 nějak jsme to natrénovali doma před zrcadlem a zrovna nedávno jsem si uvědomila, jak jsem s tím kdysi bojovala a že je to vlastně brnkačka 😀
nepřetáčím zepředu, ale malou posadím na bok, jednou rukou přidržím mdc na jejích zádečkách, trochu se předkloním (bederák lehce povolený) a se současným přetočením mdc, malou podstrčím pod paží, hodím kšíry na ramena, porovnám tričko, dotáhnu bederák 😎 😅
jako popisuje se to strašně komplikovaně, lepší je video, později pohledám, anebo bude někdo rychlejší a dá ho sem 😉

@aknel2002 mám taky říjnové dítě a kdybych měla kapsu hned, jak jsme začali nosit, tzn od ježíška, který manducu přinesl, určitě bych využila 🙂 bohužel jsme kapsu pořizovali až na jaře, měli jsme ji asi jen 2x a párkrát jako návlek přes nohy v autosedačce 😒 mívala jsem ji s sebou jako pojistku, ale nebylo třeba a druhou zimu už bylo poměrně problematické tam všechny ty trčící nohy a boty nasoukat 😀 (vešla se, to zas jo ,ale určitě je nejpraktičtější pro miminko)

@vesela_hruska já se napopak setkávala vesměs s pozitivníma reakcema a spíš se lidi ptali jak se v tom nosí, jestli nebolí záda, jaký je rozdíl oproti klokance atd 😉 a manža když nosil, tak si liboval, že to je magnet na ženské, všechny se na něj usmívaly 😀 😀

ffiinnkkaa
24. čer 2011

@zevina Já vím, ale pokud chci něco dělat třeba vařit tak to vpředu vůbec nejde..
Taky jsem se divila, že když už ho vše zajímá tak se mu tam líbit bude..normálně se beze mě obejde v naprosté pohodě 🙂 🙂

evlyn
24. čer 2011

@dana3262 Já s tím původně taky hodně bojovala, pak jsem se inspirovala v jedné diskuzi podle videa. Teď používám tenhle způsob nasazení (je to ergo carrier, ale princip je stejný)

https://www.youtube.com/watch?v=6jUZMK0D2As

. Pak jsem ještě našla tohle

https://www.youtube.com/watch?v=p2fWU1KKv4w

Obojí chce trošku praxe, prvních deset pokusů jsem si říkala "že prej easy peasy (brnkačka)" . Teď už absolutní pohoda, malej se u toho ještě řehní - nahazuju ho dost švihem a děsně se mu to líbí. Spíš ještě někde musím najít sundávání, protože doma používám gauč, a venku mi to moc nejde - nemám z toho dobrý pocit, nemám ho moc pevně v rukou.

evlyn
24. čer 2011

@aknel2002 za sebe kapsu určitě jo, malého jsem začala nosit koncem února a to se vyloženě šikla, kromě toho to byl i supr návlečník na vajíčko na přechody do auta a zpět.

aknel2002
24. čer 2011

@zuzanockamt @evlyn @andreaju @zevina ahoj holky, moc děkuji za reakce, takže pokud se malé bude manduca líbit pořídíme 🙂

sauvinex
24. čer 2011

Ahoj. Máme Manducu - ze všech ergo nosítek je podle vlastní i nevlastní zkušenosti nejlepší - rozložení váhy dítěte aby to nikde netlačilo a nezatěžovalo záda nositele... Osobně bych tam ale nedala miminko pokud samo neumí sednout - i když je tam ta vložka, je to nepřirozený nátlak díky poloze na páteř a hlavička tomu ještě "pomáhá" svoji tíhou... Na to je šátek lepší - poloha v housence kolem prsou... 😉 😎

mooncaa
24. čer 2011

@sauvinex No nevím jak bych nosila 8.5 měsíční dceru v šátku v kolébce, bych musela mít dvojnásobnou hmotnost (nebo šířku), když ještě sama nesedí. Kolébka u nás šla asi jen 1. měsíc, pak už jen nasvislo. A rovnou bez vložky, bo ve vložce byla moc vysoko a neměla pak podepřenou hlavičku.