Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

ludmilabb
10. dub 2010

ja aj ked mam malu na chrbte tak je taka zvedava ze sa mi vyklana do stran, som si myslela ze uz bude spokojnejsia ze ma vyhlad ale ani to jej nestaci, len aby si nekrivila chrbtica aj tymto stylom ☹

emjee
10. dub 2010

mne sa krpec na chrbte zaklana dozadu 😝 kedze si vie vytiahnut ruky z manduci aj satky a vie sa zapriet nohami, len cakam, kedy mi odtial vypadne 😠 moc na chrbte teda nenosim, lebo sa neda 😅

ludmilabb
10. dub 2010

emjee mne sa zaklana aj ked je vpredu aj ked je vzadu...a proces zapinania tej hornej spony je uzasny lebo to ma hryzie do nosa kym sa ja trafim a to zacvakne 😝

olifcek
10. dub 2010

ludmila sa rehunam...predstavujem si tu situaciu 😀 😀

emjee
10. dub 2010

ludmila ja nosim na bruchu tak, ze mam hornu sponu zapnutu vopred, prevleciem cez hlavy (krpcovu aj moju) a potom zapinam pasy do kriza

ludmilabb
10. dub 2010

olifcek dik 😀
emjee zeby som to tak skusila, ani pasy si zatial na kriz nedavam asi kuknem na nete navod ak existuje

emjee
10. dub 2010

original navodu http://www.noseniedeti.sk/files/manduca_cz_sk.pdf je tam aj tento postup (akurat nema zapnutu tu vrchnu sponku)

olifcek
10. dub 2010

mne ten link nefunguje ☹

lamarika
10. dub 2010

http://www.mamajainfo.cz/pdf//manduca_cz_sk.pdf Tady je taky originál návod 😉

ludmilabb
10. dub 2010

emjee, lamarika dakujem 😉

emjee
10. dub 2010

sorry za zly link, uz je to opravene 🙂

zoeno.1
15. dub 2010

ahojte,mam na predaj manducu,farba lemongrass...ak by ste mali zaujem ozvite sa do IP 🙂

emjee
20. dub 2010

akurat mi v tom clanku chyba, ze v klokanke nenosit 😝

ludmilabb
24. dub 2010

baby mne si dcerka vytahuje jednu rucku nad popruhy a potom sa trosku vyklana aj vam to deticky niekedy robia?

emjee
24. dub 2010

niekedy? 😀 skoro furt 😀

ludmilabb
25. dub 2010

no ale ona je tam totalko potom vykryvena 😅

emjee
25. dub 2010

no mne sa M. kyve hore dole (a este si pritom rozprava bim - bam 😀)

zoeno.1
26. dub 2010

ahojte,maminky uz mi nemusite pisat IP,manduca je predana 🙂

ludmilabb
26. dub 2010

emjee prekrizujes popruhy? ja som to este neskusala ale nafigu sa mi dotahuju tie spodne

emjee
26. dub 2010

ludmilka ano, je mi to tak pohodlnejsie - nasadzujem tak, ze mam popruhy rozopnute, zapnutu mam len tu hornu pracku, prevleciem nam obom cez hlavy a potom zapinam do kriza tie popruhy - jedinu chybicku to ma - vytahali sa mi gumicky 😅

ludmilabb
27. dub 2010

ja uz pouzivam rozzipsovanu len sa mi teraz zda menej pevnejsia
nechapem ci mam take precitlivele dieta ale akonahle sa napravam trosku dlhsie a pritisnem si ju viac k sebe tak uz nervaci
no a v satke sa mi vie tak rozhompalat ze sa mi poposuva hocijako

ollako
27. dub 2010

ahojte baby, mohli by ste mi dat nejake infosky, cakam druhe dieta, a bojim sa ako budem vsetko zvladat. Petko bol dost mrncavy a chcel sa stale nosit, alebo som musela kocikova. No ked je dieta jedno a este byvame u rodicov celkom sa to da. No teraz sa prestahujem do noveho domceka a budu deti dve a muz bude prec mam, hroszu z toho ako buem zvladat domacnost, varenie atd. Je manduca vhodny nosit on narodenia dietatka a pripadne by som v nej mohla nosit aj starsie dieta? Alebo poradte mi nieco...no nechce sa mi moc investovat 100 euracov, ked neviem, ci by sa to malicke ado nosilo 😕 , da sa manduca pozicat? Satku velmi nechcem, kedze sa mi zda strasne pracne ju stale viazat 😒

lamarika
27. dub 2010

ollako, též čekám druhé dítko. První jsem nosila v manduce každý den shruba od tří měsíců myslím. Toto druhé budu nosit asi i dřív, protože v některých situacích mi to hodně pomůže. Též počítám i s variantou mimi v kočárku a starší v manduce na zádech 😉
Já ti manducu doporučuju, mám s ní jen dobré zkušenosti

lul
1. kvě 2010

ahojte, ma niekto na predaj manducu? Chlapcenska (neutral) farba. Vdaka 🙂

verusinek
6. kvě 2010

Holky měla bych dotázek, od kdy nosíte manducu rozepnutou, myslím ten zadní díl (to prodloužení zádíček)??? Já že to mám rozepnuté a prďola v tom je zapadnutý, ale zase když mi usne, tak mu to drží hlavičku.... 😅

mneme
6. kvě 2010

ja este mdc nerozzipsovavam, ale moja dcerka v nej uz nespava 😉

emjee
6. kvě 2010

ja mam manducu rozzispovanu uz dlho, mozno od zaciatku roka, nepamatam 😀 ale nechce mi spat ani v manduci ani v satke

verusinek
7. kvě 2010

holky díky, no zkusím jí zase zazipovat a uvidím.... no náš prcek v ní občas usne, ale taky to je spíš zvědavka a kouká

lamarika
7. kvě 2010

verusinek: Když byl malej tak starej jako tvůj, tak jsem ji měla zazipovanou, ale když mi usnul, tak jsem ji rozepla a pěkně mu to fixovalo tu hlavičku 😉