Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

olifcek
16. čer 2010

@emjee a bedrovy mam kde uvolnovat? len ci to robim spravne...

pett7
16. čer 2010

Ahoj, tak už mám svou manducu a jsem spokojena 🙂 jen se chci zeptat když rozepínám bederní pás a prázdnou manducu tak k tomu potřebuji 3 prsty a obě ruce jak píšou v návodu, ale když ji rozepínám se spícím prckem tak stačí jen jedna ruka, tu pojistku vůbec nemusím mačkat a hned se to rozepne dělá vám to taky?

lamarika
16. čer 2010

pett ještě se mi to nestalo 😕

pett7
16. čer 2010

mě už se to stalo 2x prázdnou manducu mám problém na zádech rozepnout a když jsem ji chtěla rozepnout i s malým tak to šlo jednou rukou..

luciferdik
16. čer 2010

@pett7 Jestli to není tím, že tu pojistku na zapínání bederního pásu nemáš úplně vycvaklou. Mně se to takhle párkrát stalo a od té doby si na to dávám pozor, zacvakla jsem to, ale na jedné straně zůstala taková milimetrová škvírka a tím pádem ta pojistka uprostřed nebyla úplně vycvaklá a pak to šlo právě rozpenout jenom tou jednou rukou.

pett7
16. čer 2010

asi to bude ono, teď jsem to zkoušela a rozepnout to nejde 🙂 musím si to hlídat

emjee
16. čer 2010

@olifcek ako je pracka na rozopinanie bedraku, tak tu nechas zapnutu ale nahmatas si ten popruh co ti v nej vedie a snaz sa ho trochu rozsirit

@pett7 pozor na to, nemalo by sa to dat rozopnut bez 2 ruk; pri vyndavani najprv dam von dieta az potom rozopinam bedrovy pas

pett7
16. čer 2010

@emjee normálně ho taky nejdřív vyndám, ale malý usnul tak jsem ho chtěla nechat dospat, a kdybych ho vyndala byl by vzhůru..byla jsem nad postelí takže by se nic nestalo, jen mě to zarazilo..

regi77
20. čer 2010

Čaute. Vie mi niekto poradiť ? Neviem sa rozhodnúť medzi mandukou a ergom.

verusinek
20. čer 2010

@regi77 jediné co můžu poradit, tak vyzkoušet, každému sedne něco jiného..... já zkoušela beco i ergo, aleprostě manduca mi sedla nejvíc 😉

sonije
21. čer 2010

Tak ještě další klad jsem našla na Manduce🙂. O víkendu ji vyzkoušela moje máma, která má 100 kg a 120 cm v pase. Berrní pás v pohodě a ještě by se do něj kousek vešlo, nošení taky v pohodě i přesto, že má prsa velikosti F. Takže maminky, které jsou prostorově výraznější se nemusí bát manducu koupit, opravdu pobere hodně 😀 . Zkoušela jsem staršího syna - 13 kg na záda a taky ok. Prostě paráda. Co nám přišla, nosím tak 4 hodiny denně, malej si ji úplně zamiloval🙂

emjee
21. čer 2010

mate niekto /videli ste kapsicku k manduci? oplati sa, alebo sa mam radsej poobzerat po nejakej ladvinke - potrebujem tam narvat "len" pitie a nejake keksiky pre maleho ked ideme na prechadzku a pripadne penazenku a mobil s klucami; na dlhsie trate bravam batoh takze nepotrebujem nejaku extra velku ladvinku

mneme
21. čer 2010

@emjee ja ju mam a mam ju rada. pouzivam ju ale castejsie cez plece ako malu kabelku, ten ladvinkovy system mi nevyhovuje. zmesti sa tam ozaj minimum, flasa nie. dam tam tak penazenku, doklady, vreckovku, kluce, mobil a par mini hovadin.

emjee
21. čer 2010

@mneme uf, to bezne nosim po vreckach 😀

ikke
21. čer 2010

@emjee ja sa akurat obzeram po niecom podobnom (sak vies... 😀 ) a napadlo ma hladat v outdoorshopoch, napr. treksport, exisport a pod. 😉

mneme
21. čer 2010

@emjee hm, si pisala, ze tam chces dat aj penazenku a mobil s klucmi. samotna miniaturna flaska s keksikmi by sa ti v pripade, ze tam nedas nic ine, mozno zmestila 😉

ikke
25. čer 2010

zaregistrovali ste sa niekto, kto mate limited edition (alebo je to aj u nelimitovanych?) na tej stranke, co je na stitku?
oplati sa to? co za "vyhody" a "specialne sluzby" su za tym?
nechce sa mi zas niekam registrovat a potom dostavat haldy spamu... 😝 😅

prsky
25. čer 2010

@ikke zaregistrovala a nic 😀 ziadna vyhoda ale ani spam 😉

pipussa
6. črc 2010

ahojte
kde sa da zohnat manduca za najlepsiu cenu ??
chcela by som novu...
na stranke nosime.sk je za 97 eur

exupery
6. črc 2010

@pipussa myslim,ze na stranke aladdin.sk ju ma okolo 2500SK alebo skus pozriet na mimibazare,aj tam dostat nove..

prsky
6. črc 2010

@pipussa skus zagooglovat, alebo kukni do bazarov (aj tu na konovi alebo v mimibazare na nosime.sk je tiez aj bazarik - ak budes mat stastie, narazis aj na zanovnu v dobrom stave). Za menej ako 90€ novu podla mna nezozenies ☹

mneme
6. črc 2010

@pipussa podla mna novu nejako vyrazne lacnejsiu nezozenies, toto su standardne ceny. ak je to na teba vela, skus sa popozerat po liliputi nosici, su tu na mk nan dobre referencie a jeho cena je o cosi sympatickejsia. inak ja mam mdc a tu investiciu som rozhodne neolutovala 😉

exupery
7. črc 2010

tak som tam cumla a sorko,ale aj tam to ma za 95,sekla som sa trosku,ale ved preco nekupit nejaku z bazaru,ja som zohnala za 50 a je ako nova,malo pouzivana,a je super...

emjee
7. črc 2010

treba sledovat tunajsi bazar, ja som tam uz xkrat videla manducu takmer novu za super cenu

pipussa
11. črc 2010

ake mate skusenosti ....??
mala som v rukach liliputi a zvazujem, ci manduca nieje je lepsia
zda sa mi prepracovanejsia.......
nieje tvrda ?????
lebo som o nej citala, ze je tvrdsia ako liliputi.....

sambucca
11. črc 2010

@pipussa je dobry procist celou diskuzi, dotazy se tu opakujou 😉

beru3nek
14. črc 2010

ahoj,
mám dotázek, používali jste někdo manducu na novorozence? A spokojenost? Nevím, jestli nejít spíš do vaku na úplně malý mimčo, u šátků se bojím těch úvazů 😉

prsky
16. črc 2010

@beru3nek ja som mala blby pocit z nosenia malinkeho babatka vertikalne, takze sme najprv pouzivali babyvak a hlavne mi pripadala v manduce strasne utopena (porodna ´hmotnost 3kg). pri dalsom planujem elasticku satku a asi dam aj vertikalny uvaz a potom prejdeme na manducu

raffaella
16. črc 2010

@beru3nek my sme ju pouzivali od 2 tyzdnov s pouzitim novorodeneckej vlozky to bolo super. Teraz uz bez nej, a je to rovnako dobre.

lucika
16. črc 2010

Ahoj holky,
ráda bych se vás zeptala, do jakého věku děti v manduce nosíte? Píšou, že je do 20 kg. Náš prcek má 20 měsíců a 13 kg. Zkoušela jsem ho jako mimčo nosit v šátku, to se mu nelíbilo. Tak jsme si nic podobného už nepořizovali. Ale dneska mi přišla krásná nová manduca poštou - vyhrála jsem jí v soutěži. Tak přemýšlím, jestli ji schovat pro další mimčo nebo ji ještě vyzkoušet na Honzíkovi. Ale zase ho nechci cpát někam kam už nepatří 😎 Tak se chci nejdřív poptat. Jsem v tom absolutně neznalá, tak se mi nesmějte 😀