Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

hofka1
18. lis 2011

Mám 70 kg, asi 173 cm. Nosím v Manduce roční desetikilové dítě. Bez problémů, na břiše mi zatím nevadí. Bývá oblečena do svýho, takže i s bundičkou se mi tam krásně vleze - i na moji bundu aplikuju nosítko bez problémů. Mezi Ergem a Manducou nevím, jakej je rozdíl, asi to chce vyzkoušet jak to sedne.

zuzanockamt
19. lis 2011

@cora11 na manduce sa daju prekrizit vzadu pruhy, co je pri noseni dietata vpredu velmi dobre ... ja nosim cca 12-kiloveho syna len vpredu, ma 14 mesiacov a cca 86 cm

azarijka
19. lis 2011

@cora11 ja som mala aj manducu aj ergo a pre mna vyhrava jednoznacne ergo, pohodlnejsie, lahsie sa zapina, nevysi z neho tolko popruhov ako z manduci, prijemnejsi material, bedrovy pas nieje taky tvrdy, vacsia kapucna lepsie ochrani pred vetrom.... bedrovy pas dokazem rozopnut jednou rukou co sa u manduci neda,tam vdaka bezpecnostnemu tlacitko potrbujem dve ruky, co bolo dost neprakticke ked som v jednej ruke potrebovala drzat malu a potom som si to nevedela odopnut + zapinanie bedroveho pasu je vzadu a pri ergu je na boku (tiez praktickejsie) ... ale treba asi vyskusat co ti viac sadne 😉

hofka1
19. lis 2011

Jo, to je fakt, Manduca má to zapínání bederáku na dvě ruce. Ale já ho vůbec nerozepínám, vždycky si jen povolím pásek přes utahovátko a to jednou rukou zvládnu.

ja.na81
19. lis 2011

tak ja vzhledem k tomu, ze nemam prime srovnani s ergem, tak mi zapinanim na dve ruce vubec v nicem zatim nikdy nevadilo. Kdyz byl maly jeste male mimi a musela jsem ho z manducy vyndat nekde, kde jsem ho nemohla hned polozit, nechalal jsem si manducu proste viset kolem pasu zapnutou... a pak tam zas prcka nandala treba... 🙂

kvietocek7
23. led 2012

hallo hallo je tu niekto kto ma skusenost Manduca Limited Edition, NEW ?? prave som ju objednala ale zatial som nemala moznost odskusat.Ste spokojne mamicky nosicky? 😕

oky
23. led 2012

Holky, chtela bych se zeptat: je normalni, ze kdyz dam miminko do novorozenecke vlozky Manducy (na mem brise) a lehce zvedne hlavicku, protoze chce bokem divat ven, tak narazi/smira oblicejem do toho ramenniho popruhu 😒 ... Moc se mi to nelibi ... Je to normalni nebo jeste miminko nedorostlo do pozadovanych rozmeru a jak poroste tak se to upravi (2,5 mesice, 6 kg, 60 cm) ... Nebo jsem to spatne zapla/nastavila? Nebo jsem jej tam spatne dala? Dekuji za kazdy postreh.

zevina
23. led 2012

@oky malé miminko vždycky bude v manduce tak trochu jako "zapadlý vlastenec" je to jediný způsob, jak správně podepřít hlavičku 😉 když mrkneš na předcházející stránku, dávala jsem tam nějaké fotky, sice jsou s o kapičku větším dítětem, bez novorozenecké vložky, ale v podstatě to vypadá stejně...
až bude později samo bezpečně držet hlavičku a mít potřebu většího rozhledu, zkrátíš zádový díl a popruhy už ve výhledu zavazet nebudou (pravděpodobně bude do nich zahryzlé a s gustem je oslintávat, jako skoro všechny děti 😅 )

oky
23. led 2012

@zevina dekuju moc 🙂 Uplne odpovida ta foto bez cepicky ... Tak aspon vim, ze nedelam nic spatne 😉

xmata
24. led 2012

ahoj chtěla jsem se zeptat, jestli mohu nosit šestitýdenního syna v manduce, když máme nařízené široké balení, mám rozdíl mezi dětmi 19 měsíců a docela by se mi to hodilo 🙂 zapomněla jsem se na ortopedii zeptat, tak jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. díky

monunik
24. led 2012

@xmata syn měl také široké balení a mudr mě to přímo doporučil jak tam mají ty nožičky krásně roztáhnuté. A já ho dávala do ní bez toho širokého balení a vždycky ty nožičky pěkně srovnala. A myslím, že to taky hodně pomohlo. Sice ze začátku plakal jak nechtěl ty nožičky roztáhnout, ale za chvilku si na to zvyknul a super. 🙂

xmata
24. led 2012

@monunik super, já si taky říkala, že by to mohlo být na ty kyčlíky dobré 🙂 malý právě už pěkně drží hlavičku, tak jsem si říkala, že vyzkoušíme novorozeneckou vložku. díky 🙂

terinda
25. led 2012

Ahoj, jak oblíkáte prcky do manducy v zimě?
A jak s ochrannou kapsou MaM? 😉
A jak jste oblečené vy: rozepnutá bunda? 😕

daisy14
26. led 2012

@terinda Ahoj, já zrovna dneska byla na chvíli s malou venku v manduce (dělají nám výtah, tak se mi nechce tahat s kočárem). Měla na sobě bodýčko s dl.rukávem, teplé punčošky, svetr, kombinéza, na nohách kožíškové capáčky, samozřejmě čepici, rukavice. Na manducu nemám přímo ochrannou kasu MaM, ale mám takovou fleecovou kapsu s kapuckou přes manducu. Sice malé trčí nohy ven, ale v kombinéze nezmrzne.
Dávám si ji na svetr, na sebe hodím bundu, kterou mám rozepnutou, pro sebe jsem si pořídila takový nákrčník, upletený rolák vepředu s takovým pásem, ať mi nefučí na krk🙂
Stačilo, byly jsme zahřáté obě🙂

terinda
26. led 2012

@daisy14 díky za inspiraci 🙂

anelisa
29. led 2012

Ahojte 🙂 mala mi zacala ocucavat popruhy, tak sa zamyslam, ze by som kupila chranice, ibaze sa mi zda dost dat za kusok latky cca 10 eur. Ako ste to riesili vy? Mate tie originaly alebo sa to da vyriesit aj alternativne - napr. usit nieco take? Ci su tie origos nieco speci? 😕

daisy14
29. led 2012

@anelisa Tohle mi taky malá dělala, zachránil to dudlík a pak jsem jí to omotala malým šátkem, ať nežužlá přímo tu manducu🙂 Originál popruhy mi taky přijdou drahé, uvažovala jsem o nich, ale vystačily jsme si a teď už je nežužle, trochu povyrostla🙂

ja.na81
29. led 2012

@anelisa ja to teda vubec neresila 😉

terinda
29. led 2012

Holky, co dáváte malým na nohy - na ťapky?
Moje dnes měla punčochy, ponožky a dvoje capáčky (teplé a teplejší), ale stejně měla po vyndání studené nožky 😒
Máte nějaký tip? 😉
Jinak byla teploučká všude, jen ty nožky.
Měla jsem ji v ochranné kapse.

elienka
29. led 2012

@anelisa ja som dostala tie design socks k manduce za 1e, tak tie som navliekla na tie popruhy a tiež veľa vyriešil dudlík

ada22
30. led 2012

Taky už začla ožužlávat (-: Návleky jsou elegantní , ale stojí docela dost. 😝 Asi ji tam lupnu bryndák ten ji taky chutná 😀

hofka1
30. led 2012

@elienka já jsem koupila tyhle flísový capáčky http://www.capacky-puncochacky.cz/cz-kategorie_... ale malá se jeví spíš horkokrevně, takže se studenýma nohama problém nemívá.

Od čtvrtka jsou v Lidlu návlečky http://lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-3714AB17-70841A... asi spíš pro větší děti, ale do foroty cena dobrá🙂

hofka1
30. led 2012

@ada22 elegantnost nějak neřeším, omotávala jsem popruhy i dítě plínou🙂

anelisa
31. led 2012

@daisy14 @ja.na81 @elienka diky baby 🙂 dobry napad s omotanim, spravim to tak 😎

zuzul30
4. únor 2012

ahojte mamičky, chcem sa opýtať či nemá niektorá z vás záujem o kúpu manduci, my ju už nepoužívame, bola používaná asi tak tri mesiace, je vo velmi dobrom stave, skoro ako nová. Ak máte niektorá záujem bližšie info v IP.

evitaa777
17. únor 2012

Ahojte maminky,chcem sa opytat,maly bude mat dva roky,myslite,ze ho narvem do manducy aj v kombineze?a budem mat problem si dat manducu na chrbat na bundu nie pod bundu?dakujem

cervena_vila
20. únor 2012

@evitaa777 kámoška teď pořizovala Pandu - manduca už je mrňavá

fiallinka
20. únor 2012

@evitaa777 v létě jsem v ní nosila bez problémů tříleťáka, jde to, akorát už to je spíš jen na občasné nošení - pokud bys chtěla nosit dlouho a víc, tak si pořiď něco většího, ale i s manducou to jde.

katuska_za
21. únor 2012

Ahojte chcem sa spytat aky je rozdiel v manduce model 2010 a model 2011 .. velmi sa mi paci ta sweet soda, ale zas pri 2011 citam ze par veci vraj vylepsili tak neviem ktoru si kupit.... poradte

rozarka65
21. únor 2012

@evitaa777 Pro starší je super nosítko
http://www.fler.cz/zbozi/skaldino-93-2450596 nemám zkušenost,ale kamarádka si ho chválí...
Jinak já jsem nosila v nosítkách ergo a boba....a v pohodě...🙂
Ale koukám,že jsi těhotná...já nosila tak do půlky a pak mi to zakázali...tak jsem oprášila kočár,když jsme vyrazili někam dál...a pak jsem pořídila skejtík....když se Eli narodila,tak Anince byly 2roky a 10měs....byla nosící typ,ale když se mimi narodilo,tak došlo ke změně a Aninka najednou pochopila,že je velká, že kočárek je pro mimi a že teda bude "chodit"....🙂 Ale ty máš mladší dítko...🙂