Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

emjee
12. led 2011

no tak ja som nizka, takze mne to na pas nevyhovuje 😝 ale zase na chrbte nosim co najvyssie, aby krpec videl cez plece

satyyy
13. led 2011

ahoj, chtela bych poprosit o radu ...
mam doma pětitydenniho obrika, boli me zada kdyz ho nosim, tak jsem poridila manducu ... novorozenecka vlozka je mu zda se mi mala, tak jsem ho tam dnseka šoupla naostro
muzete mi takhle podle fotky rict, jeslti je tam dobre?? abych ho nijak netrapila... diky moc

emjee
13. led 2011

@satyyy podla mna dobre

desmodka
13. led 2011

@satyyy ja by som mu ruciky dala hore a nozicky asi viac do M, a neplace??? moj ked sa mu nelubilo tak vrieskal 🙂 (na fotke ma 2 mesiace)

satyyy
13. led 2011

@desmodka - diiky za radu s nohama, to zkusim, prislo mi, ze mu je tam nejak morduju 😅

daducha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
estterka
19. led 2011

ahojte.no uz mame doma manducu,ale nejak je v nej mala nekludna,v satke je velmi spokojna,aj mi v nej zaspi,ukludni sa v nej,ale ked ju dam do manduci,je nejaka nervozna. myslite,ze si zvykne?alebo robim nieco zle? 😔

mneme
20. led 2011

@estterka aj u nas to tak spociatku bolo. pouzivas tu novorodenecku vlozku? u nas to prave s nou nefungovalo. jednoducho som urobilla to, ze som manducu na cas odlozila a pouzivala satku, kym dcera nedorastla 😎

estterka
20. led 2011

@mneme nasa ma uz takmer 9 kil,takze to ma ani nenapadlo,tu novorodenecku vlozku pouzivat. 😀 ona potrebuje vsetko pozerat dookola,tak som jej ju zatial nezvacsila typ zipsom,konci jej pod krkom,lebo ked som to zvacsila,tak vobec v tom nechcela byt. len ma to mrzi,lebo v satke hned ako ju tam dam,je spokojna a v manduce nervaci,aj ked je kludna,vidim to na nej,ze je v tom nie je tak pohodlne ako v satke ☹

mneme
20. led 2011

@estterka aha, no, moja dcera mala 9 kg az v roku 😅 no popravde, mne sa v mdc tiez nenosi az tak pohodlne ako v satke, podla mna je satka aj pre dieta poddajnejsia. vsak pripadne hod foto. alebo zvaz - pri 9 kg uz podla mna pre teba celkom ulava - nosenie na chrbate 😉

estterka
20. led 2011

@mneme mne to vobec nevadi,na chrbat alebo ze je tazka.to jej sa tam nepaci ☹ ale odfotim a pridam foto a zhodnotite,co robim zle 😉

mneme
20. led 2011

@estterka chapem, myslela som to tak, ze mozno jej sa bude viacej pacit na chrbate, ked sa ti podari nahodit si mdc dostatocne vysoko, aby mala vyhlad. no ale momentalne spekulujem, fakt neviem. ale uz som sa tu na mk stretla s viacerymi babami, ktore to mali podobne ako ja - dieta najprv odmietlo manducu, prijalo ju az neskor. no ale pri h. vahe uz rozhodne problem v rozmeroch nebude

akim
25. led 2011

ahojte. chcela by som sa poradit... dnes som mala dcerku prvy krat dlhsie v manduce a zdalo sa mi, ze mame bruska dost natesno, pritlacene k sebe. ma to tak byt? skusala som povolit aj ten pas okolo bedier, ale nejak to nepomohlo. ale mala bola spokojna, ani nepipla... 🙂 a tu novorodenecku vlozku tam mate len tak zahnutu? Nemozu ju tlacit tie cvoky? dakujem...

emjee
26. led 2011

@akim ano, mate byt "nadoraz" 😉 ked sa ty predklonis, mala sa ti nesmie odlepit od brucha - vtedy je to spravne

evlyn
26. led 2011

ahoj vespolek. Můžu taky dotaz? Zkouším podruhé Manducu - poprvé kolem tří měsíců neměla vůbec úspěch, teď je malému sedm měsíců, sám nesedí, ale hlavičku už drží úplně v pohodě a je děsně zvědavej. Můžu mu nechat ručičky nad ramenními popruhy? Tak že mu bude zádová opěrka sahat po lopatky? Když mu je schovám, tak se začne po pár minutách ode mě těma ručičkama odtlačovat a nakonec řvát - prostě chce mít rozhled a možnost se pootočit...

andelka
26. led 2011

@evlyn já tak Danyho nosím, že má vršek mdc tak kolem lopatek, ručičky má různě, ale většinou mi usne, tak mu sklouznou podél těla. 😅

evlyn
26. led 2011

@andelka A nosíš na zádech nebo na břiše? On Kubík váží už skoro deset kilo, takže na břiše je to docela záhul a za chvíli mě začnou pobolívat záda - přitom si myslím, že dotažené mám všechno dobře....

andelka
26. led 2011

@evlyn Dany má kousek přes 9kg a nosím na břiše. Dokonce mám pocit, že čím je větší tím je to lepší. Ale záda mě taky bolí, i když mám pás opravdu na bedrech. Holt je to váha, no.

veselazu
31. led 2011

holky omlouvám se, že sem tak vstupuju, kdybyste věděli o někom, kdo prodává Manducu, nebo se sami chystali ji prodat, tak jsem zde! Nechci kupovat novou, ale v dobrém stavu do 2000,-. Děkuju za nabídky do IP. pěkný den 🙂

kaja79
3. únor 2011

Ahojte baby. Tak mi uspesne pouzivame manducu cca 3 mesiace, doteraz len vpredu a vonku na prechadzky. Ale teraz ako nam idu zubky tak aj dnu. To si maleho davam na chrbat. A chcem sa opytat, ak nosite babo na chrbte, je tiez na doraz dotiahnute - teda brusko prilepene na chrbte? A este jedna otazka. Chcem si maleho dat tak vysoko aby videl ponad moje plece, bedrovy pas si dam na pas - celkom pod rebra a aj tak je nizko, nic nevidi.Takze to bude este asi on malicky na pozeranie ponad plece, alebo ja mam mdc este stale nizko?Radko bude mat teraz len 7 mesiacov......no teraz ako sa tak zamyslam fakt bude este malicky.... 🙂

emjee
3. únor 2011

@kaja79 este je malicky, mne moj takmer 2r syn ledva vidi cez plecia a toho davam riadne vysoko a ja som nizka; a ano, aj na chrbte ho mas mat "prilepeneho" 😉

kaja79
3. únor 2011

@emjee dakujem...tak zajtra sa "lepime" 🙂

olifcek
3. únor 2011

no ja na chrbat dat nemozem, lebo tam nemam prssia 😀 😀 Oliv automaticky, ako ju dma do manduci, pyta prso, aby mohla kratko na to spolu s nim zaspinkat... 🙂

olifcek
3. únor 2011

@estterka ako malicka? uz sa jej lubi?

estterka
3. únor 2011

@olifcek ahoj 🙂 ale ano,uz v nej aj zaspinka a nejeduje sa,len ked ju tam davam velmi unavenu-to som zistila,ze vtedy to nie je dobre riesenie.ja som urobila tu chybu,ze som to rozzipsovala a mala to az do polky licka a nic nevidela a ked to ma zmensene,tak vsetko vidi a potom sa prituli a spinka.ale kojenie mi v tom nejde,ja neviem,co povolit,som z toho blba.. 😖

olifcek
3. únor 2011

@estterka musis dat nizsie bedrovy pas a aj bocne popruhy uvolnit... bocne dola, v podpazusi, co mas

estterka
3. únor 2011

@olifcek ja to nikdy nenastavim spravne..musim skusat dalej

akika722
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
estterka
11. únor 2011

ahojte,no ja sa neviem vysomarit,ako kojit v manduce.teda uvolnim bedrovy pas a potom ma uvolnit co na ramenach? ten dolny popruh?lebo ten ked ju mam na sebe ja ani neviem uvolnit..a vzdy je mala priliz vysoko.

emjee
11. únor 2011

@estterka no musis povolit aj tie ramenne popruhy, aby sa ti babo mohlo zosuchnut nizsie