Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

zanet2009
14. črc 2011

Ahojky, včera mi přišla manduca a moc se mi líbí a malé v ní taky.zatím jsme ji vyzkoušely pouze doma, ale chtěla bych se zeptat: malá má 6,8 kg a 4,5 měsíce-mám ještě používat novorozeneckou vložku?

zuna77
14. črc 2011

@evlyn ahoj, dakujem,myslim, bederak som mala dost napevno, asi bude problem v niecom inom.Uz som objednala novu, tak pozriem poriadne aj ten navod.Nosila som maleho len na bruchu, ja som ale dost mala a stihlejsia, tak som myslela,ze to moze byt tym, ale asi to bude skor tym nasadenim.Dik za nazor.

zuna77
14. črc 2011

@gabika7706 Ahoj Gabika, dakujem, skusim si prestudovat navod, asi to bude naozaj tym nasadenim.

wvwvw
20. črc 2011

Ahojte maminy potrebujem radu.maly bude mat tri mesiace ale na nov.vlozku sme uz velky.Ja ho nosim v pohode,nozky roztiahne.Vydrzi mi tam prespat aj cez 2 hodinky. Kocar mi teraz uplne odmieta,tak aspon takto chodime von.
Chcem sa spytat.maleho chcel nosit aj tatino,ale nanho neroztiahne tak nozky.Myslite ze je daky sposob aby ho aj on mohol nosit uz takehoto malinkeho?alebo musi este trosku vyrast.
A este jedna otazka.kedze som tu v meste za atrakciu,nikto tu nic podobne nema,vsetci len pekne kocikuju:(kazdy sa ma pyta,ci sa mu v tom chrbtica nekrivi.Potvrdte mi prosim ze nie.nosime sa tak 3 hodky denne ked je takto pekne vonku.
Vdaka

lamarika
20. črc 2011

@wvwvw tak ať ho nosí na boku, to by ty nožičky roztáhl 😉 Neboj, nijak mu neubližuješ. Nošení je přirozená věc a manduca je na tohle perfektní 😉

s1m.one
22. črc 2011

predam hnedu manducu, pouzitu 1x, 80e uz s postou 🙂

kiya
22. črc 2011

ahojte manducky 🙂 poradte, ako ju oprat? v pracke na jemnom programe, alebo v ruke? a ak v pracke, mozem ju pridat k niecomu, ci pusta? mame cervenu.. bojim sa, ze sa mi ta cervena vpije do tej bezovej zvnutra.... vdaka za rady

reruna
22. črc 2011

@kiya já mám petrolejovou, prala jsem ji v pračce na 40 s ostatním prádlem barveným, nepouští nic, ale ta červená nevím....snad na těch 30 - 40 by to nemělo pustit

modrofuzik11
22. črc 2011

ahojte, kubko sa narodil pred 2 tyzdnami. chcem mu kupit nejaky vak. preco manducu? bude v nej mat dobre upevnenu aj hlavicku? kde ju kupit za dobru cenu? dakujem

emjee
22. črc 2011

@modrofuzik11 vak je vhodny len na mensie deti a len v polohe koliska (co nie kazde dietatko moze dobre znasat), da sa nosit len na jednom pleci (t.j. velka zataz)
manduca sa nosi na oboch pleciach (vynimka ked si ju uviazes na bok) na bruchu aj na chrbte, vo vertikalnej polohe (vhodne pre deti s refluxom, masiruje sa brusko, spravne postavenie noziciek) - ano manduca pridrzi aj hlavicku
cena novych sa pohybuje od 95 eur vyssie (podla farby), nosene najdes aj tu na koniku, pripadne vydrazit na ebayi

gabika7706
23. črc 2011

@kiya ja mam petrolejovu, periem v pracke na 40, ta modra mi do bezovej nesla, ale ci to neurobi cervena...(nemam v mojom okoli nikoho s cervenou, vacsinou bezove, olivove, petrolejove) skus najprv namocit do takej teplejsej vody, ci nepusti...ale myslim, ze keby pustala, mala by si tu cervenu uz aj na obleceni ...

lelacrima
28. črc 2011

@s1m.one ahojko, uz si ju predala? kupim🙂

s1m.one
28. črc 2011

@lelacrima ahoj nepredala, jasne predam 🙂

ferinka
28. črc 2011

Holky trochu bojuju,malá má 2 měsíce a když já dám do té novorozeneské,tak jí kouká ven hlavička a zalamuje jí,jak jí ještě neudrží,ale zase do klasického nošení tak neroztáhne nožičky??? ☹

jasekd
28. črc 2011

@ferinka Mam podobnej problem, ale nase holcicka je o neco starsi. Vazi cca 5,7 a meri cca 61 cm. Doted to bylo OK. Taky mi na noseni s nozickama ven pripada mala. Jak je velka tvoje Anicka? Mas povoleny ten zip, aby byla Manduca vyssi? Muj manzel na to zapomina a to pak vubec trci dite hrozne ven.

ferinka
28. črc 2011

@jasekd No na 6neď měla 56 cm je to dlouhán,teď určo 58-60 má,zip ani nevím 😅 😀

jasekd
28. črc 2011

@ferinka Na Manduce je zip, kterym se da zmensit. Na vetsi dite, co drzi hlavu, zadrcnout, aby lip videlo, no a na novorozence a drobka mam ten zip rozepnuty, zvysi to manducu treba o 4 cm, tak ma hlavicka lepsi oporu.

ferinka
28. črc 2011

@jasekd ahaaaaaaaaaaaa,díky,toho jsem si nevšimla,mám jí po někom,tak nemám návod 😀

jasekd
28. črc 2011

@ferinka No tak vidis. Jinak na Youtube jsou navody, jak dite do Manducy davat, na bricho, na bok, zada... Akorat teda davaji tam novorozence do te zmensene vlozky,a pak mu daji nohy ven, to se mi nezda. Ja davam Vendy zatim nozky dovnitr, ale uz to zacina byt problem.

adetka
30. črc 2011

ahojte mamicky... po pozitivnych skusenostiach s patapumom pri starsej dcerke {od 4 mesiacov }... planujem kupit manducu... a moje druhe dietatko v nej nosit od narodenia... chcem sa opytat, ci ste niektora z vas skusali tuto ochrannu kapsu... rodim zaciatkom decembra, takze musim vymysliet nieco na zimne nosenie... http://nosime.sk/kategoria458-mam-ochranna-kapsa

martuska75
30. črc 2011

@adetka Neviem ,ktorú z toho si myslela ale ja mám tú celoročnú a tá by ti bola určite na celú zimu málo. Je skôr na skorú jar/ neskoršiu jeseň + som si malu zapínala do manželovej bundy. 😀 Ale inak je to celkom fajn.

adetka
30. črc 2011

@martuska75 chcela by som si kupit tu deluxe... s dvomi vrstvami fleesu... samozrejme v zime na to este nejaku tensiu bundu... najma proti vetru... nemam tak siroku zimnu bundu... a manzel je stihlejsi ako ja 😅

emjee
30. črc 2011

@adetka ja mam zimnu verziu a bola fajn, akurat treba ratat s tym, ze aj ty sa potrebujes zababusit a cez rozopnutu bundu / kabat ti moze nafukat, ja som si nakoniec zadovazila aj nosicsku bundu angel wings a nelutujem, ale aj s mam kapsou sa da dobre odnosit 😉 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

ciernavila
1. srp 2011

ahojte, neviete kolko moze trvat kym k nam dorazi limitovana verzia Hippie love?

ciernavila
5. srp 2011

@emjee
@martuska75
@jasekd
@s1m.one
@gabika7706
@emjee
@reruna
@lamarika
Baby, prosim poradite mi, na skusku mam manducu na 1 tyzden doma. Maly bude mat o chvilu 4 mesiace. Myslim ze tam bol ulozeny spravne ale ta spojovacia snurka co sa zacvakava vzadu pod krkom /pod sijou/, ja ju nemam tak vysoko ale velmi nizko, az v polovici chrbta a nedociahnem na nu aby som si ju sama zapla. Vsade na videach je vysoko. Myslite ze by pomohlo keby som skratila vpredu tie popruhy? Prikladam dake foto, ale skoda, mala som to odfotit aj zozadu.

gabika7706
5. srp 2011

@ciernavila zo zaciatku som mala aj ja problem na nu dosiahnut, zapinal mi to niekto iny, ale casom nejako ... bud sa mi tie popruhy same tak popotahovali, ze to slo, alebo som uz mala cvik...asi neporadim 😖 , lebo ja som s tym nic nerobila, vzdy som sa nejako natahovala az som to raz chytila a potom to uz slo. Mozes si najprv tie popruhy uplne uvolnit, aby si mala ruky co najviac volne a ked si to vzadu zapnes, maleho opat pritiahnes k sebe (pritiahnes popruhy)

martuska75
5. srp 2011

@ciernavila podľa mňa máš tú sponu nižšie lebo máš manduku vpredu rozopnutú na vyššie. Ešte by to mohlo byťže je malý vysoko (vyššie zapnutý bedrový pás) ale zdá sa že ho máš akorát - skús test s pusinkou na hlavičku 🙂 Ja ju nosím asi viac cez bedrá, ale to si podľa mňa môžeš dať ako ti vyhovuje. Ak by si pritiahla pásy ktoré ti idú cez ruky tak ti pôjde ešte nižšie nie? A nemala by si ho už veľmi natesno? Ved poskúšaj. Možno by šlo to mať najprv vpredu zapnuté potom si zapnúť hore sponu a rozopnúť vpredu. Ale nemá s tým veľkú skúsenosť Ninka bola asi o dosť menšia taže som to skoro ani rozopnuté nemala.

reruna
5. srp 2011

@ciernavila mě to taky nešlo, tak jsem nosila ty pásy na zádech překřížené, je to i pohodlnější. Ale te´d jsem to nějak zkusila potáhnout nahoru a trochu se to dalo, tak na to už došáhnu, asi tím, že už mám pásy povolené, protože malej už vyrostl...

majloo
5. srp 2011

@ciernavila ja som si to posunula vyssie, nemam to medzi lopatkami, ale hned pod krkom, aby som dociahla.

mooncaa
5. srp 2011

Ta spona jde posouvat nahoru/dolů. Když nosím na břiše, tak jí mám co nejvýš a tak akorát na ní dosáhnu. Když nosím na zádech, tak posouvám zase dolů, bo mne škrtí. Chce to prozkoumat na sundané manduce.