Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

emjee
5. srp 2011

@ciernavila ta spona sa da posuvat
ja som nosila prekrizene popruhy, lebo narovno mi to padalo z pliec, sponu som mala zapnutu navolno a co najnizsie a manducu som zakladala so zapnutou sponou - len som si to prevliekla cez hlavu 😉

michaela.g
5. srp 2011

Ahojte, mala ma 3 mesiace, je nejak dane kolko by mohla byt v Manduce? Ona mi tam kludne aj zaspinka a ked sa da tak ju potom dam do kocika alebo do postielky...

Ideme na dlhsie na vylet ci mam brat aj kocik?? 😉 .

ciernavila
5. srp 2011

Dakujem vam velmi za radu, preskumam to.

mooncaa
5. srp 2011

@michaela.g Já bych kočárek brala podle toho, zda vyhovuje terén a nebude Vás kočárek obtěžovat. Já už mám dítko starší, ale když není terén, tak máme dítko v manduce třeba celý den.

mis_ka
5. srp 2011

tak uz aj my mame manducu 🙂 malemu sa v nej strasne paci, bud sa smeje na vsetkych okoloiducich alebo spi 🙂 stale striedame s kocikom a pritom aj planujem zostat, pretoze v kociku sa mu paci tiez a na nakupy sa ide tazko s manducou... zato do kocika hodim cely nakup. jedine co som este nevyriesila, kam si dat veci, ked mam maleho v manduce. teraz som brala tasku na plece a bolo to dost nepohodlne, mozno by som mala prehodnotit, co vlastne musim vlacit so sebou... ako to riesite vy? kde si davate doklady, kluce, telefon, penazenku, nahradnu plienku atd. ked idete von s manducou na dlhsie?

velvety
8. srp 2011

Ahojte kocky, chcem sa len spytat, ze ako to robite, ze vam dietka spi, ci v satke alebo manduce. mame oboje, chlapca je v tom celkom rad, len sa musim hybat, nemozem si sadnut, to sa mu nepaci, ale ani raz mi ani v satke ani v manduce nezaspal. Vzdy tak do hodky sa pyta von, a akonahle vo vezmem von ztadial, tak zalomi. celkom by som prijala, aby mi tam niekedy aj pospal.

ciernavila
8. srp 2011

Jeej juchuu maly mi uz zaspal v manduce, mam ju pozicanu na tyzden ale asi si ju necham. Vadi mu ale ked je rozopnuty zips ze ma schovanu hlavicku. Do novorodenecckej vlozky uz nevojde, nosim ho normalne. Este sa mi zda ale v takom stadiu kedy trosku musi dorast do toho, ako paci sa mu v nej ale musi mu hlava trcat aspon trocha vonku. Nevadi ked ma len 4 mesiace a nema uplne fixovanu hlavicku? On ju drzi pekne ale tak na 98%, tak som mu hlavu vystrcila len tak ze ma manducu do polovice uska. Moze to tak byt? Alebo musi mat hlavicku celu dnu pokial nema 6 mesiacov?

lucikan
8. srp 2011

@velvety toto sa u nas menilo, ked bol mensi, si vo veku tvojho a menej - zaspal sam od seba, polozil si zrazu hlavicku na hrud a spal. Momentalne ho sme na tom tak, ze mu normalne dam v tej manduce prso a uspi sa na prse 🙂 Ked sme vonku a ja akoze som "busy" a pozabudnem sa ze dieta by chcelo prso a on je moc moc unaveny, tak po nejakom case odkvecne a zaspi aj sam. Ale ono to u nas trva (aj v minulosti trvalo), neviem ako dlho ho tam mas, ale u nas v minulosti, zalomil niekedy aj po hodine nosenia sa (ja zatial varim, umyvam riady a venujem sa pradlu - to su moje manducie aktivity). Len to prso nam to teraz dobre urychluje.
Este k tomu hybaniu sa - aj nas to ma tendenciu vyzadovat, ale ked nieco robim na stojaka, tak zial ma smolu, musi vydrzat. NO a ked mi tam zaspi, dam si volno, uvarim si caro a idem na konika, alebo si citam knihu, vtedy akoze nevadi ze sedim. Inak by to nezniesol, keby bol hore, ze sedim.

lucikan
8. srp 2011

@mis_ka ja bud idem tak na kratko, ze mi treba len kluce a mobil a to mam vo vrecku, alebo ked idem na moc dlho, berieme aj kocik a to je odkladisko oveci. ALE, dnes sme boli s muzom v sportovom obchode a tam som videla take to, co sa vola "ladvinka", taka tasticka, co je na opasku a zapne sa okolo pasa. Ked sme boli decka, tak to ficalo. Maju vseliake, aj riadne velke a akurat som poznamenala, ze tam by aj par plienkok voslo, aj nahradne bodycko, aj flasa vody dokonca. A stale boli pekne a aj by sa to podla mna pohodlne nosilo, dala by si si to cez ten manduci pas. To by mohla byt jedna alternativa.

abnka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
velvety
9. srp 2011

@lucikan ja ho tam nosim pokial sa nezacne mrvit a mrnkat, vtedy akoby som sa ja zlakla, a nechcem, aby sa mu tam nepacilo, tak ho hned vytiahnem. Mavam ho tam tak polhodku niekedy kusok dlhsie, ale on je fest zvedavy, mam pocit, ze si tu hlavku nie a nie polozit, aby nieco neprepasol. Ale chcela by som, aby si tam aj pospinkal, lebo ked pojdeme niekam na vylet bez kocika, tak mi tam tak dlho nevydrzi a na rukach ho po horach asi nebudeme. No budem sa snazit mu predlzovat ten cas v manduce or satke a uvidime. Ja si presne myslim, ze prsko ho ukludni a aj uspi, len zial, ja uz nekojim, a to je jeden z dovodov, preco ho nosim v satke, lebo mi chyba ten pocit blizkosti ako pri kojeni...

martuska75
9. srp 2011

@ciernavila my sme to tiež tak mali. Male neskr už stačilo ked mala trochu podopretý krk.

lucikan
9. srp 2011

@velvety ano, skus trosku dlhsie ho tam mat (ak ti to vyhovuje samozrejme) a budes mozno prijemne prekvapena, ze zalomi 🙂

emjee
9. srp 2011

@ciernavila podla mna je to ok, nemusi mat celu hlavu zakrytu, ide len o to, aby mu hlava dozadu nekvacala 😉

@mis_ka na prechadzky som bravala len kluce a mobil, to sa zmestilo do vrecka, na vylety do mesta som bravala bud tasku cez plece alebo batoh (ked som nosila vpredu nebol to problem, jeden cas som dokonca nosila dieta na chrbte a batoh vpredu - ale len rychle presuny 😀)
vygoogli si onbag - to je navod ako si usit prakticku tasku, ktora sa da pohodlne nosit cez satku alebo nositko
alebo dalsia alternativa je ladvinka, na nosenideti je k tomu urcite diskusia a myslim, aj s tipmi, ktoru a kde kupit
alebo dostat aj kapsicku k manduci - ale nemam odskusanu, myslim, ze je dost malicka

mis_ka
9. srp 2011

@emjee dakujem, idem googlit ten onbag

ciernavila
10. srp 2011

Huraaa, tak uz som si teda ponechala natrvalo Manducu New style - sand 🙂) Teraz uz len maleho postupne navykat v nej byt dlhsi a dlhsi cas. Zajtra objednam aj tie slintacky na to, lebo uz teraz vidim ze ako to ocumlava by to bolo hned cele mokre 😀

kkatty
16. srp 2011

Ahojte... nepredáva náhodou niekto manducu? Ozvite sa do IP, prosím...

jabadaba
16. srp 2011

cafte, hlasim sa ako majitelka a mame dve dobre cerstve skusenosti. No ale mam mozno malu vyhradu voci manduce a to kvoli tomu, ze ked mi malinky otaca hlavku do boko tak mu ide rameno manducy rovno popred ustocka a on to zvatle, v podstane ani nema na vyber. 😖 A ked zaspi a ma hlavku opat na jednom z bokov tak si ju opiera o tie hlupe plastove uchyty na ramene. Cize, ked nechem aby sa mu uchyt vtlacal do hlavky ci licka tak mu musim podchvilou podlozit prsty medzi tu blastovu blbostku a tvaricku. Trosku je to nedomyslene.

jabadaba
16. srp 2011

sorry, za preklepy, akosi mi neumoznilo to upravit.

jabadaba
16. srp 2011

baby, a ako cestujete MHDckou? Je v pohode mat dieta v manduce aj tam? Da sa s tym dobre sediet?

nice202
16. srp 2011

@jabadaba ja som stala ked som sla mhd... je to ok.

jabadaba
16. srp 2011

@nice202 dakujem. Ale je to bezpecne stat s dietatkom v manduce? Co ak autobus blbo zabrzdi? No nejako mam z toho obavy, zatial sme manducu vyuzili pocas vyletov, malicky nam pekne pospal, alebo sa rozhliadal. Asi si to budem musiet vyskusat. v podstate som si ju kupovala prave kvoli cestovaniu busom, skolku ma starsi v inej mestskej casti a ratala som s bezproblemovymi presunmi, no ale ako sa nam to blizi mam strach.

smejko
16. srp 2011

baby, zvazujem kupit manducu, kde ich maju najlacnejsie? citala som o nejakom novom modeli, je tam vyrazny rozdiel medzi starym a novym modelom ? dik

apollo11
16. srp 2011

@jabadaba Ahoj, já bych řekla, že je to právě bezpečnější než s kočárem v případě prudkého zabrzdění. Pokud dobře sedíš/stojíš. Nebála bych se toho. Jinak já nemám manducu, ale ergo, manduca mě právě řezala v té spodní části při sezení (ergo je dole měkčí), ale sedět se s ní dá, viděla jsem 😉 Jinak co se týče těch plastových spon na popruzích, to se nám při kupování taky nelíbilo, opět ergo to nemá, což je další plus. Ale dítko si časem tu hlavičku už nebude tolik opírat 😉

cherryblossomgirl
16. srp 2011

@jabadaba Ahoj, ja som cestovala s malou v manduce vela vela krat, vzdy ma niekto pustil sadnut si, da sa v tom sediet uplne normalne, bez problemov, takze sa nie je coho bat 🙂

jabadaba
16. srp 2011

@apollo11
@cherryblossomgirl
babulky dakujem, tak ste ma upokojili, uz len si to vyskusat.

Appolo, no vidis, mohla som sa asi radsej pre ergo rozhodnut. Taketo detaily ma nenapadli riesit, to clovek zistuje az pouzivanim. Skoda. Inak fajn nam v tom maly spinka, ked si najde vhodnu polohu hlavky tak je to ok. A ja sa citim tiez v nej dobre. Az na horuce dni, vtedy je nepouzitelna.

cherryblossomgirl
16. srp 2011

@jabadaba neboj, budes spokojna 🙂 manduca je jedna z mala veci, bez ktorej si zivot teraz neviem predstavit

gabka32
18. srp 2011

ahojte, život bez manduky by byl pro mě mnohem těžší 🙂 hlavně když jsme bydleli v paneláku a musela jsem denně nekolikrát venčit, tak byla manduca pomocník č.1 🙂 měla jsem i babyvak, ale nevím jestli jsem do toho neuměla mimčo správně dát či co, prostě moc velký úspěch neměl....
pro druhou dcerku jsem pořídila šátek a je to s manducou ta nejlepší kombinace. zatímco šátkovat se tatka nenaučil, tak v manduce obě holky rád ponosí a myslím, že mu i dělá dobře, jak se za ním lidi otáčejí 😀
a tedko je na výběr tolik krásných barviček, achjo 😵 😵 😵

gabika7706
20. srp 2011

@jabadaba neviem si celko predstavit, ako si maly otlaca hlavicku na plastovych sponach, ja maleho nosim v manduce a nic take sa nedialo ani nedeje. Na popruhy sa daju kupit ochranne chranice bavlnene, ak to chce zuzlat...
My sme sa vcera vecer vratili z dovolenky v Tatrach, Martina som opat statocne ponosila v Manduce (ked uz nevladal chodit) a bolo to super.
Ad manduca a horuce dni - nesuhlasim celkom s vyrazom "nepouzitelna", minuly rok sme boli v Turecku (M mal 6,5 mes), nosila som ho v nej, ked sme sli na nejaky vylet (na lod a pod), na letisku, v lietadle, a bolo to v pohode, my sa potime, aj ked nie je horuco, s tym treba jednoducho ratat a brat si nahradne oblecko, aj pre babo.

zuzanockamt
20. srp 2011

@jabadaba ja som mala krpca v manduce v buse a pohodicka, aj som stala aj sedela, nebol nikdy problem