Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

chaala
2. bře 2010

Ahoj, prodávají se chrániče pásů. Zkus mrknout, jestli Vám to pomůže.

http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

ninnaricci
2. bře 2010

ahojte...tak manduca došla...je naozaj nádherná tá lucky star a krásne poddajný materiál...nie je vôbec tvrdá

kefin
2. bře 2010

ahoj, na co kupovat chrániče popruhů?, stačí tam omotat kus pleny nebo jiné látky 😀

lamarika
2. bře 2010

reruna: Já jsem koupila takovej ten chránič jak máš třeba na pásy v autosedačce. Je to s maňáskem, malej si s tím pěkně hraje a je oslintošený jenom tohle 😉

reruna
2. bře 2010

lamarika kde jsi to prosím tě koupila?

lamarika
2. bře 2010

reruna: Buď se daj koupit v dětských obchůdkách, ale já koupila normálně v hračkářství (pompo). Dokonce jeden ten maňásek aji hraje a cena byla do 200,-

martulikk
2. bře 2010

Holky, chtěla bych se zeptat jk zajistit tu kapucku? O víkendu jsem to zkoušela a nikde jsem nenašla žádné knoflíčky, háčky, poutka... prostě cokoliv, kde by se to dalo nějak přichytit 😒 Bohužel návod nám nějak pozapomněli přibalit 😠 Prosííím poraďte...

nevesta
2. bře 2010

Na pleciach mas na to gombicky 😉

lamarika
2. bře 2010

martulikk: na konci těch gumiček u kapucky máš takový očka a na rameních popruhách máš vzadu takový jakoby svorky. Tak za to

nanika
3. bře 2010

Rezetka, ja mam dvojrocneho a este sporadicky nosime, ked mi zaspi v aute, vybavujeme a nemame kocik, to ma uz 16 kg a pohoda. Ak kupujes pre starsie dieta, ak planujete potom dalsie babo, isla by som do neho, ja sa teraz uz strasne tesim, ako budem male nosit 🙂

martulikk
5. bře 2010

holky, moc děkuju! já myslela, že ty svorky jsou tam na přichycení volných konců těch popruhů 🙂 ale je to tak daleko, že se to vlastně dá použít až při nošení na zádech...

mneme
5. bře 2010

martulikk, tie "svorky" si mozes posuvat 😉

mucher
7. bře 2010

Ahojte dievčatá,
chcela by som sa spýtať(aj keď je to individuálne) aká farba je najpraktickejšia.?
Idem objednávať-mali sme požičanú prírodnú....nešpiní sa veľmi?
ďakujem za každú odpoveď.

lamarika
7. bře 2010

mucher: Takhle jsem uvažovala já 😉
Ta světle béžová-pujde na ní vidět každý flek
Černá- v létě se mi tam malej uvaří, protože na černou víc bere sluníčko
Vínová- není to neutrální barva
Olivová- moc se mi nelíbila, připadala jen v krajní nouzi
Hnědá- ta vyhrála, je neutrální a nejde na ní nic vidět 😉

Třeba ti moje úvahy trošku pomůžou a určitě ještě někdo přidá svoje zkušenosti 😉

mucher
7. bře 2010

lamarika
Ďakujem za odpoveď 🙂
presneeee, tak nakoniec máte hnedú?
mm je za prírodnú, ja stále rozmýšľam, predsa len je to dosť veľká položka.
mm vraví" že vymýšľam ako hodinársky učeň"....s farbou 😀 😀 😀

lamarika
7. bře 2010

jojo, máme hnědou a jsem s níé moc spokojená. Malej když v ní něco baští, tak to nejde skoro poznat 🙂

zvalka
7. bře 2010

My mame prirodnu a je super.a citala som aj tu na fore,ze sa nespini. 😉 tiez som sa nevedela rozhodnut a som spokojna😉

mucher
7. bře 2010

nepieklo na Matýska v lete? 🙂 ..slnko 🙂

lamarika
7. bře 2010

nepeklo, měl na hlavičce čepičku s kšiltem a byl namazanej. Při těch největších vedrech (poledne) jsme ven nechodili, vždycky až to nebylo tak hrozný. JInak Mates spává v manduce s hlavou zabořenýma mezi prsama, takže na obličejík mu nesvítilo. Je dobrý na léto si pořídit takový to savý termoprádlo pro sebe i pro dítě

verusinek
8. bře 2010

Ahojda holky, jen se chci zeptat, nosíte k manduce nějakou tašku, nebo kabelku nebo tak, přeci jen doklady, telfon je potřeba někam dát a třeba i nějakou tu plínku...., jak to řešíte???

lamarika
8. bře 2010

pořídila jsem si k tomu tu kapsičku a když toho beru víc, tak si buď beru batoh a nebo kabelu ve které byla manduca 😉

verusinek
8. bře 2010

Lamariko děkuji, taky jsem na tu kapsičku koukala, no počkám až ji budem mít doma, na krámě tu barvu co jsme si vybrali neměli, tak uvidím co a jak....

gabrielkap
9. bře 2010

ahojte, pouzivali ste manducu od narodenia? bola som na prednaske o noseni a tam hovorili ze pre novorodenca je lepsia satka, ze na zaciatku treba nosit dieta v tzv. koliske..
ale neviem si predstavit ze by manzel nosil dieta v satke, preto by som chcela investovat radsej do nosica, ktory vyuzijem dlhsie ako satku.. velmi sa mi paci manduca..
len neviem ci na tie prve mesiace kupit aj satku, kedze by som chcela nosit od narodenia.. mozno by stacila aj kratsia a pouzita..

martulikk
9. bře 2010

Ahoj holky, tak my máme tu vínovou... byla jsem zklamaná, když mi přišla domů, protože jsem objednávala červenou... na fotkách to taky nebylo vidět, takže mě to nenapadlo... no a já vínovou zrovna moc nemusím... 😒 ale co se dá dělat, taky jsem to přežila... jak je tmavší, tak na ní toho moc nejde vidět, i když ty proslintané popruhy mají viditelné fleky i tak...
gabrielkap: šátku bych se nebála... manžel si ho zamiloval! nosili jsme teda jen doma, protože jsme ho objednávali až když měla malá 3 měsíce (což bylo na podzim), ale fakt super! Manducu jsme kupovali asi po dalším měsíci, je to rychlejší 🙂

martinamil
9. bře 2010

Děvčata, ptáte se na zápory Manducy. Jeden, ale hodně vážný přidám a budu doufat, že mě za něj neukamenujete. Manduca i šátky jsou pro dítě nezdravé. I když je Manduca 100% lepší než obyč. klokanka.

Taky jsem si Manducu pořídila (novou - všichni známe ceny), celá natěšená jí používala, vyhovovala mi, malý se narodil předčasně, takže všechna lékařská vyšetření bez kočárku. Prostě super pohodlná věc. Tedy do chvíle, kdy jsem přišla s ním na neurologii. Tam mě málem vynesli v zubech. Tedy ne, že by na mě někdo křičel nebo něco podobného, chraň bůh. Ale paní doktorka (profesorka) se křižovala co je to za módu, tyhle šátky, nosítka, že ty děti ničíme. Argument, že matky dříve a v Africe děti jinak nenosí neobstál. Nenechala jsem se až mě "umlátila" argumenty a já nakonec Manducu založila do skříně a počkám, až bude malému rok.

Argumenty proti (laicky, jak si pomatuji, nejsem lékař). Dítě má velmi slabé svaly a i vnitřní orgány jsou připraveny na horizontální polohu. Balení do klubíčka (šátek, babyvak) je super, může dítě uklidnit, pomůže od bolavého bříška, ale zabraňuje vzpřimování těla (to co se cvičí pasením).

Takže jsem si z toho vzala jedno. Na velmi omezenou dobu ano. Na delší dobu možné používat ve chvíli, kdy je dítě zpevněné (začíná se stavět samo).

emjee
9. bře 2010

martinamil niekde tu boli linky na rozne vyskumy, ktore vyvracaju to, co ti povedali na neurologii

a ked neobstal argument, ze mozno aj sama pani doktorka bola ako dieta takto nosena, tak ... 😝 ja by som sa jednou doktorkou teda odradit nenechala, hlavne ked sama pises, ako vam to super vyhovovalo

emjee
11. bře 2010

martinamil este mi napadlo - ved predsa ziadna mamicka nenosi dieta 24h denne, to sa jednoducho ani neda, minimalne kazde 2-3 hodiny predsa prebalujes a vtedy si dietatko moze aj popast 😉

nechcem ta prehovarat, ale cakat s nosenim kym bude malemu rok znamena, ze zacnes nosit netrenovana velku hmotnost 😅

a argument, ze dieta nie je pripravene na vertikalnu polohu - v satke sa da predsa nosit aj horizontalne

jaandy
12. bře 2010

gratulujem k neurologicke 😀 ja som bola u takej rehabilitacnej dokine, malem som z nej mala infarkt ako kricala po chodbe na mna ze poreboha ved ona tam ma dieta 😀 uz som k nej viackrat nesla...nasla som si inu a ta je z nosenia nadsena 😉 ze ake je to super a ako sa to malej paci

takze tak, su lekari a lekari, niektori sa vzdelavaju a idu s dobou ini na to kaslu od dob gustava husaka 😀

netreba sa nechat odradit nejakou zadubenou lekarkou 😀

katka.carska
12. bře 2010

..."V současné době neexistuje studie, která by prokazovala škodlivost jednoho z obou způsobů nošení miminek, stále je tedy rozhodnutí jen na zvážení rodičů. Jediná studie, která byla k tématu působení na vývoj páteře provedena, je práce Dr. Evelin Kirkilionis, která neprokázala, že by nošení obecně (jak vertikální tak v kolíbkách) vedlo k většímu výskytu problémů se zády u šestiletých dětí. "
viac tuto:
http://nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94
http://nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=91
a diskusia k tomu (sice uz neziva):
http://nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=270&...