Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

olifcek
7. čer 2010

@ludmilabb som si vsimla, ze ked davam oliv do manduci, jednu nozicku mi dava dovnutra...robim dobre, ked jej dam nozicky nasiroko a az tak ju dam k sebe? a ja ju napravam, ale i ked sedi v strede , nozicky nema rovnako...jedno kolienko tlaci ku mne...bojim, ze jej ublizim, glg

olifcek
7. čer 2010

babym ako zrolovat tu novorodenecku? dolu pod tie gumicky?

ludmilabb
7. čer 2010

olifcek ja si dam malu naseba, nozky dam nasiroko a tak prikladam Manducu, novorodenecku vlozku si pekne posklada za tie gumicky , hmm mne sa stane ze mi dcerka zapiera nohy ale nikdy si jednu nohu nedavala dnu ma ich uz prilis dlhe na to aby sa jej to podarilo
mas dobre stiahnute popruhy?

olifcek
7. čer 2010

@ludmilabb tie stahujem, az ked uz sedi...a ona nieze stahuje nozicku ku mne dovnutra, len kolienko jedno tak vytaca....

mame 4200g a 57-58cm...cize nozicky su uz vonku....

ideme o taku hodinu von a ja stale neviem, ci v manduce, ci vkociari...kociar paq budem tlacit... 😕

nanika
7. čer 2010

Baby, ja som dnes bola asi po pol roku vonku s manducou a v nej 2,5 rocny syn, ma uz 16 kg a tak sa mu to strasne lubilo, ze som neverila, myslela som, ze sme sa uz donosili, lebo som ju vyuzivala naposledy v lete, ked mi zaspal a nemala som so sebou kocik. Takze este ju mladsia tak celkom nepodedi 🙂

jabadaba
7. čer 2010

Dakujem za odpovede, Tak sa zameriam na ergo nosice. A som rada, ze v MHD poho co sa sedenia tyka. Aj ked je tema Manduca, predsa len sa spytam - mate nejake info aj o Beco nosicoch?

mispulka22
14. čer 2010

Ahoj,mám prosbu o radu 🙂. Mám 4,5 měsíční holčičku (ale narozenou o měsíc dřív,takže teď má asi 5,2 kg a něco málo přes 60 cm) a když ji dám do Manducy, má tam každou nožičku jinak. Jednu má pěkně kolem mého pasu s chodidlem vytočeným nahoru (jako ta panenka v návodu k manduce), ale druhá jí vždycky visí dolů. Novorozeneckou vložku už nepoužíváme. Snažím se jí tam všelijak rovnat, ale stejně jí ty nohy prostě stejně nedám. Neměly jste někdo stejný problém nebo nevíte co s tím? Děkuju! M.

jajinka80
15. čer 2010

Mispulka a jakým postupem ji tam dáváš? Máš Manducu dostatečně stáhlou? Já si malého tam dávala prvně v sedě, že jsem mu pěkně roztáhla nožičky a připlácla ho na sebe a pak ve stoje, co už mu dobře drží záda a hlava. I když byl menší, tak neměl šanci nožičku někam vytáhnout. Když jsem ho tam dala trochu nakřivo, tak jsem si ho porovnala už v zapnuté manduce, že jsem mu zvedla zadek a posunula ho kam jsem potřebovala.

ludmilabb
15. čer 2010

v tychto horucavach sa trosku v Manduce potime 😝

evicka1
15. čer 2010

ahoj kocky
ak mozem tak maducu len doporucujem. maleho som nosila od troch mesiacov az do teraz. vcera som skonstatovala ze stym ale koncim ma 16 kg a ja nevladzem 😅
bol strasne uplakane dietatko nechcel sa vozit ani v kociku stale len na ruckach. maduca nam zachranila nervy 😀
prajem Vam nech sa vam tak krasne nosi ako nam 😉
keby ste mala niektora zaujem tak ju predavam. cervena farba cena priazniva

emjee
15. čer 2010

@ludmilabb v tychto horucavach sa potime aj bez manduce 😀 kym len trosku, tak je to ok
skusala si nejake funkcne oblecko? mozem odporucat vlneno-hodvabne body engel (pouzivam sice teraz ako pyzamko, lebo mi je luto ho davat na den, kedze prezliekam po kazdom jedeni) alebo tricko z moiry 😉 vid clanok v mojom fotoblogu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

mmmk
15. čer 2010

@mispulka22 Muj synek je asi stejne velky, ale vazi teda uz skoro 6 kg. Davam si ho do manducy ve stoje - priplacnu ho k sobe, dam si jeho nohy kolem pasu a nahodim popruhy, hrabnu dozadu a zapnu. Sem tam se mu povede se nejak hodit nakrivo, takze vsunu ruce pod manducu a normalne ho v tom srovnam, posunu doprostred, upravim triko atd.

mispulka22
16. čer 2010

Moc děkuju za rady. Taky ji tam dávám vsedě a pak ještě rovnám za zadeček, tak to holt budu ještě trénovat. Akorát je blbý, že tím dlouhým rovnáním malou vždycky naštvu a nakonec už je mi jí líto a dám ji radši do kočáru. Ale natrénuju to a snad se jí tam pak bude líbit. Ještě se zeptám, vaše děti teda mají ty nožičky jako ta panenka v návodu, tedy mají chodidla vytočená nahoru, nebo mají nahoru jen kolínka a chodidla visí dolů? Snad to popisuju pochopitelně 🙂.

sonije
16. čer 2010

Včera mi přišla Manduca, nezkoušela jsem, jen jsem asi 14 dní v kuse sjížděla internet a porovnávala a porovnávala.. Z toho, co jsem vyčetla: jediné dvě nosítka, která jdou nosit i na boku (a vím, že některé děti jinou polohu nechtějí), jsou Manduca a Ergo carrier. Takže jsem škrtla Beco a Bondolino (taky mají šílenou cenu, ale na druhou stranu se mi u nich líbilo, že jdou srolovat do ruličky a do pasu). Ergo má kapsičku na drobnosti, ale to má manduca taky, jen si stejně neumím představit, dát malýmu na záda peněženku, aby ho netlačila. Mínus erga je, že se musí dokupovat novorozenecká vložka a taky prodloužení bederního pásu, pokud bude nosit i chlap. Takže já šla do Manducy. Malej má 7,5 kg a 65 cm, takže už novorozeneckou vložku nepotřeboval. V Manduce se mi pěkně uklidnil a přestože jsem myla nádobí, usnul🙂. Ještě v ní zkusím ponosit staršího syna, ale po dvou dnech musím říct, že jsem nadšená. Do 4 měsíců jsme nosili v šátku, jenže za jedno mi pořádně nešly úvazy, Míša je hodně nosící a starší Adámek zase hodně utíkací, takže než jsem uvázala šátek, už jsem honila Adámka kdoví kde. Manduca je za půl minutky nasazená a jde se. Ale musím říct, že první měsíce byl šátek lepší, Míša se nosil v kolíbce, jakmile byl vzpřímený sed, bavil ho jen než povyrostl, to byl moc nahoře a vadili jsme si u mýho krku, v manduce pěkně klesne dolu a nemusím tolik kontrolovat podsazení..
Ale jestli zvažujete, tak já to udělala tak, že jsem Manducu objednala přes net s poštovným zdarma a pokud by mi nesedla, je ze zákona 14 dní na vrácení, takže bych zaplatila jen cca 60 Kč poštovné. Některé e-shopy nabízí půjčení na 14 dní s tím, že když budete spokojené, jen doplatíte cenu a necháte si ji. To mi ale přijde sprosté tahání peněz. Ve finále zaplatíte 200 půjčovné, 100 poštovné a když vám nesedne, tak další poštovné. Takhle si vyberete třeba s poštovným zdarma a ještě s dárkem (my k tomu dostali vložku do kočárku Emitex v hodnotě 300,-, takže jsme na poštovnym a na Manduce ušetřili 400,-. Dohromady jsem platila 2500,-) a buď si necháte nebo vrátíte..

zdeniii
16. čer 2010

@sonije Jee a kdes objednávala?

mmmk
16. čer 2010

@mispulka22 Maly ma kolinka smerem vzhuru a nozicky podel meho tela, jeste mu nevisi dolu (je dlouhy asi jako tvoje mala). To nandavani natrenujes, ale nesmis to vzdavat tak rychle. Pro mne je pohodlnejsi vzit manducu nez kocarek (treba na venceni psa potrebuju mit ruce volny na voditko).

sonije
16. čer 2010

zdeniii: tady: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16881242&tab=0
Všichni dávají jen poštovné a návleky zdarma, tady jsem si mohla vybrat mezi tou vložkou do kočáru a sluneční stříškou - cena dohromady 2499,-, abych byla přesná 😀 . Objednávala jsem minulé pondělí černou manducu a modrou podložku a přišlo mi to včera, takže docela i rychý 😀 . S jednáním maximální spokojenost.

sonije
16. čer 2010

Jo a byla jsem 61 když jsem objednávala, bála jsem se, že už ta akce nebude, ale bylo ve ok, jen aby ses nelekla, že už bylo tolik zájemců🙂

ikke
16. čer 2010

zienky, ked nosite manducu vpredu von, v com nosite penazenku, doklady, mobil atd.? nerada by som taketo veci davala do batohu na CHRBAT, ALE KABELKA NA PLECE SA MI ZAS ASI ZOSMYKNE... (ups, albert trafil capslock) to ste si vsetky sikovne posili kapsicky na co sa pripevnuju na manducy? a co my, menej sikovne? 😅

a este dalsia otazocka: na ktorych castiach sa manduca najviac spini? chcem si kupit svetlejsiu verziu, ale zas netuzim na nej mat viditelne cele tyzdenne menu... 😉

lamarika
16. čer 2010

ikke já jsem jedna z těch méně šikovných, takže jsem si tu kapsičku koupila 😅 Využívám ji ale skoro denně i když jedu s kočárem. Myslím, ale, že by stačilo kdybysis koupila nějakou obyč ledvinku nebo tak něco 😉

U nás se nejvíc špiní na popruhách, páč je malej ožírá 😀

zevina
16. čer 2010

@ikke pokud potřebuju s sebou jen drobnosti, používám normální ledvinku 😉 ale většinou toho musím vláčet daleko víc i věci pro staršího syna (sváča, pití) plus věci na přebalení pro dcerku, náhradní tričko, návleky a milion dalších věcí, takže stejně většinou jdu s taškou přes rameno s dlouhým popruhem, křížem přes protější rameno-nepadá.

u nechodícího prcka se určitě nejvíc špiní popruhy, mám přírodní barvu, ideální, oslintání na ní absolutně není vidět 🙂

zdeniii
16. čer 2010

@sonije Děkuju 🙂

emjee
16. čer 2010

@ikke kup si k nej navleky na popruhy, mne ich matejko statocne obzral
ja nosim kluce a mobil vo vrecku nohavic, ked potrebujem tasku, tak beriem tasku cez plece, ktoru si dam krizom cez rameno

olifcek
16. čer 2010

@emjee mam tam olivku dobre, ze?a ked chcem aby papala, uvolnit popruhy na ramene, kore vidiet na foto a aj pas, tak?

nikdy ju ale nemam tak, aby som mohla cosi robit, stale musim rukou drzat prso x;(

emjee
16. čer 2010

@olifcek ano je tam dobre
ked ju chces dat nizsie, najprv trochu uvolni bedrovy pas a posun si ho na bedra (aby ti mala nesedela na pase ale nizsie) a potom ramenne popruhy prisposob (aby vas to netahalo, ale zaroven aby bola dobre istena)

olifcek
16. čer 2010

@emjee ked mam pocit, ze i ked ich uplne uvolnim, ze to nestaci, co je ais hlupost, co? tie ramenne popruhy sa uvolnuju na dvoch miestach?

emjee
16. čer 2010

@olifcek no ano na dvoch - jedou prackou si nastavujes dlzku popruhu a druhou uz len dotahujes resp. uvolnujes ked robis mierne upravy - na tvojom obrazku mas tuto upravovaciu dotiahnutu uplne ma doraz - skus ju uvolnit

olifcek
16. čer 2010

jj, a tu ja uvolnujem...cize este inu musim....nemam ju teraz pri sebe a kojim, ale paq kuknem

dakujem krasne!

emjee
16. čer 2010

@olifcek hned vedla mas pracku, ktorou sa nastavuje dlzka popruhov, skus teda uvolnit tu