Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

pipussa
18. srp 2010

@prsky
prsky
vies mi niekde najs video, s manducou a novorod. vlozkou, prosim...
teraz mi muz doniesol manducu a maly ma necele 3 mesiace, este pouzijeme tu vlozku... len na vysku je do tej vlozky moj maly dlhy... ale zase, potrebuje ju, lebo neroztiahne nozky...
kde mam mat v tomto pripade bederny pas.. nizsie ,
pls
porad

zdeniii
18. srp 2010

@pipussa Ahojky, já taky nosím naší malou stále i v novorozenecké vložce... manducu si rozepni at je delší a hned se titam parádně vejde!!!

pipussa
18. srp 2010

@zdeniii
a kde mas manducu zapnutu
v pase,
alebo nizsie- trosku na bokoch...

prsky
18. srp 2010

@pipussa

https://www.youtube.com/watch?v=QrgP87fRnE8

a ako pisu baby - treba rozopnut chrbtovu cast 🙂

pipussa
18. srp 2010

@prsky
ty brdo, ale jej to dieta spalo...
🙂
moj sa meta ako zihadlo... a je vacsiii...
ale diky, no, musim trenovat

zdeniii
18. srp 2010

@pipussa na bocích jakoby v pase je mi to nepříjemné

evlyn
20. srp 2010

Ahoj, měla bych dotaz pro zkušenější.
Mám půjčenou manducu na vyzkoušení a nejsem si úplně jistá, jak mám malému srovnat nožičky v novorozenecké vložce. Je na svůj věk docela velký - měří 58cm, takže musím mít límec rozepnutý a musí mít papírovou plínku (s větším balíkem látkovky se už nevejde tuplem), ale zároveň není dost velký na to, aby byl v manduce bez ní. Neroztáhne tak nožičky - teda roztáhne, ale vůbec se mu to nelíbí.
Není mi jasné, jak by měl mít srovnané nožičky - do manducy jsem ho zasunula tak, aby měl kolínka výš než zadeček, ale šlapky obou nohou měl u sebe - je to správně? Nebo by je měl mít jakoby kolem mého břicha? A je prostě možné, že mu teď v tom přechodném období bude manduca s vložkou malá? Nebo dělám něco špatně? Díky moc.

ducky
20. srp 2010

@evlyn Ahoj Evlyn, já sice nejsem moc zkušená s Manducou, ale malýho jsme v ní zkoušeli a líbilo se mu tam. Naposled měl před 14 dny 55,5 cm, takže rozhodně žádný prťousek. Ty nohy má mít do tvaru písmene M. To mi docela pomohlo při představivosti. Rozhodně nemá mít šlapky u sebe, ty má mít jakoby kolem tvého bříška. 😉

lamarika
20. srp 2010

@evlyn přesně jak píše ducky, ty nožičky nemá mít u sebe, ale jako by kolem tvého břicha. Nosila jsem malýho shruba od 3 měsíců už bez vložky, ale myslím, že by manduca měla sedět pořád i s vložkou. To, že má rozepnutý zádička vůbec nevadí. Docela záleží na tom jak si ji kde poutahuješ. Než jsem přišla co kde povolit nebo utáhnout, tak mi to nějakou dobu trvalo. Ale jakmile na to přijdeš, tak tam bude jak ulitej 😉

prsky
20. srp 2010

@evlyn vyssie uvedeny link na videjko, ako nasukat dieta do novorodeneckej vlozky nepomoze? 😉

evlyn
20. srp 2010

@prsky jj trosku jo 🙂 Zitra to zkusim znovu, jenom mam ublinkane miminko, takze se tezko najde chvile, kdy neublinkava.. ☹ Noseni v satku v kolibce nepripada v uvahu vubec, doufala jsem, ze nasvislo to bude lepsi...

zdeniii
20. srp 2010

Já nosím naší malou v novorozenecké vložce pořád, má 6kg a 65cm 🙂 Taky se ji nelíbí mít nožky úplně od sebe tak tohle je super řešní 😉

olifcek
21. srp 2010

my mame takmer 6kg, cca 64cm, a uz asi 2 mes.bez novorodeneckej fungujeme...

evlyn
21. srp 2010

A používáte všechny jednorázové plínky? Nebo je tu někdo, kdo dává látkové? Je to přece jen větší bombel...

zdeniii
21. srp 2010

@evlyn týjo na doma jo ale na našení ne, to by mi nevydržela, takhle spinká dvě hodinky v klídku, v látkovce je do hodinky pročůraná a nelíbí se jí to...

pipussa
23. srp 2010

kocky
mam problem si zapnut manducu na chrbate...pomoooc... mate nejaky sposob ????
a este jedna vec...
mne tie ramenne pasy su nejake velke... akoze dost mi padaju z ramien... da sa nieco s tym robit
akoze, nepadnu, kedze je tam ten popruh na chrbate, ale fakt mi zliezaju dole
inak, prve skusanie manduci cez vikend a hned v nej maly 1,5 hodiny spal...a dokonca som mu dala aj flasku a celu ju vydrulal, v manduce
superr

reruna
23. srp 2010
reruna
23. srp 2010
emjee
24. srp 2010

@pipussa tiez si davam popruhy dokriza

pipussa
24. srp 2010

@emjee
aj si ich prepletas ??
mas jeden popruh zapnuty stale ?
ono totiz, ked mam maleho v tej novorodeneckej vlozke, tak je to zapinanie narocnejsie...

emjee
25. srp 2010

@pipussa najprv som to zapinala tak, ze som mala navolno zapnutu stredovu pracku, prevliekla cez nase hlavy a potom zapinala popruhy do kriza, ale potom som objavila tu metodu s prepletenymi a jednym zapnutym popruhom, tak pouzivam to (aj ked uz ani moc nie, lebo nosim zvycajne na chrbte)

peko
26. srp 2010

AHoj, zvažujeme nákup nosítka a vrtá mi hlavou, jak mimčo do nosítka oblíknout v tomto počasí, aby mu nebyla zima?

emjee
26. srp 2010

@peko co znamena v tomto pocasi? u nas je 25 stupnov
vseobecne staci obliect to co mas ty, plus treba dbat na zakrytie hlavy, a aby boli hlavne nozky v teple - t.j. v lete ponozticky, ked sa trochu ochladi tak navleky alebo podkolienky, ked je vacsia zima tak nejake teple capacky (osvedcili sa mi vlnene boticky od manymonths)
v studenom pocasi staci tiez obliect taku spodnu vrstvu ako si ty davas pod bundu a seba aj s dietatkom potom zabalit do bundy, pripadne na mimco kapsu

zdeniii
26. srp 2010

Holky jak se dává kapsa na manducu, nějak mi to nejde... 😖

emjee
27. srp 2010

@zdeniii rozprestri kapsu na mimco tak, aby si mala zavazovacie snurky hore - daj si ich na plecia, na chrbte prekriz a konce vloz do slucky na boku kapsy (jeden koniec na jednom boklu druhy na druhom), zatiahni a uviaz slucku na chrbte (alebo ak nevies tak na chrbte mimca) - potom uz len zakasaj kapsu tak, aby nic nevykukalo (nohy hlavne)

zdeniii
28. srp 2010

@emjee
@emjee děkujuuu povedlo se 🙂 žádná věda to vskutku není 🙂)
Jestě bych potřebovala vědět jakou stranou tu kasu mám dát kam, mám deluxe a myslela jsem že z obou bufde ten flees ale z jedné je flees a z druhé jakoby látka, takže to mám dát tím fleesem navrh a na mimi a manducu přijde ta látková část??? 😎

prsky
28. srp 2010

@zdeniii flees na babatko (na latke je aj emblem MaM, tak ten ma byt zvonka 😉 )

lamarika
28. srp 2010

@zdeniii když není taková zima, tak látkou na dítko a flís ven. Když venku mrzne, prší, sněží. . ., tak flís na dítko a látka ven 😉 Ta látka by měla být nepromokavá a neměla by promoknout. Mně teda nikdy nepromokla a malej byl vždycky schovanej.Ale když je ten flís na dítku, tak je to opravdu hoooodně teplý, takže bych ti doporučovala dávat flísem na dítko opravdu jen když je hodně velká zima a nebo když dítko téměř neoblečeš 😉

zdeniii
28. srp 2010

@prsky emblem MaM je na obou stranách 😀 i kapsa na ruce tak mi to mate 😉 a v návadu není psáno nic 🙂

@lamarika taky jsem si říkala že když je zima tak flísem na mimi, ale zas emi přijde víc bytelnější když prší že by měl být navrchu... já nevím že k tomu nedají návod jak se to má používat 😎 😀
Ale ty s tím máš zkušenosti tak to je využiju 😉 díky
Co znamená téměř neoblečeš??? Nějak s tím správným oblíkáním pořád bojuju... 🙂

prsky
28. srp 2010

@zdeniii ja mam emblem len na tej latkovej strane, aj vrecko na ruky 🙂