Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

estterka
11. únor 2011

@emjee teda tie co su hore na ramene? nie tie co su pod ramenom?

emjee
11. únor 2011

@estterka to je fuk, ktore ti idu lepsie tie si uvolni 😉

kikimaruska
14. únor 2011

Ahojky. V létě se chystáme s malým do hor a chtěli bychom se i někam podívat. Malej to ale celé ještě neujde, takže jsem zprvu uvažovala o nějaké krosničce, ale dost maminek doporučuje manducu. Syn má cca 11 kg a 88 cm...a chtěla bych ho určitě poponášet na zádech. Máte některá zkušennosti s nošením staršího dítka na zádech...příp.máte fotografii? Všude jsou jen fotky ,jak se nosí miminka na břiše nosiče. Také, zda je to opravdu pohodlné, jak píší prodejci, malého budu nosit já a mám jen 164 cm. Děkuji všem.

raa2
14. únor 2011

@kikimaruska manduca je super, ja nosim maleho aj vpredu aj vzadu, podla toho co akurat robim. moj ma cca 78 cm a 10 kil. on sa rad nosi a ja nemozem nic spravit, tak ked upratujem, varim, vysavam tak si ho dam na chrbat ako ruksak a upratujeme, on je spokojny ze vidi a ja si mozem v klude upratat. vpredu ho nosim, ked sme niekde vonku a chcem aby trosku pospal, alebo kazdy vecer ho v nej uspavam. doporucujem. inak na zaciatku ked som ju kupila tak v nej moc nechcel byt a teraz ked ju zbada je cely bez seba 🙂 dava sa zo zadu uplne jednoducho, vyskoci na chrbat, prevleces si rameno ako ked si davas ruksak, potom ho zozadu zachytis a navlecies si druhe rameno a hotovo.ja mam tiez 164 cm 🙂

kremrolka01
14. únor 2011

@kikimaruska my nosíme stále, jak jí náš mladej zahlídne už chce na záda a po pár krocích usíná 🙂 a to jsou mu dva roky, váží cca 13 kilo
foto teďka ze zimy tady: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kremrolka01/...
my jsme s manducou spokojeni moc, ale třeba na opravdu delší výlety mají krosničky lepší vybavení, třeba stříšku, nesvítí mu v létě na hlavu sluníčku, tady ti musí stačit že bude mít čepičku nebo je tam přes hlavu takový látkový chránič, ale to třeba nestačí teď v zimě když sněží, to si musíme poradit s kapucou toho kdo ho nese viz. fotka předtím

kikimaruska
14. únor 2011

@raa2 děkuji 🙂 .Já na malého jako mimi zkoušela Nosítko Tikamak...ale byl moc malinký (2kg) a nosit se v něm nechtěl, ani když byl větší, tak jsem ho prodala.
http://www.babydream.cz/lehatka-a-nositka/kloka...

Měli jsme pujčený i šátek, ale to bylo to samé...nakonec párkrát uvítal typickou jednoduchou klokanku...která ale zas byla vrácena a nemáme ted nic. Už je větší (ale hubenej)...tak jsem hledala něco právě, aby bylo pohodlné pro mě i pro něj...a kolikrát mi na záda vyskočí i sám a chce se nosit...ale musí se držet i ho držím já, takže ta manduca myslím, že by mohla být dobrá...že bude v té stejné poloze, ale nebudu ho muset držet. 🙂 .Koukala sem, že je i nabízí na zapujčení..250 kč na 10 dní je dobrá cena, tak uvidíme, možná jen pujčíme a když se odvědčí,tak na druhé jednou koupíme 🙂

kikimaruska
14. únor 2011

@kremrolka01 děkuji 🙂 , my se chystáme v létě...a malej už chodí,takže by stejně měl čepičku...v dešti chodit nebudeme...a když sprchne, tak máme pláštěnku a budou to jen menší tury (jedu s babičkou),tak do 8-10 km tam i zpět...ale to by malej neušel...navíc v Tatrách...takže když mu budou nožičky vynechávat, nebo budem poo,tak aby si odpočinul 🙂

olifcek
14. únor 2011

dajte link na jekaje video ako si dat babo na chrbat, pls.. my sa zatial nosime vyhradne vpredu, lebo hned chce prs moja malicka, ale doma bych uz fakt chcela upratovat... najma, ked moj dietatko nie a nie byt chvilku same

@raa2 stale cakam na IP

raa2
14. únor 2011

@kikimaruska vyskusaj, ono mam pocit ze potom ked sa rozhodnes ju aj kupit, tak ti odrataju z predajnej ceny to zapozicanie. ja mam doma 2 nositka, co sme dostali, ale z tych ma boleli krize a vsade ma to tahalo. v manduce je naozaj ako keby si ho niesla na chrbte.
satku som ja osobne neskusala, u nas sa velmi ujala manduca, i ked zaciatok nic moc 🙂

kikimaruska
14. únor 2011

@raa2 mě právě taky dost bolely záda..v té klokance byl rád, ale ty pásy na nošení nebyly vyztužené, nic, takže jsme to používali fakt minimálně. Koukala sem,že je právě dobře vyztužená...a máš pravdu, píší,že když se u nich pak zakoupí,tak pujčovné odečtou 🙂 .

kremrolka01
14. únor 2011

@kikimaruska tak to jo, to by manduca měla stačit bohatě, my ji takhle taky využíváme, chodíme pěšky a máme ji jako záchranu po ruce když "bolí nožičky" 😀 v tomhle má zase výhodu, zabalená nezabere skoro žádné místo v batůžku a je lehoučká
myslím, že i pro druhé ji využijete, já do cca 6 měsíců nosila v šátku, pak jsme pořídili manducu, aby mohl nosit i manžel, pro toho bylo zabalit se do šátku nadlidský výkon 🙂
a jinak všem co nakukují do diskuze určitě dporučuji, dětem je v tom dobře, malým i větším, dobře se nosí na břichu i na zádech, rychle se nasadí, je z příjemnýho materiálu a nám i po roce a půl častého nošení drží krásně tvar a nikde se netrhá 😉

kikimaruska
14. únor 2011

@kremrolka01 jo, šátek byl nadlidský výkon i pro mě 😀 . Tenkrát mi ho jedna hodná maminka pujčila zdarma a i s několika stránkama úvazů...a byl to boj docela 😀 ...ale moc ji děkuju, aspon jsem ho nemusela kupovat 🙂 . Už jsem se plně rozhodla, že pujdem do té Manducy. Když budou penízky, tak ji koupím, když to bude horší,tak jen pro začátek pujčím. Zas by se i ušetřilo místo v kufru, že na výlety delší bych nemusela tahnout už kočárek...

kremrolka01
14. únor 2011

@olifcek nejlepší to máš než natrénujete na gauči, už máš taky větší samostojící dítko, tak si sedni před malou na gauč s manducou už zapnutou kolem pasu, malé manducu prostrč mezi nožičkama, přetáhni přes záda a nasaď si ji normálně jako batoh, to už ti tam bude držet, pak jen podle potřeby dotáhnout, zapnout pojistku ve předu a máš to

olifcek
14. únor 2011

@kremrolka01 nosime sa uz od juna a ja som kilava dat si ju inak, nec dopredu, hech... dakujem, vyskusam x;o)

emjee
14. únor 2011

@kikimaruska manduca je super, moj manzel zvlada sam nahadzovanie krpca na chrbat, ja takisto, akurat nahadzovanie bundy (vid fotka) je trosku zlozitejsie, ale da sa 😀

kikimaruska
14. únor 2011

@emjee díky za fotku i odkazy... 🙂 aspon pak vím, jak na to... 😉

livia333
16. únor 2011

Konecne som preluskala celu diskusiu vasu 🙂
Ahojte, uz od decembra sa chystam k vam pridat 😀 no nejako az teraz vydalo 😵 od decembra mame tiez doma manducu SummerWave. Alex vsak na zaciatku dost bojkotaval nositko...novorodenecka vlozka mu nesadla a do klasickej nevedel nozicky roztiahnut... :( tak som sa aj bala, ci to bude nieco pre nas....lebo som to videla ako idealne riesenie pre nas, nakolko mame doma dvoch psikov, kt. treba vencit a s kocim sa nie vsade dostaneme...a navyse este tak malickost, Alex nema rad kocik...sa s nim nejako neskamaratil, takze vyhrava nosenie na rukach 😅
Minuly tyzden som vytiahla manducu znovu...priebezne som skusala, no vzdy to bol rev. Ale od minuleho tyzdna sme sli na ostro aj von, ale nakolko nemam ziadnu specialnu bundu ci inu vacsiu bundu doma, do kt. by sme sa vosli spolu, tak som mu dala overal a tak sme vencili psov. Dokonca ked ideme von, hned tam zaspi a je pospal si tam uz 1,5 hodiny, co je v kociku nemozne...
Stale vsak mam pochybnosti, ci ho tam davat dobre ☹ bojim sa, aby som mu neublizila. Inak Alex ma nieco cez 3 mes. a vazi vyse 7500g..takze manducu ci iny ergo nosic bola pre mna nutnost...stale vsak zvazujem, ci este kupit aj satku...myslite, ze ju este vyuzijem pre malom?
Hodim sem nejake foto..okomentovali by ste ma, ci ho tam mam dobre?

A este by som mala zopar otazok na vas. Chcem mu pokupit nejake oblecka do toho a zbytocne ho nenaobliekavat, co by ste mi odporucili? jednak, aby som to vyuzila este aj teraz a po zvysok roka tiez. Od jeden baby som si objednala kapsicky...na nosenie...flisove, jednu hrubsiu a druha je tensia 🙂 ALe chcelo by to este nieco nepremokave...

@emjee teba som sa chcela spytat, tu softshelku si kde kupila? Ja by som hlavne nieco rada, co vyuzijeme obaja s mm.
Ako napr. poobliekat drobca do zimneho pocasia? A napr. ak niekam idete, ako to riesite, ked sa tam dopravite autom...? Sa bojim, ze ked maleho vytiahnem z auta a budem si ho tam stelovat v manduce a obliekat potom na neho tu kapsu, ze mi prechladne...

emjee
16. únor 2011

@livia333 ked bol M. mensi, tak som ho do mdc davala priamo v aute, este nez som vystupila 😉
co sa tyka oblecenia na nosenie, vacsinu mam z brany (branakdetem) - aj tu softshellku, a nieco z latkoveplienky; dobry vyber je aj na nosenideti (tam je aj dobry bazar)
no a co obliect - tak ako seba 😉 pripadne o 1 tenku vrstvu naviac

livia333
16. únor 2011

@emjee dakujem, pokukam sa...inak hanba mi...tolko preklepov v jednom texte 😀

lu
16. únor 2011

ahojte planujeme kupit mdc, chcem sa spytat ci ste si ju objednavali rovno cez net alebo ste isli skusit do obchodu? dakujem

marcy30
16. únor 2011

ahojte, mozete mi prosim napisat, aky je rozdiel medzi manducou a ergo nosicom, napr. Lilliputi? Dakujem 😉

evlyn
16. únor 2011

@livia333 mě přijde podle fotek dobře, kolínka má výš než zadeček
já bych měla taky dotaz - od koho jsi objednávala ty krycí kapsy? Když zadám do vyhledávače ochranná kapsa, tak mi vyjede jenom MaM. Díky

livia333
17. únor 2011

@lu ja som manducu vydrazila cez ebay ako novu...a neskusala som ju predtym...co bola asi loteria, ale mne sedi, sice v tom nie som este zbehla, no ucim sa 🙂

lu
17. únor 2011

@livia333 a cez ktory? com, uk, de? vyslo to lacnejšie?

livia333
17. únor 2011

@lu cez ebay.de http://shop.ebay.de/i.html?_trkparms=65%3A12%7C...

ta moja tam bola vcera nova za 85 eur...

lu
17. únor 2011

@livia333 a poslali ti to na slovensko lebo co som pozerala tak pisu ze len v nemecku?

tanija133
17. únor 2011

@lu Ja by som ju nekupila bez skusania, aj ked zozaciatku tam krpci nechcu byt ael potom ju miluju.... 😉 Aj my sme konecne uz do nej dorastli, zozaciatku hysteria a teraz uz ako tak tam vydrzi ale nevzdavam sa.... 😉

bellablonde
17. únor 2011

náš postreh: Alexinka sa nechcela v manduce nosit cca do 5 mesiaca. Nedávno som skúšala opäť a zmena o 180 stupnov. Vysmiata ako lečo, dosť sa vytiahla, takže teraz má odtiaľ parádny výhľad 🙂