Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

luciferkax
28. čer 2012

@nae u nás bo bolo kritické len zapínanie do novorodeneckej vložky, potom tam vydrží "neobmedzene", má 16 mesiacov a ete sami nestalo, aby šiel odtial dobrovolne von :D :D

petruskaz
28. čer 2012

to nae>
tak teď jsi mne pobavila 😀
máš pravdu - to sexy háro na nohou nepatří mně, ale manželovi 😀 😀 😀
který se mimochodem jako nosič také obrovsky osvědčil 😵
už se moc těším na druhé kolo... za pár dní nám to opět vypukne 🙂
tak nošení zdar 🙂 😉

petruskaz
28. čer 2012
aideen
3. črc 2012

Zdravím všechny holky 🙂 Mám dotaz, potřebovala bych poradit.
Za chvíli se nám narodí druhý drobeček, naše princezna má 25 měsíců. Opravdu vážně zvažuju koupi Manducy na nejmladší dítko, které se má narodit. Problém je ale ten, že nemám kde manducu vyzkoušet, nemůžu se už ani moc pohybovat, mám klidový režim, takže obíhání obchodů pro mě už nepřipadá v úvahu. Navíc bych ji ale ráda pořídila ještě, než se prcek narodí. Myslíte, že je to rozumné bez ozkoušení? Pročetla jsem už mnoho diskusí, recenzí a drtivé většině maminek manduca seděla. Objednávala bych přes internet z nosenideti. Nedělám ale pitomost? Mám radši počkat a pak i s prckem objezdit obchody? Ráda bych s nošením začala co nejdříve, bude to pro mě vzhledem k věku první dcery o hodně lehčí.
Děkuji všem za případné rady či postřehy 🙂

ada22
3. črc 2012

@aideen Ahoj já měla manducu od 8tt a přišlo mi, že se v tom malinko klátí. Ale ona se narodila docela malá a nebyla moc festovní. Pak jsem měla šátek a ten mi přišel pro mimi lepší.
Ale nedokážu si představit mít miminko na břiše a nahánět dvouleťáka nebo ho vést v kočárku. Já si přišla s miminkem na břiše celkem nemotorná. Jako na vyřízení po úřadech a krátké pochůzky jo, ale na každodenní procházky a nákupy bych asi volila skejtík nebo dvojkočár. Většina mých kamarádek, co mají děti podobně od sebe skončila u dvojkočáru. Ale bude asi dost záležet, kde bydlíš a jaký máš životní styl.
Ještě mi napadlo, že jestli holčička není moc těžká ,tak ji nosit v manduce na zádech a miminko v kočárku.
Některé obchody i nosítka půjčí a pak si ho můžeš odkoupit. Šťastnou ruku při výběru 🙂

petruskaz
3. črc 2012

@aideen taky jsem manducu kupovala bez zkoušení a sedí mně super (i manželovi - chlap jak hora)... matěje jsem nosila prakticky od začátku (úplně na mimi šátek) do cca 18měsíců... kočár je vpodstatě nepoužitý....
jsme na tom podobně - za 14 dnů čekáme druhé a matěj bude mít dva roky. jsem sice městský tvor, ale i hodně cestujeme a nachodím toho opravdu hodně... a také mám v plánu malé nosit a matěj bud bude capat (je zvyklý a chodí rád) nebo na delší cestu vezmu golfky... dvě kamarádky mají podobný věkový rozdíl a dělají to stejně 😉

aideen
3. črc 2012

@ada22
@petruskaz
Malá chodí hezky, v kočárku je jenom když jdeme delší trasu. Jde mi spíš o to, že nemáme auto, takže když někam jedem tak busem nebo vlakem. Proto chci nosit už od začátku, bude to pro mě pohodlnější a hlavně nemusím řešit co s kočárkem. Ten sice mám, i skejt dokoupený co kdyby náhodou, ale na ty cesty mi manduca přijde ideální. Navíc ne všude se s kočárkem dostaneme. No uvidíme, ale mám strach, že když budu mimíska vozit nejdřív třeba do těch tří měsíců jenom v kočárku a pak budu chtít přejít na nosítko, že se mu to nebude líbit, když nebude zvyklý.

aideen
11. črc 2012

Holky, tak jsem si dneska objednala manducu. Mám z toho fakt velkou radost a nemůžu se dočkat, až dorazí, ale mám docela i strach. A to z toho, že s ní nebudu umět zacházet ☹ Snad to nebude tak složité a začneme nosit co nejdříve, až se prďolka narodí 🙂

clara.7
12. črc 2012

Ahoj holky, přidám i svou zkušenost s manducou 🙂 Poprvé jsem s ní vyrazila ven když byly malé 2 měsíce a naprosto super. Hned jsem si na ní zvykla já i malá (většinou v ní teda spala, ale když byla vzhůru tak jen koukala a neplakala). Dobré je, že mě nebolela záda, ani když jsem jí nosila skoro celé odpoledne. Před týdnem jsme s ní absolvovali i výlet do přírody (lesem a kamením na Stvořidlech) a opět paráda (malé už jsou skoro 3 měsíce). Jen jsme se s malou navzájem zahřívaly, takže jsme pak byly pěkně propocený. Není se čemu divit, v těch tropech 😒
Nakonec jsem ráda, že jsem si jí pořídila i když jsem se toho trochu bála.
@aideen neboj, není to složité, stačí si nastavit popruhy, takže napoprvé je to trochu delší, ale pak už je to brnkačka 🙂

tichackova
12. črc 2012

Tak já mám manducu doma asi týden, 14 dní, a Elišce se v ní nelíbí☹ Doufám, že třeba až bude starší, že se to zlomí...

euka210
14. črc 2012

@aideen my sme tiež objadnavali z netu, tu na vychode SR to ani inak nejde....vela kupujeme cez net. My sme s Manducou spokojni, nas tam bol uz ako tyzdnovy lebo nevedal spat a tam sa mu spinkalooooo 🙂 Ale bol valibuk...5,5kg. V zime sme mali pauzu a teraz vyuzivame znovu, ja len tak na pol hodky, bo maly ma 11kg, ale mm ponosi v pohode aj 2h. V kociku nam uz nezaspi, ale v manduce aj v meste v ruchu. Ma aj nevyhody, ale do prirody na par hodin ci do busu dobra vec. Aj do mesta ci obchodov kde nemoze kocik, hoci horsie vidis na schody ci pri plateni, ale na to sa da zvyknut 🙂

euka210
14. črc 2012

@tichackova pocula som, ze 15min treba vyskusat a potom to vecsinou prejde, ze si zvykne...alebo potom ked bude starsia.

79uffo
18. črc 2012

@aideen zdravím. Já si chci také pořídit manducu, ale dát za ni skoro 3 tisíce a nebýt si jistá, jestli to sedne mě i mimču 😒 ..... tak jsem si ji půjčila na www.látkujeme.cz. 🙂 na 10 dní. Myslím si, že v obchodě bych asi ani během chvíle nepoznala, jestli je to ono nebo ne. Takhle si ji pěkně vyzkouším "za běžného provozu" 😉 Takže přeji dobré pořízení.

aideen
18. črc 2012

@79uffo už ji mám doma 🙂 Je hodně variabilní jak jsem zkoušela popruhy a vypadá to super. Já nejsem moc náročná, postavově taky normál a manželovi sedí 🙂 Takže jsem měla štěstí a nemůžu se dočkat, až do toho malého napasuju 🙂 A když v ní malý nebude chtít být, tak ji prodám. Ale věřím, že se mu v nosítku bude líbit 🙂

79uffo
18. črc 2012

Nazdárek, všechny zdravím! Nevím o nikom v mém okolí ani v rodině, kdo by nějaké nosítko používal, takže se nemám koho zeptat. Netuším totiž, jak moc utahovat všechny ty řemínky. Jestli má být J na mě úplně nalepený nebo máme mít mezi sebou prostor a jestli má v tom být jakoby trochu podsazený, či co? Koukala jsem na net na videa a nic jsem neodkoukala ... anebo už mám fakt vykojený mozek 😀 Děkuji za reakce 🙂

hradnapani
18. črc 2012

@79uffo ano, ma byt co najtesnejsie nalepeny na tebe a zadok ma mat nizsie ako kolena (keby si sa pozerala na seba z dialky, tak to vyzera ako pismeno M obratene dole hlavou... no neviem, ci som ti to vysvetlila dobre, ale v tej manduce sa ani neda zle sediet si myslim). Ma ta vlastne objimat nozickami okolo tvojho pasa.

evlyn
18. črc 2012

@79uffo nalepený a podsazený, kor takhle malé miminko, aby se nevykláněl do boku (nebortil se)...

ja.na81
18. črc 2012

@79uffo tak tak, nalepeny na tobe 🙂 Idealne kdyz se s nim v manduce predklonis, mel by zustat na tvem tele, mezi vami by nemela byt zadna mezera.... Kdyz je jeste takhle malinky, mozna ma jeste kratke nozky aby je roztahnul poradne kolem tveho bricha, takze mu jeste nozky nemusi koukat z manduci ven... kolinka by mel mit tak na urovni pupiku...

79uffo
19. črc 2012

Holky, děkuji za reakce a hned solím další dotazy.
1. Když dáváte plenkované dítko do manducy, povolujete mu kolem bříška plínku? Mě se zdá, že ho ve vertikální poloze škrtí, tak jsem ji radši povolila.
2. Ten bederní pás zapínáte nad boky nebo přes kyčle nebo jak se to komu hodí?
Jo, jak jsem si tu stihla pročíst vztekání dítek při nandávání - no u nás se zatím sehráváme, takže se to bez menšího boje neobejde. Chvíli v ní ještě "držkuje", ale pak začne koukat okolo sebe nebo vytuhne. A to ji mám teprve 2 dny. 😀
@ja.na81 žádná mezera - a to ani hlavička by se mu neměla moc hýbat? Mám dojem, že je tam nějak na volno i když bříško má na mě nalepené. Rozepnutý zip mít nemůžu, protože to by pak už neviděl ven. Do novorozenecké vložky ho nedám, páč má stehýnka už silnější 😉

ja.na81
19. črc 2012

@79uffo hm, ta hlavicka by se asi trochu hybat mela, prece jen ji otaci do stran a tak, ze jo, jak chce neco videt... jen aby m teda nevisela nejak dozadu... S tim zipem to plne chapu, nas Honza byl taky nepricetny, jak poradne nevidel 😉
Bederni pas jsem zapinala dost vysoko... ja bych ti rekla, ze jsem ho mela skoro v pase... no to asi ne, tak trochu niz 😉 Mela bys dat miminku pusu na hlavicku kdyz ho mas v nositku/satku, pak je ve spravne vysce, takze i podle toho zapnout... No a jinak proste zkousej dotahovat a utahovat ty popruhy, dokud se ti nebude zdat, ze je tam prcek dost fest 😉

noone
19. črc 2012

ahoj, sice to sem uplne nepatri, ale kdo uvazujete o koupi manduci, prodavam tu nasi, je z limitovane edice Olive Blush a je temer nepouzivana 😢 . strasne moc jsem si ji prala, vydupala jsem si tuto misto jednobarevne a nakonec byla v podstate jen ve skrini...
ad zkusenosti - manzel si to uplne odmitl obliknout, pry neni indianska babicka 😀 , a me sedela super, akorat se obema detem libilo v kocarku a nikdy jsem nejak nemela prilezitost ji poradne vyvetrat... prvni dite vubec, u druheho jsem si myslela jak ji konecne vyuziju a mala tam zas nechtela byt (byla asi jeste hodne mala na nositko a pozdeji jsem to uz nezkousela)... a ja se na to tak tesila jak si deti ponosim ☹

lume
23. črc 2012

Ahojte, dnes som kupila Manducu pre dcerku (6 mesiacov), na vyskusanie sme mali Ergo nosic, ale rozhodla som sa nakoniec pre Manducu. V Ergu dcerka vydrzala celkom dlho, dokonca v nom aj zaspala. Chcem sa opytat, ako dlho (myslim casovo) zvyknete mat dietatko v nosici? Pouzivate nejaku funkcnu bielizen, aby sa dieta prilis nepotilo? Mate v nosici dietatko utiahnute co najtesnejsie?

gabika7706
23. črc 2012

@lume najdlhsie som maleho mala v manduce asi na dovolenke v Tatrach, ked mal cerstvych 9 mesiacov, to bol v manduce v podstate skoro cele dni, cely tyzden, bez problemov sa aj nakojil kedy chcel, vybrala som ho len na prebalenie, prip. prezlecenie a obed /ked prave nespal/, spokojny bol, nestazoval sa ani raz 🙂 Funkcne pradlo som ale nemala a to som teda dost lutovala, lebo sme sa potili obidvaja.
A k utiahnutiu...casom uvidis, ako vam obom bude vyhovovat ;)

lume
23. črc 2012

@gabika7706 Diky, no ved uvidime aj my. V stredu odchadzame na dovolenku, tak malu trochu potrenujem na Manducu.

sasikas
12. srp 2012

ahojte kocky...
chcem sa spytat ci sa da kdesi kupit ta zapinacia spona co je na pase na manduce....pri prvej dcerke sa nam podarila zlomit jedna ta uchytka alebo ako nazvat 😅 a teraz zaciname ''manducovat '''s najmladsim a spona sice drzi ,ale bojim sa aby sa nam to nerozletelo... 😝 😉 dik....

ikke
13. srp 2012

@sasikas skus napisat vyrobcovi, dobre znacky posielaju taketo veci aj zadarmo 😉
http://www.manduca-baby-carrier.eu/contact.html

reanda
26. srp 2012

caute,
kupili sme manducu z druhej ruky, nie je oprana, na stitku je, ze prat na 30, ale mne sa to zda malo, lebo mi pripada dost taka usmudlana 😒 a este ked je to po cudzich ludoch.. preco sa to ma prat na tak malo stupnoch, ked je to cista bavlna, kvoli tym plastovym prackam? znici sa mi, ked ju operiem aspon na 40? skusali ste to niekto?
mozno sa tu uz o takom pisalo, ale nemam odvahu hrabat sa v tak objemnej diskusii 🙂
diky

zuzanockamt
26. srp 2012

@reanda ja som prala na 40 stupnov, na 30 je to fakt malo

luucia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciesofi
2. zář 2012

Hezký večer 🙂
Mám sedmitýdenní holčičku, pořídili jsme Manducu a teprve se s ní učím (různě utahuju a šteluju 😀) Ráda bych ji konečně vyvětrala, ale venku je teď celkem ošklivo (zataženo, kolem 18 - max. 20 stupňů) a já nevím, do čeho malou obléct..

Jak oblékáte své děti a hlavně miminka do Manduky vy?

Nejsem si jistá touhle přechodnou dobou, na zimu chci pořídit takovou tu kapsu přes 🙂