Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

belasok
28. říj 2012

Ja mám dobré skúsenosti s manducou, môj syn sa v nej nosil od začiatku, najprv na brušku a neskor , ked bol vačší aj na chrbte. Nevýhodou bolo ked bol vačší, tak ked zaspinkal mu padala hlávka, ale inak mne a manželovi velmi vyhovovala, ked som v ne synka nosila tie kilá sa nejako dobre rozložili a ja som necítila že by bol tažký... Ortopedička zareagovala tiež pozitívne. Teraz čakáme tretie bábatko, ale premýšlam i o kupe baby šatky, počula som že to je tiež dobre.

ella_joy
29. říj 2012

Ahojte, ja som po BabyBjorne chcela skusit s druhym babom Manducu, a zle to dopadlo 😔 Ked tam syna dam, tak vresti o ratu tak akoby ho na skripec davali..myslite,ze je skoro ho tam davat ma vyse mesiac...som z toho velmi smutna a sklamana..po tych vsetkych pozitivnych ohlasoch take fiasko u nas ☹ a to som si este zhanala specialnu ediciu cele tehu po roznych zahranicnych weboch... ach jaj, snad nebude skoda namahy a penazi...

giapetko
29. říj 2012

@lilianka1199 tak to je super.... 🙂

ivanka.7
29. říj 2012

@ella_joy nehadz flintu do zita. My sme tam malu zacali davat az ako skoro 3-mesacnu, novorodenecka vlozka je fajn, ale myslim, ze je lepsie az neskor tam babo davat, predsa len, to upevnenie nikdy nebude tak na fest ako v satke, tak nech aspon hlavu dobre drzi. Ale ked chces skusat, tak odporucam davat ho tam, ked je v dobrej nalade a len na chvilku vzdy. U nas manduca najskor 5 minut, potom 10, potom 25 a potom 2 hodiny v zoo :D a teraz rano vzdy vysikujem manzela s malou v manduce a so psom von a mam 15-20 minut len pre seba! :D a manzel ju velmi rad nosi, uz aj ked chodime spolu, tak sa zlozenie z ja s malou v satke a manzel so psom zmenilo na manzel s malou v manduce a ja so psom :D lebo on si predsa chce nosit svoje babo! :D

ella_joy
31. říj 2012

@ivanka.7 dakujem Ivka, budem skusat postupne ho tam davat, len sa bojim, aby si zas pripadne az tak na to nezvykol, aby chcel byt aj v kociku, musim to nejak ustrazit

aideen
31. říj 2012

@ella_joy určitě to nevzdávej! U nás malému taky trvalo, než si zvykl. Ale vždycky plakal jenom minutku a pak byl klid. Nakonec se to prckovi zalíbí, uvidíš. Chce to jenom čas, aby si zvykl 🙂 Pak to bude naopak jako u nás - vřeštění při odložení do kočárku 😀

miskaska
16. lis 2012

Ahojte, poradite mi s dilemou? Manduca je dost draha, tak nechcem vyhodit zbytocne vela penazi a potom ju nevyuzit. Mam 4 mesacne babatko. Opati sa ju kupit teraz na zimu? Nebude po zime maly uz dost velky na nosenie? Vyuzivate ju aj doma? Bojim sa, ze kupime a malemu sa tam nebude pacit 😒

kali.kal
16. lis 2012

@miskaska : Tak zkus nejdřív Manducu půjčit třeba na týden. Pokud máš strach, že se tam malému nebude líbit. A po zimě určitě ještě nebude malý na nošení, toho se neboj. Naše Eli byla v Manduce ještě teď v létě - to už jí byly dva roky.
Nošení v zimě je super hlavně pokud napadne sníh a nechce se ti brodit s kočárkem. Super je mít nějakou větší zimní bundu, abys do ní zapla sebe i malého.

spaghi
16. lis 2012

@miskaska taky bych nejdriv manducu vyzkousela, jak pise @kali.kal, alespon budes mit jistotu, ze se v ni malemu bude libit nebo naopak - my jsme zacali nosit cca kolem 4 mesice a to uz bylo v zime a muzu rict, ze jsem byla maximalne spokojena, vsichni se brodili s kocerem ve snehu nebo se s nim cpali do MHD, ja mela Frantiska pekne zabaleneho v manduce, takhle jsme jezdili napr. k doktorum, poridila jsem si ochrannou kapsu MaM a merino navleky na nozicky a zima mu rozhodne nebyla, nosime v manduce stale a myslim, ze jeste nejaky cas rozhodne budeme 🙂 v lete na prochazky lesem a brodenim se pred potok je idealni 🙂

miskaska
16. lis 2012

Tak asi poziciame. Chcela som od kolegu, ale uz ju posunuli dalej. Pozerala som vsak, ze v nejakom obchode sa za poplatok da pozicat, tak to asi tak vyriesime. Dakujem za rady 🙂
@kali.kal
@spaghi

betysek
21. lis 2012

Taky jsem koupila Manducu pro 5 měsíční dcerku. Když ji tam dám, tak vřeští jak pavian, pak po 15 min střídavého ječení a klidu usne, když se probudí, tak vřeští dál. Chtěla bych se zeptat, jak poznám, že mám popruhy dost utažené. Nemůžu ji tam přitáhnout moc?

xlucia
21. lis 2012

@miskaska na namesti hraniciarov sa da v petrzke pozicat

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
smisek24
26. lis 2012

@mamina19844 dej pokoj s tou reklamou

miskaska
26. lis 2012

@xlucia a v ktorom obchode? Tam je tak plienkovy a potom este jeden 🙂 .

mamina19844
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
xaverov
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
xlucia
26. lis 2012

@miskaska je tam obuv, a ked sa k nej postavis celom tak na lavej strane

tehulka2011
1. pro 2012

Prosim Vas baby, je lepsia ta nova manduca, "New Style"? Alebo radsej tu starsiu? Dakujem za rychlu odpoved 🙂

adelajda2012
1. pro 2012

Ahojte. Ja tiez rozmyslam nad kupou manduci, hlavne teraz na zimu, ked to bude s kocarmi tazke. Ale chcem sa spytat, odkedy sa dieta nosi na chrbte? A ako je to potom s tou ochrannou zimnou kapsou, da sa pouzit aj pri noseni na chrbte? A nie je potom tazka manipulacia? Neviem si predstavit ako malu napr. v autobuse skladam z chrbta a pri vystupovani zas nahadzujem ;) To normalne ako ruksak? Alebo ked vojdete do obchodu, tak potrebujete rozopnut na chvilu kapsu, nech sa drobec neuvari... Vsetko si to viem predstavit, ked je z predu, ale na tom chrbte...Mala bude mat uz sedem mesiacov a hoci ma len okolo sedem kil, nie som si iste ci ju na bruchu zvladnem dlhsie nosit. Dakujem za rady.

ivanka.7
1. pro 2012

@adelajda2012 ja si zas neviem predstavit, ze by som svoju 8-mesacnu a takmer 8-kilovu nosila na chrbte, nemam s tym vobec skusenosti, nosim na bruchu bez problemov 🙂 podla mna by ju to na chrbte ani nebavilo este, nevidela by cezo mna a nemala by so mnou taky kontakt.

mvkoty
1. pro 2012

@adelajda2012 V manduce můžeš nosit na břiše i skoro dvouleté dítko, záleží jak je ti to pohodlné. Moje dcera má 21měsíců a v šátku jí nosím jen na zádech a když jsem měla manducu tak jsem nosila jen na břiše. A když na zádech tak jsem nahazovala na záda přes rameno, ale je více způsobů.Zkuskouknout na youtube určitě tam najdes nějaké video jak nahodit na záda tak aby ti to vyhovovalo. No a co se týká kapsy, já jsem jí nepoužívala, měla jsem doma dělanou nosící bundu a svlékání v obchodě jsem neřešila, prostějsem měla bundu na sobě a nakoupila jsem. Pokud jsem šla do většího obchodu tak jsem se svlékala z bundy. Pod bundou jsem ěla většinou jen triko s dl. rukávem a pod ním tílko. a malá měla to samé občas ještě mikču, kterou jsem jí sundala.

xmata
3. pro 2012

chtěla jsem porosit, jestli někdo nemáte návod, jak uvázat Mam kapsu? Nevím, jestli jsem tak levá nebo malý tak šikovný, ale vždycky mi z ní vyklouzne, tak asi dělám něco špatně 😀

ja.na81
4. pro 2012

@xmata tady je video s navodem (sice v nemcine, ale to snad nebude vadit 😉 ) staci, kdyz si to pustis od 3. minuty

https://www.youtube.com/watch?v=lOHxsX3-1BM
kocka1
30. pro 2012

Milé mamičky som sa chcela spýtať, že či je manduka dobrá, a dá sa nosiť dieťatko aj opačne? nielen čelom ku mne? Ďakujem za odpovede.

mooncaa
30. pro 2012

@kocka1 No, vzhledem k tomu, že tato poloha není bezpečná, tak manduca, co by ergonomické nosítko, tuto polohu neumožňuje.
Zrovna teď jsem narazila na tento odkaz:
http://www.didymos.cz/noseni/anatomie-kojencu.html

kocka1
30. pro 2012

@mooncaa no naša by mi vyškriabala oči, pretože ona chce všetko vidieť 🙂 a nie mňa a ešte zatiaľ nechodí keďže už má 11 kíl :( keby som išla s ňou na túru tak nemám nosič :( nevieš prosím ťa poradiť? čo by bolo dobré?

kocka1
30. pro 2012

@mooncaa dobre už som si prečítala 🙂 díki si zlatá

mooncaa
30. pro 2012

@kocka1 Já nosím od 9 kg na zádech. Teď v poslední době jen místo krosničky na výlety a nemám pocit, že by Eli neviděla okolo, kouká jakoby přes rameno a do boků. Možná když se ještě nosila ve předu tak neměla takový rozhled, ale to bylo jen do cca 1/2 roku a i tehdy jsem občas nosila i na zádech - doma, když jsem potřebovala něco udělat, aby mi ve předu nepřekážela.

mooncaa
30. pro 2012

@kocka1 Za mě je manduca lepší než krosnička, protože v manduce je těžiště blízko mého těla a je to pro mne přirozenější, manduca je lehká, krosnička těžká, je zbytečné přidávat další kila. Já odnosila asi 10 kg dítě za den i 33 km, za týden asi 120 kg (Krkonoše) a vůbec mě nebolela záda ani ramena.