Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

pipussa
28. srp 2010

@emjee
dakujem 🙂
poradim sa s maminou... ona vie sit. a mozno nieco vymyslime aj samy...

tinaki1275
28. srp 2010

@emjee a tak to ma logiku s tou kapucou....tiez som si hovorila ze nejako jej musim pridrzat hlavicku ak nerozopnem ten zips...a zaroven aj lepsie vidi ak je nerozopnuty..

tinaki1275
28. srp 2010

@zdeniii od zajtra idem aktivne pouzivat...uz sa tesim ze vyrazim normalne do supermarketu,s kociarom to proste nejde...dufam ze sa sa jej to bude pacit.,zatial citam len pozitivne nazory...este zvladnut tie popruhy..😉

luciferova
28. srp 2010

Kocky ako si dam krpca sama na chrbat? V predu sa nam to uz nejak nepaci ☹ vdaka 🙂

emjee
29. srp 2010

@luciferova
zapni chrbtove popruhy (normalne, nie do kriza), nasad si mdc na brucho a zapni, ale nedotiahni uplne, nechaj si trosku volnejsi ten bedrovy pas na otacaci manever 😀
posad si krpca akoby si ho isla davat na brucho resp. na bok, vytiahni mu chrbtovu cast, ale nenasad si popruhy
podla toho na ktoru stranu ides tocit - opisem ti postup ako robim ja - tocim pod lavou rukou - lavou rukou mu chyt a pridrz chrbtovu cast (lavu ruku ponad jeho hlavu),
pravou rukou bedrovy pas a potiahni, lavou stale pridrziavas a zaroven akoby tlacis dietko smerom k tvojmu chrbatu
ako tahas pravou rukou, lavou stale pridrziavas, zacni sa zohybat
ked dostanes dietko aspon do polovicky chrbta, uz si minimalne jeden popruh budes vediet nasunut na ruku (ja davam prvy popruh na pravu ruku, moj manzel si dava prvy lavy)
a hned v zapati aj druhy popruh
dotoc, podsad, zapni vpredu pracku,
este sa zohni a vyhod si ho co najvysie a zohnuta dotiahni bederny pas

najprv si to vyskusaj nad postelou

luciferova
29. srp 2010

Jemine 😀 dost dobry opis, skusim 🙂 a poznamka o posteli sa mi paci 🙂 dakujem 🙂

jitka_
2. zář 2010

Ahoj!
Tak jsem si před chvílí objednala na netu Manducu i s ochrannou kapsou na zimu a až teď čtu diskusi. A koukám, že každému sedí něco jiného. Tak jsem zvědavá, jak budu spokojená. Já mám 175cm a 58kg (velikost 36/S) a mám dlouhý trup, manžel je stejně velký jako já, naše malá má 3,5 měsíce, něco přes 4 kila a dlouhá je "jak piesnička" už 60cm a je štíhlá. Z čeho mám strach, aby se mi popruhy nezařezávaly do ramen a aby mi z ramen nepadaly a aby se v tom malé dobře sedělo. Při nejhorším můžu zboží do 14dnů vrátit.

reruna
2. zář 2010

@jitka_ pro hubené je nejlepší si pásy překřížit, aby nepadaly, je to fakt pohodlné

https://www.youtube.com/watch?v=j9dyyz6_bqo
jitka_
2. zář 2010

@reruna Moc Ti děkuji za video! Tak to super, už se moc těším, až mi přijde 🙂

ducky
3. zář 2010

@lamarika My jsme malýho šoupli do Manducy už někdy ve 3 týdnech a naprosto v pohodě. Spinkal tam a moc se mu to líbilo 😉

zdeniii
4. zář 2010

Ahojky, tak jsme se vrátili z dovolené v Jizerských horách a manduca je k nezapolacení opravdu!!! Ještě jsem na ní pořídila kapsu os MaM Deluxe a vážně paráda! nevím co bysme bez toho dělali ;o)

lamarika
4. zář 2010

@ducky děkuju, taky teď pujde do manducy malá nejspíš dřív. Záleží na tom jak se mi podaří odrodit 😉
@zdeniii to jsem ráda, že jsi taky spokojená 😉

ducky
4. zář 2010

@lamarika Jé, tak to držím palce, máš hezký termín 😀 Já měla 30.10. nebo 2.11. a malá si to vybrala přesně na 1.11. 😉

zdeniii
4. zář 2010

@lamarika jjo fakt paráda, využila jsem obě dvě strany 😀 díky za rady!

lamarika
4. zář 2010

@ducky tak to měla krásnej termín 😉 😀

hanule05
5. zář 2010

Ahoj,

tak já jsem si taky objednala Manducu (Blue Velvet), mám čtyřměsíční dcerku, docela macíka, už má skoro osm kilo a nechce ležet v kočárku, tak jsem si nosítko objednala, uvidíme, jestli ji budu moct občas v manduce nosit - hlavně, když půjdme se starší do školky.

Ale napadá mě jedna věc, nemáte obavy, jestli si mimčo nezničí z nosítka páteř? Všude furt čtu - jenom nechávat ležet, aby se nezatěžovla páteř, tak jak je to tedy?

jitka_
5. zář 2010

@hanule05 Ahoj, mám stejně starou dcerku, ale ta naše má teda jen něco přes 4 kila. Máme s páteří problémy od narození, otáčí hlavičku jen na jednu stranu a celkově používá jenom pravou stranu těla. Tak chodíme na "vojtovo" cvičení a už je to lepší. Ukazovala jsem letáček manducy rehabilitační sestře a ona se mě hned ptala, jestli má to nosítko pevná záda. No já jsem nevěděla, přitom je to v tom letáku psané, že nosítko má dokonalou oporu páteři a správné postavení nožiček. A říkala nám, že v něm nemáme nosit pořád, v žádném případě třeba 4 hodiny denně. No když si spočítám, kolikrát kojím, kolikrát denně chovám a uspávám, tak to určitě ty 4 hodiny budou. A já si teda myslím, že v tom nosítku má určitě větší pohodlí, než když si ji v náručí různě přehazuju z jedné ruky na druhou. Když jsem se dívala do zrcadla, tak je pokroucená jak paragraf, to v nosítku nebude. A já chtěla prvně koupit nosítko-krosnu od chicca, ale moje kamarádka mi hned říkala, že to nosítko není vůbec pevné, že tam mimi vlaje ze strany na stranu. Takže i pro větší dítě to musí být nepohodlné, když musí pořád "vyrovnávat" a napínat svaly. To u manducy nehrozí. Hani, já věřím, že budeme s manducou spokojené 😉

reruna
5. zář 2010

@jitka_ krosna je až pro sedící děti

jitka_
5. zář 2010

@reruna Já jsem to právě nevěděla a prodavačka v obchodě mě na to vůbec neupozornila! 😖 Na nošení miminka mi nabídla baby-vak nebo krosnu. Baby-vak jsem zavrhla hned, naše malá je už dlouhá a já chtěla něco, v čem bychom ji mohli nosit co nejdýl. Já jsem se na tu krosnu ptala tady na modrém koníkovi na bezplenkovce a holky mě navedly sem k vám. 🙂

zdeniii
5. zář 2010

@hanule05 ahojky koukám, že máme stejný "problém" 🙂 Naše Helenka taky nechce být v kočárku 🙂 a manduca je super řešení hnedle v ní i usne a je spokojená. O zádíčka se nebojím, je tam ve správné poloze... a když upřednostuje jednu stranu tak ji práv v té manduce přndám na druhou 🙂

hanule05
6. zář 2010

@zdeniii jak to myslíš - upřednostňuje jednu stranu - myslíš tím, že má otočenu hlavičku na jednu stranu? Jsem nějaká natvrdlá 😅

hanule05
6. zář 2010

@zdeniii koukám, že jsi taky okres ČB, odkud jsi? Já jsem z Borku u ČB.

zdeniii
6. zář 2010

@hanule05 jjo přesně tak, dává furt hlavu na jednu stranu tak ji v manduce otočím na tu druhou at trénuje svalstvo i na druhé straně... jsem přímo z BUdějc 😉

hanule05
8. zář 2010

Ahoj holky,

prosím o pomoc. Dneska mi přišla manduca a já i kdybych se třeba na hlavu postavila, nedokážu zacvaknout ten spojovací popruh na zádech. Mám ho posunutý co nejvíce nahoře, ale stejně ho nedokážu zacvaknout. Kdyby byla ta koncovka na levým rameni delší, tak by to šlo, ale mě to prostě nejde. Už mě z toho chytá nerv.

hanule05
8. zář 2010

Tak už jsem na to přišla, měla jsem rozepnutý zip na prodloužení zádové části, tak jsem ten zip zase zapla a už to šlo. Nevím, ale jak to budu dělat, kdybych potřebovala delší zádovou část, pak ten zádový popruh asi nezapnu.

Padají mi popruhy z ramenou, zkusím si je překřížit, ale na to už nemám dneska nervy, pustím se do toho zítra 😅

pipussa
8. zář 2010

@hanule05
aj ja som mala probem s tym popruhom hore...vzadu
skusila som to aj akoze prekrizit a zaroven prepliest... ale to mi nevyhovovalo, lebo sa potom nedali tie remene posuvat a tlacili ma na chrbte... jedno rameno bolo dlhsie a druhe kratsie a maly bol nerovnomerne v manduce
ale ked som to len prekrizila ( naspajala som tie remene tym, ze by som ich preplietla ) tak to bolo lepsie...
a aby som nemala obavy, ze mi maly vyleti z manduci, tak mam zapnuty ten zadny popruh a ten je vlastne dalsia poistka, tym, ze je zapnuty, nieje sanca, aby mi popruhy spadli, ked ich zacvikavam

hanule05
9. zář 2010

@pipussa, pořád s tím mám problémy, nějak mi nesedí. Včera jsem to zkoušela, dneska taky a pořád se v tom necítím dobře. Kačenka se na to taky nějak netváří. Je to škoda, ta manduca je tak krásná, když ji na někom vidím, ale na sobě se mi to nelíbí. Ach jo.

pipussa
9. zář 2010

@hanule05
skusaj
aj mne nesedela...
padali mi ramenne pasy...
teraz uz mam sposob ako na to
videla si videa, ako sa to ma nosit??

hanule05
9. zář 2010

@pipussa, zkoušela jsem to podle videa. Technicky to mám oblečené správně, ale prostě když ji mám na sobě, tak mi to nevyhovuje, různě mě to škrtí nebo to naopak padá. Prostě jak s tím nemám zkušenosti, tak to neumím dobře seřídit 😅 Snad se to časem srovná. Ale říkám si, že jsem se unáhlila, že jsem si ji koupila, tolik peněz stála a pravděpodobně ji asi moc neužijeme. No kdyžtak na koníka dám inzerát ☹

jitka_
9. zář 2010

@hanule05 Mně ještě nepřišla, no já si k tomu objednala ještě různé serepetičky, které nebyly momentálně skladem. Tak to jsem zvědavá, jak se s tím poperu.
A ještě že jsi to napsala s tím inzerátem!!! Já jsem si vůbec nevšimla, že je tu bazárek 😀 Mám na prodej nové nepoužité kalhotkové plenky a jedny svrchňáčky. Naše malá je hodně štíhlounká a dlouhá, takže nám nesedí.