Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

emjee
5. kvě 2011

@kacka27 nosice s konstrukciou su urcene na tury, nie na bezne nosenie doma, po meste ... citujem zo stranky nosime.sk:
Aj napriek snahe o neustále zlepšovanie turitických nosičov musíme poznamenať, že nosenie v nich nie je určené pre útle mamičky. Samotný nosič väčšinou váži 1,5–2 kg, čo je záťaž sama o sebe. Dieťatko do takéhoto nosiča sami nedáte, jedine s pomocou. Zvládajú to silní a statní oteckovia, maminy s tým majú problém. Ťažisko dieťatka je ďaleko od rodiča, často je dieťa vyššie ako rodič. Ak dieťatko zaspí, nemá si o čo oprieť hlavičku. Turistický nosič nie je ľahký ani skladný, zaberá veľa miesta. Nedá sa v ňom dojčiť a nie je možný ani priamy kontakt dieťaťa a rodiča. Ak máte choré dieťa, variť s nosičom na chrbte vám asi nenapadne. Bolo by to príliš namáhavé. Vzhľadom na mohutnosť nie je vhodný ani do mesta a na každodenné prechádzky.

takze ak chces nosit prevazne na turach, potom si zaobstaraj nosic s konstrukciou, ale na tento ucel kludne mozes pouzivat aj ergonomicky nosic (manduca, ergo, patapum, boba, liliputti, ...), v ktorom mozes navyse pohodlne nosit aj vacsie dieta aj inde ako na ture, ja mam manducu a nosim v nej svojho 2r syna bez problemov

reruna
5. kvě 2011

@emjee souhlas, jen bych ještě dodala, že krosna má zase jiné vychytávky - pláštěnku např. nebo ji můžeš postavit na zem i s dítětem jako ve stoličce a nakrmit ho např., dále je u ní někdy batoh na další věci a je levnější, takže záleží na každém, co je pro něj výhodnější. Já mám raději manducu kvůli tomu, co jsi napsala výše 🙂

reruna
5. kvě 2011

@kacka27 nosila jsem v manduce i 3 ročního syna na zádech na výletě, letos bude mít 4, má jen 14 kg, takže kdyby chtěl na nějakém výletě, tak ho klidně budu zase nosit, budou se třeba střídat s bráchou, dá se tam nosit do 20 kg a na zádech si myslím, že to větší dítě na chvilku uneseš...

kacka27
5. kvě 2011

@emjee
@reruna Dakujem,ide pravve o tie tury a vylety,v meste neplanujem vyuzivat nosic.Ja urcite neplanujem nosit dieta po dome alebo po meste v nosici 🙂

kacka27
5. kvě 2011

@reruna kupime asi tu manducu je predsa aj skladnejsia.Dakujem moc

turistka
5. kvě 2011

@zuzanockamt dakujem, niekto mi totiz spominla, ze pustaju, mne sa to teda tiez nezdalo, preto som sa opytala

turistka
5. kvě 2011

ak sa mozem opytat, ake farby manducy mate? 😉

raa2
5. kvě 2011

@kacka27 my mame manducu petrolejovej farby a nosime sa v nej aj po meste a aj na ture uz s nami bola a je to ok, nemozem na nu dopustit, hlavne teraz ked uz maly chce chodit, tak ked sa unavi rovno vyskoci do manducy, chvilu sa ponosi a zase sa pyta vonku pochodit. ked sme s kocikom tak je to ostara, za jednu ruku drzat maleho a druhou tlacit kociarik...ja osobne by som volila manducu..

turistka
5. kvě 2011

@raa2 pomohli ste mi, tych farieb som sa bala, ci nebudu pustat - tym padom som zvazovala priridnu, ale nakoniec to vidim bud na cervenu alebo petrolejovu 🙂

raa2
5. kvě 2011

@turistka vobec nepusta, a to aj maly niekedy ked si nevsimnem aj ohryza, aj som ju prala a vsetko v poriadku. tiez som sa toho na zaciatku obavala, ale za tie peniaze si to asi nemozu dovolit , aby im to pustalo 😉

kacka27
5. kvě 2011

@raa2 prave tu petrolejovu pozeram,musim este porovnat ceny a objedname.Presne tak aj nasa v kociku uz nechce byt,len za ruku 🙂 Ale tak hlavne ju vyuzijeme po vyletoch,tie na leto planujeme.
Dakujem vam babule 🙂 Inak nepoznate nejaku stranku,kde maju dobre ceny? 😉

turistka
5. kvě 2011

@kacka27 mate ty alebo dietatko vszp?

raa2
5. kvě 2011

@kacka27 ja som ju kupovala tu : http://www.latkovky.sk/obchod/kategoria-nosice-... , dalo sa tam ist aj vyskusat, ci v nej bude maly chciet byt, najskor nechcel, ale teraz ked ju vidi, tak hned do nej naskakuje a on sa velmi rad nosi, vyuzivala som ju aj doma ked sme upratovali, varili alebo tak 🙂 je strasne zvedavy 🙂 Pani bola velmi ochotna, aj my povedala rozdiely medzi jednotlivymi nosicmi, lebo som uvazovala aj o liliputi nosicom, ale manduca vyhrala 🙂

raa2
5. kvě 2011

@kacka27 a priamo v obchode som platila 95 eur a nie 99.

kacka27
5. kvě 2011

@turistka mame 🙂

kacka27
5. kvě 2011

@raa2 tak ja to budem objednavat cez net,lebo nie som na Sk,obzeram este aj ine nosice,ale vzdy sa vratim proste k tej manduce 🙂

turistka
5. kvě 2011

@kacka27 tak v tom pripade sa podla mojich prieskumov najlepsie oplati cez www.latkovky.sk . Pozerala som rozne stranky, ale na tejto davaju 10% zlavu pre poistencov VSZP, takze vychadza bezkonkurencne najlacnejsie. Treba to napisat udaje do poznamky, ale pokyny si precitaj na stranke. Ja som objednala pred chvilou 😉

kacka27
5. kvě 2011

@turistka No super,vdaka,akurat som si to precitala na tej stranke.Tie ceny su vsade skoro rovnake,takze vyuzijeme aj my tuto zlavu a bude to hned o par evri lacnejsie 🙂

lubinka26
5. kvě 2011

ja mam petrolejovu manducu 🙂 a objednavala som ju odtiatlo http://www.noseniedeti.sk/ergonomicke-nosice/la... vysla ma celkovo 97€ aj s navlekami na nozicky 🙂

jantu
5. kvě 2011

já mám bordo manducu.Koupila jsem jí po vyzkoušení ostatních a tato mi sedla nejlépe jsem malá a drobná. Nosí ji i manžel ten je vysoký. Dceru jsme nosili asi od roku a 2 měsíců. Už chodila a chvíli chtěla chodit a za pár minut zase nést. Není žádný problém dát si ji na záda. Doted ji máme na výlety, ale už ji může nosit jen manžel. Dceři jsou už 3 roky

ciernavila
11. kvě 2011

Ahojte, ja sa len chcem spytat, detom sa dobre tak sedi v manduce ked su az tak rozkrocene? Moj maly ma zatial len mesiac, este pockam s kupou ale sa obavam ci tam bude v pohode v tom sede, mne sa to zda dost nasiroko...

kvetinqa
11. kvě 2011

@ciernavila podla mna je to vec zvyku.My manducu mame a maly v nej najprv nechcel byt ani za svet, tak sme skusali vzdy na chvilu a teraz uz je v pohode..

zebra41
11. kvě 2011

@kvetinqa ahoj rozmyslam nad kupou Manducy a nas Kubko ma 3.5 mesiaca len je trosku drobnejsi kedze sa narodil skor...chcem sa opytat od kolkeho mesiaca si davala babatko do Manducy? a kedy si asi zvykol? ideme totiz cez leto do Tatier,tak si uz mam zacat s nacvikom 🙂

kvetinqa
11. kvě 2011

@zebra41 My sme zacali asi v troch mesiacoch, maly mal vtedy 5,5kila a uz sme ho v pohode davali bez tej novorodeneckej vlozky.. nam trvalo asi mesiac, kym prestal vystrajat... manducy sa daju aj poziciat a vyskusat..

ciernavila
11. kvě 2011

No mam teraz moznost kupit novu manducu z limitovanej edicie za dve tisicky Czk a bojim sa aby to neboli vyhodene peniaze...mam ist do toho?

ikke
11. kvě 2011

@ciernavila novu z limitovanej edicie za 2000Kc by som mozno brala aj keby som nemala dieta, ktore do nej supnem 😅 pozri sa napriklad tu v Bazari, za kolko sa predavaju pouzivane, klasicke jednofarebne... 😉

a s tym rozkrocenim - ono to na prvy pohlad vyzera zvlastne, ale detom sa tam prevazne naozaj dobre sedi, urcite teda po tom 3.-4.mesiaci zivota 😵

mooncaa
11. kvě 2011

@ciernavila Já bych určitě koupila, hele jestli chceš manducu vyzkoušet, tak se můžeme domluvit a zkusíš jí naživo, jsme tuším ze stejného města. Ale půčím jen na pár minutek, ne na delší dobu. 😉

ciernavila
12. kvě 2011

@mooncaa dakujem ale problem je ten za ja sa musim rozhodnut do troch dni ci ju kupim inak ju predaju dakomu inemu a ja ju chcem zacat pouzivat az ked bude mat maly 3 mesiace ú teraz ma len mesiac tak by to vyskusanie nemalo este zmysel, este sa ho tam bojim nosit ked je tak maly a tiez sa mu to nemusi pacit..mozno az ked bude vacsi..preto mam tu dilemu ze sa musim rozhodnut do tejto nedele ☹

ciernavila
12. kvě 2011

navyse mam doma dve satky, jednu chcem predat.... strasne by mi pomohlo keby mi niekto ukazal ako to spravne viazat lebo mne to dako nejde podla videa dotahovat, nesatkujes nahodou?

ciernavila
12. kvě 2011

@ikke nasla som v bazari jednu tuto ale mesiac stary inzerat a za tu istu cenu co chcem kupit tu limitovanu a toto je podla fotky asi tmavohneda a este aj ktovie ci je to aktualne....