Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

nanika
7. lis 2009

Meleri, to nic, za takeho pol roka manducu moc na navlacanie nepouzijes, maly bude chciet aj troska behat, vyuzijes len ked bude unaveny, alebo si bude chciet zdriemnut. Aj tak si myslim, ze tie nosice na to nie su stavane, na nejake dlhe nosenie. Inak vdaka za to info o prekrizenych popruhoch, to mi nenapadlo, vyskusam pri bruskacikovi 🙂

nanika
7. lis 2009

baca, chyba je inde, moc ju do toho tlacis, radsej ju vrat a pozicaj za mesiac, zatial zabudne. Toto je natlak ako sadni si na serbel a dieta ma take hysaky, ze aj tak sa tam neposadi a o efekte pomlcim. Jednoducho bud manduca nie je jej kamaratka a treba skusit cosi ine, alebo jednoducho je niekde chyba, hm. Este ma napada, nemas niekoho v okoli, co by ta mohol skontrolovat, ako ju mas upnutu, ako je dieta v nej ulozene atd? Mna uz nic ine nenapada...

hupcza
7. lis 2009

já manducu mám ...používáme od 4 měsíců ...používali jsme rovnou bez novorozenecké vložky, jelikož ondří byl dlouhý jako 14 dní a neměla opodstatnění
přešli jsme na ní ze šátku (zpočátku jsme kombinovali, dnes už jej prakticky nepoužíváme)
jsem s ní maximálně spokojená
záda mě v žádném případě nebolí (nosím norlmálně popruhy nepřekřížené) - chce to dát si tu "práci" a seřídit si to přímo na ramenou
nosíme no města, na doma, na zahradu i na výšlapy a pohoda - i když zatím nenosím zase tak moc - ondří nemá ani 9 kg 🙂
v manduce bez problému usíná
prostě 100% spokojený uživatel
i ségra, která původně měla ergo si ji nakonec pořídila

baca
7. lis 2009

No na kontrolu nikoho neznám, tady v okolí když už něco, tak šátek. A jestli si manducu ještě pujčim, tak snad až na jaře. Přece jen, půjčovat si ji opakovaně už se krapet prodraží. 🙂 Asi na to má ještě moc krátké nožky. Je fakt, že dnes nechtěla být ani v šátku. 😖 A to v něm někdy ani nemukne a spí třeba i hodinu. Tak se v tom vyznejte!

katka.carska
23. lis 2009

skusali ste niekto nosit v manduce i starsie dietatko ? Da sa to este i v dvoch rokoch ? Pripadne dokedy sa to s nosenim dalo este vydrzat ?

nanika
23. lis 2009

Katka, 15 kg 23 mesacny staci? V pohode 🙂

zuzkaprofant
23. lis 2009

mam otazku do kolko mesiacov pouzivate manducu na sa pouzivat aj ked ma babo uz rok co poviete

nanika
24. lis 2009

Zuzi, my sme ju praveze kupili uz ako rocnemu tusim. Pouzivat sa da, aj je dietatu dobra a mne ako matke sa tiez dobre nosi, ale treba ratat s tym, ze to uz je vek, kedy dieta zacina chodit a su deti, ako nas, ktory sa rozchodil iba pred pol rokom, niezeby nevedel, vedel od 10m, ale nechcelo sa mu vonku chodit samemu, takze u nas to este malo vyznam, dnes nosim uz len ked mi zaspi v aute a nemam kocik so sebou. My nechodime na dovolenky, ani na tury, verim, ze tam ma este manduca velmi dlhe vyuzitie...

katka.carska
24. lis 2009

Nanika staciiii. Hladame totizto alternativu k turistickemu nosicu-je nespratny a tazky, bolo by to len na poponasanie na max. pol hodinku. No nemam vobec predstavu, ci sa do nosica take vacsie dietko vojde a ci je to prenho este pohodlne.
Ja mam skusenosti len so satkou, a tam som syna nosila do 2,5 roka (ale on je drobec)-satka nam vyhovovala.

zuzkaprofant
24. lis 2009

nanika dik ja na velku noc idem ku nasim na sk tak rozmyslam ci zabalit alebo nie co snou potom ci predat a pod ale asi si ju necham snad vyuzijem este aj po roku

klaudia74
24. lis 2009

Ahojte, ja mám síce Liliputi, ale čo sa týka dĺžky využitia, nosíme sa v ňom dodnes. Malý má skoro 2 roky a vyše 15 kíl a stále je to pohodlné pre mňa aj pre neho. 🙂

dobromila
24. lis 2009

Ja mam dvoch syncekov: starsi 2 r. a 4 mesiace a mladsi takmer 10 mesiacov a obom je v nej super. Nejake dlhe nosenie (viac ako cca 1hodinu) vsak nepraktizujem, resp. ak musim, tak potom su mi uz tazki. Je jedno ci na chrbte,alebo vpredu. Predsa len, mladsi ma uz takmer 10,5 kg a starsi cez 14.

neurologia
10. pro 2009

ahojte,

kedy je cas odlozit tu novorodenecku vlozku?dnes sa mi totiz mala zacala v manduce zapierat do toho bederneho pasu nohami-v podstate potom akoby stala.....dobreze nevyskocila...mam skusit dat ju tam bez tej vlozky?

lamarika
10. pro 2009

neurologie: ono je to individuální, ale v návodu u manducy je do 3 měsíců (kvůli nožičkám) 😉

emjee
10. pro 2009

neurologia ano skus to bez tej vlozky

martulikk
11. pro 2009

Ahoj holky, taky máme chvilku doma manducu, ale návod nám k ní nedodali ☹ Je v něm něco podstatného? Nebo je někde ke stažení? Díky M.

nanika
11. pro 2009

http://nosime.sk/static/navod_manduca.pdf

ja som tam mala presne toto 🙂

martulikk
11. pro 2009

nanika: moc děkuju! 🙂

neurologia
11. pro 2009

tak popisane som tam mala to iste ale mala som tam aj obrazky k tomu postupu co mne pomohlo kedze som taka obrazkova som sa laksie vysomarila.... 😉

murynka
8. led 2010

ahojky prosím o radu 🙂

jsem drobná maminka 😀 mám 46kg co je pro menší maminy vhodnější manduca nebo to baby nosítko 😕 mo děkuju 😵 😵

martulikk
8. led 2010

murynka: nevím o jakém baby nostíku píšeš, ale máme doma Manducu 😉 jsem štíhlá (mám teda 62kg, ale taky 178cm) a vadí mi, že nejde víc stáhnout v pase... a jak se prověsí pod váhou miminka, tak mi pak docela tlačí na kyčelní kosti 😒 takže pro domácí nošení mi moc pohodlná není... ale na ven, když mám na sobě víc vrstev je to už lepší 🙂 rozhodovala jsem se mezi ní a Bondolinem, bohužel jen podle netu... možná by pro mě bylo vhodnější to Bondolino, ale kdo ví...

labutka
8. led 2010

baby, mna by zaujimalo, ci uz niektora z vas manducu prala. ja mam vzor jardin noire (biela s ciernou potlacou), pouzivam ju cca pol roka, a oprat by potrebovala, aj keby bola inej farby. zaujima ma, co sa stane s tym bedrovym pasom, ci nejako nepovoli... neviem cim je to vystuzene...

emjee
8. led 2010

labutka ja som prala uz viackrat - vzdy pozapinam vsetky tie patenty (aj na bedrovom pase) a normalne to supnem do pracky aj s detskym oblecenim - akurat nastavim jemnejsie odstredovanie - je to v pohode

murynka
8. led 2010

martulik děkuju 🙂

myslela jsme co je lepší manduca nebo toto:
babynositka.cz

meleri
8. led 2010

jo prala jsem ji 3x, ani nepouští, mám tu vínovou..pás nijak nepovolil..

jinak co se tak dívám na to Beco tak se mi zdá že to tam nemá pro ty nožičky nijak vypolstrované, nebo se pletu? manduca tam má takové polštářky..

babulina
8. led 2010

baby mam otazocku, nepovoluje vam pracka na pase? najprv som si myslela ze som to len zle zapla ale potom som si davala pozor, nikdy sa mi sice uplne nerozopol pas ale ta poistka bola taka vyskocena ze nedrzala, snad ma pochopite co som tym chcela povedat, mate niekto takuto skusenost?

mmmk
8. led 2010

Murynka, mrkni na tohle srovnani
nositka.cz/srovnani-nositek.htm a nositka.cz/ergonomie-noseni.htm

maly_prcek
10. led 2010

murynka: já mám 44kg 158cm a máme manducu, přišla mi nejpromakanější... S jiným nosítkem srovnání nemám, ale manduca mi sedí, nenosím teda bederák v pase, ale na bocích, i když mám krosnu, tak to tak mám, líp mi to sedí... Navíc pokud bych si ji dala do pasu, tak malého budu mít až po bradu...

Nejlíp vyzkoušet...

martulikk
10. led 2010

murynka: koukala jsem na to nosítko a zdá se mi, že Manduca je propracovanější... ale soudit nemohu, nevyzkoušela jsem... jestli máš kde nosítka vyzkoušet, tak neváhej! protože jedině tak správně vybereš 😉 no a jestli jsi na tom jako já, že v okolí žádný obchod s nimi nemáš a musíš vybírat jen podle netu, tak přeju šťastnou ruku 🙂 jinak jsou stránky (myslím, že branakdetem.cz ale i jiné), kde si můžeš nosítko za určitý poplatek vyzkoušet a pokud by ti nesedělo, vrátíš ho zpět

murynka
19. led 2010

holky děkuju 🙂

dneska jsme objednala manducu přes paní z koníka dnes posílá tak uvidíme 🙂