Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

katren
2. zář 2012

Ahojte kocky....chcem sa podelit so "skusenostami"
Mam ju sice len 2 tyzdne ale uz veeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi lutujem, ze som ju nekupila skor.... 😠
Rozhodovali sme sa medzi Manducou, Liliputi, Ergo Performance a Kibi....Manduca to jednoznacne na celej ciare vyhrala 😉 a teda mm je velmi narocny zakaznik 😅 ja som ju kvoli brusku vpredu nemohla skusat, takze mm nosi vpredu a ja na chrbte 😉 Misko sa velmi rad nosi, nema problem ani so spankom a dnes poobede sa nosila aj Dominika...normalne sme ju nemohli dostat odtial 😅
Uz sa tesim, ako budem nosit najmensieho clena rodiny 🙂
A takto sme vypadali cez vikend 😉 / Misko ma 11kg, rok a mesiac a ja v 32tt /

79uffo
3. zář 2012

@luciesofi nazdárek, já mojeho bobka v tomhle počasí obleču do dlouhého rukávu+kalhoty a pod ně ještě ponožky (nebo jen lehký overal a pod ním krátké tričko+ponožky), protože v manduce si tělíčko zahřívá o mě, ale na nožky dát určo ještě nějaký návleky , páč nožky nejsou chráněné a snadno prochládají. No a na hlavu plátěnou čepičku, kdyby náhodou vylezlo sluníčko 🙂 Jináč do malé tašky si beru pro sichr ještě mikinku. Pro mě je teď těch 20 stupňů akorát, páč při těch hicech se člověk i mimi pěkně zpotil, což není nic příjemného. Tak nošení zdar 🙂

xsenova
3. zář 2012

@katren Ahoj, krasny post aj fotka 🙂 Moc Vam to tam slusi 🙂 Od ktoreho mesiaca myslis, ze sa moze miminko nosit v manduce? A este taka 😅 osobna 😕 Nebude pre mna mimco tazke ked mam len 50 kg? 😒

adulik23
3. zář 2012

@xsenova vyrobca uvadza, ze sa moze pouzivat od 3,5kg (je tam zmensovacia vlozka), co je +- normalna vaha novorodenca. 😉 ja som zacala po troske nosit od 1 mesiaca.
tvoja "osobna" otazka je uplne krasna. 🙂 ak nemas nejake vazne zdravotne problemy s chrbticou, tak vlastne dieta odnesies aj pri 50 kg. 😀 😀 😀 ja mam sice 55, ale bezne navlacam 20 kg caparta. 😎

ivanka.7
3. zář 2012

@xsenova ja mam cca 53 a svoju 7kilovu dceru odnesiem v pohode 2-3 hodiny v satke 🙂

luciferkax
3. zář 2012

@luciesofi ja mám síce vačšie bábo, ale svojho drobca obliekam stále do overalikov, má tenšie aj hrubšie, prechodné, aj na zimu, je to velmi praktické, nevyhrna sa to : D :D a na zimu, alebo ked mrholí, tak kapsu na to, je to super vec 🙂 - ale ja som si dávala drobca radšej pod širšiu bundu, kým vošiel, tak som si požičiala od manžela anosila som pod bundou

luciesofi
3. zář 2012

@79uffo
@luciferkax Děkuju 🙂

A ještě jeden dotaz - malá má teď cca 5kg (takže nijak veliká), používám látkovky, takže má na zadečku větší balík a nějak se mi nevejde do novorozenecké vložky (nožky má úplně otlačené).. Je to normální? Může to bát těmi látkovkami?

asaka
3. zář 2012

@xsenova neboj, v klidu prcka uneses, az bude moc tezkej, stejne mu bude manduka mala, je to tak max do 2,5 let, pak jim nozky uz visej trochu dolu, jak uz jsou dlouhy.
ja syna nosila do 3,5 let pri 15kg v pohode 🙂 ale uz to samozrejme neni na celej den,, na vylete kdyz uz nemohl a potreboval si odpocinout.. 50kg nemam, to bych byla kostra, jsem hodne vysoka,ale kamaradka ma max 50kg a nosila taky i 15i kg dite, bez problemu. Ono si telo postupne zvyka, kdyz nosis od malicka 🙂

79uffo
3. zář 2012

@luciesofi tý jo, tak já na toto odpovědět nemůžu, páč jsem si manducu pořídila v době, kdy se mi J do té vložky už nevešel. Jináč látkovky do manducy jsem začla používat před 2 měsíci, kdy jsem objevila kouzlo bkm. No J mívá v manduce otlačené bříško od svrchňáků, ale dýl jak 2 hoďky v kuse v ní není, tak to snad neva. 🙂

ivanka.7
3. zář 2012

@79uffo myslim ze keby mu to vadilo, tak sa ozve 🙂 ja pre malu do satky aj do manducy davam latkovky (aj na dovolenke, kde som sem tam davala jednorazovku) - ako su sirsie a pevnejsie, tak podla mna lepsie drzia a nehrozi, ze sa mala precika dakde do boku.

luciferkax
3. zář 2012

@luciesofi Neviem, ja som látkovky používala ž od 4.och mesiacov a vtedy som už novorodeneckú vložku nepoužívala

xsenova
3. zář 2012

@ivanka.7 @asaka @adulik23 dakujem za odpovede 🙂 O Manduce som prave pocula vela pozitivnych informacii 🙂 Tak sa tesim ze budeme moct ist na vylet 🙂 a nemusime sebou tahat kocarek 🙂

katren
3. zář 2012

@xsenova no, vidim, ze ma kocky obehli, co som tu nebola 😉
ja sa uz tiez tesim na nosenie najmensieho clena 🙂 neviem odkedy ja budem nosit, bo mne sa rodia drobcekovia....2,99kg Dominika a 2,55kg Misko - 6 dni po termine podotykam 😅 takze ja na zaciatku budem asi skor "kocikova" a potom odkedy sa bude dat, budeme sa nosit 😉

fraufrt
13. zář 2012

Mam 7 m chlapceka a rozhodujem sa medzi manducou a ergo nosicom, poradite mi vo vybere? Potrebovala by som nieco... ergo alebo manducu...aby som mohla s malym chodit do skolky po dceru. Chodime vlakom a cestovanie s kocikom je dost komplikovane (kto si to zazil, vie o com rozpravam, ...otravovat ludi, aby vam pomohli...) A ako je to s tymi "nosicmi" v zime, zmesti sa mi tam maly, taky naobliekany...? Budem rada, ked mi niekto da typ z vlastnej skusenosti.

mooncaa
13. zář 2012

@fraufrt Mám manducu a dcera se tam vejde bez problémů i v kombinéze. Na zimu bude pro Tebe určitě lepší nějaká nosící bunda, či kapsa přes. Protože v kombinéze se Ti dítě ve školce pěkně zpotí. Tak něco, co rychle sundáš bez toho abys sundavala dítko z manduky.
Co vím, tak ergo a manduca jsou podobné a je dobré vyzkoušet, co Ti bude víc sedět. Já to teda riskla a jsem spokojená.

fraufrt
13. zář 2012

@mooncaa dik za info, este keby si mi dala link ako vyzera taka bunda ci kapsa...kde sa to da zohnat? 😉

lamarika
13. zář 2012

@fraufrt tady je třeba zmiňovaná kapsa http://www.mamajainfo.cz/ochranna-kapsa/
Já ji měla a je podle mě praktičtější jak bunda, protože ji můžeš dát nacokoli a využít ji i třeba jako deku na přikrytí do autosedačky.
Jinak ergo většinou vyhovuje víc jak manduca maminkám co mají hodně útlou postavu, ale není to pravidlem. Je lepší obě varianty někde vyzkoušet 😉 Mně vyhovovala víc manduca 😉

fraufrt
13. zář 2012

@lamarika dakujem, kuknem na to 🙂

mooncaa
13. zář 2012

@fraufrt Bunda třeba tady:
http://www.angel-wings.cz/fotogalerie/mikiny/
Leccos se dá sehnat na fleru.

aideen
14. zář 2012

Zdravím holky 🙂
Na ty z vás, co máte manducu či jiné ergo nosítko a nosíte delší dobu, mám dotaz. Mám doma manducu a malého jsem začala pomalu nosit. Má něco málo přes 5 kg. Je fakt, že nenosím moc často, většinou tak jednou za týden, když počasí dovolí. Nastavení se mi zdá ok, je mi to pohodlné, malému očividně taky, protože hned usne. Akorát mě tak po cca 30 minutách začnou pobolívat záda. Myslíte, že to mám špatně nastavené nebo je to jenom tím, že zkrátka nejsem zvyklá? Před začátkem nošení sem se i docela hrbila, ramena mám většinou povolené i když sedím. Zdá se mi, že mi manduca záda pěkně rovná. Může to být z toho nebo mám ještě změnit nastavení ramenních popruhů? Když tak přihodím foto, jak mám manducu s malým na sobě 🙂
Předem děkuji za postřehy a rady!

mooncaa
14. zář 2012

@aideen Já s touto váhou moc často nenosila, nejvíc na doma - to jsem si občas i sedla, nebo na krátké přechody - 10 - 15 minut. Když měla dcera 1/2 roku (9 kg), tak jsem jí nesla asi 30 minut a po 2/3 cesty jsem myslela, že nedojdu. Od té doby nosím jen na zádech a jsem maximálně spokojená - klidně nosím dítko (teď už 13 kg) celý den i 30 km a OK.
Ale je možné, že bych měla problém i s váhou 5 kg, prostě jsem to nevyzkoušela delší dobu nosit v té době.

ikke
15. zář 2012

@aideen ja si myslim, ze je to o zvyku, skus si davat pozor na to, aby si nechodila zhrbena.
ale je aj mozne, ze mas manducu prilis nizko... daj foto 😉

aideen
16. zář 2012

@ikke díky za odpověď. Tady je foto.

ikke
16. zář 2012

@aideen pozrela som sa teraz do zrkadla a ja osobne si manducu zapinam asi trochu vyssie - na bruchu mam vrchnu hranu toho spodneho pasu presne na pupku.

aideen
16. zář 2012

@ikke děkuju za tip, zítra to vyzkouším na procházce 🙂 To mě popravdě vůbec nenapadlo, přišlo mi to tak nějak že to má být na bocích 🙂

mooncaa
16. zář 2012

@aideen Někdo říká, že ten pás má být na bedrech, mě to vyhovuje spíš na břiše. Ale, co mě zaráží, že Ti ta látka manduky jde od pásu svisle nahoru. Mě jde dolů a dítko má zadeček v úrovni toho bederního pásu. Prostě to dítko na té látce sedí. Ale ty asi ještě používáš novorozeneckou vložku a s tou nevím jak to má být.
Jinak dítko má být tak vysoko, že mu lze dát pusinku na čelíčko.

aideen
16. zář 2012

@mooncaa já právě tu novorozeneckou vložku ještě používám. V návodu bylo až od šesti kilo nepoužívat a malý má pět a půl tak jsem to radši ještě neriskovala. Nebo je to jedno? Je to kus chlapa, tak právě přemýšlím, že ho dám už normálně. Tady ta fotka je tak cca dva tři týdny stará, ale nastavení jsem nemělila, jenom prcek je tak o pět cm delší 🙂

mooncaa
16. zář 2012

@aideen S tou vložkou je to individuelní, některé děti neumí roztáhnout tolik nožičky, některé to umí hned od začátku. Mě se dcera v té vložce odrážela nožičkama a málem mi vyskočila, tak jsem jí jen vyzkoušela. Měla jsem manducu od cca měsíce dcery, ale je fakt, že 6 kg měla hodně rychle.

aideen
17. zář 2012

@mooncaa malý má právě měsíc a půl a váží hodně přes pět kilo. A zdá se mi, že má ty nožičky právě v té novorozenecké vložce už hodně ven, že by to šlo. Vyzkouším a uvidím. Přinejhorším ho šoupnu zpět do vložky 🙂

aideen
18. zář 2012

@mooncaa moc moc moc děkuju za radu vyzkoušet bederní pás na břicho. Dneska jsem malého celé odpol měla v manduce venku a záda mě vůbec nebolí. A je mi to i víc pohodlné, malému očividně taky. Fakt děkuju! 🙂