Manduca. Jaké má klady a zápory?

eatygrenee
12. kvě 2009

Ahojky holky, máte někdo Manducu a jste spokojeni? našla jsem podobná témata i na volné diskuzi, ale tady ve výbavě ne. Rozhoduji se mezi šátkem, babyvakem a a manducou či jiným ergo nosítkem. Krosnu nechci.Šátky si hodně chválíte, ale bojím se úvazů. Manduca je s vložkou vhodná i pro novorozeně jsem se dočetla a tak nad ní uvažuji, ale ta cena.. 😒 Prosím, poradte. Díky

reruna
13. čer 2009

ahoj kaca007, máme sice poetrolejovou, ale když jsme ji kupovali,t ak paní říkala, že černá prý je nejhorší, je na ní všechno vidět a nejpraktičtější je prý ta přírodní.

kaca007
15. čer 2009

tak objednána přírodní, díky za radu 😉

marcelkad
15. čer 2009

To je asi na pohledu - já bych řekla, že na černé toho bude vidět méne, než na přírodní. Dneska nám přišla petrolejová a není špatná.

reruna
16. čer 2009

marcelko,taky máme petrolejovou, já jsem si taky původně myslela, že černá je nejlepší, ale ta paní z mamaja má s tím dost zkušeností, takže jsem jí věřila, navíc v černé v létě se dítě dost potí, tak doufám, že bude kaca s přírodní spokojená 😉

agnessa
16. čer 2009

🙂 Marcelko, nám taky v obchodě radila (z vlastní zkušenosti) světlou barvu... protože na tmavé jdou vidět chlupy od zvířat, vlasy, prach, oslintané a pozvracené kousky atd... krom toho tmavá barva taky víc šisuje a při praní bledne... 🙂 původně jsme taky chtěli černou, nakonec máme Ice/Rose a spokojenost nejvyšší

germik
19. srp 2009

potrebujem radu - mám Manducu a zaujímalo by ma,ako to riešite,ked je chladnejšie alebo prší a tak.. Používate radšej kočík alebo existuje nejaký ochranný vak,ktorý ešte prehodím cez malú,aby jej nebolo chladno? /alebo si mám kupit vetrovku XXL,a zabalíme sa do nej obe? 😝 / díky

katy1979
19. srp 2009

germik mozes to riesit vacsou bundou alebo si pozri robi sa aj original oblecko na nosenie ale ak si sikovna dokazes to usit aj sama.

sue
19. srp 2009

Germik, buď orig.oblečenie na nosenie, alebo si uši vložku do bundy, ja som nenosila nič špeciálne, pri daždi sa super osvedčil kryt na batoh (aby nepremokal) 😀 a inak som dávala maličkú deku...keď bol malý malý 😀 tak som ho zapla aj do svojej bundy.

matja
19. srp 2009

baby a čo hovoríte na MaM kapsu?
pozdáva sa vám to? má to niekto?

kaca007
20. srp 2009

holky tak máme tu přírodní a naprostá spokojenost

dahlia23
20. srp 2009

ja tiež zvažujem kúpu manducy pre druhé dieťko. pri prvej som si kúpila babyšatku, ale to môj muž nepredýchal, nesmela som ju v tom nosiť. škoda, bola krásna... ☹ ale teraz by som rada, keďže bude treba občas vybehnúť niekam len tak bez kočíka, tak aby som mala voľné ruky naháňať to väčšie dieťa. 🙂

elule
20. srp 2009

Ahoj tak ak ti je sympatickejši nosič pozri medzi lacnejšimy napr.liliputy alebo ja mam african ten ma stal okolo 63 eu rmame ho od troch mesiacov a maly ma teraz 9 kg a stale v poho ešte mame velku rezervu a tie krasne farby pozri ak chceš v albume je dosť podobny manduce ma všetky vymoženosti( niektore aj vychytanejšie než manduca ) okrem toho zipsu no ten je nanič podla mna ked som nosič porovnavala s manducou tak zapnuta je od môjho nosiča o 5cm kratšia a rozopnuta o 5cm dlhšia 😉

karenina
21. srp 2009

mně naopak ten zip na manduce velmi vyhovuje, když je Rézi vzhůru mám ho zapnutý, takže vidí ven a když usne, rozepnutím to prodloužím a krásně jí to drží hlavu, kapuckou můžu fixovat, až když je úplně tuhá 😉 , jinak se jí to nelíbí 😠 , taky se pod kapuckou víc potí

meleri
21. srp 2009

ahoj máme manducu asi od pěti měsíců, malý nikdy nebyl moc těžký...taky v tu novorozeneckou vložku nemám důvěru...myslím že je lepší do toho dávat větší dítě..s šátky osobně nemám dobrou zkušenost, bo jsem nešikovná a tak mi to moc nešlo..ale manduca je super na větší dítě, a jak už sedí dá se v tom nosit na zádech a to je úplně nejlepší, zkoušela jsem to jen na chvíli na těch zádech ale je to o moc pohodlnější než vpředu..např. uvázat šátek na záda to bych fakt nezvládla..
takže záleží jaká jsi, jestli jsi šikovná tak ti ty úvazy určitě půjdou...ale zas asi ta šátka je fakt nejlepší na toho novorozence.....já bych už např. do storchenwiege nešla ale koupila bych nějaký elastický šátek..

katy1979
21. srp 2009

matja ja som to chcela kupit minulu zimu, potom mi jedna baba poslala ako sa to da usit ale nakoniec z toho aj tak nic nebolo.

matja
21. srp 2009

katy a fungovali ste cez zimu aj bez toho? alebo si vymyslela niečo iné?

elule
21. srp 2009

karenina:ja si nemyslim že tych 5 centi je až taky rozdiel naš maly v nosiči aj vidi aj spinka krasne a nič nemusime zipsovať aj kamoška ked videla african tak išla predavať manducu

markytkaaa
21. srp 2009

Mame červenou a naprostá spokojenost. Nosíme od tri měsíců 🙂

aquilka
21. srp 2009

Pre mňa má manduca dosť tvrdé ramenné popruhy, uprednostnila som liliputi lebo ten má oveľa mäkkšie a pohodlnejšie sa mi v ňom nosí. 😉

tekvica
24. srp 2009

my mame ciernu manducu, jedine minus, teda mne to osobne nevadi, ale minus to je- slnko vytiahalo trocha farbu. ak porovnam ten vak,v ktorom je zlozena na ktory teda slnko nesvieti a manducu, ktoru pouzivame takmer denne, tak vidno rozdiel.
inak nic, je super.

a nevidno na nej ziadne chlpy, flaky, nic, ved v nej nosim dieta, nie zvierata, ani v nej neobedujem, aby som ju necim zamazala.

inak sa mi paci aj nosic liliputi, ten by som mozno kupila skor ako manducu.

dahlia23
26. srp 2009

ja som pozerala ten liliputi a páčia sa mi tie nové, farebné. 🙂 a hlavne stojí polovicu z manducy. 😒

betelgeuzz
26. srp 2009

Aquilka a jak jde liliputy dotáhnout? Jsem hodně drobná.

aquilka
26. srp 2009

Betelgeuzz, ja som tiež malá, mám 160 cm a nosím veľkosť 36-38 a ešte tam ostáva rezerva, čiže je vhodný aj pre menšie baby.

aquilka
26. srp 2009

A ešte dodám, že MM je zas dosť veľký, 190 cm a cez 100 kg a tiež v ňom nosí. 🙂

majuska0
26. srp 2009

co je MM

majuska0
26. srp 2009

joj, uz viem, len treba citat cely clanok a nie len medzi riadkami

oliivie
27. srp 2009

U nás převažují klady, ale zápor je - že v teplých dnech se obě dost zapotíme, i když to asi ve všech nosítkách. A taky nevím, jestli něco nedělám blbě, ale dost špatně se mi zapíná ta spojka mezi kšandami, nějak si tam nedokážu dosáhnout, když mám malou vepředu a spoj vychází na záda.

klaudia74
27. srp 2009

Oliivie, ten pás na chrbe sa dá posunúť hore alebo dole, jednoducho ho chytíš a potiahneš, a nastav si ho tak ako ti najviac vyhovuje - takto je to riešené na Manduce, Ergu aj na Liliputi. 😉

zuzik28
30. srp 2009

Oliivie, přesně to co popisuješ mi taky vadilo...ale přišla jsem na to jak to spravit. Není to nic estra...celá ta sponka mezi těmi zádovými popruhy se dá posunout nahoru směrem ke krku. Sponka je jakoby přerušovaná, takže se dá svléknout a navléknout znovu výše. A problém je vyřešen 🙂

zuzik28
30. srp 2009

Mně spíš trápí to, že jsem na ramenních popruzích prostě nenašla ten knoflík jak se na něj přichytí ta kapucka. Myslíte, že je možný, že by tam nebyl? To se mi ale nezdá...mám ji úplně novou z obchodu